Dodaj do ulubionych

Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia?

01.01.19, 23:59
Teoretycznie między długim weekendem majowym a wakacjami zawsze było w miarę tanio i dużo fajnych ofert. Ja jakoś wybierałem czerwiec z first i prawie nigdy nie narzekalem bo wybór odnosił się do konkretnej lokalizacji, bardzo dobrze ocenianego hotelu, ktorego potem nie bylo juz w ofercie bo sie wyprzedal albo kosztował za tydzień tyle co w first za dwa. Ale gdyby założyć sobie ze 7 kierunków, to moze nie będzie źle. Ja znam raczej teorie tj.ze widywalem dobre ceny ale może diabeł tkwi w szczegółach? Może na 2 tygodnie trudniej znaleźć ? Bo na półtora tygodnia to na pewno trudno last. Nie zależy mi na tym żeby było super taniej. Obecne ceny są trochę wysokie bo biura doszły do pewnych granic absurdu. Już w 2018 było widać że przesada zaowocowala możliwością znalezienia czegoś bo we wrześniu skorzystałem z lasta, cena podobna jak first. Najszerszą ofertę ma Itaka i przez cały 2018 rok od first do last zauważyłem tendencje stalosci cen.
Obserwuj wątek
  • pietusza Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 02.01.19, 08:34
   Od kilku lat laty są bardzo słabe i to zarówno jeżeli chodzi o standard i ceny. Dobre hotele w lastach mają wyższe ceny niż w first minute (nieraz bardzo sporo), oferta jest przebrana i tak naprawdę zostają bardzo przeciętne hotele z nie najlepszymi ocenami (do których ja osobiście staram się nie jeździć). Może uda się trafić na jakąś okazję, ale nawet przed szczytem sezonu nie będzie to łatwe, wbrew pozorom ludzie latają teraz przez cały rok i każdy kto nie ma dzieci w wieku szkolnym liczy właśnie na lepsze ceny poza sezonem. A okazuje się że nawet w tych mniej popularnych terminach atrakcyjniejsze oferty rezerwowane są w first minute.
   • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 02.01.19, 14:20
    Niby tak ale to co piszesz dotyczy raczej września niż czerwca. A nawet w 2018 we wrześniu były ceny jak w first bądź czasem niższe. Zauważ że około 10 grudnia rok w rok są super ceny. Bo prawie nikt nie ma czasu jechać. W 2019 Boze Cialo wypada chyba 20.6.wiec między 5.5.niedziela A 19.6.Może być dobrze. Poza tym myślę że wysokie ceny na 2018 i 2019 oraz ostatnie cieple lata w Polsce sprawiają że biura nie dają rady sprzedać tak dużo i tak drogo. Liczę na nadwyżkę podaży :)
    • pietusza Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 02.01.19, 17:33
     Nie wiem dlaczego uważasz, że ceny w czerwcu mają być niższe niż we wrześniu. Znam mnóstwo osób, którzy właśnie w czerwcu planują urlopy (przed wakacjami szkolnymi), dni wtedy najdłuższe i przeważnie nie taki uciążliwy upał jak w lipcu czy sierpniu. W tym roku ludzie mający dzieci w szkole też mogą wyjeżdżać wcześniej, bo koniec roku jest 19.06, ale w ostatni tydzień w szkole nic się nie dzieje, oceny wystawione, więc już od jakiegoś 10.06 można planować wyjazdy. I w czerwcu urlop w Polsce to jeszcze loteria pogodowa, morze zimne, a urlop za granicą to pewniak. Poza tym biorąc pod uwagę warunki wypoczynku w Polsce i na najtańszych kierunkach zagranicznych to standard zakwaterowania, wyżywienia i cała infrastruktura jest nieporównywalny i nad polskim morzem urlop spędzają już chyba tylko desperaci lubiący przepłacać, więc raczej nawet dobra pogoda w Polsce nie jest żadną konkurencją dla wyjazdów zagranicznych. Moim zdaniem tylko maj (po majówce) może być w miarę atrakcyjnych cenach.
     A porównywanie grudnia do czerwca to już w ogóle nieporozumienie, w grudniu w Turcji, Bułgarii czy w Grecji jest chłodno, w czerwcu natomiast już pełnia lata.
     • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 02.01.19, 18:12
      Grudzień - Kanary, Madera. Pisalem tez o nadpodazy. Jednak czerwiec i wrzesien to nie to samo - duza rzesza studentow. No dobra obaj dywagujemy, a może ktoś ma konkretne doświadczenia - negatywne, pozytywne? Na przykład że chciał kupić ale lasty były tylko na tydzień. Dla mnie już tak nawet 25 maja wchodzi w grę.
      • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 02.01.19, 18:21
       Owszem dochodzi i taka kwestia że zakup czegoś w czerwcu za 10 przy 13-14 tys.za rodzinę 2+1 w lipcu sierpniu sprawia że dużo będzie wykupione na czerwiec. Ale powalające ceny za Wlochy czy Hiszpanie juz w first na czerwiec moga sprawic że będą musieli je obniżyć żeby sprzedać.
  • mrsnice Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 03.01.19, 21:23
   przełom maja i czerwca 2018, TUI, 1 tydzień BB, Francja, Lazurowe Wybrzeże, Grimaud, hotel 3 gw. (5 km od Saint Tropez) 800 zł za osobę. Były też dostępne 2 tyg ale cen nie pamiętam, bo mnie 2 tyg nie interesowały. Jak na Lazurowe to cena bajka (kupione 3 dni przed wylotem).
   • beti127 Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 16.01.19, 11:21
    Druga połowa maja 2018 Gran Canria na tydzień z all w last minute 1199pln z Tui , pierwsza połowa czerwca Kreta na tydzień z all bardzo dobry hotel 825pln z Itaką. Natomiast wrzesień 2018 ceny last minute kosmiczne. Śledziłam na bieżąco oferty i we wrześniu nie było nic taniego.
    • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 16.01.19, 19:37
     We wszystkim jest trochę racji i to podobnie jak z autem na wyprzedaży czy z wyprzedażami ciuchów. Ja mam wrażenie że ceny są za wysokie i gdzieniegdzie już zaczęli obniżać czy robić promocje na ok. 15 maja. Jeszcze się trochę wyczeka i wyjdzie że nie first nie last ale może w marcu będzie najlepiej kupić. A potem moze byc bida i wszystko przebrane. Ja się zastanawiam że np. TUI ma gwarancję najniższej ceny. To znaczy że kupujesz teraz a jak nawet w last stanieje to masz roszczenie. Tak, tylko TUI kombinuje też w ten sposób że ma 10 rodzajów pokoi i w danym hotelu ma z 10 rodzajów po 1 pokoju. Ty wykupujesz, oferta się kończy i juz nie będzie taniej. A że zamiast pokoju DZX1 tańszy jest w last identyczny DZX7 w last to Ci roznicy ceny nie zwrócą.
     • l-a Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 16.01.19, 20:17
      Rezerwuję zawsze first minute i to jak najwcześniej i zawsze jest to najbardziej korzystna cena. Teraz to już raczej nie jest najlepszy moment, obie rezerwacje, które mam w TUI (z września i października na czerwiec i II połowę sierpnia) są teraz droższe i wiem z doświadczenia, że będą droższe jeszcze bardziej. W ubiegłym roku moja rezerwacja (2 osoby dorosłe) była o 1800 zł droższa kilka tygodni przed wylotem, a potem w ogóle została wyprzedana. Ale żeby się zabezpieczyć przed ewentualnym spadkiem ceny i odzyskać różnicę wystarczy dokupić gwarancję najtaniej w FM (w TUI, nie wiem czy jest coś takiego w innych biurach) i w każdym wypadku jest najtaniej (i gdy cena rośnie i gdy spada).
      I nie jest prawdą, że w TUI jest 10 rodzajów pokoi w każdym hotelu, ale to oczywiste, że zawsze najszybciej wykupowane są pokoje najtańsze, więc to jeszcze jeden powód rezerwowania jak najwcześniej żeby zapłacić jak najmniej za jak najlepszą ofertę.
      W lastach oferta jest przetrzebiona, w moich obserwacji wynika, że najczęściej zostają albo przeciętne hotele, albo te z najwyższej półki w kosmicznych cenach. Ale poza sezonem, szczególnie w maju po majówce można trafić na coś ciekawego, bo to najmniej oblegany termin i wyjściowe ceny sporo niższe niż tez w okresie wakacji szkolnych czy związanych z różnymi świętami.
      • kubek290713 Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 17.01.19, 21:16
       Ja zawsze kupuję first minute bo dla naszej większej rodziny przyzwoitej wielkości studio czy apartament szybko się sprzedaje i zostają zazwyczaj "dwójki z dostawkami" mające po 18 m.kw. Na Wielkanoc lecimy na Gran Canarię z tui i cena dla rodziny 2+2 podskoczyła aż o 4500 zł.
       • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 18.01.19, 10:53
        Też tak zrobiłem że first na 2017 na 2 kierunki miałem i wiem że dobrze zrobiłem. Tylko że ceny w first na czerwiec 2019 są nie takie jak w first 2017 ale jak w czerwcu 2019 właśnie :) Z tym że duży pokój z widokiem na morze może być ciężej dostępny to się zgadzam. Ale może trzeba będzie pójść na jakieś kompromisy a nie bulic jak za zboże.
        • Gość: xyz Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.19, 02:08
         Dwie rezerwacje złożone w TUI w zeszłym roku w firscie. Bułgaria w wysokim sezonie zniknęła z oferty w marcu - wyprzedane, Kreta na koniec maja potaniała o 400 zł od osoby. Biuro zwróciło różnicę.
         • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 20.01.19, 11:39
          Ale to są właśnie bardzo popularne kierunki, jedne z tańszych, o dużym popycie. Ale.moze ma.ktos dobre doświadczenia z lastami do Algarve, Costa de la Luz, na Cypr czy na Sycylię?
          • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 20.01.19, 20:33
           Ale jest chyba niestety jeszcze jeden aspekt. Biuro podróży ma.w.samolocie np. 30 miejsc jeśli dzieli samolot z innymi. 15 miejsc przeznacza na pobyt tygodniowy 10 na dwutygodniowy i 5 na 10/11 dni. Biuro za bardzo nie chce sobie mieszać i trzyma się tego. Najszybciej sprzeda pobyty półtora tygodnia, 2 tygodnie też rzadziej niestety występują w lastach i chyba zatem tydzień jest najczęstszą opcją w last. Z drugiej strony - oprócz miejsc w samolocie jedne hotele sprzedają się lepiej, drugie gorzej. Czasem dobry hotel może się sprzedawać gorzej bo przeszarżowano z cena wyjściowa, może być nowy w ofercie czy być nowowybudowany. Skoro wcześniej nie miał opinii to ludzie są ostrozniejsi.
          • mrsnice Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 21.01.19, 21:17
           Sycylia, Taormina, 3 gw, B&B, balkon z widokiem na Etnę, maj 2017, last (1 tydz wcześniej) w TUI 1.300 zł
           • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 26.01.19, 16:57
            Wydaje mi się że wiele obecnych cen to nadmuchana bańka która pęknie.
            • l-a Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 26.01.19, 19:44
             Jeżeli celujesz w słaby 3* hotel ze śniadaniami to masz szanse na "dobrego" lasta, bo takie resztki zawsze zostają.
             Generalnie atrakcyjne oferty bardzo rzadko dotrwają do lastów i to niezależnie od kierunków, tym bardziej, że z każdym rokiem coraz więcej ludzi kupuje w first minut i to jak najwcześniej, nieraz tuż po rozpoczęciu sprzedaży, bo wtedy jest najtaniej. Kiedyś w lastach można było trafić na fajne oferty, ale wydaje mi się, że te czasy minęły bezpowrotnie
             Za chwilę zacznie się first na sezon zimowy 2020 i ludzie rzucą się na nowiutkie oferty, bo w lastach na tegoroczną zimę droga mizeria.
             • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 26.01.19, 22:39
              Nie chodzi o super last tylko żeby coś co kosztuje obecnie jak nadmuchany balon 11.500 - kosztowało 9.900 za mała rodzinę. W kwestii "wykupione" - zawsze jakiś procent ludzi z przyczyn losowych rezygnuje, ba - każde biuro daje prawo zmiany rezerwacji i część ludzi skorzysta bo ktos zarobił więcej niż myślał i zmieni Turcję na Hiszpanie. Owszem, dobre hotele szybko schodzą ale też bywa i tak że cenę napompowano absurdalnie zbyt w górę i będą musieli obniżyć. Nadmiernym optymista też nie jestem bo jak coś się słabiej sprzedaje to biuro redukuje pod koniec marca loty. Natomiast nigdzie nie jest napisane i przesądzone że cena musi być najniższa na początku bądź na końcu sprzedaży. Może do końca marca będą trzymać za wysoka, potem w kwietniu obniża i wtedy się będzie najbardziej opłacało kupić i dobrze się to coś sprzeda a tuż przed wyjazdem cena wzrośnie. To jest masa czynników ale właśnie dlatego warto wymieniać poglądy. Czy tegoroczna zima była kiepska? Jak zwykle w grudniu były dobre ceny w last na Fuerte. Zauważmy ze jak teraz wprowadzono 6 stycznia wolny i ferie od ok. 10 stycznia do konca lutego to faktycznie caly styczeń i luty to teraz sezon. A w marcu można polować na Kanary bądź za grosze na Maltę czy do Turcji.
              • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 27.01.19, 09:54
               Ja myślę że na około 25 maja np.na Cypr czy Gran Canarie coś może się dobrego trafić.
              • l-a Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 27.01.19, 12:11
               To że ktoś zrezygnuje z konkretnej oferty nie znaczy, że ona stanieje, wprost przeciwnie biuro sprzeda je po aktualnej wyższej cenie. A jeżeli biuro faktycznie "napompowało" cenę jakiejś oferty to po prostu nie będzie się ona sprzedawała, bo nikt nie kupi oferty w absurdalnej cenie i biuro ją obniży, ale na pewno nie więcej niż do poziomu innych porównywalnych ofert, które się sprzedają dobrze. Ja nie interesuję się ofertami w kosmicznych cenach, tylko takich które mieszczą się w moim budżecie, a te tak jak pisałam wcześniej albo ciągle drożeją albo znikają z ofert, bo się wyprzedają. Ale nawet drogie 5* hotele deluxe np. w Turcji też drożeją systematycznie, więc raczej wątpię czy stanieją do poziomu hoteli 4*.
               Nie mam pojęcia na czym opierasz przypuszczenie, że z marcu czy w kwietniu ceny będą spadać, moim zdanie najbardziej atrakcyjne oferty do tego czasu w ogóle znikną.
               A tak w ogóle to na lasta polują raczej ludzie, którzy nie mają jakichś określonych oczekiwań co do miejsca wyjazdu i hotelu, interesuje ich tylko wyjazd gdziekolwiek byle tanio albo z jakichś powodów nie znają wcześniej terminu urlopu i nie są w stanie nic zaplanować, więc nie mogą rezerwować z wyprzedzeniem.
               A to że hotele są droższe w stosunku do poprzedniego roku to może wynikać z prostego faktu osłabienia złotego (rok temu dolar kosztował 3,4-3,5 zł, teraz 3,8-3,85 zł) i ogólnego wzrostu wszystkich cen. Moim zdaniem jakoś zauważalnie taniej nie będzie.
               Jeżeli chodzi o Turcję na sezon zimowy to cały czas była i jest śmiesznie tania, nawet w okresie Świąt i Nowego Roku, pobyt w wypasionych hotelach 5* w tym okresie to jakieś 30% ceny w sezonie letnim.
               • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 27.01.19, 14:41
                Pisze o takich okresach jak marzec maj początek czerwca grudzień. Na czym opieram swoje spostrzeżenia? Na dużych korkach w mieście :)
                • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 27.01.19, 18:37
                 l-a, z kim tak niby wielce w dolarach się rozliczają polskie biura? :) Po drugie jest takie biuro jak Itaka, mające największą sprzedaż i przez cały 2018 rok miało mniej więcej podobne ceny od początku do końca sprzedaży.
                 • l-a Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 27.01.19, 20:20
                  Tanie i popularne kierunki np. Turcja, Egipt, Tunezja to rozliczanie w dolarach no i cała egzotyka. Euro to tylko Europa.
                  Itaka ma słabe first minute, już na wejściu ma wysokie ceny w przeciwieństwie do TUI, które ma dobre ceny w first, które potem zmieniają się w zależności od popytu na konkretne oferty i chyba ta strategia przynosi efekty, bo TUI ma największy przyrost sprzedaży i obsługiwanych klientów
                  Polecam ciekawy artykuł, na który ostatnio się natknęłam
                  turystyka.rp.pl/artykul/705167,1388007-Betlej--Branza-nie-docenila-konkurenta.html
                  • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 27.01.19, 21:14
                   A to z Itaka tak od lat chyba. TUI ma gwarancję najniższej ceny do dnia wyjazdu a Itaka gwarancję ograniczoną że "może byc taniej w innej promocji niż first". Stad też to moje spostrzeżenie że jak słabo pójdzie sprzedaż first to mogą w kwietniu coś wymyśleć.
  • Gość: Saturka Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? IP: *.146.227.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.01.19, 21:09
   ja byłam w Hiszpanii z Coralem Travel. Fajnie bo nie bylo super dużo turystow, pogoda jak marzenie no i dało się pozwiedzać i odpocząć! świetnie było!
   • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 31.01.19, 22:17
    Saturka - spam
    • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 13.02.19, 16:12
     A taka ciekawostkę słyszałem i to nie żart bo z dość pewnego źródła- w latach parzystych bywają lepsze lasty w czerwcu. Bo wtedy są mistrzostwa w piłce:) i ludzie wola na miejscu oglądać
     • lena354 Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 13.02.19, 23:18
      Potwierdzam tą informację,sama wspominałam o tym w którymś z wątków.
      W 2018 w maju i czerwcu był wysp lastów z mojego miasta (Wrocław),a zazwyczaj jest ich mało i ceny nie tak atrakcyjne jak z Warszawy,Poznania czy Katowic.
      Żal mi było,że nie mogłam skorzystać z oferty na Zakynthos do 4* hotelu z all inclusive od 29 maja na tydzień za 659 zł.
      • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 16.02.19, 08:24
       Teraz jest ciekawa sprawa w Itace - ceny na czerwiec praktycznie takie same jak na lipiec chyba że na początku czerwca 10 procent niżej. Wiele hoteli na zasadzie że 2 + 1 wychodzi 10 na początku czerwca A 11 w lipcu. A 10,5 na przełomie czerwca i lipca. To chyba tylko pasjonat jakiś kupi First na czerwiec. Ale przy lipcu to lepiej z kolei się pospieszyć .
  • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 18.02.19, 18:07
   Chłopie- podaj proszę przykład! Chyba że nadal przeliczasz 3,30 za euro i twierdzisz że 3500 to drożej niż 999 euro. Halo ziemia, mamy 2019 rok i 4.35 za euro A nie 3,30 jak w 2018.
   • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 18.02.19, 18:37
    Uuu, widziałem stronę i zwracam honor. Kiedyś takie ceny były z Polski jak było np.biuro GTI. Może tylko (choc nie cierpię spamu z tego biura) Wezyr - Koral Trawel (specjalnie tak napisane żeby utrudnić korzyść dla spamerów) może mieć takie ceny ale oni może i mają tanio ale dużo hoteli gorszej jakości. Jak widać, potrafię przyznać się do błędu ale z drugiej strony- jeszcze bardziej niestety potwierdza się teza że polskie biura mają drozyzne straszna aktualnie.
  • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 12.05.19, 11:59
   Popraw ortografię najpierw. Naprawdę. A potem oczekuj prawnych i finansowych konsekwencji spamu.
   • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 15.05.19, 10:19
    Co do meritum to już są pierwsze lasty, nierzadko całkiem niezłe, wcale nie tylko na gorsze hotele, ale ważne spostrzeżenie- terminy 10/11 dni raczej wyprzedane, a ceny tak się poukladaly że np.tydzien 2000 za osobę a 2 tygodnie 4700 :)
    • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 03.06.19, 07:08
     No i mamy czerwiec. Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B (Czy po prostu "sprawdzam"). Gdybym się z kimś zakładał że będą dobre lasty - wynik trochę na remis. Ale nie (porównując z wyborami) 40 proc.do 40 proc.ale raczej... 4 do 4 :( Było drogo w First, jest drogo w Last. Jedna kwestie jednak trzeba wyjaśnić- moi dyskutanci zwykle patrza na TUI i Rainbow. Tymczasem Itaka ma wiele dobrych hoteli, zostały nawet terminy poltoratygodniowe. Turcja się na pewno świetnie sprzedała, tu bym przegrał, z Grecja bywa różnie ale np. Włochy są lepsze na last.
     • papayya Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 05.06.19, 23:12
      Nie jestem zaawansowanym obserwatorem cen wycieczek, dopiero się uczę, ale moim zdaniem ceny w first i w last w stosunku do poprzednich lat wcale nie wzrosły, biorąc pod uwagę wzrost do zarobków. Za to ceny wyjazdów egzotycznych, zwłaszcza wypoczynków - relatywnie w dół. Mówię tutaj o przeciętnej cenie. Grecja, Turcja i Chorwacja - relatywnie w dół. Hiszpania i Włochy moim zdaniem ciągle drogie, ale w zasadzie zawsze były. Teraz czekam na obniżki cen na Sri Lankę w Rainbow, bo radą innej forumowiczki - postanowiłam poczekać na last minute. A i teraz "regularna" cena wyjazdu mnie nie przeraża.
      • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 06.06.19, 12:04
       Dobrze że spam chyba powywalano. A co do meritum- Grecja dość podrożała. Lasty na czerwiec w tym roku poza tym nie wiem czy nie najgorsze od wielu lat
       • werkaem Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 06.06.19, 21:27
        Lasty naprawdę drogie, szczególnie na najbardziej popularne kierunki (Grecja, Turcja), nawet rezerwacje robione na 2-4 dni przed wylotem sporo droższe od firstów. Jeżeli ktoś czekał na ostatnią chwilę z szukaniem ofert to raczej się zawiedzie. Z moich obserwacji wynika, że z każdym rokiem lasty są coraz mniej opłacalne - słaby wybór i drogo.
        • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 07.06.19, 06:15
         Ale z Włochami czy Kanarami ceny lepsze niż w First. Nie wiem czemu werkaem, pietusza i sheeri są tacy TUI-centryczni i Turcjo-centryczni:) Największym biurem w Polsce jest nadal Itaka. Ale jeszcze co do meritum - na dziś sytuacja jest coraz gorsza, do 5 czerwca upolowanie czegoś z wylotem do okolo 15ego jeszcze dało radę.
         • werkaem Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 07.06.19, 11:24
          Co ma piernik do wiatraka? Wątek jest o lastach, a ty o Tui, które notabene ostatnio zalicza wtopy notorycznie zmieniając godziny przelotów (na gorsze oczywiście). Czy to, że Itaka jest największym biurem oznacza, że wszyscy mają z nią latać? Mają wysokie ceny, szczególnie na lepsze hotele. Ja z nimi nie wyjeżdżam, ale nie wykluczam takiej możliwości gdy będą mieli atrakcyjną ofertę na hotel z wyższej półki, na razie nie udało mi się na nic takiego trafić.
          • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 07.06.19, 12:39
           Mnie chodzi o to że TUI czy Rainbow mają lepsze firsty. Itaka zawsze miała najwięcej lastow. Dodam jeszcze jeden "-centryzm" nie odnosząc do nikogo konkretnie z forum ale czasem się jakoś to przewinęło. Warszawocentryzm. Itaka jest najlepsza dla.ludzi chcących lecieć z lotniska lokalnego, a Tui czy Rainbow w większej mierze stawiają na Warszawę i Katowice. A czemu o TUI? TUI owszem sprzedaje lepsze hotele wcześniej. Przed wylotem jest już pozamiatane. A w Itace która ma dużo miejsc w hotelach, samolotach - więcej zostaje w Last.
           • papayya Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 19.06.19, 19:32
            Ok, może faktycznie jest teraz popyt (efekt 500+, wzrost zarobków itp.) i ludzie chętniej i częściej kupują wypoczynki wcześniej. Dla mnie to świetna wiadomość, bo smutno tak patrzeć, gdy last tani, gdy ja zwykle muszę zaplanować urlop wcześniej. A na kierunkach egzotycznych (a przynajmniej na Sri Lankę w Rainbow, którą teraz bacznie obserwuję) ceny na pewno nie są wyższe niż przed rokiem, a sądzę, że w last będzie jeszcze taniej. Egzotyka zawsze pozostaje jednak trochę niszą w porównaniu do wakacyjnej wypoczynkowej masówki, trendy sa zupelnie inne.
            • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 20.06.19, 11:37
             Sorki ale nie jest to myślenie typu "pies ogrodnika"? Że smutno Ci, że ktos kupi taniej? On po pierwsze podjal ryzyko, mógł zostać z pustymi rękami czekając. Po wtóre, last kupują częściej ludzie którzy nie pamiętają czy Majorka to wyspa hiszpańska czy grecka. First kupują miłośnicy czegoś, mają sprecyzowane. Czyli ten kto kupił drożej- ma jednak satysfakcję że spełnił marzenie, że ma pasję i ja realizuje.
             • Gość: czata Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? IP: *.centertel.pl 20.06.19, 14:00
              Nie. To nie jest myślenie typu "pies ogrodnika". To jest myślenie kogoś, kto czuje się nieco oszukany. Nie jest mi smutno, że ktoś kupił taniej. Jest mi smutno, bo czuję się tak, jakbym przepłacił.
              Nieszczególnie interesuję mnie to, czy ludzie kupujący last pamiętają, gdzie leży Majorka. Mam za to świadomość, że bez mojego kupienia first, oni nie mieliby szans na swoje last. Bo bez osób kupujących first, nie byłoby potwierdzonych destynacji.
              Do tego sezonu, Rainbow dawał gwarancję wyrównania ceny dla kupujących first. Szkoda dla klientów, że z tego pomysłu się już wycofał.
              • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 20.06.19, 15:07
               Nie można się czuć oszukanym. Auto z rocznika 2019 czasem najlepiej kupić w lecie 2019, czasem w grudniu 2019, czasem w kwietniu 2020. Z ciuchami podobnie. Prawa rynku. I prawem rynku jest też taka sytuacja- przez lata czerwiec miał dobre lasty jak również często dobre ceny w first, ludzie coraz bardziej ten czerwiec doceniali i stąd trudniej go kupić w dobrej cenie. Jeszcze wcześniej było tak z wrzesniem. Rozszerza się też wiedza o pogodzie itp.
               • Gość: czata Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.19, 22:17
                Na oryginalny pomysł wpadło Ecco Travel.
                W zeszłym roku, w ramach Wielkiej Obniżki 2018, biuro wprowadziło spore rabaty na wycieczki potwierdzone.
                Dlatego w tym roku ilość potwierdzonych wycieczek była dużo mniejsza (oceniam nawet, że było 3-krotnie mniej!), ponieważ wszyscy czekali na rabaty w ramach Wielkiej Obniżki 2019.
              • papayya Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 05.07.19, 15:05
               Czata, zgadzam się z Tobą, chociaż nie czuję się oszukana, tylko jak każdy, wolałabym wykupić wycieczkę jak najtaniej. Nie winię oczywiście biura, to jasne, że w ostatnim dzwonku robią promocje. To tak jakbym kupiła sobie płaszcz i potem miała pretensje do sklepu o to, że później ten sam płaszcz sprzedawał ze zniżką 50%.
               Nie każdy kto kupuje first wyjeżdża z pasji i nie każdy kto kupuje lat to, za przeproszeniem, jełop, nieznający się na geografii. Ja sobie, jak już pisałam, za bardzo na last pozwolić nie mogę.
               A co do Rainbow i gwarancji - nie wycofał się, w first minute na lato 2019 na pewno ta gwarancja była. Natomiast tutaj mówimy o first minute, a nie second minute, chociaż jeśli mnie pamięć nie myli, w second w Rainbow w tym roku nadal były dość dobre promocje, tylko za gwarancję najniższej ceny trzeba było już później dopłacić.
               • Gość: czata Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.19, 19:05
                Oczywiście, w first minute na lato 2019 w Rainbow ta gwarancja była.
                Ale Rainbow ma już w sprzedaży ofertę 2019/2020, a w nowej gwarancja jest zmieniona. Po nowemu, promocja nadal jest, ale nie dotyczy już ofert last minute! Z gwarancji będzie można skorzystać, zanim dana destynacja nie będzie last minute. A nie przypominam sobie sytuacji, żeby przed wejściem last minute cena spadła na tyle dużo, żeby można było wykorzystać gwarancję.
  • dodekanezowiec Re: Lasty w czerwcu - jakie macie wrażenia? 03.06.19, 15:34
   Potrafisz spamiarzu z Jeleniej Gory podać konkret? Was bedeutet: billiger? 1000 euro równa się 4300 a nie 3300 jak w 2008.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka