Dodaj do ulubionych

Wycieczki objazdowe z Itaką - Tajlandia

IP: *.dynamic.chello.pl 18.11.12, 16:20
Witam,
czy ktoś może był na wycieczkach objazdowych z Itaką? Mam na myśli zwiedzanie Tajlandii. Interesuje mnie to jak wypada organizacja,realizacja planu wycieczki i jakość hoteli oraz ogólne wrażenia.
Zastanawiamy się nad wycieczkami Taniec z Khmerami oraz Bambusowe Łodzie Złotego Buddy po Tajlandii ale o nich jakby cisza,czy ktoś był i jak Itaka się spisała??
Dzięki za informacje :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Joanna Re: Wycieczki objazdowe z Itaką - Tajlandia IP: *.teb-akademia.pl 02.01.13, 08:41
      Na początku grudnia byłam na wycieczce Taniec z Khmerami- ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, ale dotyczy to przede wszystkim atrakcji turystycznych, nie samej organizacji wycieczki. Program bardzo ciekawy, chociaż trzeba zwrócić uwagę na 2 rzeczy: mniej więcej połowa programu składa się z wycieczek fakultatywnych, bardzo dużo jest na trasie przejazdów, co powoduje, że mamy w krótkim, bo tygodniowym programie- 2 dni prawie "puste", czyli przeznaczone na jazdę. Poza tym biuro skwapliwie sobie liczy nawet dzień wylotu (godz. 21) jako 1 dzień wycieczki! Gdyby nie wykupić opcji wycieczek fakultatywnych, to program podstawowy objął by pewnie tylko Angor i zespół pałacowo- świątynny w Bangkoku...
      Hotele na trasie ok, jeśli ktoś planuje przedłużenie o tydzień pobytu polecam hotel Sunset Village z dala od Pattayi.
      Czarter z Wawy do Bangkoku obsługuje Enter Air- i tu uwaga- na 13h lotu nie ma przewidzianego żadnego posiłku (oczywiście można co nie co kupić na pokładzie, ale uważam, że to już spora przesada, żeby nie oferować chociaż jednego posiłku w ramach tak długiego lotu).
      Ogólnie polecam gorąco i Kambodżę i Tajlandię- warto jednak rozważyć wyjazd na własną rękę!
      • belfer33 Re: Wycieczki objazdowe z Itaką - Tajlandia 07.01.13, 14:54
        Właśnie podjęłam decyzję o wyjeździe na Taniec z Khmerami pod koniec marca i hotel Sunset na pobycie. Joanno proszę zatem o więcej szczegółów.
        *Co warto wziąć a czego nie brać?
        *Czy warto wykupić dwa posiłki? Z doświadczenia wiem że i tak pilot prowadzi gdzieś na lunch czy kolację. Jeśli tak, to wole to opłacić w kraju niż byc zaskakiwana dodatkowymi kosztami na wycieczce.
        *Jaki jest standard hoteli na objeździe? Są w pokojach czajniki? Czy w hotelach są baseny?
        *Z jakich fakultetów korzystałaś? Które zdecydowanie byś polecała a które można sobie darować?
        *Piszesz że dużo przejazdów. A jak standard autokaru, jakie drogi czyli czy te przejazdy są tak bardzo uciążliwe?
        * No i napisz coś o Sunset. Bardzo mnie zaintrygowały bungalowy na plaży. Ty polecasz, ale spotkałam w Internecie niektóre opinie bardzo niepochlebne, że właściwie to do remontu, pościel czysta, ale materac śmierdzi i takie tam. Jedyne opinie jakie znalazłam były dość stare. Co zatem Ty zastałaś w tym hotelu?
        * A są jakieś animacje?
        *Podobno morze jest brudne i kapać się można tylko w basenie? Prawda?
        * I pytanie o fakultety na pobycie. Co polecasz? Jakie ceny i (jeśli pamiętasz) w jakie dni są organizowane?
        Dlaczego takie dziwne pytanie? W Maroku najciekawszy fakultet organizowali pierwszego dnia po przyjeździe z objazdu. Odpuściliśmy sobie bo mieliśmy chwilowo dość jeżdżenia a potem dopiero usłyszeliśmy co straciliśmy. Więc wolę się nastawić, że może warto się jeszcze sprężyć. :)
        *A jak poziom toalet na objeździe?
        Wdzięczna będę za wszystkie dodatkowe informacje.
        • Gość: Joanna Re: Wycieczki objazdowe z Itaką - Tajlandia IP: *.teb-akademia.pl 21.02.13, 12:29
          Niestety nie odp. Ci na pyt. co warto brać, a co nie- to już zależy od osoby, która jedzie :-) a poza tym:
          - posiłki dokupowane: są mega drogie w stosunku do TAJ cen (ok. 8PLN za konkretny obiad na mieście), ale trzeba brać pod uwagę, że nie każdy może jeść gdziekolwiek i cokolwiek, czyli krótko mówiąc jeśli nie masz wrażliwego żołądka spokojnie stołuj się na mieście
          - standard hoteli bez zastrzeżeń (choć nie jest to luksus 5*, ale chyba nie tego oczekujesz jadąc na objazd), czajniki są w większości również w SUNSET VILLAGE, Kambodża b. pozytywnie zaskakuje jeśli chodzi również o hotel
          - fakultety na objeździe wszystkie oprócz pokazu tańców khmerskich- co kto lubi, ja polecam koniecznie TONLE SAP w KAMB i przejażdżkę na słoniu. Tak naprawdę cały program ITAKI to są fakultety.
          - przejazdy są raczej nużące, drogi OK
          - jedyny naprawdę męczący punkt to granica TAJ-KAMB gdzie na odprawę czeka się nawet do kilku godzin
          - SUNSET VILLAGE jest b. fajną alternatywą dla zwykłych hotel - bloków jakich w Patayi jest wiele i jest zdala od miasta, co w przypadku Patayi ma znaczenie bo to okropne miasto. Musisz się nastawić na to że hotel jest baaardzo zintegrowany z przyrodą :-) czyli domki są w ogrodzie, co ozn, że czasem możesz natrafić na jakieś insekty w domku- przyjemne to nie jest, ale to oczywiste w tropikach. Natomiast wbrew pozorom mało jest komarów. Prysznice są w każdym domku pod chmurką :-) Nie mam zastrzeżeń co do czystości domków, są codziennie sprzątane. Ocean jest na tyle czysty na ile przypływ nic nie przyniesie. Ogólnie, na pewno można tam fajnie odpocząć, bo hotel jest b. kameralny.
          - nie korzystaliśmy z żadnych fakultetów na pobycie, bo naszym zdaniem były to atrakcje wątpliwe i mocno naciągnięte, szczególnie po tak ciekawej objazdówce.
          • belfer33 Re: Wycieczki objazdowe z Itaką - Tajlandia 03.03.13, 19:10
            Ogromne dzięki. Już myślałam, że nie uda mi się zdobyć żadnych informacji o tej wycieczce - a wyjazd już za 16 dni :)
            Gdybyś jeszcze trafiła na to forum ( a mam taką nadzieję) to jeszcze nasunęły mi się pytania:
            - a jak wygląda standard toalet na objeździe? Tak z damskiego punktu widzenia :)
            - czy w hotelu Sunset Village są ręczniki "basenowe" a może można brać "łazienkowe" Trochę mi szkoda miejsca w walizce na ręcznik a różnie to bywa.
            - są w hotelach kosmetyki (żel pod prysznic, mydło)?
            - czy w hotelach na objeździe są baseny?
            - a może wiesz jak z dostępnością bankomatów? Należę do ludzi którzy nie lubią wozić po świecie wypchanego gotówką portfela.
            - zdarza się, że na wycieczkach Itaki - w autokarze - sprzedają wodę. Zimną. Oryginalną. A tu też coś takiego oferują?
            - Jeśli chodzi o pamiątki. Wolę kupować bez pośpiechu - na pobycie. Ale czasem się zdarza, że na objeździe warto było coś kupić bo na pobycie albo nie ma albo jest drożej. Czy kojarzysz coś fajnego do kupienia na co warto zwrócić uwagę na objeździe
            - zawsze na wycieczkach prowadzą do sklepów. W jakich sklepach byliście?
            - mieliście coś w programie extra - poza programem?
            - i co do przejażdżki na słoniu. Ponieważ na słoniu już jeździłam :) więc sam słoń nie będzie chyba dla mnie atrakcją. Ale może trasa po której słoń idzie? Jak to zatem jest?
            Z góry dziękuję za informacje.
            • Gość: Joanna Re: Wycieczki objazdowe z Itaką - Tajlandia IP: *.teb-akademia.pl 07.03.13, 13:02
              oj widzę, że wchodzisz w tzw. szczegół :-) spróbuję Ci odp.to co pamiętam:
              - toalety we wszystkich hotelach są porządne, nie mam żadnych zastrzeżeń
              - we wszystkich hotelach było mydło, szampony itd, w Sunset Village są codziennie wymieniane ręczniki, basenowe też są
              - w 1 hotelu na objeździe był basen
              - co do pamiątek, ja bym radziła kupować tylko na objeździe, np. na nocnych targach w Siem Reap, w sunset village nie ma żadnych pamiątek ;-( a w Pattayi raczej przeważa tandeta
              -nie było żadnych dodatkowych atrakcji poza programem i fakultetami, jedynie w Bangkoku 1 dnia okazało się, że za dopłata :-) bo jakże by inaczej, można zjeść kolację na najwyższym piętrze najwyższego wieżowca w Bangkoku :) Można skorzystać jeśli chodzi o jedzenie, bo widok na miasto raczej przeciętny.
              - a słoń idzie sobie po przyjemnej trasie nad rzeką- miłe przeżycie dla kogoś kto nigdy nie jeździł na tym zwierzaku ;-)
              Pozdrawiam i udanego urlopu!
    • Gość: Uczestniczka Re: Wycieczki objazdowe z Itaką - Tajlandia IP: *.satfilm.net.pl 04.12.14, 11:44
      Byłam na objazdówce Taniec z Khmerami z Itaką. Tajlandia jak również Kambodża dla nas
      to państwa bardzo ciekawe, ich kultura, zabytki. Realizacja zwiedzania niby wykonana
      ale pilotka p.Asia tak mizerniutka, tak bardzo mało zainteresowana tym abyśmy jak najwięcej skorzystali, mało informacji, widac było jaka jest znudzona i pragnie się od nas uwolnic. Dawała bardzo dużo czasu wolnego i " róbta co chceta". Szkoda, mało wyniosłam z tej wycieczki.
      • famaiii Re: Wycieczki objazdowe z Itaką - Tajlandia 10.08.15, 08:38
        Dziwne... ja Panią Asię jako pilota "Tańców z Khmerami" oceniam bardzo dobrze. Tzw. "czas wolny" po zaliczeniu punktów objętych programem pozwalał zapomnieć, że jest się na zorganizowanym wyjeździe. Rozumiem jednak, że są osoby, które oczekują od pilota opieki w każdej minucie, łącznie z przypominaniem o konieczności zabrania nakrycia głowy na plażę i nasmarowaniem plecków też chyba ;-) A jak się te plecki jednak poparzą, to pilot powinien chyba czuwać z okładami?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka