Dodaj do ulubionych

Czy np. Itaka bądź Rainbow mogą paść?

19.04.20, 11:32
Jak sądzicie? Czy w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym starczy pieniędzy?
Obserwuj wątek
    • vie.tka Re: Czy np. Itaka bądź Rainbow mogą paść? 22.04.20, 13:01
      Sądzę, że największe biura podróży przetrwają, bo od dawna mają opracowane scenariusze na takie właśnie okazje. Każdy zdawał sobie sprawę, że prędzej czy później pandemia wybuchnie, to jest historycznie powtarzalne. Poza tym biura zmagały się już z niemałymi kryzysami w 2007 i 2015 roku, wyszły z nich bez szwanku. Sądzę, że biura są tak skonstruowane że są w stanie przetrwać bez dochodów nawet 2 lata.
      • pietusza Re: Czy np. Itaka bądź Rainbow mogą paść? 26.04.20, 19:56
        Opracowane scenariusz??? Historycznie powtarzalne??? Przypomnisz kiedy ostatnio w historii działania biur podróży zamarła całkowicie turystyka światowa??? Hotele nie działały przez długie tygodnie, loty się nie odbywały, a granice były zamknięte???
        Jak można w ogóle porównywać lata 2007 czy 2015, gdzie tu jest jakakolwiek analogia???
        Widzę, że niektórzy mają wyjątkową łatwość wypisywania głupot. Ciekawe czy autor tego wpisu jest tak skonstruowany, że jest w stanie przetrwać bez jakichkolwiek przychodów przez 2 lata.?
        Żadna firma nie jest w stanie utrzymać się na rynku jeżeli nie prowadzi działalności gospodarczej przez kilka miesięcy nie mówiąc już o 2 latach.
    • ktos_z_kosmosu Re: Czy np. Itaka bądź Rainbow mogą paść? 27.04.20, 23:15
      Kolego pietusza, oni bujając w obłokach chcą konkurować z kosmitami.
      Kolego dodekanezowcu, może i bujniesz się między obłokami na Dodekanez, pytanie tylko co tam będziesz jadł i gdzie zamieszkasz. Hotelarze by uruchomić swój biznes muszą wziąć kredyt, a nie dostaną go gdy nie będą mieć solidnego obłożenia. Podobnie sprawa się ma z papu. Umowy z Turcją pozrywane, możliwe, że nawet długi mają niepospłacane, to by cokolwiek z Turków wyrwać to tylko metodą handlu typu z rączki do rączki. Ty mi kasę, ja ci towar. Że jeszcze wspomnę o ochłodzeniu relacji tych krajów z powodu imigrantów i postępującego radykalizowania się Turków. Pytanie też jeśli nawet coś wynegocjują, to kto ten pyszny cymes przytransportuje i za ile by mu się opłacało.
      Chyba nie myślisz, że Grecja na swoim terenie w 80 procentach górskim, produkowała i zdolna jest wyprodukować tle żywności, że starczyło i starczy na wykarmienie samych Greków i trzy razy tyle turystów.

• dodekanezowiec Re: Czy np. Itaka bądź Rainbow mogą paść? 27.04.20, 23:33
        1. Vietka _ „Sądzę, że największe biura podróży przetrwają, bo od dawna mają opracowane scenariusze na takie właśnie okazje”
        No to jest akurat gruba przesada. „pandemia wybuchnie, to jest historycznie powtarzalne” – po dżumie w średniowieczu chyba…
        „biura zmagały się już z niemałymi kryzysami w 2007 i 2015 roku” – a co wtedy było niby?
        „Sądzę, że biura są tak skonstruowane że są w stanie przetrwać bez dochodów nawet 2 lata” – też dziwne stwierdzenie.
        Ale czemu napisałem, że biura mogą „jakoś przesiedzieć”?
        Zacznijmy od tego, że nie wiadomo ile to potrwa, może tylko 2020 będzie stracony, ale w ogóle to teraz mamy na razie marzec i kwiecień czyli taki prawie martwy sezon i tak.
        Sądzę, że w 2021 już wróci to do jakiejś normy.
        Biuro ma gwarancje ubezpieczeniowe (i to je może uratować ale Kowalskiemu podrożeje OC), jest też TFG (a zobowiązania wobec klientów nie są takie duże, bo to głównie zaliczki na lato 2020). Jest też, wiem że może trochę mała i śmieszna, ale jakaś tam pomoc państwa, która może się jakoś też zwiększy. Np. jako najemcy w galeriach nie muszą płacić za najem.
        Biuro nie kupuje towaru za 100 mln i nie musi go jakoś odsprzedać. Oni działają jako bardziej pośrednik i nie zatrudniają nie wiadomo ilu ludzi zresztą.
        2. Do ktoś z kosmosu – „Kolego dodekanezowcu, może i bujniesz się między obłokami na Dodekanez, pytanie tylko co tam będziesz jadł i gdzie zamieszkasz”, oni tam sezon mają od 15 maja do 15 października. Jeszcze nie mają problemu, ale wiem, że będą mieć, pytanie jakich rozmiarów.
        „Umowy z Turcją pozrywane, możliwe, że nawet długi mają niepospłacane, to by cokolwiek z Turków wyrwać” – a ile te biura z zaliczek wielce tam im powpłacały na lato 2020?
        A skoro przykład Turcji, to jakoś się odrodziła ok. 2018 r. po kilku latach niezłej posuchy bo przecież i z Niemcami się jakoś pożarli, i z Ruskimi itp. To Turcy się muszą starać.
        Oczywiście vietka dziwnie napisał(a), ale ktoś z kosmosu – Ty zawsze jesteś pesymistą, ale np. ustawy o tarczy antykryzysowej nie znasz itp.
        • ktos_z_kosmosu Re: Czy np. Itaka bądź Rainbow mogą paść? 28.04.20, 00:04
          1 - Nie pesymistą, a realistą.
          2 - Tak jak nie wierzę w latające talerze, tak nie wierzę w tarcze oparte na pieniądzach z potężnego dodruku.
          3 - Jestem w luksusowej sytuacji. To co w Grecji i Italii chciałem zwiedzić zwiedziłem, a miejsca, które chciałem odwiedzić odwiedziłem. Plus te kraje gdzie zachowały się pozostałości cywilizacji antycznej.
          Starczy. Od dwóch lat tylko dobre hotele w kraju. Z basenami, pokoje tylko z balkonem i dobre papu.
          Pozdro i życzę by marzenia wasze się ziściły.
          • pietusza Re: Czy np. Itaka bądź Rainbow mogą paść? 28.04.20, 08:59
            Nie każdego zadowoli wypoczynek wyłącznie w kraju. Niektórzy chcą zwiedzić znacznie dalsze rejony w tym egzotyczne. Siedzenie na basenie lub balkonie i objadanie się to dla wielu ludzi zwyczajna nuda.
            Ludzie mają różne potrzeby.
            Osobiście liczę, że sytuacja w ciągu kilku miesięcy się unormuje i nadal będzie można podróżować dalej niż na balkon dobrego hotelu
            • vie.tka Re: Czy np. Itaka bądź Rainbow mogą paść? 06.05.20, 16:09
              Pietusza, ktoś tu chyba nie potrafi normalnie rozmawiać. Tak też bywa. Pandemie są powtarzalne, w 2007 potężny kryzys gospodarczy, w 2015 kryzys na rynku turystycznym. Przypadek Rainbow - obecnie ma mały zysk, ale nie przynosi też dużych strat, bo praktycznie nie ma kosztów. Jest w stanie się zahibernować. Tarcza pozwala na przetrwanie. Mam koleżankę, która jest agentem turystycznym i mówiła mi, że Rainbow ma najmądrzejszą politykę alternatywy dla zwrotów i ludzie chętnie biorą vouchery bo są dobre warunki. Zamrożenie nie może wiecznie trwać bo wszyscy byśmy musieli wrócić do grzebania w ziemi i hodowli bydła żeby przeżyć. Ten sezon letni będzie marny, ale sądzę, że od jesieni zacznie się ruch. Patrz ile kosztuje teraz akcja Rainbow. I naucz się, że jeden pytajnik wystarczy, gdy chcesz zadać pytanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka