Dodaj do ulubionych

rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię

13.01.08, 23:46
Witam
Zamierzamy w tym roku wybrać się na wakacje do Egiptu na rejs po Nilu.
Przypadł nam do gustu program RAINBOW TOURS, ale nadal mamy wątpliwości.
Proszę o Wasze rady i opinię zwłaszcza jeśli chodzi o:
- standard statku ****, jakimi statkami (z nazwy) płynęliście
- w jakich hotelach mieszkaliście i jak je oceniacie
- czy w pociągu można wykupić wagony sypialne i kiedy to można zrobić przy
wykupie wycieczki, czy na miejscu, ile to kosztuje
- czy opłaca się wykupywać na statku i w hotelu opcję all inclusive
- w jakim hotelu mieszkaliście w Kairze i jak go oceniacie
- czy bp RAINBOW TOURS wywiązywało się z umowy, czy były jakieś problemy i
inne przydatne informacje
Będę wdzięczna wszystkim za podpowiedzi i rady.
Obserwuj wątek
    • Gość: me Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.08, 12:49
      byłam we wrześniu 2007. Wybrałam Rainbow ponieważ odpowiadał mi dość
      bogaty program. Program ustawiony jest tak, że można jeszcze
      skorzystać ze wszystkich wycieczek fakultatywnychCo do warunków:
      jestem raczej mało wymagająca, więc dla mnie OK. Płynęłam Quin Nefer-
      statek ****: lóżka, szafa, lodówka, telewizor - standard,
      restauracja i jedzenie bardzo dobre.
      W Hurgadzie mieszkałam w Empire ***,ale na trzydnowy pobyt
      wystarczy,czysto, jedzenie OK. W Kairze bardzo dobry hotel, ale nie
      pamiętam nazwy. Z wyjazdu jestem zadowolona. Moja pilotka Marta OK.
      Natomiast w Kairze egipski tzw.przewodnik Adel to katastrofa.Wiedzy
      żadnej, zajmuje się głównie handelkiem i nieźle potrafi naciągnąć
      turystów. Pociąg z Asuanu do Kairu - to wygodne, duże, rozkładane
      fotele - można się wyspać. Polecam korzystanie z wycieczek
      fakultatywnych, zwłaszcza do Medinat Habu i Abu Simbel(koniecznie!!!)
    • Gość: 0nna Wzdłuż Nilu-11/25.01,2008 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.08, 07:17

Wróciłam wczoraj z programu WZDŁUŻ NILU z RT.
      Statek Qeen Nefer- super.Jeśli nie potrzebujesz dużo alkoholu,
      napoi,nie lubisz towarzystwa-to w kajucie sama sobie zrobisz drinka
      ze strefy wolnocłowej-ja nie wyobrazam sobie tego.
      Z all inc prawie wszystko i wszędzie bierzesz...
      Mimo wykupienia all inc i zapisów w umowie o trzech posiłkach
      dziennie na statku- jednak nie otrzymaliśmy obiadu w pierwszy dzień
      pobytu na statku, a obiad w ostatni dzień pobytu na statku
      otrzymaliśmy po karczemnej awanturze.
      Kolacji nie otrzymaliśmy tego dnia.

Nie wiem, czy można wykupić wagony sypialne-ale nie radzę nikomu
      oddalać się od grupy...
      Fotele bardzo wygodne, ale obrzydliwie brudne-kładliśmy ręczniki,
      niektórzy obandażowali je posiadanym bandażem 8)
      Ubikacje takie jak u nas całkiem jeszcze niedawno-do
      wytrzymania.Musisz w Polsce kupisz sobie myjące chusteczki.

Wszyscy w Kairze mieszkaliśmy w Mayorca- na uboczu, w dzielnicy Giza.
      Standard- dość dobry, nam było dobrze: lodówka, suszarka, grzejnik
      elektryczny, wielki pokój, fotele,telewizor, kinkiety nad łóżkiem
      (służyły do zawieszania kroplówek, bo nie byłoby na czym i na
      sznurówkach naszego Pana Doktora-przemiły uczynny Ahmed).
      Jadalnia na dole i wyżywienie w porządku-ale obsługa chyba w
      letargu.... Jeśli wzrok zabijałby- to leżelibyśmy tam wszyscy
      martwi.

• e-kasia79 Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię 27.01.08, 13:39
      oferta RT jest zdecydowanie najlepsza, byłam we wrześniu właśnie na tej
      wycieczce, zdecydowanie Ci ją polecam. biuro wywiązało się z umowy w 100%.
      hotele na objazdówce dość przyjemne, ale nie będę się nimi zachwycać. statek też
      ok, wszystko bez luksusów do przeżycia. w pociągu bez problemu wyśpisz się w
      fotelu, bardzo obszerne, rokładane.
    • aga7501 Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię 31.01.08, 09:15
      świetna wycieczka, byłam na niej w czerwcu 2007 r, na statku piwo
      kosztowało ok 20-25 funtów, w Kairze mieszkałam w hotelu Mayorca/
      nic specjalnego/, niestety w Kairze naszym przewodnikiem był Adel/
      to był jedyny minus tej wycieczki/, w Hurgardzie mieszkalismy w
      hotelu Magawish, ok 10 km od centrum, dojazd taxi ok 15 funtów,
      fantastyczna plaża i mała rafa koralowa. Wycieczka udana, polecam
      biuro i naszego przewodnika pana Marka Marczewskiego
    • Gość: gerdzia1 Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.08, 22:57
      Właśnie wrócilismy z wycieczki rejs po Nilu z Raibow i możemy z czystym
      sumieniem polecić. Jak już ktos wcześniej wspomniał program bardzo bogaty,
      zrealizowany w 100%, przewodnicy OK. Statek świetny, posiłki 3 razy dziennie noi
      all inclusive się przydał, choć wiadomo, że egipski alkohol ma sie nijak do
      polskiego. Hotel w Kairze dało sie przeżyć, równiez mieszkaliśmy z Mayorce, choć
      akurat mieliśmy takiego pecha, że w naszych pokojach pękła rura i przenieśli 6
      osób do innego hotelu, na który działalność lepiej spuścić zasłonę milczenia:P
      choć w sumie tylko w nim spaliśmy, bo i tak cały dzień sie zwiedzało...Co do
      kroplówek, to też kilku osobom się przytrafiły, ale przyczyną nie było wcale
      intensywne zwiedzanie tylko marna jakość jedzenia w Mayorce, po prostu dopadła
      niektórych zemsta faraona i nasz niezastąpiony lekarz musiał ich jakoś
      przywrócić do życia:)pociąg do Kairu też dzielnie znieśliśmy, potwierdzam, że
      fotele wygodne, ale bardzo brudne, brrr...oczywiście chusteczki nawilżające
      niezastąpione.
      Również polecam wycieczki fakultatywne-obowiązkowo Abu Simbel i grobowce
      robotników.
      Na wypoczynku w Hurgadzie mieszkaliśmy w Grand Azur, hotel bardzo przyjemny,
      nowy z podgrzewanym basenem i pysznym jedzonkiem, mnóstwem rozrywek, wszyscy tam
      mają all inclusive, wiec ciągle jest coś do jedzenia, nawet szisza all inclusive:))
      jedynym minusem, jak dla mnie była za krótka wizyta w muzeum kairskim zaledwie
      2h, ale dało sie to naprawić, bo 3 dzień w kairze był wolny (można było pojechać
      na fakutet do Aleksandrii) także my w tym czasie ponownie poszliśmy do muzeum
      (wstęp 50 LE)
      • Gość: Monia Jeszcze jedno pytanie... IP: *.bmj.net.pl 05.02.08, 08:07
        Zastanawiam się nad rejsem z Rainbow i z Sun&Fun. W Rainbow z tego
        co czytałam w ofercie jest tak, że chyba samemu trzeba wszędzie
        kupowac bilety wstępu(jest cena podstawowa+pieniądze na "dewizową
        część programu"). W Sun&Fun wpłaca się w biurze całą kwotę i bilety
        wstępów są chyba już kupowane na miejscu przez przewodnika. Jak to
        wygląda w praktyce?Programy rejsów są niemalże takie same chyba we
        wszystkich biurach podróży.
        • nietoperekeb Re: Jeszcze jedno pytanie... 05.02.08, 10:10
          Byłam na Rejsie z Rainbow 07.2006 :) Super sprawa, dobra
          organizacja..polecam.
          W trakcie części objazdowej żadnych biletów nie kupowaliśmy sami,
          nasza przewodniczka (Małgosia) w pierwszy dzień zebrała kasę na
          wstępy i sama kupowała bilety. Dużym plusem było to, że miałam ze
          sobą legitymacje Euro<26 student (z reguły ulgi były tylko na zwykłą
          szkolną) i p. Małgosia załatwiła ulgowe bilety (dostałam zwrotu ok
          połowę kwoty). Jedynie pieniądze na wycieczki fakultatywne zbierane
          były na bieżąco przed wycieczką ale też my nic niezałatwialiśmy.
          Polecam wioskę beduińską i nurkowanie :))
          Pozdrawiam
          • Gość: Monia Re: Jeszcze jedno pytanie... IP: *.bmj.net.pl 06.02.08, 18:46
            Dzięki za wskazówki;-)))Osoby na forum bardzo chwalą rejs z Rainbow
            a z Sun&Fun średnio, bo ponoć mało jest wszystko dograne
            organizacyjnie. Fakt, że z Rainbow kosztuje więcej a niestety z kasą
            muszę się liczyć. Czy możesz mi powiedzieć ile płaciłas za ten rejs
            (licząc wszystko - cene podstawową+walute na bilety i jak to w
            ofercie jest napisane "dewizową część programu")?Z góry dzięki
                • koziorozka część walutowa 07.02.08, 09:59
                  to chyba różnie bywa. Z Rainbow w Meksyku było tak:
                  a) w katalogu niejasno napisane, 150 albo 200 dolarów
                  b) pilotka zebrała po 250
                  c) po 4 dniach (i upominaniu się) oddała 80
                • nietoperekeb Re: Tu ceny i terminy 07.02.08, 10:30
                  HEJ :) NIestety ja nie jestem w stanie podać Ci dokładnych cen, bo
                  byłam na rejsie 1,5roku temu. Wtedy za same wczasy płaciłam 2450/os,
                  czyli więcej niż teraz ($ były sporo droższe). A za wstępy jak
                  wspomniałam miałam zwrot, z powodu posiadania legitymacji i co kilka
                  dni rezydentka wracała mi jakąś część, a ja tego nie spisywałam..
                  Powinien Ci pomóc ktoś kto był niedawno i jeszcze pamięta...:))
                  Zawsze lepiej wziąść troszku więcej, potem zostanie na zakupy ;>
                • Gość: 0nna Re: Tu ceny i terminy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.08, 13:58
                  Dokładnie tak jak w opisie oraz wybrane fakultety- jeśli jedziesz na
                  nie-to płacisz.

Mnie taki układ się podobał, jest podobny do orbisowskiego, ile
                  wpłacasz za wycieczki, za wejściówki-tyle zwiedzasz.

Przecież może tak sie zdarzyć, że zachorujesz albo już tam byłaś i
                  nie skorzystasz z biletu...

• nietoperekeb Re: Tu ceny i terminy 08.02.08, 09:18
                      Rainbow organizacyjnie spisał się bardzo dobrze. Nie było spóźnień
                      autokarów, czekania w hotelach na zakwaterowanie. Pokoje super (w
                      emipire dostaliśmy rogowy pokój z salonem o pow.ok 40m2). Zamiast 4*
                      statku byliśmy na 5* :) Lekarstwa miała przewodniczka, bez problemu
                      załatwiła w Kairze lekarza (wszyscy którzy chorowali szli na
                      kontrolę). Jedna dziewczyna zachorowała i nie była w stanie zwiedzać
                      Kairu, w zamian dzień później pojechali za free na pokaz "Piramidy
                      światło i dzwięk".
                      Jedyne co było nie fair to ludzie..:/ Ci, którzy mieszkali w hotelu
                      Megawish zebrali się w "kupę" przeciwko Rainbow i zamiast odpoczywać
                      przez 4 dni tylko się kłócili. Jedna para była z 14letnim synem.
                      Dostali więc dostawkę w postaci ładnego dużego łóżka z rzeźbioną
                      poręczą(!). Stwierdzili że składają reklamację, bo to łóżko jak jest
                      rozłożone przeszkadza im otwierać lodówkę w nocy.....! Rezydentkę
                      doprowadzili do łez, mimo iż załatwiała wszystko jak mogła
                      najlepiej :(
                      • izoo Re: pogoda 10.02.08, 09:53
                        witajcie
                        a ja mam pytanie wlasnie do tych ktorzy niedawno wrocili z Egiptu, jaka
                        mieliscie pogode, chodzi mi szczegolnie o temperature powietrza i wody? ja sie
                        wybieram prawdopodobnie 14 marca z rainbowem na rejs po nilu

pozdrawiam :)
                        iza
                        • Gość: Gyszynk Re: pogoda IP: *.devs.futuro.pl 11.02.08, 09:08
                          Witam, a ja prosiłbym o rady jak poradzić sobie z upałami w Egipcie.
                          Wybieram się z żoną 15 sierpnia na rejs i pare osób już nas
                          straszyło że nie damy rady. Napiszcie jakie są temperatury w
                          sierpniu i jak sobie z nimi radzić. Z góry dziękuję.
                            • deoand Re: pogoda 11.02.08, 12:01
                              hej ... mrozu w Egipcie w sierpniu raczej nie ma ... choć
                              prosze sie nie śmiać podobno teraz niedawno gdzieś
                              zanotowano minusową temperaturę w Egipcie ...

jest gorąco i to bardzo .. ja byłem w lipcu akurat ...

ale da sie wytrzymać tylko podstawa dużo pić płynów i
                              czapka na głowę i przyzwyczaisz się ..

spoko .... a statek chyba jest klimatyzowany więc wszystko
                              ok ... jeli wersja all to płyny i piwko na miejscu .
                              chłodne piwko w chłodnym saloniku niestety gorzej z
                              gorącymi gejszami .. na te w Egipcie nie masz co liczyć ...
                              ... trzeba wziąć z Polski ...hahahah

ale niestety w druga strone trzeba je chronic przed
                              natręctwem arabów ... z których każdy niby Romeo we własnym
                              mniemaniu ...

pzdr deo
                        • fala66 Re: pogoda 20.02.08, 21:55
                          Dołączam sie do tego pytania, z tym, że interesują mnie terminy od
                          lutego do kwietnia, jaki termin Waszym zdaniem najlepiej wybrać,
                          żeby było ciepło lecz bez przesadady. Ponadto słyszałem, że w
                          okresie zimowym wieją w Egipcie jakieś nieprzyjemne wiatry,(podobno
                          czym bliżej lata tym wiatry słabsze) czy ktoś to potwierdza, czy nie
                          jest to żaden większy problem. I jeszcze pytanie odnośnie All
                          inclusive na statku i w hotelu, czy opłaca się wykupić tę opcję,
                          jeśli wcale nie jestem zainteresowany alkoholami, a jedynie
                          posiłkami i napojami. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Czy
                          można bez wiekszych problemów zopatrzyć się w napoje w rozsądnych
                          cenach, chodzi o czas rejsu i pobyt w hotelu. Z góry dziękuje za
                          odpowiedź na te tematy jak i inne cenne spostrzeżenia lub
                          wskazówki.
                          • Gość: 0nna Wzdłuż Nilu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.08, 07:00
                            jesli nie interesują Cię napoje, to daj sobie spokoj z all.
                            Jednak niektóre hotele są z all i niczego nie zmienisz.

Weź sobie hotel Empire,HB, w Kairze i tak jest tylko HB-więc niczego
                            nie tracisz...
                            Na statku wg umowy jest wyżywienie teoretycznie 3xdziennie, pełen
                            wypas.A we wszystkich hotelach-tego nie przejjesz-zapewniam Cię.
                            Pokazała sie teraz jakaś modyfikacja tego programu-,,Wzdłuz Nilu dla
                            wygodnych".
                            Nie mogę znależć różnicy między tymi programami, tylko jazda jest
                            odwrotnie...

Ciekawe, kiedy RaibowT wprowadzi odlot z Kairu do Polski aby nie
                            wracać już do Hurghady albo przylot z Polski do Kairu i jazdę tylko
                            w dół Egiptu a wylot z Hurghady....
                            Tu jest spora strata kasy,czasu na puste przebiegi.
                            Mogliby jeden program zrobic bez końcowego pobytu w Hurghadzie.
                            • Gość: marecki Re: Wzdłuż Nilu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.08, 01:06
                              Wykupiliśmy z narzeczoną właśnie dziś "rejs po nilu dla wygodnych" z Raibow
                              Tours. Akurat taką wersję bo zwykłej już nie było. Rożnica podobno polega na
                              tym, że a Asuanu do Kairu podróżuje sie w pociągu w 2-osobowych przedziałach w
                              wagonie sypialnym. Ale jak to będzie wyglądać w rzeczywistości to się
                              przekonamy.Wylatujemy w W-wy z Okęcia 6.06 2008r. czy ktoś leci w tym terminie
                              do Hughardy?.
                                • ante.todo Re: Wzdłuż Nilu 28.02.08, 07:40
                                  Hej
                                  super że znalazłam ten wątek na forum. Wybieramy się na rejs wzdłuż
                                  Nilu 11.04.2008 ( to już niedlugo) z RainbowTours. Przerażają mnie
                                  tylko te kroplówki o kórych pisaliście ..... statek ma być ****, mam
                                  nadzieję, że będzie czyściutki ;-) Podobmo ***** statki są cudowne,
                                  a 4* troszkę się boję.. Zobaczymy, po powrocie wszystko Wam opisze
                                  ;-)
                                  Pozdrawiam
                                  • Gość: 0nna Re: Wzdłuż Nilu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.08, 14:44
                                    Statek, którym płynęlismy-nazywał się Qeen Nefer, ale nie pamiętam
                                    ilości gwiazdek.

Dla mnie było na nim wszystko super oprócz ogrzewania-w styczniu
                                    nie miał funkcji ogrzewania...
                                    Nocą i wieczorami było potwornie zimno.
                                    Jak znajdę trochę czasu, to umieszczę ze statku fotki.
                                    Poszukaj, jest dużo opisów statków pływających po Nilu-ale to
                                    niewiele daje, bo do ostatniej chwili podobno nikt nie wie czym
                                    grupa będzie płynęła.
                              • Gość: misiacha53 Re: Wzdłuż Nilu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.08, 19:24
                                Ja bylam na tym rejsie od 09 05 do 23 05 2008 bylo bardzo fajnie
                                nie ma sie co zastanawiac wszystko jest super dograne .duzo
                                zwiedzania ale tez troche wypoczynku.mielismy super rezydenta pana
                                JANKA. Znim mozna jechac na koniec swiata. Bardzo dba o grupe
                                Organizuje super wycieczki ,polecam wioske Beduinow.
    • Gość: MagdaT Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.lama.net.pl 14.06.08, 18:41
      A ja mam takie pytanie: na którąopcję warto jechac bardziej?
      Na podstawową "wzdluz Nilu", czy "Wzdluz Nilu - dla wygodnych"?
      Dzisiaj pani w biurze podrozy tlumaczyla, ze rożnica jest tylko w kolejności
      zwiedzania i w ilości dni spędzonych na statku (w wescji dla wygodnych statek
      plynie z prądem więc tą samą trasę pokonuje szybciej, i na statku jest sie o
      jeden dzien krocej, za to końcowy pobyt w Hurghadzie jest dluższy - no i w
      pociągu z Kairu są kuszetki a nie fotele)

Mamy czas do wtorku, żeby sie zdecydować, poradźcie!
        • luania Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię 15.06.08, 17:52
          Wróciłam z 7 czerwca z normalnej wersji rejsu.
          Rzeczywiście obie wersje chyba głównie różnią kolejnością
          zwiedzania, bo przynajmniej grupa wylatująca z W-wy wyleciała i
          wróciła z nami. Już podczas pobytu w Hurghadzie fakultety często
          mieliśmy razem z nimi. Mówili, że do Kairu jechali pociągiem z
          przedziałami – kuszetkami 2-osobowymi. Więc musisz sama zdecydować,
          którą opcję wybierasz.
          Nasz pociąg jechał 12,5 godziny (podobno b. dobry czas) i miał
          wygodne, rozkładane i obracane fotele, lepsze niż w naszym PKP ;)
          Spokojnie można, tę noc w pociągu przeżyć, a raczej przespać :)
          Jeśli mogę coś innego doradzić, to zabierz ze sobą jakieś słodycze,
          najlepiej czekoladę dla dzieci z wioski nubijskiej – będą
          zachwycone :)
          pozdrawiam
          • Gość: Smusoff Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.range86-139.btcentralplus.com 25.06.08, 23:15
            Witam.
            Wybieram sie w pazdzierniku na wersje "dla wygodnych" ;-) wlasciwie tylko
            dlatego ze ma o jeden dzien wolny wiecej niz "normalna" wersja a chcielismy
            troszke tez sie poleniwic na plazy... tylko jest pytanie czy w drugiej polowie
            pazdziernika warunki klimatyczne beda na to jeszcze pozwalaly... tzn to ze
            bedzie cieplo to jest raczej pewne bo zrodla internetowe podaja srednia temp dla
            tego miesiaca okolo 27-29 ale czy nie bedzie wialo za bardzo? I mam tez pytanie
            odnosnie hoteli... zastanawiam sie nad Magawish i Grand Azur (2 najtansze),
            dodam tylko ze nie spodziewam sie super apartamentow gdyz wiekszosc czasu
            chcialbym spedzac na powietrzu najlepiej na plazy (jesli takowa hotel posiada)
            chodzi mi tu tylko o w miare mila obsluge, niezbyt zniszczone czy brudne pokoje,
            duza plaze, fajnie dzialajacy all-inc, mozliwosc korzystania z fakultatywnych
            wyjazdow, no i w miare najnizsze koszty :-) Czy ktos moglby opisac ktorys z tych
            hoteli... bylbym dozgonnie wdzieczny. I jeszcze jedno pytanie odnosnie napiwkow,
            ile komu i za co zeby nie szastac kasa za bardzo a zeby wszyscy byli zadowoleni
            (wiem ze bakszysze to nieodlaczny element takich wyjazdow).
            Dziekuje z gory, bede bardzo szczesliwy jesli ktokolwiek mi pomoze chociaz
            troszke, ja po powrocie postaram sie szczegolowo opisac moje wrazenia...
            • Gość: :) Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.08, 06:38
              Nie widzę osobiście sensu brania drogich hoteli,all inc jeśli chodzi o plażę-nie
              ma kiedy tego wykorzystać. Jest tyle wrażeń, ciągle się trzeba przemieszczać,
              wszystko jest zupełnie inne o każdej porze roku i nie sposób tego ogarnąć.
              Miałam all inc na wyjeździe "Wzdłuż Nilu" i to było bezsensowne, bo po prostu w
              porze obiadu program przewidywał wędrówkę, a na statku to i tak byliśmy chyba
              2razy wg programu w porze obiadowej.Należało wówczas całą grupą korzystać z
              restauracji nad Nilem.
              Wieczorami padaliśmy na twarz ze zmęczenia, ale to takie wspaniałe-bo to
              wspaniała wycieczka.
              Alkohole all cieniutkie, wydawane wszędzie z taką miną,łaską, odbierane
              osobiście z baru jak ze stołówki-nikt nie podawał do stolika...
              All dotyczy tylko rejsu i ostatnich 2 dni-pobytu.
              W Kairze nie ma all, nie ma obiadu!!!
              Azur i Magawish są daleko za miastem, plaże i ogrody cudowne-ale do miasta
              trzeba zawsze dojeżdżać.
              Byłam ostatnio w Empire, z plaży i all inc korzysta się z sąsiedniego Empire
              Beach-należy przejść 150 m uliczką. Dla mnie było tak super.
              Gdybym to wiedziała, nie brałabym w ogóle all, alkohol i tak należy kupić w
              kraju :)
              Przede wszystkim Empire jest w super miejscu dla łazików, Azur i Mgawish dla
              plażowiczów, dzielnica Sakkala dla plażowiczów+łazików.
              Teraz wzięłabym hotel w dzielnicy Sakkala, nie wiem jaka jest teraz oferta albo
              powtórnie Empire lub Empire Beach.
              Milego pobytu
              SG
            • Gość: Rejsiarz Nilowiec Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.adsl.inetia.pl 28.06.08, 20:15
              Byłem a Grand Azur i śmiało mogę polecić ten hotel, jest przy plaży, do centrum
              jakieś 10 minut piechotką, taxi za 10 funtów. Nie dają opasek all inc. więc
              nawet po opuszczeniu pokoju o 12 w południe do wieczora można korzystać z all.
              Obsługa ok, w pokojach czysto, za mini barek w pokojach nie płaci się dodatkowo.
              Co dziennie jakieś imprezy, dyskoteki, pokazy tańców itp. Jedyna wada to
              goście,w 90% Rosjanie, ale w innych hotelach podobnie. Śniadanka do 11:00 obiady
              12:30-15:30,przekąski 15:30-17:00 kolacje 18:30-23:00, głody na pewno nie
              będziesz. Zdecydowanie nie polecam Empire, od plaży 250 metrów, przy ulicy, non
              stop trąbią taxówki w nocy, nic się tam nie dzieje nuda, żadnych rozrywek.
              Śniadania do 10 a obiado-kolacje 0 18:30, w ciągu dnia żadnych
              posiłków-katastrofa. Obsługa w Empire ok. Jak na 3 gwiazdki to hotel w porządku,
              ale nie żałuj dopłaty i wybierz lepszy. Magawish, no cóż nie mogę na ten temat
              nic powiedzieć, poza tym że jest daleko od centrum ok. 7km.
              • Gość: aga Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.08, 11:54
                Witam
                Jeśli chodzi o miejsce usytuowania hotelu to polecam strone maps.google.com wystarczy wpisac miasto i nazwe hotelu i widać hotel na dość dużym powiększeniu.
                Wybieramy się z mężem na "dla wygodnych" pod koniec sierpnia. Mam nadzieje ze nie będzie już tak gorąco ;)
                Wybraliśmy hotel na El Gouna ;-) trochę urozmaicenia Hurghada, objazd, El Gouna ;) dość drogo ale jedyne wakacje w tym roku :)
    • Gość: Janek Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.ols.vectranet.pl 24.07.08, 14:39
      Witam,
      Rainbow Tours długo można było rozpisywać się jaki jest... na pewno
      trzeba uważać kiedy i u kogo się wykupuje wycieczkę ja kupowałem w
      biurze Bayer w Olsztynie i przepłaciłem ok. 1500 zł wpłacając 6
      miesięcy przed wyjazdem... Dodatkowo powiem że nie warto wykupywać
      na statku wersji all inclusive ponieważ jest to wielkie oszustwo...
      Wycieczka nie zapomniana ale bardzo męcząca maj-czerwiec nie jest
      dobrym okresem na wycieczki objazdowe ponieważ wycieczki w pełnym
      słońcu i temp. 50st. C nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy.
      Polecam wybrać Hotel Grand Azur i dobrze się zorientować o której
      jest wymeldowanie z pokoju w dniu wyjazdu ponieważ organizator
      (czyli: RainbowT) ma wszystkich w głębokim poważaniu i trzeba sobie
      samemu radzić. Przestrzegam przed przewodnikiem p. Markiem bardzo
      ciężki człowiek i nic nie da rady z nim załatwić jak nie widzi z
      tego korzyści... i pani Roksi z Kairu miła kobieta ale ciąga po
      pseudo perfumeriach i sklepach z papirusami gdzie siedzi banda
      naciągaczy (pamiętajcie że oni mają z tego profit)... Poza tym
      wyjazd zaliczam do udanych. Na zakończenie dodam nurkowanie było
      najlepsze;) Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku dla wszystkich tych
      którzy się tam wybierają!!!
        • 0nna Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię 24.07.08, 17:22
          W moim przypadku, wylatywaliśmy o 2.00 przed koncem doby hotelowej i chetnie
          poleżałabym jeszcze nad wodą lub posiedziałabym na tarasie do wieczora aby mi
          pobytu nie skrócono!
          P prostu:
          -licz dokładnie ile będzie noclegów a ile w umowie
          -przelicz dokladnie ilość posiłków od przylotu do odlotu
          - części naszej grupy w zamian w umowie zapisano wycieczki fakult gratis bo
          przylatywali nad ranem czyli drugiego dnia programu
    • Gość: Małgosia Re: rejs po Nilu z Raibow Tours - proszę o opinię IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.08, 10:07
      Byliśmy z mężem na tej wycieczce w 2007r. i naprawdę warto.
      Statek**** jest wystarczający ,fajne kabiny , przepyszne wyżywienie
      i znakomita obsługa. Na pobyt stały polecam hotel Magawich,barzdo
      przytulnie jest w bungalowach a dodatkowej opcji wyżywienia nie
      polecam gdyż bufet jest wystartczający i lepiej te pieniądze
      przeznaczyć na wycieczki fakultatywnne. W Kairze mieszkaliśmy w
      hotelu Maiorka-skromny *** gwiazdkowy hotel ale barzdo czysto a
      atutem jest położenie w cenrum miasta,można wybierać się na
      indywidualne zwiedzanie. Polecam Egipt wzdłuż Nilu i życzę miłych
      wrażeń
      Małgosia
    • Gość: M>BEE Re: Pogoda IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.09, 01:05
      Byłam w Egipcie 28.02-13.03.09 Pogoda była świetna choć rzeczywiście wiał wiatr,
      momentami temperatura przekraczała 30 stopni. Jechałam z Alfastarem, więc nic
      nie wiem na temat RT. Również był to rejs po Nilu i bardzo miło go wspominam :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka