Dodaj do ulubionych

Sycylia wyspa niezwykła

IP: *.gl.digi.pl 26.09.12, 09:39
Witam
Czy był ktoś może na objazdówce z Rainbow na Sycylii a potem na wypoczynku również na Sycylii? Bardzo proszę o wrażenia . Interesuje mnie wszystko: organizacja, przewodnik, zwiedzanie, jakie hotele a także jaki hotel wybrać na wypoczynek. Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam
Ala
Obserwuj wątek
    • miriam_73 Re: Sycylia wyspa niezwykła 26.09.12, 10:11
      Byłam tylko na części objazdowej, nie przedłużałam pobytu. Bardzo fajna wycieczka, pozwala obejrzeć najważniejsze miejsca. Baz jakiegoś szczególnego pospiechu, dopięty i dopracowany program, z wycieczek dodatkowych warto wybrać się na Wyspy Eolskie i wykąpać w błotku na Volcano i wjechać (mimo kosztów) na górę na Etnę. Pilotowała nas babka mieszkająca na stałe na Sycylii plus mieliśmy miejscowych przewodników w niektórych miejscach. Bez zarzutu. Hotele przeciętne, najpierw mieszkaliśmy w Mazzaro, u stóp Taorminy, parę kroków od kolejki, potem na zachodnim wybrzeżu w Mazara del Vallo (tu hotel był z basenem), a potem wracaliśmy jeszcze na jedną noc do Mazzaro, do tego samego hotelu co na początku. Wykupywałam kolacje. Śniadania nieco obfitsze niż klasyczne kontynentalne, zwłaszcza w Mazara del Vallo. Pilotka przedstawiła szczegółowo koszty wejść i przewodników, potem można było zdecydować, czy bierze się wszystko, po zakończeniu wycieczki wszystko rozliczyła. Nie mam zastrzeżeń.

Tu masz moje fotki z tego wyjazdu:
      forum.gazeta.pl/forum/w,206,102788063,102788063,Sycylia_troszke_fotek_na_rozgrzewke.html
    • brehia78 Re: Sycylia wyspa niezwykła 27.09.12, 11:17
      Wróciłam w tej wycieczki 22 września. Całokształt oceniam na czwórkę z wielkim plusem :). Jak wyżej pisała Miriam, wycieczka nie jest męcząca, przejazdy są stosunkowo niedługie, jest sporo czasu wolnego (czasem nawet dwie godziny! istne szaleństwo :)). Warto wjechać na Etnę, a na wyspie Volcano wdrapać się na wulkan. Wycieczka na Wyspy Liparyjskie nie jest fakultetem, w tym sensie, że jej koszt jest już wliczony w gotówkę, którą zgodnie z katalogiem wręczamy pilotowi (185 eur/os). Jeśli ktoś sobie życzy, może z rejsu zrezygnować, wtedy pilot zwraca mu pieniążki, niestety nie wiem, jaka ta kwota.
      Co do hoteli - pierwszy Sol Castello w Taorminie, jest b.skromny, ale też bardzo czysty. Jedzenie - średnie jeśli chodzi o jakość, ale głodny chyba nikt nie chodził. Będąc w tym hotelu warto się wybrać do miejscowości Castelmola - jakieś dwa kilometry w kierunku przeciwnym do Taorminy, czyli do góry. Do samej Taorminy też warto się przejść, zwłaszcza wieczorem, prowadzi tam bardzo wygodny deptaczek, który zaczyna się tuż przy widocznym z hotelu kościółku. Drugi hotel - Hopps w Manzara del Vallo, jest teoretycznie lepszy, a praktyce nieco brudniejszy ;/, ale nie jest tragicznie. W tym hotelu nieco lepsze jedzenie.
      cdn
    • brehia78 Re: Sycylia wyspa niezwykła 27.09.12, 11:23
      Nie oceniam tej wycieczki na piątkę z powodu pracy Pani Pilot. Powiem tak - wykonywała doskonale swoje obowiązki w zakresie organizacji - podawała informacje dotyczące godzin zbiórek, godzin posiłków, kibelków :) itd. itp. po trzy razy, nie dało się nie zapamiętać :) i ogólnie dobrze opiekowała się grupą; kiedy podawała informacje merytoryczne robiła to świetnie, ciekawie i sensownie. Tyle tylko, że tych informacji merytorycznych było mi mało. Podczas np. dwugodzinnego przejazdu aż się prosiło o garść informacji o kraju, puszczenie miejscowej muzyki itp, a Pani Pilot tajemniczo milczała :). Podkreślam, że nie skarżę się na pracę tej Pani - wykonywała swoje obowiązki, ale ani grama więcej. Faktem jest też, że piloci Rainbow, na których dotychczas trafiłam, sprawili, że moje potrzeby stały się wygórowane :).
      Reasumując: wycieczkę polecam, na pytania chętnie odpowiem.
    • tomasz.re Re: Sycylia wyspa niezwykła 27.09.12, 12:53
      Ja za to skorzystałem tylko z części wypoczynkowej, hotel w Giardini Naxos. Również polecam wycieczkę fakultatywną Wyspy Liparyjskie, pamiętam że były dwie opcje dzienne(tam właśnie były kąpiele siarkowe i wyspa Volcano z tego co kojrze) i nocne - z tej oferty skorzystałem ja, rejs był wspaniały, przystanek na Stromboli zapamiętam na długo piękna wyspa, ponoć za jakiś czas zniknie zalana. Na koniec kolacja jak na wilki morskie przystało na statku a dla chętnych tańce. Po zachodzie słońca będąc już na statku widzieliśmy wybuchający wulkan Stromboli. Niezapomniane wrażenia.
    • Gość: Ala Re: Sycylia wyspa niezwykła IP: *.eimperium.pl 28.09.12, 15:42
      Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za tak ciekawe i wyczerpujące informacje. Jestem przekonana, że ta objazdówka będzie dla mnie bardzo trafnym wyborem.
      Mam jeszcze wielką prośbę do Tomasza o więcej informacji na temat hotelu w Giardini Naxos. Myślę, że chodzi tu o hotel Naxos Beach Resort.
      Ze wszystkich proponowanych hoteli po objeździe ten wydaje się najlepszy (plaża tuż przy hotelu, ładne położenie). Tylko obawiam się, że jest to straszny moloch ( ponad 600 pokoi) i czy nie wpływa to na wypoczynek. Chciałabym dowiedzieć się coś o pokojach, wyżywieniu itp.
      A może wypoczywał ktoś w innym hotelu na Sycylii, byłabym wdzięczna za wrażenia.
      Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich, którzy zechcieli odpowiedzieć na moje pytanie
      Ala
      • tomasz.re Re: Sycylia wyspa niezwykła 28.09.12, 15:57
        Tak, był to właśnie ten hotel. Jego wielkość na komfort nie wpływa negatywnie. Mój pokój nie znajdował się w głównym budynku tylko w jednym z "domków", mieliśmy nieduży taras gdzie można było usiąść wieczorem. Basenów jest kilka, aczkolwiek bywały dni kiedy trudno było o miejsce, nie ma co jednak na to narzekać skoro plaża była oddalona o kilkadziesiąt kroków. Od strony gastronomicznej też można hotel pochwalić. Obsługa miła i co ważne pomocna. Pokoje jak dla mnie jak na ten standard to jakieś takie ubogie, ale wiadomo, że nie można porównywać kompleksu, który ma tyle gwiazdek, ze zwykłym hotelem. Co istotne teren, na którym znajduje się resort jest przepięknie zaaranżowany.
        • Gość: Ala Re: Sycylia wyspa niezwykła IP: *.eimperium.pl 29.09.12, 08:20
          Tomaszu, bardzo dziękuję za dodatkowe informacje i pozwolę sobie jeszcze prosić o dalsze na temat tego hotelu. Baseny nas nie interesują, bo korzystamy tylko z plaży nad morzem. Spędzamy tam dosłownie cały dzień, więc bardzo ważną sprawą jest czy są w pobliżu plaży jakieś restauracje i bary w których można by było zjeść jakiś lunch nie schodząc z plaży, a także czy jest możliwość wynajęcia na cały okres leżaków i parasoli ( jeżeli masz na ten temat jakieś informacje to w jakiej cenie). I jeszcze jedno czy Rainbow ma pokoje tylko w tych domkach i czy te domki są parterowe?
          Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
          Ala
          • tomasz.re Re: Sycylia wyspa niezwykła 30.09.12, 13:46
            Leżaki są można je wynająć razem z ręcznikami plażowymi, niestety nie wiem jaki jest koszt tej przyjemności.
            Bary są na terenie resortu, trzeba zejść z plaży ale dosłownie kilkanaście metrów od wejścia na plaże jest miejsce gdzie można zjeść. Jeżeli o to chodzi kompleks jest super wyposażony.
            Domki są parterowe, po prostu za jedną ze ścian ma się sąsiadów, trzeba przyznać - kameralniej niż w głównym budynku. Niestety nie wiem czy Rainbow ma tylko te pokoje, może coś się zmieniło od czasu kiedy ja tam byłem.
            Pozdrawiam:)
    • Gość: Ala Re: Sycylia wyspa niezwykła IP: *.gl.digi.pl 03.10.12, 08:32
      Witam
      Mam jeszcze jedno pytanie. Rainbow w swojej ofercie pisze, że wyloty na Sycylię są z Warszawy i Krakowa. Słyszałam, że we wrześniu Kraków został odwołany i wyloty były tylko z Warszawy. Nie wiem czy była to tylko wyjątkowa sytuacja czy w ogóle nie było wylotów z Krakowa.
      Czy w innych miesiącach ktoś wylatywał na Sycylię z Krakowa?
      Pozdrawiam serdecznie
      Ala
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka