Dodaj do ulubionych

Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca?

04.12.13, 20:07
Rainbow oferuje dwie trasy po Kubie: cała Kuba i pół Kuby :)
Logiczne wydawałoby się wybrać "całą Kubę", czyli "Buenos Dias Kuba", skoro się tak daleko leci.
Ale czy warto?
Co w tym dodatkowym kawałku (Camaquey, , Holguin, Baracoa, Santiaga de Cuba)jest ciekawego? Z opisu w katalogu nie specjalnie wygląda to zachęcająco. Za to dochodzi wewnętrzny przelot małym samolotem :(
Czy ktoś mógłby mi dostarczyć argumentów, abym przekonała do tej dłuższej trasy moją "drugą połówkę", której przeszkadza ten mały samolocik?
Obserwuj wątek
    • Gość: Canchanchara Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.173.21.6.tesatnet.pl 08.12.13, 16:52
      Wróciłam własnie dziś z dłuższej objazdówki! Rewelacja. Grupa 41 osób jak jedna rodzina, b.dobrze zorganizowana pilotka,spora wiedza,choć trochę męcząca natłokiem swych myśli, osobistych sugestii i dygresji.
      Zdecydowanie polecam Buenos.. Wyspa dł ok 1260 km jest cudownie zróżnicowana.
      Codziennie widzisz coś innego. Zielony i bujny Zachód z Pinar del Rio,kolonialny Trynidad,pałacowe z francuskimi wpływmi Cienfuegos,
      Przelot wew- pachnący nowością odrzutowy Antonow 158 (napoje gratis) -bez przesady standard mini dreamlinera, jedyny pomnik JP II na Kubie w Holgin, w hawanie przejazd starymi samochodami , na objeżdzie bezbłedne coco taxi i riksze..
      Rajskie plaże w Guardalavace i Baracoa (Maguana), Góra Kowadło na samiutkim Wschodzie 70 km od Haitii ,którą zobaczył Kolumb docierajac do lądu, krzyż z winorośli który tam zatknął, i jego pomnik, dynamiczne i tętniące życiem Santiago- Sanktuarium MB EL Cobre, podniosła zmiana wart przy grobie Jose Martiego, malownicza twierdza jak dekoracja filmowa-zrobiłam tam chyba ze 120 zdjęć i na osłodę 2,5 dnia na totalny relaks all in 5 * w Varadero.
      Wszyscy turyści bezpośrednio lecący dreamlinerem wracali zadowoleni: i ci z samego 16 dniowego wypoczynku choć mieli 5 dni deszczu, i ci z Kuby jak Wulkan choć fakultety mieli pechowe-popsuł im sie 3 x autokar do Trynidadu, Hawane trzeba było im przekładać ze wzgl na deszcz ;( My z Buenos przejechaliśmy całą wyspę jak burza, na objeździe pogoda była piękna, choć czasem pochmurna-ale idealna na zwiedzanie.Wprawdzie hotele były skromne, ale łóżka czyste,ciepła woda w prysznicach-czego chcieć więcej na jedno przenocowanie?
      Codziennie serwowane omleciki były przebojem number 1! :) Dużo zależy od ludzi, od pogody, od organizacji i osobistych oczekiwań. Ja byłam na Kubie tylko raz, doświadczyłam wszystkiego i mogę powiedzieć ,że ją poznałam od podszewki. Jeszcze w uszach brzmi s..kubanska muzyka i hymn na cześc Che Gevary, który nuciła w podroży cała grupa. Gorąco polecam dłuższy objazd. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą drobnych upominków dla ubogich,ale niezmiernie wdzięcznych, uśmiechniętych i tańczących ludzi żyjących na tej pięknej wyspie. Teraz planuję dobrze poznać inny zakątek świata!
      • belfer33 Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? 09.12.13, 20:00
        Duże dzięki za informacje. Już bym chciała lecieć, ale plany dotyczą dopiero lipca.
        Jeśli zatem można to mam kilka dodatkowych pytań.
        Jak wygląda sprawa z dostępnością bankomatów?
        A telefony komórkowe - są jakieś problemy z zasięgiem?
        A internet (wiadomo -facet bez tego nigdzie się nie ruszy :) )?
        Jaka wziąć walutę euro czy dolary?
        Dużo wziąć pieniędzy - jak tam się kształtują ceny (szacunkowo)?
        Do jakich "sklepów" prowadzą (bo na pewno prowadzą :) )?
        A jaki hotel na pobycie - te rewelacyjne 5*?
        Czy w programie były jakieś atrakcje dodatkowo płatne?
        To na tyle tymczasem.
        • Gość: canchanchara Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.173.21.6.tesatnet.pl 10.12.13, 16:41
          pieniądze:
          zdecydowanie euro, bo dolar jest obciążony 10% prowizją
          euro można wymieniać w tzw. cadecach (kantory)
          w centrach miast i w większych hotelach,na lotniskach
          średnio można uznać ze 1 CUC czyli 1 peso convertible(wymienialne) to równowartość 1 $
          czyli około 3 zł z nawiązką w zalezności od kursu
          Raz za 100 euro przelicznik był 128 CUC
          innym razem za 100 euro mozna było dostac 135 CUC
          w hotelach jest drożej w cadecach nieco korzystniej
          z kartami nie ma co eksperymentować bo można ich z bankomatu nie wyjąć
          a reklamacje można sobie pisać do samego przywódcy
          Bankomat dla większości Kubańczyków to abstrakcja,
          oni maja wynagrodzenie w wys 18-20 CUC miesięcznie!,
          więc co niektórzy nie wiedzą w ogóle co to za urządzenie
          Jeden bankomat jaki widzieliśmy był w Santiago i stanowił dla nas
          swoistą atrakcję fotograficzną
          przesłanie sms-a 2zł, mms-a 4 zł,odbiór bezpłatny,
          z zasięgiem nieraz był kłopot i dochodziły z opóźnieniem
          im krótsza wiadomość tym szybszy był transfer
          Atrakcje:
          Tropicana i tańszy odpowiednik Parisen 50 euro
          resztę dzieki obrotnej pilotce było w cenie (nawet to co miało być płatne)
          płatne były jeszcze napoje do kolacji lub lunchu -piwo i puszki z napojami od 1,5 -2 CUC, mała woda 1,5, ale nie trzeba jak ktoś nie chce
          Drinki pinacolada , mohito, cuba libre 3 CUC na zachodzie i w stolicy, na wschodzie taniej o 1 CUC

nie warto taszczyć ze sobą laptopa (chyba ze do zgrania zdjęć z aparatu)
          wiem ze w większym hotelu za 1 godz korzystania z netu trzeba było zapłacic ok 5-16 CUC
          ale nie można przesłać ani odebrać załączników np. zdjęc
          hotele:
          te 3* na objeździe można powiedzieć że są dość dobre dla mało wymagających i całkiem niezłe dla b.wymagajacych :)
          jest czysto i schludnie, mydełko, czyste ręczniki (wymieniane), prysznice lub wanny z prysznicem
          w Varadero najlepsze w miare nowocześniejsze hotele sa w końcowej części półwyspu
          to sieci _ RIU, Iberostar, czy ich górna półka Melia, ale te 4 * tez są dobre, troche juz czas ich świetności minął ale nadal sa zadbane, ukwiecone i pieknie położone
          Słońce,turkusowo-szmaragdowe cieple, przejrzyste morze ,palmy i mgdałowce, uśmiech Kubańczyków, muzyka, taniec i rum, mohito i pinacolada wraz z historia wyspy to to, co pozostaje w pamięci na zawsze , sprawy finansowo-bytowe umykaja przy tym gdzieś w cień...

• Gość: Tadeusz Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.14, 12:40
          Nie brać USD, bo są opodatkowane. Bankomaty nie honorują kart wydanych przez banki USA lub z amerykańskim kapitałem. Sieć telefoniczna bez problemów (Plus i Era, SMS 4 zł), dostęp do Internetu tylko w wybranych hotelach i w kawiarenkach internetowych (kolejki). W lipcu lepiej nie lecieć na Kubę, bo temperatury są nie do wytrzymania dla Europejczyków, optymalny termin przełom listopada i grudnia. Kuba wcale nie jest tania, turysta może płacić tylko CUC (1,4 euro). Porządny obiad 4-5 CUC. Plaże są w dużej części płatne (2 CUC od głowy). Jak się zna język najlepiej zarezerwować kwatery prywatne (casa particulares - 30 CUC ze śniadaniem), auto z wypożyczalni (ceny umiarkowane, benzyna 1,2 CUC) i zrobić rajd po wyspie (drogi główne w przyzwoitym stanie). Wycieczki zorganizowane nie zapewnią pełnej wiedzy o Kubie.
          Saludos cordiales!
          Tadeusz
    • Gość: aga Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.12.13, 15:03
      Zdecydowanie Buenos Dias Kuba :) Droga do Baracoa niesamowita, Santiago de Cuba - miasto muzyki, warto samemu się wybrać na spacer po "lokalach" z muzyka na żywo. Przelot nie małym samolocikiem tylko Antonowem, czyli ok. Byłam 3 lata temu na przełomie lutego i marca i jest to chyba optymalny termin, tylko 2 burze, ale żadna w ciągu dnia, poza tym słońce, ciepło, fajni ludzie i najlepsza na świecie Pinacolada koło "dinozaurów".
    • Gość: sepia Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.14, 17:17
      Mam pytanie odnośnie dostępu do internetu w hotelach na objeździe z Rainbowem - Buenos Dias Kuba. Proszę o odpowiedź tych, którzy właśnie byli na objeździe lub byli pod koniec zeszłego roku. Potrzebuję mieć dostęp do internetu hotelowego. Czy jest to usługa bezpłatna czy odpłatna, a jeśli tak to w jakiej kwocie? Czy dostępne są w hotalach wi fi lub też jest jakieś miejsce przeznaczone do korzystania z internetu? W biurze podróży zawsze wszystko powiedzą, że jest tak żeby wykupić wycieczkę. Niestety prowadząc działalność gospodarczą można sobie pozwolić jedynie na wakacje z dostępem do internetu - to dla tych dla których dziwaczne może wydawać się moje pytanie. Bardzo proszę o informację - już z góry dziękuję za pomoc.
    • Gość: Joanna Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.dynamic.chello.pl 03.05.14, 19:09
      Po długim planowaniu wycieczki w grudniu/styczniu ostatecznie zdecydowałam się na wyjazd w lipcu. Będzie gorąco, parno, ale inny termin mi nie pasuje, a Kubę bardzo chcę zobaczyć. Mam kilka pytań do osób, które brały udział w tej wycieczce. Opiszcie proszę Wasze wrażenia zw z wycieczką na Cayo Blanco. Wiem, że położona jest niedaleko Trinidadu, ale na zdjęciach nie wygląda specjalnie "rajsko" (w przeciwieństwie do cayo blanco w okolicach Varadero) Na kilku zdjęciach uczestników widziałam także, że była podczas wyjazdu możliwość zabawy z delfinami- Napiszcie proszę gdzie, jak to wyglądało ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
      • john2010 Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? 20.07.15, 21:04
        Wybieram się z żoną w listopadzie na Kubę (Kuba wyspa jak wulkan gorąca), nie mamy jeszcze rezerwacji i w związku z tym mam pytanie, czy warto czekać na last minute? Kolejne pytanie dotyczy hoteli w Varadero. Które polecacie na wypoczynek, a które odradzacie. Z góry bardzo dziękuję, pozdrawiając z Rzeszowa. :)
        • Gość: kmblom Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.51-174-110.customer.lyse.net 20.07.15, 22:41
          Wszystko zalezy czy interesuje Cie konkretny termin i konkretna wycieczka czy jak cos to mozesz zmienic na cos innego jakby sie terminy sprzedaly. My lecimy z mezem na Wyspa jak wulkan goraca 5.11.-termin juz potwierdzony. W pierwotnym zalozeniu mielismy leciec w listopadzie na Peru,Chile,Boliwia na szlaku piekna, ale jeszcze przed zakonczeniem sprzedazy firste minute sprzedaly sie wszystkie terminy do konca roku...Jakiez bylo moje zaskoczenie jak wrocilam z wycieczki z Londynu, ze tego terminu o ktorym myslalam juz nie ma, a na kolejny w termin ktory nam pasowal wielkanoc zostalo ostatnie 5 miejsc...az trudno uwierzyc,ze na 10miesiecy do przodu tyle osob zdecydowalo sie dokonac rezerwacji :) Czasem nie warto czekac...ale co tam na wielkanoc bedzie Peru, a tym czasem ciesze sie juz na podroz w czasie na Kube :) Co do hotelu my wybralismy Iberostar Varadero i po przeczytaniu opini oraz obejrzeniu zdjec na tripadvisor i holidaycheck wydaje mi sie, ze to najlepszy hotel jaki ma w swojej ofercie RT. Poza tym pod wzgledem wszystkich hoteli w Varadero ten hotel zajmuje 2 miejsce jesli chodzi o srednia i rekomendacje na tripadvisor. Jaki termin bierzecie pod uwage w listopadzie?
        • Gość: sepia Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.play-internet.pl 21.07.15, 09:38
          Witam, byliśmy na Kubie na przełomie roku 2014/2015 w połączeniu z Bożym Narodzeniem oraz Sylwestrem. Powiem szczerze, ze czekanie na last minute w przypadku tych wycieczek nie ma sensu. Biura podróży już dawno się wycwaniły i wydaje mi się, że najlepszą ofertą są oferty first minute. W okresie zimowym te kierunki są bardzo popularne najtańsze pewnie miesiące to maj a takiego nie wybraliście dlatego polecam łapać okazję jeśli chcecie tam jechać. Naszą wycieczkę śledziłam też już od okresu wakacyjnego i szczerze mówiąc ceny wzrosły o około 600-1000 zł za osobę. Oczywiście nasz termin był najdroższy, ale tylko na taki mogliśmy sobie pozwolić:) Jeśli chodzi o hotel to polecam w 100% Iberostar Varadero- jest naprawdę bardzo ładnym hotelem. Wszystko też zależy od budżetu. Zasada jest taka: im dalej od centrum na kraniec półwyspu tym droższe i bardziej luksusowe hotele. Hotele w Varadero i tak są w wyższej klasie niż te na objeździe. Jeśli szukasz dobrego hotelu polecam właśnie Iberostar Varadero. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie wycieczki służę pomocą:)
          • Gość: kmblom Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.51-174-110.customer.lyse.net 21.07.15, 09:57
            Sepia czy podczas objazdu byliscie w hotelu Club Amigo Rancho Luna w Cienfuegos? Znalazlam opinie na forum od uczestnikow wycieczki z 2013, ze hotel brudny i duzo osob zostalo pogryzionych przez PLUSKWY...brrr...Jestem ciekawa twojej opinii i czy ewentualnie RT zmienilo ten hotel po wielu skargach...Co jak co ale pluskwy to ja dziekuje przywiezc jako pamiatke z wakacji...Na holidaycheck jego rekomendacja jest 33% co marnie swiadczy o tym hotelu. Ciesze sie, ze potwierdzilas pozytywna opinie o hotelu Iberostar i marze juz o tym wypoczynku tam :)
            • malgo772 Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? 21.07.15, 11:23
              Cześć tu żona johna2010 :)
              Serdecznie dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
              Zastanawiamy się właśnie nad terminem 5.11. Promocja kończy się 24 lipca, więc na decyzję mamy jeszcze 3 dni. Co do hotelu, to z tego co czytaliśmy - faktycznie Iberostar Varadero bije większość dostępnych hoteli na głowę. Niestety, nasz budżet tego nie wytrzyma. Stanęliśmy przed wyborem, czy jednak Kuba i gorsze warunki wypoczynku, czy inna, tańsza wycieczka i w zamian za to wyższy standard. No cóż, samo życie :)
              Serce rwie do Kuby... Wśród tych najtańszych najbardziej przyzwoity wydaje się Bellevue Puntarena Playa Caleta. Musimy o nim jeszcze poczytać i w miarę możliwości to wszystko porównać.
              Pozdrawiamy z Rzeszowa!
              • Gość: sepia Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.play-internet.pl 21.07.15, 14:00
                My akurat nie nocowaliśmy w hotelu Iberostar, ale bywaliśmy tam często, gdyż zaprzyjaźniliśmy się z innymi osobami z wycieczki więc kursowaliśmy w tamtą stronę plażą i też osobiście wchodziłam ukradkiem na teren hotelu (czego robić nie wolno, bardzo tego pilnują). Nasz odpoczynek w Varadero był w hotelu Be Live Turquesa i był to przyzwoity hotel, ale na pewno nie luksusowy - niskie bungalowy. Przyjemnym i ładnym hotelem jest również Sol Sirenas Coral. Nie jestem w stanie doradzić nikomu co powinien wybrać, gdyż wszystko zależy od budżetu, od osobistych preferencji. My z mężem jesteśmy młodzi, lubimy zwiedzać, pokój powinien być czysty i tyle. Ja osobiście bardzo nastawiałam się na dłuższa objazdówkę tylko, że czekając właśnie na last minute ostatnie wolne miejsca uciekły. Uważam, że w hotelu się tylko śpi, a na Kubie jest po prostu specyficznie. Ja osobiście byłam zmęczona już lekko podczas pobytu panującym tam ustrojem, ale dziś pisząc te opinie z uśmiechem patrzę wstecz. Proszę pamiętać, że lekarstwem na wszystkie bolączki jest po proste wszędzie lejąca się wolna kuba:) Jeśli waszym marzeniem jest Kuba to trzeba tam pojechać i to właśnie teraz żeby wiedzieć z czym ten kraj się je. Ja na pewno z życiowych tras polecam Tajlandię, która jest bardzo egzotyczna i tania w podróżowaniu po niej. Kuba natomiast jest droga i na to trzeba się przygotować.
            • Gość: sepia Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.play-internet.pl 21.07.15, 13:47
              :) faktycznie to był najdziwniejszy hotel na całej wyspie. Niby nie brzydki, ale bardzo dziwny. Pełno wypoczywających miejscowych, pokoje klitki z małym oknem. Jak weszliśmy do pokoju coś uciekło z naszego pokoju (coś czarnego), ale nie zdążyłam nawet zauważyć co to. Szczerze mówiąc nic nas nigdzie nie pogryzło. Do tego hotelu przybędziecie wieczorem. Najlepiej coś zjeść po drodze, bo jedzenie tam jest makabryczne, a sztućców trzeba szukać po całej restauracji. Jest tam nie przyjemnie ale jedną noc można się przemęczyć i tak nic tego nie zmieni - musiałyby się wreszcie biura podróży obudzić, ale skoro mają już wszystko sprawdzone to po co coś zmieniać?:)
            • Gość: kmblom Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.51-174-110.customer.lyse.net 21.07.15, 14:12
              Nie spodziewam sie luksusow, bo kilkanascie objazdowek mam juz z nimi za soba i generalnie zawsze hotele pozytywnie rozczarowywaly. Zdaje sobie sprawe ze na objezdzie beda raczej skromne hotele,ale jednak te negatywne opinie na holidaycheck i pluskwy troche mnie zaniepokoily...choc przyznam ze na zdjeciach nie wyglada tak zle...W kazdym razie teraz juz nic nie zmienie...Po powrocie napisze relacje i swoje wrazenia z wycieczki. Bede myslec pozytywnie to moze zmienia hotel albo pluskwy zostana do tego czasu wytepione ;) Mam nadzieje, ze i tym razem Rt nie zawiedzie moich oczekiwan i urlop jak zawsze bedzie udany. Czy ktos wie ile godzin zajmuje lot dreamlinerem na Kube? Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady odnośnie wycieczki to będę wdzięczna za każdą informację :)
          • Gość: Marta Re: Buenos Dias Kuba czy Wyspa jak wulkan gorąca? IP: *.internetia.net.pl 04.11.16, 18:55
            Witam serdecznie, my też wybieramy się na przełomie grudnia i stycznia na Kuba Wyspa jak Wulkan Gorąca - wahamy się jeszcze między tym a nowym programem: Historia Wielu Namiętności. Obawiamy się, że te po tych pierwszych bodajże 3 noclegach w Hawanie będziemy mieć dość. Polecacie Państwo tę objazdówkę? a Jak z pogodą na przełomie roku? dziękuję z góry

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka