Dodaj do ulubionych

Objazdówka po Włoszech z Rainbow Tours

18.06.05, 17:56
Proszę o info - może ktoś już był ????? nie wiem czy jechać z nimi czy szukać jeszcze w innych biurach
Obserwuj wątek
        • Gość: ula Re: Objazdówka po Włoszech z Rainbow Tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.05, 11:20
          No cóż, tempo jak na każdej objazdówce jest bardziej niż mniej zwariowane :-)
          Tak więc musisz nastawić się na całodzienne zwiedzanie oraz wczesne pobudki ze
          względu na konieczność przejazdu do kolejnych miast. Ja miałam wykupione
          obiadokolacje (podawane wieczorem w hotelu), ale stwierdzilam, że było to
          niekonieczne, gdyż w ciągu dnia była zawsze chwila, aby coś przekąsić. Później
          wieczorem człowiek nie miał siły już nic w siebie wcisnąć. Ale to jest sprawa
          indywidualna. Poza tym miałam bardzo fajną pilotkę - chyba Monika miała na imię.
          Z lokalnych przewodników najmilej wspominam panią we Florencji. W ogóle właśnie
          to miasto zrobiło na mnie największe wrażenie. Życzę więc udanego wyjazdu i
          pięknej pogody (bo ja niestety trafiłam na deszcz będąc tam w lutym).
    • wiem_o_co_chodzi Rainbow Tours to chyba njlepszy organizator 27.06.05, 12:33
      witam,

wiele lat sprzedawałam i sprzedaje ich wycieczki i wszyscy sobie je bardzo
      chwala...
      to jeden z nielicznych touroperatorów na ktorego nie mialam jeszacze skargi
      maja bardzo dobrych pilotów, kiedyś (2 lata temu0 byłam we Włoszech na 7-dnio
      dniowej objazdówce z Pania Malwiną... nie spotkałam w żadnym biurze tak
      sympatycznej i milej pilotki, a do tego z tak obszerna wiedza

pozdrawiam
      • Gość: zdziwiony Rainbow Tours to chyba nie njlepszy organizator IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 25.07.05, 18:19
        wiem_o_co_chodzi napisał:

> witam,
        >
        > wiele lat sprzedawałam i sprzedaje ich wycieczki i wszyscy sobie je bardzo
        > chwala...

To mnie zdziwiłaś! byłem ostatnio, zamiast zakwaterowania w *** to było tylko w
        ** hotelu, rezydent interesował sie tylko sprzedażą wycieczek na nic innego nie
        miał czasu, transfer z lotniska do hotelu około 30 km trwał 3 godziny, itp.....
        ale fakt faktem stare babcie były zadowolone....
          • tszche Re: Objazdówka po Włoszech z Rainbow Tours 17.07.05, 17:25
            Program:
            Taki jak w katalogu, czy na stronie internetowej Rainbow Tour:
            Wenecja - Florencja - Rzym i Watykan - Asyż i San Marino
            Szczegółów Ci nie podam, bo popsuje Ci niespodzianki i wrażenia związane z
            wycieczką.

Piloci:
            My trafiliśmy na pilota-mężczyznę - co mnie denerwowało bo podrywał mi
            najfajniejsze dziewczyny-wycieczkowiczki :-) - ale z opinii innych wydawał się
            fajny i zabawny

Hotele i wyżywienie - nie miałem żadnych zastrzeżeń, inni raczej też, w jednym
            pokoju zdażył się problem z cieknącym zlewem (ale grupa liczyła 62 osoby, więc
            można to zwalić na nieszczęśliwy zbieg okoliczności). Co do wyżywienia to też
            kwestia gustu, na śniadania bułeczki, sucharki, masło i dżem, na obiadokolacje -
            pasty na wszelkie możliwe sposoby + drugie składające się z ziemniaków i mięsa
            (też na różne sposoby) + deser (brzoskwinka (oczywiście na różne sposoby) lub
            Ciasto (jak wcześniej)). Wszystko było syte i smaczne (przynajmniej dla mnie i
            chyba także dla innych (choć makarony 4 razy pod rząd mogły się znudzić ;-)

Organizacja: Tu można by mieć pewne zastrzeżenia, ponieważ byliśmy bardzo dużą
            grupą, zdażały się nam opóżnienia i małe kłopoty organizacyjne (ktoś się
            zgubił, ktoś czegoś nie widział, nie słyszał, nie zdążył na postoju do
            kibelka :-) Zawsze mieszkaliśmy w dwóch różnych hotelach, więc integracja była
            mniejsza. Czasami błądziliśmy po miasteczkach (ze względu na zmiany organizacji
            ruchu, zwłaszcza autobusów w Rzymie i Florencji lub uliczki jednokierunkowe,
            zdażały się też zabłądzenia i opóźnienia w wyniku korków (ale to raczej pech
            niż celowe działanie organizatorów)

Wrażenia:
            Trudno tu cokolwiek napisać, to poprostu trzeba przeżyć. Byłem wcześniej we
            Włoszech ale tym razem "poczułem" je, odkryłem z innej strony. Nakręciłem
            blisko 3 godziny filmu i zrobiłem blisko sto zdjęć...

Polecam

Sz"Che"Pan

• Gość: ula Re: Objazdówka po Włoszech z Rainbow Tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.05, 18:14
            Tyle wrażeń, że nie sposób to wszystko opisać. Krajobrazy zapierają dech, pogoda
            non stop słońce, co nie jest przecież takie oczywiste w Skandynawii. Pokonaliśmy
            ponad 7tys. km co niestety wiązało się z długimi podróżami autokarem. Ale widoki
            to wszystko rekompensowały. Zrobiłam prawie 300 zdjęć, ale tak naprawdę fotki
            nigdy nie odzwierciedlą całego piękna. Trzeba samemu tego doświadczyć. O
            negatywnych aspektach jakoś nie chce mi się pisać teraz, bo najlepiej wspomina
            się to co dobre :-) Pozdrawiam.
                • tszche Re: Objazdówka po Włoszech z Rainbow Tours 19.07.05, 09:41
                  Przeczytałem ten post o pilotce z wycieczki do Skandynawii i jakby się uprzeć,
                  to możnaby się doszukać wielu analogii w przypadku naszej wycieczki.
                  Paweł zebrał po 90euro przed przyjazdem do Wenecji. Potem jednak nie
                  przedstawił nam żadnych kosztów zwiedzania i lokalnych przewdoników, więc
                  możemy się jedynie domyślać, że były one niższe. Wiem jedynie, że wydaliśmy
                  2Euro na metro i 12euro na Muzea Watykańskie + Santa Crocce we Florencji (nie
                  pamiętam ile, zginął mi bilet). Do tego dochodzą bilety na barkę i spływ
                  gondolami w Wenecji oraz wejście do kompleksu bazyliki Św Franciszka w Asyżu
                  (podobno co łaska, minimum 1euro :-) no i koszt lokalnych przewodników plus
                  wypożyczenia zestawu słuchawki+radioodbiornik. Reszta była za friko (nie
                  weszliśmy do Koloseum, a przy Forum nikt nas nie liczył (więc chyba też
                  zaoszczędziliśmy 10euro)
                  Dlatego wydaje mi się, że prawdziwy koszt zwiedzania wyniósł około 70-75euro, a
                  reszta była napiwkiem dla pilota (szczerze mówiąc nie zasłużył na niego).

Jedynym pocieszeniem, jest to że ja jako wieczny student zapłaciłem w wiecznym
                  mieście za bilet ulgowy do Muzeum Watykańskiego 8 a nie 12 euro i dostałem
                  potem zwrot 4 euro.

Sz"Che"Pan

• Gość: AL. Re: dziękujemy! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.05, 23:31
        to cieszy - że wciąż są Państwo z siebie zadowoleni jako Biuro ...
        może Państwa Biuro na poważnie zajmie się też zbiorową reklamacją grupy ,
        która spędzila w Chorwacji , w Orebicu , w ramach "Dalmatyńskiej Eskapady" z
        Waszym BIurem upojne 5 dni w hotelu o standardzie "*" - słownie jedna
        gwiazdka , zamiast oferowanych w umowie *** - słownie trzech gawiazdek ... z
        marnym jak na cenę wycieczki wyżywieniem do wyboru z menu , zamiast pierwotnego
        bufetu i to w miejscowości oddalonej od pierwotnie proponowanej o ponad 200
        km..... Skargii na temat pani pilot to inna historia
        • rainbowtours1 Pani Anno, 19.07.05, 12:49
          zapoznałem sie z Pani skargą i .... postanowiłem zareagowac niezwłocznie...
          jak zwykle problemem jest niedoczytanie oferty...
          zakwaterowani Państwo byliscie w hotelu Komodor**, zgodnie z zastrzezeniem ze
          nie we wszystkich terminach bedzie hotel Palace **+.
          Hotel komodor ma dwie gwiazdki - to że przy obozach mlodziezowych widnieje
          jedno "słoneczko" wynika jedynie z faktu że mlodziez otrzymuje pokoje
          wieloosobowe o nizszym standardzie...
          Hotel dysponuje bardzo ładna plażą (co nie czeste w górzystej Chorwacji)...
          co wiecej takie zakwaterowanie w żaden sposób nie zmieniało programu wycieczki
          bo faktycznie dalej bylo do splitu ale za to bliżej do Dubrownika...
          Ponadto zdecydowanie widac że to Pani była osoba nakrecającą konflikt podczas
          wycieczki... (tak rowniez przekazała w sprawozdaniu pilotka wycieczki)
          hm hm czasy a wydawałoby się że czasy "działaczy" skończyły sie w 1989...

Pisemna odpowiedź na reklamacje otrzyma Pani w terminie - listem
          • Gość: AL. Re: Pani Anno, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.05, 19:28
            Wielce Szanowny Panie

Mam wrażenie , że Pani Pilot pomyliła mnie przynajmniej z trzema innymi
            osobami ... i nawet wiem z kim ;-)))))))
            ale to już inna historia - zapewniam Szanownego Pana , że moja praca wymaga
            odemnie organizowania imprez masowych i zdecydowanie niezmiernie dokładnie
            wczytuję się w program i umowy które podpisuję
            jak wielu polaków nie lubię gdy nie wywiązuje się z umów udając przy tym , że
            nic się nie stało - bo tak przecież jak mniemam Szanowny Pan uważa ;-)

uprzejmie proszę spojrzć do oferty katalogowej własnego biura - str. 203 można
            tam przeczytać , iż klasa hotelu Komodor - to jedna gwiazdka, a jeżeli życzy
            Pan sobie - służę zdjęciami pokoju i sanitariatów

Proszę także zwrócić uwagę, iż skarga jest skargą zbiorową podpisaną przez
            wszystkich uczestników Państwa wycieczki a ja ze swej strony , korzystając z
            takiego kontaktu na forum internetowym , uprzejmie proszę o wysłanie odpowiedzi
            do wszystkich zainteresowanych osób , które jak oboje wiemy - prócz tej skargi -
            wysłały także swoje indywidualne

nie zmienia to faktu , iż tak jak napisałam wcześniej - moje wakacje
            należały do barzdo udanych ale dzięki nastawieniu i ludziom - tak więc do
            pieniaczy nie należę ;-)))))))) i grazie za to, o sancti benedicti
            ;-))))))))))

aczkolwiek prawdą jest rónież i to , że ani ja, ani niestety nikt z moich
            przyjaciół , znajomych, współpracowników, rodziny z usług Państwa Biura już
            nie skorzysta - z wiadomych względów ;-)

cieszy za to niezmiernie fakt, iż kolejne turnusy kwaterowane były zgodnie z
            Państwa ofertą

licząc na szybką odpowiedź pozdrawiam
            • rainbowtours1 Pani Anno II 21.07.05, 11:47
              niestety nie przeczytala Pani mojego postu ani oferty katalogowej
              niestety jest to przywara wielu klientów biur podrózy, chca widzieć tylko to co
              im pasuje...
              otrzymalismy skargę która była Pani łaskawa napisać, a takze wiele podpisów (na
              osobnej kartce)...
              klika z tych osób zostało wprowadzonych w blad przez piszacego skargę a swoje
              podpisy zlozyli tylko by miec swięty spokój od nagabujacej ich autorki skargi
              czyli jak mniemam Pani Anny...
              nie otrzymalismy natomiast zadnej osobnej, jak to Pani ujela "indywidualnej"
              skargi...

a hotel komodor ma 2 gwiazdki, posiadamy na to oficjalne pismo Min. Turystyki
              Chorwacji ...
              a na temat pokoji dla młodziezy w hotelu komodor pisalem w poprzednim poscie,
              jak widac nie lubi Pani czytac ...

zapewniam że otrzyma Pani odpowiedż pisemna listem w stosownym czasie,

• Gość: AL. Re: Pani Anno II IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.05, 18:45
                Wielce Szanowny Panie !

niestety jest Pan w ogromnym błędzie - zbiorowa skarga powstała zbiorowo - i
                tworzyło ją fizycznie wiele osób , zapewniam , że nie jedna - (jedna tylko
                osoba została upoważniona do wysłania reklamacji)
                Następnie reklamacja została przeczytana zbiorowo i po zbiorowej dyskusji
                podpisana ;-) przez wszystkich uczestników wycieczki
                jesteśmy w stałym kontakcie między sobą - wszak to wiek internetu i telefonii
                komórkowej i zapewniam , że skargi do państwa biura wpłynęły i są na to
                potwierdzenia ;-)

Wielce Szanowny Panie naszą dalszą wymianę myśli na tym forum, ze swej
                strony uważam za wysoce bezcelową

Oczekujemy na pisemną odpoewidź ze strony Biura i w zależności od jej treści
                ew. podejmiemy kolejne kroki

uszanowania

• rain_tours2005 Re: Pani Anno II 25.07.05, 18:45
                rainbowtours1 napisał:

> a hotel komodor ma 2 gwiazdki, posiadamy na to oficjalne pismo Min. Turystyki
                > Chorwacji ...

A czy hotel Naslada (w Bułgarii) ma według Państwa 3 gwiazdki? czy macie jakieś
                oficjalne pismo, słowo właściciela czy zaświadczenie od sąsiada? :D

bo na miejscu jakoś nie mogłem się doszukać tej trzeciej gwiazdki – wszędzie
                wisiały tyko 2 a „restauracja” nawet miała jedną. Tak więc wszystko świadczyło
                o tym (łącznie z warunkami na miejscu i z dyplomem w recepcji) że hotel ma
                ** „lokalną kategorię”.

Jak widzę zawyżanie kategorii hoteli to powszechnie przez Państwa stosowana
                Praktyka.
                Co chcecie przez to osiągnąć? ja już opowiedziałem wszystkim swoim znajomym (i
                pokazałem zdjęcia) tak więc pewnie nikt z nich już nie skorzysta z państwa
                oferty. Jak widać z tonu Pana odpowiedzi składanie reklamacji nie ma większego
                sensu bo i tak nie poczuwacie się do odpowiedzialności za jakość świadczonych
                usług.
        • Gość: Anika Re: dziękujemy! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.05, 21:44
          Cóż moja grupa nie złożyła zbiorowej reklamacji do tego biura podróży.
          Byliśmy na wycieczce w Chorwacji 7 dni i też zmieniono nam warunki, zamiast
          hotelu Palace blisko Splitu mieszkaliśmy w Medenie niedaleko Trogiru, raczej
          nie było super, biegające i fruwające robale. Aczkolwiek wyżywienie OK -
          śniadania i obiadokolacje. Biuro podróży napisało w ofercie, że mogą zmienić
          hotel i korzystają z tego, bo te są tańsze. Mieliśmy awarię autokaru,
          klimatyzacja ledwo działała a pani-pilotka nie spełniła naszych oczekiwań.
          Pozdrawiam
          Anika
      • tszche Re: dziękujemy! 23.07.05, 17:09
        Ja również dziękuje za zorganizowanie wspaniałej wycieczki. Ale skoro mam
        przyjemność z osobą z biura Rainbow Tour, to prosiłbym o przesłanie mi
        dokładnego kosztorysu tego na co się składa 90 euro we "Włoskim Niezbędniku"

Pozdrawiam

Sz"Che"Pan

• alibaba355 to jade z Rainbow Tours ;-)) 21.07.05, 11:52
      cieszę się ze tu tyle pozytywnych opinii o Rainbow Tours, wlasnie zastanawiałem
      sie jakie biuro wybrac... i jaka impreze wybrac polece zatem do Grecji na
      objazdówke z nimi
      napisze po powrocie jak było
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka