Dodaj do ulubionych

rezydent w Selectours czy w Wezyrze?

04.03.09, 11:47
Proszę o opinie dot.pracy jako rezydent w Selectours i w Wezyrze.Co
wybrać? Będę wdzięczna za wszystkie rady i sugestie od osób które
pracowały w tych biurach podróży jako rezydenci.Dziękuję!
Obserwuj wątek
    • mucha666 Re: rezydent w Selectours czy w Wezyrze? 04.03.09, 12:27
      Ani Selectours ani Wezyr nie są warte polecenia.
      Poszukaj biura, które jest bardziej sensowne.
      Swoją drogą temat dot. tych biur pojawiał się już na forum (szczególnie Wezyra)-
      przeczytaj to zobaczysz czego się możesz spodziewać.
      Spróbuj gdzie indziej - Triada, Itaka, Ecco Holiday, Rainbow, TUI, ScanHoliday,
      Alfa Star... Możliwości jest mnóstwo :)
        • kasiejejeczka Re: rezydent w Selectours czy w Wezyrze? 05.03.09, 22:17
          popieram strawbery! jeżeli wyjeżdżasz po raz pierwszy i masz w opcji te dwa
          biura myślę, że oba są ok! pracowałam w wezyrze i znów podejmuje z nimi
          współpracę nie jest złe biuro :) co do scan moja przyjaciółka z nimi jeździ i
          też sobie chwali ale t juz sama musisz zadecydować!! rozejrzyj się może bardziej
          na rynku :) bo osoba, która dała pierwsza odpowiedx raczej nie ma o biurach
          turystycznych pojęcia ponieważ exim, rainbow itp... posiadają i zatrudniają już
          tylko doświadczonych PILOTÓW i REZYDENTÓW pozdrawiam
          • mucha666 Re: rezydent w Selectours czy w Wezyrze? 06.03.09, 00:13
            Sorry, jeśli to co powiem będzie trochę brutalne, ale zdecydowanie mijasz się z
            prawdą.Tłumaczenie swojej nieudolności w poszukiwaniu pracy poprzez fakt ,że
            wymienione przeze mnie biura zatrudniają doświadczoną kadrę jest nadużyciem
            (dużym!) i wiąże się z niewiedzą.
            Znam rynek turystyczny, bo pracuję jako rezydent od 3 lat przez 6 miesięcy w
            roku. Zaczynałam w dobrym i renomowanym biurze podróży, które dało mi szansę. Co
            roku moje biuro zatrudnia różne osoby, oczywiście jest trochę doświadczonych
            rezydentów i pilotów, którzy zostają na kolejne sezony. Zawsze jednak
            zatrudniani są nowi i to wcale niekoniecznie po pseudokursach organizowanych
            przez ów biura.
            Przez 3 lata pracy zdążyłam sobie także wyrobić opinię dotyczącą innych tour
            operatorów. Teraz wiem z kim warto jechać a z kim nie. Moje koleżanki, które
            pracowały dla Wezyra wspominają nie tylko kary im tam nakładane, także
            narzucanie godzin ciszy nocnej, zakazy opuszczania hotelu czy kontrole. Znam
            nawet taki przypadek,gdy jedna z dziewczyn nie była w stanie wrócić do domu, bo
            zatrzymano i przetrzymywano jej paszport. Przepraszam, ale to nie są warunki na
            jakie powinien się godzić szanujący się pracownik. Jeśli my się nie będziemy
            szanować, nikt tego nie będzie robił za nas.
            Jeśli odpowiada Ci takie traktowanie i warunki jakie zapewniają te biura - to
            świetnie. Prośba była o subiektywną ocenę i taką wystawiłam. Co do mojej
            znajomości rynku turystycznego - gwarantuję ,że możliwości nawet dla
            początkujących jest naprawdę dużo i wcale nie trzeba się ograniczać do biur
            wyzyskujących i wykorzystujących pracowników.
            Przepraszam,jeśli moja opinia kogoś uraziła.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka