Dodaj do ulubionych

Gdzie pojechać w styczniu?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 21:49
Witam. Padam totalnie na twarz, jestem przemęczona strasznie i przyszło mi do głowy, że muszę sobie szybko zorganizować jakiś "reset". Z biurem podróży, bo nawet nie chce mi się samej czegoś organizować. Generalnie rzecz ma polegać na totalnym nicnierobieniu i oderwaniu się od pracy itp. Na spokojnie można i w Polsce, a i parę pięknych europejskich miejsc się znajdzie, ale jeśli ładować akumulatory to i słońce i ciepło wydaje mi się konieczne :-))) Czyli mówiąc zupełnie szczerze: potrzebuję na cito McWakacji. Zwiedzanie niekoniecznie, priorytety to ciepło, słonecznie, wygodnie, leżak, książki i ŚWIĘTY SPOKÓJ. Normalnie preferuję aktywne wakacje, obowiązkowo ze sportem, z poznawaniem miejsc. Ale nie tym razem.
No i właśnie, gdzie pojechać w styczniu? Przeglądałam oferty biur podróży i poza "dalekimi" podróżami mają Egipt, Tunezję, Wyspy Kanaryjskie, Maroko i Maderę. A i Kenię. "Dalekie" miejsca raczej niechętnie ze względu na upierdliwą podróż.
Egipt mnie kręci średnio. Powiem zupełnie szczerze: wydaje mi się totalnie zadeptany przez turystów. No i mam obawy-jechałabym tam sama co dla tubylców mogłoby mieć jednoznaczny wydźwięk (a zupełnie mnie to nie interesuje). Ale przyznaję-nigdy tam nie byłam, więc chętnie przeczytam Wasze opinie.
Najpoważniej zastanawiam się nad Maderą i Marokiem.
Ale może mi coś poradzicie? Z góry dzięki.
Obserwuj wątek
    • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 30.12.10, 22:03
      Madera jest super, ale trzeba jeździć, jeździć, jeździć :) Plaże kamieniste, woda zimna, czasami pada i wieje,za to widoki super, ale nie w hotelu. Byłem w styczniu i w grudniu, najcieplej to było 22 stopnie C. W Maroko nie byłem, też raczej upałów nie ma. Z bliskich kierunków, to ciężko będzie coś wykombinować, żeby było 30 stopni C. Najcieplej pewnie w Egipcie. W Dubaju też powinno być ciepło, Sri Lanka bywa tania w lastach. Kenia też super, ale na safari :)
      • Gość: ada Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 23:31
        Dzięki ogromne :-)
        Wiesz, to nie musi być 30 stopni, byle trochę jaśniej i cieplej niż u nas teraz. Opalać się raczej nie lubię, więc taki wiosenny klimat będzie super.
        Ale przypomniałeś mi o Dubaju. Byłam tam z przyjaciółmi jakiś czas temu (tak w okolicach dwóch lat, a wyjazd był bodaj w listopadzie). I to jest super pomysł! Tam właściwie jest wszystko. Ja pobyt w Dubaju wspominam fantastycznie!
        Pozdrawiam!
        • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 30.12.10, 23:48
          też byłem a listopadzie w Dubaju i ZEA i tam było 30 stopni, a nawet więcej, woda ciepła :) Na Maderze, to taka wiosna właśnie.
    • Gość: kiira_korpi Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: 194.181.22.* 31.12.10, 00:52
      Ja lecę w lutym na Gran Canarię. Myślę, że Kanary to dobry wybór dla kogoś, kto chce się nasłonecznić, a niekoniecznie przepada za upałami.
      Ale gdybym nie była ograniczona budżetem to wybrałabym SriLankę albo Kenię albo Dominikanę.
      Mam nadzieję, że z Kenią uda się w lipcu-sierpniu.
      • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 31.12.10, 01:05
        Sri Lanka była w lastach w grudniu nawet po 2400 pln w Itace.
        • kiira_korpi Re: Gdzie pojechać w styczniu? 02.01.11, 13:59
          Naprawdę? LOL
          Sri Lanka w standardzie hotelu 4 lub 5*, all inclusive, za 2 tygodnie lub ew. 10 dni pobytu, plus dopłata za singlową jedynkę, pokój oczywiście z widokiem na ocean i to wszystko za 2400 PLN?
          LOL2, a ja głupia tak się trzymam tego Neckermanna i TUI, a tu jakaś Itaka rozdaje wycieczki na drugi koniec świata praktycznie za darmo.
          To idę rezerwować Kenię na sierpień, mam jakieś 2 tysie akurat wolne.
          • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 09:32
            pytanie jest o styczeń, a nie sierpień, tam chyba jest 9 dni. Jakaś Itaka miała chyba 360 tys. klientów w 2010 roku... LOL plus dopłata za sigla, oczywiście nie, nie jest singlem, więc na to nie patrzę, LOL.
            Pisałem o lastach grudniowych, LOL...
            • Gość: kiira_korpi Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.11, 11:24
              Bo to jest tak, że najpierw ktoś wyskakuje z absurdalnie śmieszną ceną, sugerując, że inni, którzy płacą więcej, są kretynami pierwszej wody, ale jak tak pogrzebać trochę głębiej, to okaże się, że ta super wycieczka to w hotelu 2*, pokój z widokiem na zaplecze kuchni, od morza/oceanu 5 km, ze śniadaniem li i jedynie, z wylotem z Frankfurtu, i to z tego znad Odry;), a tak w ogóle to jest to cena możliwa pod warunkiem zdecydowania się na wylot dzień wcześniej lub jeszcze tego samego dnia najlepiej.
              Więc po co robić z ludzi głupków? Ja też chciałabym jeździć jak najtaniej, jednakże skoro chcę mieć zapewniony przyzwoity standard i nie mam ochoty, żeby mnie charge`owali za każdą wypitą wodę, że o winie nie wspomnę, to określoną sumę muszę jednak wyłożyć.
              A co do singli, to ja też singlem nie jestem, od lat w udanym związku z MMŻetem, jednak nie podoba mi się takie deprecjonowanie singli, tak, jakby były to gorsze osoby.
              • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 13:22
                Jedź sobie za ile chcesz i dokąd chcesz, mnie to nie obchodzi. Akurat szukałem wyjazdu w grudniu, to wiem jakie były ceny. Wszystko o czym pisałem to były lasty z Itaki, wyloty z Warszawy, a Dominikana i Kenia, to były jakieś dobre hotele z All. Pewnie nie uwierzysz, że się da na Maderę za 1000 pln polecieć, ale to Twój problem.
                Nie wiem kto robi z kogo głupków, kto deprecjonuje singli, ale to chyba nie ja, może Ty ?
                W grudniu hotel Vila Gale na Maderze można było kupić za 1319 pln, 4 * z ALL, sprawdź sobie na holidaychecku jakie ma opinie. Resumując: możesz nawet za 10 tys. jechać dokąd chcesz, nie obchodzi mnie to.
                • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 15:54
                  "jakaś Itaka"... kto tu pisze z pogardą ? Sprawdź sobie udział w rynku jakiejś Itaki i TUI.
                • Gość: ezmd99 Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.168.c73.petrotel.pl 03.01.11, 20:35
                  A Rocamar 15.12 był za 9 dni za 1049 PLN, także sa takie ceny. Nęciło mnie, oj nęciło, ale praca i obowiązki nie pozwalają na wypoczynek poza ustawowym wolnym :)
                  • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 21:01
                    my byliśmy od 8.12 do 15 ego, płaciłem po 1019 pln za Rocamara :) Na szczęście mogę wziąć urlop kiedy chcę :) W styczniu płaciłem za Vila Gale po 1850 pln, a teraz był po 1319 pln. W samolocie było ok. 30 % zajętych miejsc, nie sprzedały się oferty.
        • Gość: ssww Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.solaris.ds.polsl.pl 03.01.11, 21:58
          a ja polecam wyjazd niekoniecznie z biura, raz ze taniej dwa ze czlowiek cos zobaczy. Np ciekawa sprawa moze byc wyjazd do brazylii tam rejs po amazonce z belem do manaus. Ale nie luksusowym tylko prawdziwym brazylijskim, potem jak ktos to przezyje to krotki pobyt tam i przelot spowrotem na ciepla plaze.
          • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 22:19
            ale autorka nie chce tyle siedzieć w samolocie, więc Brazylia raczej odpada.
    • Gość: Malutka Mi Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.centertel.pl 31.12.10, 11:23
      Mam już zarezerwowaną wycieczkę do Tunezji. Lecę na początku stycznia z alfastarem na tydzień. U mnie oprócz spokoju na wakacjach liczyła się również cena, a co tu dużo mówić, ta wycieczka nie była jakaś bardzo droga. Hotel wygląda na zdjęciach w porządku, mam nadzieję, że na miejscu standard będzie odpowiadał temu co widziałam w katalogu. Jest podgrzewany basen, plaża bardzo blisko. Też się nie nastawiam na jakieś zwiedzanie, raczej na leżakowanie i leniuchowanie. Każdemu należy się trochę spokoju, zwłaszcza jak przygotował wigilie na 10 osób!
      • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 31.12.10, 14:59
        w Tunezji w styczniu jest zimno i może padać, nie poleciałbym raczej.
        • Gość: jaszczur Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.toya.net.pl 31.12.10, 16:51
          Byłem w styczniu (3 lata temu) w Maroku , temperatura 22-25 st. w nocy około 8. Woda zimna ok 18 st. ale baseny są podgrzewane. Ja przez tydzień miałem dwie godziny deszczu , ale z tym może być różnie. Idealne warunki dla tych co nie przepadają za upałami. Poza tym jest mało turystów i ceny są bardzo przystępne.
          Na naładowanie akumulatorów wystarcza.
          Jeśli Egipt odpada - pozostają jeszcze Kanary, pogoda podobna do Maroka tylko ceny troszkę wyższe . Kultura zupełnie inna - bardziej przystępna dla singla-kobiety.
      • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 13:23
        taak, znowu reklam Alfa Staru, bleee
      • Gość: ala Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.acn.waw.pl 03.01.11, 20:24
        w tunezji jest nie za ciekawie o tej porze roku, może padać cały podbyt, są silne wiatry. polecam kanary, pięknie i pogoda gwarantowana, a jakie pyszne jedzenie:)
    • rerer102 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 01.01.11, 10:28
      Warunki atmosferyczne w Maroko faktycznie mogą być różne o tej porze roku. Ciężko cos konkretnego przepowiedzieć. Nie ma stałej tendencji że będzie słonecznie albo deszczowo.
    • Gość: ada Dziękuję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.11, 22:29
      Bardzo Wam dziękuję za wszystkie rady! Voyager przypomniał mi o cudownym Dubaju, powspominałam sobie wakacje na Teneryfie i Gran Canarii (na tej pierwszej chyba najlepsze wakacje jakie miałam). Dzięki.
      Ale mogę jeszcze Was trochę podpytać, licząc na życzliwą radę?
      Otóż mnóstwo czasu spędziłam dziś na szukaniu rozmaitych ofert i opinii i mętlik mam w głowie straszliwy. Zaskoczyło mnie Maroko. Większość ofert dotyczy Agadiru. Hotele różnie ludzie oceniają, odrzucam raczej skrajne i czasem humorystyczne opinie: np. ktoś pisał, że nie było polskiej TV więc nędza, albo Anglik był niezadowolony, bo było wielu niegrzecznych Francuzów w hotelu:-) Ale oceny hoteli w Agadirze były jednak takie sobie (mowa o 4 i 5*), i niepokojąco często pojawiały się opinie typu: "Hotel od biedy ujdzie, ale Agadir? Nigdy więcej". Sprawdzałam na portalach z polskimi, niemieckimi i angielskimi opiniami. O co tu chodzi?
      I Egipt. Napisałam, że odrzucam, ale końcu w akcie desperacji kliknęłam. I tu szok. Cena nie była priorytetem (no dobra nie raczej nie zapłacę 25 tys za tydzień w Atlantisie w Dubaju :-)), ale 5*, "wypasione" hotele w Hurghadzie czy Sharm El Sheik za około 3 tys (najdroższe były za bodaj 5-6 tys) dla singla-co wiadomo jest droższe, były zaskakujące. Jest tu jakiś haczyk?
      O co chodzi? Rozumiem zagrożenie terroryzmem (dopiero co Aleksandria), rekiny :-), ale tak niewygórowane ceny? Co o tym sądzicie?
      • Gość: vinda Re: Dziękuję IP: *.olsztyn.mm.pl 01.01.11, 22:58
        Nie wiem czy kokietujesz forumowiczów możliwościami finansowymi ale ja uważam że 3 tys za Egipt to nie jest haczyk
        • Gość: ada Re: Dziękuję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.11, 23:37
          Tfu, tfu żadnego kokietowania. Małe bardzo by to było. I żenujące. Słowo. Starałam się tylko porównywać ceny. Na Kanary czy do ZEA za te pieniądze (porównujemy oczywiście podobny standard) raczej nie pojedziesz. Ot i tyle. Chodzi o to, że jak weźmiesz ceny z róźnych regionów to Egipt jest bardzo konkurencyjny. I zastanawiałam się dlaczego? Nigdy tam nie byłam więc nie wiem. To wszystko. Widziałam wątek o "tanim Egipcie", ale ja nie mam z tymi wywodami nic wspólnego, więc się na mnie nie wkurzaj :-)
      • voyager747 Re: Dziękuję 01.01.11, 23:00
        Egipt od lat jest tani w porównaniu z innymi krajami, haczyków raczej nie ma, tylko rekiny :)
        Na Maderze hotele też są wypasione, 4 * to już jest bardzo fajnie.
        Popatrz na jakieś lasty, niedawno Sri Lanka, Kenia i Dominikana były bardzo tanie np.w Itace, podobnie Madera.
        • Gość: ada Re: Dziękuję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.11, 23:39
          Tych rekinów to chyba nie było tak dużo :-))) Sri Lankę i Dominkanę z żalem odpuściłam bo to ładne parę godzin w samolocie.
          • voyager747 Re: Dziękuję 02.01.11, 00:23
            trochę jest, Kanary i Madera też 5 godzinek.
            • rerer102 Re: Dziękuję 02.01.11, 12:26
              W egipcie jest za ciepło jak ktoś tego nie lubi to będzie się męczył.
              • Gość: k Re: Dziękuję IP: *.astral.lodz.pl 02.01.11, 14:58
                Dla mnie super któraś z Wysp kanaryjskich. Może Lanzarote? albo Fuerta?
                • grekan Re: Dziękuję 02.01.11, 23:59
                  A moze Cypr-Pafos?
          • voyager747 Re: Dziękuję 03.01.11, 19:46
            wiesz co mi się jeszcze przypomniał: Izrael, patrzyłem na ofertę TUI, w grudniu lasty były po ok. 2 tys. za tydzień.
    • xolaptop Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 18:35
      Może Afganistan? Dobre palonko i pełny relaks.
    • Gość: gość Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.11, 18:38
      Nie "Gdzie", tylko "Dokąd".
      • Gość: kami Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.11, 19:25
        Bogu dziękujmy za tą niezbędną uwagę i bystrego forumowicza!
    • Gość: e.w Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.11, 20:09
      a może tropiki pod Berlinem polecam blisko tanio wygodnie jak na wakacje mikro to ok. spoko
    • Gość: Axel Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.adsl.inetia.pl 03.01.11, 20:13
      W środę wróciliśmy z Taby w Egipcie i, jeśli nastawiasz na na czysty wypoczynek - mogę spokojnie polecić, nawet jeśli chcesz jechać sama. Ciepło, ale nie upalnie, woda w basenie podgrzewana, w morzu - ok. 23 stopni (moja żona jest zmarźluchem i pływała ;-). Polecieliśmy, bo za podobne pieniądze mogliśmy spędzić ten czas w Zakopanem... Mogę służyć szczegółami.

Axel
      • Gość: Pi Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.acn.waw.pl 03.01.11, 20:27
        Egipt - tylko jeśli jestes typem turysty-ameby, który twki w hotelu cały pobyt, upijając się drinkami przy basenie. Chcesz zwiedzać - możesz wylecieć w powietrze. no i araby brudasy namolne. To wariant dla mało wymagających turystów z małych miasteczek, panicznie bojących się wyjechac gdzieś na włąsną rękę.
    • Gość: elle Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.11, 21:14
      Wyspy Kanaryjskie.
      np. Gran Canaria
    • thelma.3333 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 21:24
      Wlasnie wrocilam z majorki i moge polecic; na razie nie ma upalu (ledwie ok 15 stopni), ale bardzo slonecznie; jest co zwiedzac i czujesz sie bezpiecznie;
    • Gość: M Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: 78.8.27.* 03.01.11, 21:31
      Byłam w 2010 w lutym w Maroko ale na objazdówce- w Agadirze wiec tylko dwa dni i o tej porze roku rzeczywiście żadna rewelacja- po prostu nie ma tam co robic; słońca tez niewiele- jakos pechowo trafiłam, ale na 8 dni pobytu mieliśmy 2 dni słońca, a tak to lało, lało i lało ( Marokanczycy mówili że od lat nie widzieli tylu dni deszczu...) i zomno było do tego stopnia, że ubieraliśmy płaszcze w których przyjechaliśmy z Polski... a tez chciałam się wygrzac a tu zonk :/

W tym roku może zdecyduję się na Egipt choć po ostatnich wakacjach mam serdecznie dośc tej kultury... no ale zobaczymy, tam w lutym przynajmniej nie jest "minus siedemset" :)
    • Gość: o Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.ghnet.pl 03.01.11, 21:38
      Kanary! Byłem w grudniu na Gran Canarii (all inclusive) za 1200. Tam teraz jest poza sezonem (zima) co oznacza, że jest tylko 25-26st. Krajobrazy piękne i z całą pewnością można tam odpoczać. Szczerze polecam.
      • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 03.01.11, 21:41
        jeśli już Kanary, to raczej Teneryfa, tam widoki są ciekawsze, można na Teide wjechać itp., ale przy podobnej długości lotu i cenie Madera według mnie jest dużo ciekawsza :)
    • sselrats Yucatan Riviera Maya 03.01.11, 22:40
      Wez all-included: kwaterunek, dedzenie i drinki do oporu, teraz jest idealna pogoda, dogodne polaczenia do Cancun z Frankfurtu, Londynu i innych.

Bezpiecznie. Zyc nie umierac.

www.rivieramaya.com/
      • voyager747 Re: Yucatan Riviera Maya 03.01.11, 22:41
        poniżej 5 godzin doleci ?
        • sselrats Re: Yucatan Riviera Maya 04.01.11, 17:01
          Ale przynajmniej z daleka od upiardliwych Polakow czy innych Arabow.
          • voyager747 Re: Yucatan Riviera Maya 04.01.11, 19:28
            Arabów może nie ma, ale Polacy, Niemcy, Amerykanie, Anglicy, Holendrzy i inni są :)
    • Gość: mmk Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.fbx.proxad.net 04.01.11, 00:09
      Piekny watek: konkretne, rzeczowe porady i wymiana pogladow, zadnych docinkow, zlosliwosci, jadu. Czy to mozliwe na forum GW?! Brawa i szacun dla wszystkich.

Watek trafil na pierwsza strone portalu, wiec nie jest pewne czy ten poziom rozmowy sie utrzyma :/ Trzymajcie sie! Pozdrawiam.
      • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 04.01.11, 00:20
        Na początku, normalne posty, odpowiadałem zainteresowanej, nic się nie działo. Potem się potoczyło, tak jak zwykle: reklama, docinki, LOLe itp. Już przywykłem. Czasami, to żałuję że zabrałem głos...
        • Gość: gosc Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: 200.32.219.* 04.01.11, 01:16
          ja lubie Beliz , jestem tu 5 raz na Caye Caulker, ale to daleko od Polski
        • Gość: gosc Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: 200.32.219.* 04.01.11, 01:17
          ja lubie Beliz , jestem tu 5 raz na Caye Caulker, ale to daleko od Polski,
          • dzidzia_bojowa Re: Gdzie pojechać w styczniu? 04.01.11, 08:58
            A w Krużewnikach byli, a?
            • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 04.01.11, 09:26
              ja nie byłem, ale tam chyba zimno :)
              • ciocia_ala Re: Gdzie pojechać w styczniu? 04.01.11, 09:49
                Faktycznie calkiem milo tu. Dodaje do ulubionych. Ja co prawda nie szukam oferty na styczen, ale bede na kwiecien. Maz powiedzial, ze pod zadnym pozorem nie chce nic zwiedzac. Ostatnim razem tez mu to obiecalam i potem skonczylo sie jakz zawsze - wyciagalam go rano bo po przewertowaniu internetu, po prostu nie moglam siedziec na miejscu!!

vojager747 pozdrawiam serdecznie, milo widziec "znajoma dawno nie widziana twarz" (z forum amerykanskiego).
                • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 04.01.11, 10:02
                  Witam :) W USA dawno nie byłem, to i nie ma co pisać, a tam to mało postów jest na temat :)
                  • ciocia_ala Re: Gdzie pojechać w styczniu? 04.01.11, 10:15
                    E tam, foto-forum raczej spokojne :)
                    • voyager747 Re: Gdzie pojechać w styczniu? 04.01.11, 10:30
                      foto tak, ale to drugie, to już nie :)
    • Gość: Ja Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: 91.209.116.* 04.01.11, 09:53
      Najlepiej do dupy śpiewać. Co to w ogóle za pytanie gdzie pojechać? Jeździsz tam gdzie inni Cię wyślą? No sorry ale ja np. jeżdżę tam gdzie chcę pojechać, gdzie jeszcze nie byłem itp. a nie tam gdzie sąsiad uważa, że modnie jest pojechać.
    • Gość: ania Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.allegro.pl 04.01.11, 13:40
      Byłam w zeszłym roku w styczniu w Maroku na samodzielnie organizowanym wyjeździe -śmiesznie tani samolot P-ń -Girona, Girona-Fez, 9 dni; Wiedziałam, że z pogodą może być różnie, ale zastałam tam akurat zimę stulecia ze śniegiem włącznie. Agadir jakoś w ogóle mnie nie pociąga w Maroku, to typowa miejscowośc wypoczynkowa, ale podobno tam jest zawsze ciepło i słonecznie, no i mnóstwo hoteli ;), więc chyba powinnaś znaleźć tam to czego szukasz.
    • Gość: gość Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: 188.33.185.* 10.01.11, 11:14
      ale te dalekie sa najfajniejsze. Z tych bliskich i tanich to w Egipcie będzie najcieplej a z tych dalekich polecam Tajlandię (własnie niedawno wróciłam)
    • Gość: adaborek22 Re: Gdzie pojechać w styczniu? IP: *.play-internet.pl 01.02.19, 08:30
      ja zazdroszcze mojej siostrze która w tym momencie jest na wycieczce Mozaika USA z konsorcjum i zwiedza całe zachodnie wybrzeże USA :( mam nadzieje, że mi też się kiedyś uda tam pojechac, ale tak czy siak fajna opcja na "wakacje" w styczniu :D
    • dodekanezowiec Re: Gdzie pojechać w styczniu? 05.12.22, 16:52
      i czego spamujesz, nikt cię nie przeczyta
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka