Dodaj do ulubionych

Europejskie stolice Rainbow Tours

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.12, 10:32
Mam prośbę do osób, które były na tej objazdówce o informacje czy jest godna polecenia, o wrażenia i porady. Dziękuję z góry.
Obserwuj wątek
                  • Gość: agnes Re: Europejskie stolice Rainbow Tours IP: *.krosoft.pl 05.08.12, 19:39
                    A oto kilka konkretów:
                    1. Wycieczka ciekawa, dostarczająca wielu wrażeń.
                    2. Program realizowany zgodnie z opisem w katalogu. Dodatkowo, podczas przejazdu z Amsterdamu do hotelu w okolicach Brukseli ok. 2-godzinny pobyt w okolicach Scheveningen na plazy Morza Pólnocnego i tam obiadokolacja.
                    3. Pilotka- u nas Pani Dorota- serdeczna, bardzo pomocna, profesjonalna w kazdym calu.
                    4. Hotele-
                    1)BEST WESTERN Airport Fontane Berlin- 4*, b.bogate sniadanie, oprócz standardu np. ryby;
                    2) BEST WESTERN HOTEL Woerden- polozony w ladnej okolicy, bezposrednio nad kanalem, sadzac po meblach raczej stary, ale OK;
                    3) IBIS BUDGET Brussels Airport- urzadzony w stylu nowoczesnym, sniadanie skromniejsze- pieczywo, maslo, dzem, pasztet, ser;
                    4) LE SAINTEXUPERY, Goussainville (okolice Paryza)- 2 noce- najslabszy z wymienionych, ale OK; sniadania b.skromne (1 croissant, 1kawalek bagietki + maslo i dzem na osobe).
                    5.Obiadokolacje-cena wycieczki nie obejmuje obiadokolacji. Pani Pilot proponuje wykupienie 3 posilkow w lokalnych restauracjach w cenie 15 Euro (2 dania + deser). Uwazam, ze warto, bo menu bogate (obejmuje zupy, mieso,ryby i owoce morza), wszystko smaczne i swieze, przygotowane na konkretna godzine. Szczegolnie plecam wolowine po burgundzku, mule po kapitansku i slimaki (dla mnie bylo to nowe doswiadczenie, ale jestem zadowolona, ze sprobowalam, bo b.smaczne). W pozostale dni mozna zjesc posilek albo w czasie wolnym,, albo w przerwie podczas przejazdu do kolejnego miasta ( w restauracjach samoobslugowych na stacjach benzynowych bogaty wybor dan od kanapek i salatek przez makarony, zupy do dan miesnych- koszt jednego dania ok 10 euro). Dla turystow o skromniejszym budzecie mozliwosc zrobienia zakupow w sklepach spozywczych i np. przygotowania kanapek.
                    • Gość: agnes Re: Europejskie stolice Rainbow Tours IP: *.krosoft.pl 05.08.12, 20:43
                      Konkretów ciag dalszy:
                      6. Czas wolny- w kazdym miescie czas wolny dla uczestników wycieczki. W opinii niektórych troche za duzo, wedlug mnie jesli ktos chcial kupic drobne pamiatki, wypic kawe i pospacerowac, by odrobine poczuc klimat miasta, mial odpowiednia ilosc czasu wolnego ( w Amsterdamie jak dla mnie mogloby go byc troche wiecej).
                      7. Zakupy- w tej kwestii bede malo pomocna, bo pamiatek kupuje malo i nie pamietam konkretnych cen. Generalnie na farmie serowarskiej po wczesniejszej degustacji mozna kupic b. smaczne sery typu gouda (klasyczne, wedzone lub z roznymi dodatkami, np. czosnkiem, ziolami, gorczyca). Pamiatki w sklepiku na farmie sa odrobine drozsze niz w sklepikach w Amsterdamie, ale jesli ktos chce odwiedzic w Amsterdamie "floral market"po jednej stronie Placu Dam i spobowac rarytasu w postaci sledzia w bulce (w tym jednym przypadku ja nie zdazylam, ale podobno rewelacja) po drugiej stronie Placu, to na kupno pamiátek moze juz nie wystarczyc czasu.
                      W Brukseli milosnicy czekolady udaja sie do Leonidasa, ale Pani Pilotka polecila nam tez czekoladki Cupido sprzedawane w zestawach, np 5 pudelek 200g za 12 euro- wg mnie b.dobre, szczególnie trufle.
                      W Paryzu lokalna przewodniczka Pani Basia pokazuje najtansze sklepy z pamiatkami na uliczce prowadzacej do Bazyliki Sacre Coeur.
                      Na koniec warto zrobic zakupy w slepiku przy przejsciu granicznym miedzy Luksemburgiem a Niemcami- wina calkiem dobre, a kawy w b. dobrych cenach.

Generalnie wycieczka bardzo interesujaca, umozliwiajaca rekonesans, po ktorym powraca sie do miejsc by poznac je dokladniej. Minusem sa dosc dlugie przejazdy z jednej stolicy do kolejnej, ale wszystko mozna wytrzymac:). Szczerze wycieczke polecam.

Jesli macie pytania, piszcie. W miare mozliwosci postaram sie odpowiedziec.
        • Gość: anka Re: Europejskie stolice Rainbow Tours IP: *.uznam.net.pl 15.09.12, 21:00
          W dniach 31 sierpień-6 wrzesień 2012 byliśmy na wycieczce europejskie stolice z Rainbours Tours. Wycieczka była rewelacyjna. Razem z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni. Zwiedzanie miast odbywało sie w szybkim tempie, ale nikt nie miał problemów z nadążeniem, a dużo osób to osoby starsze. W każdym mieście był czas wolny w centrum miasta. Do hoteli przyjeżdżalismy w godzinach wieczorno-nocnych (ok. 21.00-22.00). Śniadania były obfite, oprócz Paryża, gdzie śniadania składały sie z 1/3 bagietki, rogalika i dżemu - warto zaopatrzyć sie w konserwy, pieczywo. Obiady dwa były organizowane dla całej wycieczki nieobligatoryjne, dodatkowo płatne (możliwość zjedzenia małż),a w inne dni, można było zjeść w restauracjach samoobsługowych na autostradzie, albo w czasie wolnym. Wszystko było zorganizowane na najwyższym poziomie, w dużej mierze dzięki rewelacyjnej pilotce Pani Dorocie, która uśmiechnięta, pomocna, cierpliwa i zaangażowana spowodowała, że ocena tej wycieczki nie może być niższa niż 5.Miasta zwiedzaliśmy jeżdżąc po nich autokarem i wysiadając w najważniejszych miejscach, centrum najczęściej zwiedzane było spacerkiem. Warto wspomnieć, także kierowców, którzy swoimi umiejętnościami prowadzenia 15 m autokaru, zadziwiali wszystkich, a przy okazji byli bardzo sympatyczni, kulturalni i mieli super poczucie humoru. Niestety mimo, ze autokar miał 3 miesiące w drodze powrotnej uległ awarii i noc i ranek (12 godzin)spędziliśmy czekając na serwis, a opóźnienie powrotu do Polski wynosiło około 10 godzin. Ze względu na to, że trzeba było dowieźć nową część i nie wiadomo jak to długo by trwało, przyjechał po nas drugi autokar. Biuro Rainbours robiło wszystko, abyśmy nie odczuli niedogodności, mieliśmy zasponsorowane śniadanie i obiad ostatniego dnia, kierowcy i pilotka odpowiadali na każde nasze pytanie, dzięki czemu, wszystko to, w żaden sposób nie wpłynęło na piątkowa ocenę tej wycieczki. Serdecznie pozdrawiamy cała ekipę i dziękujemy za piękne wspomnienia.
          Jesli chcialby ktos obszerniejsza relacje chetnie napisze.
    • beata_tychy88 Re: Europejskie stolice Rainbow Tours 19.06.13, 12:53
      Mam do sprzedania bon wakacyjny rainbow tours na kwotę 2000zl ważny do 22.10.2013. mozna nim płacić jak gotówką. Chcę za niego 1799zł wiec macie Państwo 200zł kieszonkowego :) Bon kupić mozna poprzez serwis Allegro, link poniżej:
      allegro.pl/bon-wakacyjny-voucher-kupon-rainbow-tours-2000-zl-i3337057995.html
      zapraszam do kupna
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka