Dodaj do ulubionych

Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii koronawirus

02.04.20, 17:26
Mam planowany wyjazd na początku czerwca do Egiptu i wniesioną zaliczkę .Do 10 maja zgodnie z umową mam wpłacić kwotę uzupełniającą. Podjąłem decyzję o rezygnacji z wyjazdu w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronowirusa . Na dziś nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy nastąpi na tyle " normalność " by można było bezpiecznie podróżować. Biuro podróży ,proponuje zmienić termin wyjazdu co wiąże się z wniesieniem wpłaty uzupełniającej do wartości umowy. Ja jestem pesymistą i uważam że dziś decydując się na inny termin ( jaki??? ) jest czystym szaleństwem. Biuro proponuje mi potrącenie 7% od kosztu ceny całkowitej z umowy.!!!! choć mam wpłaconą tylko zaliczkę. Gdyby nie epidemia pandemii a jest to stan siły wyższej nigdy bym nie zrezygnował z tego terminu Termin z umowy jest dla nas optymalny i jedyny możliwy i nie wchodzi w grę żaden inny. I na koniec wypłata kwoty pomniejszonej o koszty rezygnacji nastąpi w terminie 180 dni. Pytam czy kotś Państwa ma podobną sytuację. Biuro Podróży to RAINBOW TOURS S.A.
Obserwuj wątek
  • dodekanezowiec Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 02.04.20, 17:53
   Myśle że kupę luda ma. Ale pies z kulawą nogą odwiedza to forum... Każde biuro ma prawo do potrącenia ileś tam. Itaka 250 zł od osoby. Te 180 dni to wynika z ustaw antykryzysowych. Ciekaw jestem czy nawet Itaka i RT przeżyją to co jest. Władza aż tak się tym nie zmartwi bo ich wyborcy to raczej aż tak często nie jeżdżą.
   • dodekanezowiec Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 03.04.20, 13:37
    Skoro forum to może autor wątku coś dopisz.e . Potem wszyscy narzekają ze nikt im nie odpisuje jak sami zakładając wątki są niepoważni
  • miumiu_22 Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 03.04.20, 13:46
   Moja siostra z mężem mają podobną historię, wyjazd też w czerwcu, też z Rainbow, tyle że do Grecji. Sytuacja teraz jest jaka jest, ale nie można sobie od tak odwołać wycieczki na przyszłość, po terminie, do którego zamknięte są granice, a biuro nie wysyła klientów. W czerwcu może być już ok i ja mam taką nadzieję. No ale jest ryzyko. Tak więc moja siostra zdecydowała się zapłacić całość, bo wówczas jeśli wycieczka nie odbędzie sie, to biuro będzie zobowiązane wrócić jej całość. Wg nowej ustawy ma na to 180 dni, ale jednak ta kasa wróci do niej. W najgorszym przypadku jest to zagwarantowane funduszem gwarancyjnym przez państwo, a więc nie ma też ryzyka, że gdyby coś się podziało, to ta kasa nie zostanie zwrócona. Można też wtedy zmienić termin albo zamienić kasę na voucher.
   • dodekanezowiec Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 03.04.20, 14:04
    Tylko czy kasy z TFG starczy jak wszystko się posypie?
    • tz4819 Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 03.04.20, 18:16
     Taka sytuację ma mój syn. Miał wylot 26 marca do Egiptu. Proponowano mu zmianę terminu lub inny termin kierunek . Nie zgodził się na w/ w propozycję Gotówki nie zwracają, ma otrzymać vollchery ważne 12 m-cy. BP RT.
     .
     • ametystowa.pani Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 04.04.20, 12:25
      czy te vouchery są dokładnie na taką samą kwotę, czy coś się traci?
      • dodekanezowiec Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 04.04.20, 12:35
       W Itace 105 procent
       • miumiu_22 Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 22.04.20, 12:03
        Vouchery w Rainbow są powiększone o 10% w stosunku do całej kwoty, jaką zapłacił klient za wycieczkę i są ważne do 30 września 2021, czyli w praktyce można wykorzystać taki voucher nawet na wycieczkę w lecie 2022.
  • maciej654321 Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 03.04.20, 17:29
   ,,tak ..egipt 4 czerwiec 2020 (7dni) , wpłacono zaliczka 857,10 + ubezp. wariant super max 144,oo..., sun&fun,,,W email zwrotny po rezygnacji , oczywiscie 180 dni i ..... zobaczymy co dalej ????
  • ktos_z_kosmosu Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 05.04.20, 13:54
   "Epidemia pandemii" spowoduje niewypłacalność BP, a po niej bankructwa.
   Czyli zważywszy na zapis prawny o kolejności realizacji długów 1 - państwo, 2 - podmioty gospodarcze, 3 - osoby prywatne, osobiście na zwrot wpłaconej kasy bym nie liczył.
   Co zaś tyczy funduszy gwarancyjnych, tym bardziej bym na nie nie liczył. Na świecie, jeszcze ciut, a ludzie zaczną z głodu umierać i na cele ochrony tych ludzi państwa przeznaczą wasze pieniądze.
   Rada.
   Powiedzcie sobie było ni ma i kończcie z tym dłużnikami jakiekolwiek kontakty, czyli zero zgody na propozycje BP. Takowe próby, będą jedynie skutkować odwleczeniem nieuchronnego w czasie, a nawet sposobem na wyrwanie kolejnej kasy.
   • ametystowa.pani Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 05.04.20, 14:44
    My z mężem zdecydowaliśmy,że jeżeli się nasza impreza nie odbędzie to byśmy chcieli jednak pojechać nawet i za rok i byśmy wykorzystali taki voucher. Może nawet byśmy jeszcze jedną wycieczkę na za rok wykupili żeby nadrobić:) Ale jednak dla dobra wszystkich lepiej było by żeby to latem ruszyło. Ale prognozy nie są najlepsze.
   • dodekanezowiec Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 05.04.20, 14:45
    A niby skąd masz taka kolejność? Ustawa o TFG to zdaje się lex specialis.
    • ktos_z_kosmosu Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 05.04.20, 19:46
     dodekanezowiec napisał:

     > A niby skąd masz taka kolejność? Ustawa o TFG to zdaje się lex specialis.

     Ano z domysłów związanych z pandemią koronawirusa.
     Dziś zasady prawne względem tych, którzy stracili setki zł w wyniku wyniku zdarzeń losowych w buty sobie możesz wsadzić.
     Zważ na tych turystów, którzy już grube tysiące wydali na powroty do kraju. Dostali, albo dostaną tę kasę z TFG?

     • dodekanezowiec Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 05.04.20, 20:00
      Przecież biura podróży sprowadzaly ich. Niestety co innego jest kwestia tych którzy zapłacili za Zanzibar 20k i nie polecieli.
      • dodekanezowiec Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 05.04.20, 20:11
       Są różne sytuacje. Niestety trudno przewidzieć co będzie, co lepsze jeśli chodzi o odwoływanie czy nie. Nie byłbym ani takim optymista jak marceppan w sąsiednim wątku ani pesymista jak ktos z kosmosu . Mysle ze Itaka czy RT sie utrzymają jakos.
   • Gość: Meana Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.04.20, 19:50
    Mam rezerwację na sierpień, Grecja. Ogranicza mnie rok szkolny więc przełożyc już nie przełożę. Czekam, co będzie, koronawirus, uchodźcy, czy jeszcze jakiś czort? Jeśli imprezę odwołają, chyba wybiorę voucher niż czekanie MINIMUM 180 dni na zwrot. Dla mnie najgorszy scenariusz to taki, kiedy impreza nie zostanie odwołana, a jednak sytuacja będzie wciąż niepewna. Bedę musiała wtedy decydować - ryzykować wyjazd, czy stracić bezpowrotnie znaczną część wpłaconej kasy (albo całą, w zależności od tego, kiedy zdecydowałabym się na rezygnację).
  • Gość: aligatortravel Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona IP: *.adsl.inetia.pl 07.04.20, 18:42
   Zapraszamy, Aligator Travel - pomagamy w odzyskiwaniu piniędzy od firm
   www.facebook.com/aligatortravel
   www.aligatortravel.pl
   biuroaligatortravel@gmail.com
   • dodekanezowiec Re: Rezygnacja z wyjazdu z powodu pandemii korona 07.04.20, 18:55
    Piniendzy w tyj nendzy. A ustawę o tamie antykryzysowej czytali? O tym ze piniendzy od biura szybko nie odzyskasz? A wiedza te krokodyle czy aligatory że tego foruma prawie nikt nie czyta?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka