Dodaj do ulubionych

W styczniu wpisowe tylko 9,90zl!

28.12.04, 16:48

Obserwuj wątek
      • shiwaa Re: W styczniu wpisowe tylko 9,90zl! 30.12.04, 01:15
        w styczniu zapisujac sie do Klubu Oriflame gdy zlozysz pierwsze zamowienie
        min.100pp (ok.25ozl) dostaniesz organizer elektroniczny +krem do rak za
        1zl,przez kolejne dwa miesiace ze uzyskanie 100-199pp kosmetyk za zlotowke,a od
        200pp zestaw 3 kosmetykow za 20zl(o wartosci katalogowej zestawu od
        55zl-130zl).... tak wyglada program WItamy dla nowych osob...jednak jesli
        chcialabys kupowac kosmetyki dla samej siebie tylko to wtedy zwyczajnie
        niekozystasz z tej oferty.
    • ignorant11 Ustalmy podstawy 30.12.04, 01:46
      Sława!

1. Jak w kazdej sieci równiez w Klubie Oriflame jest wpisowe, normalnie wynosi
      ono ok 20zl, a teraz niecale 10zl
      2. Czlonek Klubu moze kupowac produkty Oriflame bez 30% marzy konsultanta
      zawartej w cenie katalogowej, zatem przy odsprzedazy te 30% stanowi marze
      konsultanta sprzedajacego. Kazdy moze jednak kupowac dowolna ilosc w ciagu
      miesiaca bedacego okresem rozliczeniowym, moze tez nie kupowac.
      3. Konsultanci otzrymuja rabat przy rosnacych zakupach coraz wiekszy az do 21%
      szeczegoly okresla tabelka
      4. Kazdy konsultant ma prawo zapraszac inne osoby do wspolpracy w calej Polsce
      oraz po dodatkowej rejestracji równiez zagranica. Wszystkie osoby zapisane
      przez danego konsultanta stanowia jego grupe. Równiez dlasze pokolenia
      konsultantów zapisanych przez Twoich konsultantów az do konca.

5. Za osiagniete wyniki konsultant otrzymuje premie oraz bonus wynikowy.
      W szczególnym przypadku samotnego konsultanta bez sieci ten bonus jest po
      prostu rabatem liczonym od cen handlowych( klubowych) nizszych od cen
      katalogowych o wspomniana marze 30%
      -konsultant otzrymuje równiez premie za wyniki osiagniete przez jego grupe(
      wszystkie pokolenia)
      -konsultant otrzymuje premie specjalne za osiagniecia i awanse, najwyzsza taka
      premia wynosi 100 000$
      -konsultant za osiagniecia otzrymuje upominki od skromny az po samochody Volvo
      i pakiety akcji Oriflame
      -konsultant za osiagniecia jest zapraszany na bale oraz konferencje zgraniczne
      np w Europie na innym kontynecie ( w zaleznosci od rangi osiagniecia) koszt
      uczestnictwa rzedu od ok 7tys.zl do ok 20 tys pokrywa oczywiscie oriflame

Zamówienia:

- konsultant moze skladac dowolna ilosc zamówien w miesiacu:
      a. osobiscie w placówce
      b. listem
      c. faksem
      d. internetem

Oczywiscie wielkosc zamówienia tez jest dowolna.

Czy chcesz wiedziec cos jeszcze?
      Pytaj!
      Pozdrawiam i zapraszam na:
      Forum Słowiańskie
      • asiek_asiekowaty Re: Ustalmy podstawy 30.12.04, 12:33
        Dziękuję. smile Chciałabym wiedzieć jedno: czy są ustalone kwoty pieniędzy, za
        które muszę dokonać zakupu w danym miesiący? Chodzi o to, że raczej przewiduję
        kupować coś dla siebie, a tego byłoby niewiele, na pewno rzadziej niż jedna
        rzecz na miesiąc. Czy w takiej sytuacji można kupić np. coś za 20 zł rocznie,
        żeby "nie wypaść" czy są jakieś ustalenia, że minimum musze kupić coś raz na
        miesiąć za X zł?
        • chicarica Re: Ustalmy podstawy 30.12.04, 13:31
          Jak kupisz coś za 20 zł rocznie, to Ci się nie opłaca, bo za produkt płacisz
          około 15 zł, ale co roku płacisz 19 zł za wznowienie członkostwa (czasem jest
          promocja i płaci się 10 zł, ale to i tak drogo), a do tego 4 zł za każde małe
          zamówienie oraz 10 zł za przesłanie paczki do domu, jeśli w Twojej miejscowości
          nie ma filii (jak jest filia, to zamawiasz paczkę do filii i stamtąd odbierasz -
          no, ale płacisz za dojazd do filii). Możesz zamówić paczkę "na biuro", ale
          wtedy albo płacisz 10 zł za dostawę, albo musisz zamówić produkty z jakiejś tam
          listy. W takiej sytuacji bardziej opłaca Ci się pozostać klientką. Wiem, bo
          sama kupuję parę razy do roku i zastanawiałam się czy się nie zapisać, ale
          obliczyłam sobie że mi się nie kalkuluje.
          • asiek_asiekowaty Re: Ustalmy podstawy 30.12.04, 13:55
            Mieszkam w Krakowie, więc biuro jest na miejscu...? I wówczas kupując tam nie
            płacę nic dodatkowo? Bo mnie troche zmyliło to 4 z za małe zamówienie. Mam
            bilet okresowy na wszystkie linie, więc za dojazdteż nie paciłabym extra. smile
            więc jak...?
            • chicarica Re: Ustalmy podstawy 30.12.04, 15:10
              Jak mieszkasz w Krakowie, to tam chyba raczej jest filia (filia to nie to samo
              co biuro). Coś się chyba zmieniło, dawniej było tak że za każde zamówienie
              poniżej 200 punktów (około 350-400 zł) płaciłaś 4 zł, teraz chyba obniżyli próg
              do 100 pkt, ale i tak jest to coś koło 2 stów minimum. Produkty z promocji i
              wyprzedaży mają przeważnie niższą wartość punktową niż wynikałoby to z ich
              ceny.
              Nie płacisz 10 zł za przesyłkę jeśli zamówienie przekroczy jakąś tam liczbę
              punktów, nie pamiętam dokładnie ile, chyba 150, lub jeśli zamawiasz paczkę na
              filię, ale 4 zł płacisz i tak zawsze, chyba że paczka przekroczy te 100 pkt.
              Jeśli zamawiasz paczkę na biuro, to nie płacisz 10 zł tylko, jeśli przekroczysz
              daną liczbę punktów lub też jeśli zamówisz jakiś produkt z podanej listy.

Dla mnie czas dojazdu także przelicza się na pieniądze. Dlatego właśnie
              przestałam zamawiać w Avonie i nie zapisuję się do innych firm. Po prostu moje
              własne zajęcie daje mi taką możliwość zarobku, że przez czas jaki poświęcę na
              kompletowanie zamówienia, wysyłanie, odbieranie paczki itp. spokojnie zarobię
              na wszystkie kosmetyki które chcę i jeszcze grubo mi zostanie.
              • albicilla Re: Ustalmy podstawy-chicarica 30.12.04, 15:26
                Niepotrzebnie mieszasz dziewczynie w głowie , nie mając 100% pewności jak to
                jest . Wstrzymaj sie , prosze od tego typu informacji . Ok?
                Teraz wybywam , postaram się wieczorem dokładnie odpowiedzieć
                aśkowi/asiekowatemu i innym podczytującym.
                • chicarica Re: Ustalmy podstawy-chicarica 30.12.04, 16:21
                  Sama się chętnie dowiem dokładnie. Z mojego doświadczenia jednak wynika, że
                  trzeba pytać baaaaardzo dokładnie, bo konsultanci Oriflame często nie mówią
                  całej prawdy. Co oczywiście jest zrozumiałe, w końcu macie zysk z każdej
                  zapisanej przez siebie osoby.
                  • ignorant11 Kolejna nieuzasadniona zlosliwosc 30.12.04, 18:39
                    chicarica napisała:

> Sama się chętnie dowiem dokładnie. Z mojego doświadczenia jednak wynika, że
                    > trzeba pytać baaaaardzo dokładnie, bo konsultanci Oriflame często nie mówią
                    > całej prawdy. Co oczywiście jest zrozumiałe, w końcu macie zysk z każdej
                    > zapisanej przez siebie osoby.

Sława!

Ja zawsze zakladam dobra wole rozmówcy. W moi poscie na prosbe nowej
                    kandydatki napisalem ogolne zasady, pomijajac czesc szczegolów, aby nie
                    zaciemniac obrazu.
                    Nie napisalem iz oplata za rejestracje zagraniczna wynosi np ok 30zl (kiedys
                    bylo tyle teraz nie wiem bo dawno nie rejestrowalem sie w nowym kraju), bo jest
                    to szczegol, ktory nabierzez sensu dopiero gdy ktos zainteresuje sie dzialaniem
                    poza Polska.

Teraz czas na wyprostowanie tego, co z taka zlosliwoscia i zla wola namieszala
                    kasialomanczyk ( vel chupacabra):

1. Oplata detaliczna w wysokosci 4zl jest pobierana od malych zamowien w celu
                    kumulowania zakupów i tym samym udrazniania systemu dystrybucji oraz obnizania
                    kosztów wlasnych firmy. Oplata ta jest pobierana za kazde zamówienie gdy suma
                    PP nie przekroczy 200PP w danym mcu. Po jego przekroczeniu suma tych oplat 4zl
                    jest automatycznie zwracana konsultantowi. Samo przekroczenie 200PP jest
                    wzglednie latwe i nie stanowi problemu dla osoby nawet dosc malo aktywnej( wiel
                    konsultaek ogranicza swoja aktywnosci do skladania zamówien na laczna sume 200-
                    300PP)

2. Oplata za dostarczenie paczki jest równiez niewielka, gdyz wynosi tylko 10zl
                    za dostawe paczki do domu przez kuriera. Podonie jak wyzej nie jest ona
                    pobierana przy zamowieniachw wysokosci 200PP.

3. Na koniec samo PP. Cóz to jest? To taka nasza wewnetrzna waluta
                    rozliczeniowa, która umozliwia rozliczenie wkladu poszczegolnych konsultantów
                    i wyplacenie przez Oriflame premii oraz rabatów na zakonczenie miesiaca.
                    Ale o samym PP juz w nastepnym poscie, gdzyz nie chcialem pisac o tym na
                    zalozonym uprzednio poziomie ogolnosci i przejrzystosci.

Forum Słowiańskie
                    • asiek_asiekowaty Re: Kolejna nieuzasadniona zlosliwosc 30.12.04, 19:00
                      Dalej wiem tyle, co na początku - nic. uncertain Pisałam chyba, że mieszkam w
                      Krakowie, dlatego zacznijmy od tego: czy Oriflame ma w Krakowie takie
                      centrum/biuro, czyli generalnie sklep, w którym można na miejscu kupować
                      kosmetyki, zamiast zamawiać je pocztą (takie skley maja na pewno Avon i Nu
                      Skin). Jeśli w Krakowie takiego sklepu nie ma i musiałabym zamawiać i płacić za
                      rpzesyłkę -juz odpada, bo mi sie nie opłaca. Druga sprawa: zakładając, że w Krk
                      taki sklep jest, to cy ja chcąc kupić powiedzmy balsam za 10 zł muszę jeszcze
                      płacić 4 zł za małe "zamówienie" (kupno na miejscu)? Zapisałam się do Nu Skin i
                      tam jest tak: wpłaciłam 15 zł wpisowego i to juz jest wpis dożywotni, w
                      Oriflame jak widzę jest roczny. Na razie tyle wiem. W NS mam zniżkę na
                      wszystko, ale bez żadnego przymusu kupowania i zamawiania, teoretycznie mogłam
                      się zapisać, wpłacić te 15 zł i... nigdy niczego nie kupić. Dlatego prosiłabym
                      bardzo, żeby nie pisac o PP, tylko prosto: czy ogę sobie powiedzmy raz na pół
                      roku iść do biura/centrum czy jak to się w Ori nazywa, podac swój nr
                      konsultantki i kupić ze zniżką (jako konsultantka) krem za 20 zł bez
                      dodatkowych opłat?
                      • albicilla Wracając do pytan asieka_asiekowatego 30.12.04, 20:09
                        1. W Krakowie jest filia czyli taki sklep do którego możesz wejśc i kupić.
                        2. Aby zostać Konsultantka czy Klientką ze zniżka musisz miec tzw. sponsora ,
                        czyli osobe wprowadzająca - dam Tobie na priva namiary na moją konsultantkę z
                        Krakowa- umówicie sie i ona Cię wprowadzi , dlaej możesz samodizielnie kupowac
                        kiedy chcesz i jak chcesz.
                        3. Sprawa opłaty 4 zł - od stycznia już nie pobiera się jej po przekroczniu
                        100 PP
                        4. Wznowienie czasami kosztuje tylko 1 zł np. w grudniu 2004.
                        5. Nie masz przymusu kupowania - mozesz raz na rok iść i kupić krem za np. 20 zł
                        ( jeśli to cena katalogowa , to oczywiście płacisz odpowiednio mniej czyli +/-
                        15.40 zł ), do tego dodaj te 4 zł to będzie cię on kosztował 19.40 zł.
                        • albicilla Prośba do ignoranta 30.12.04, 20:11
                          Nie zaczynaj , proszę , wycieczek osobistych w stosunku do osób tu się
                          wypowiadających.
                          Potraktuj je z pełną życzliwością.
                          Przezywanie chicarici było nieeleganckie.
                          Nie podoba mi się to.
                            • ignorant11 Zastanów sie Asiu! 30.12.04, 21:56
                              asiek_asiekowaty napisała:

> Dziękuję. smile O to dokładnie mi chodziło. Teraz muszę się zastanowic, czy to
                              aby
                              >
                              > mi się w ogóle opłaca.

Sława!

O tym oczywiscie tylko Ty mozesz zadecydowac, bo przeciez sa to Twoje
                              pieniadze, Twoja uroda ( komu zaufasz aby ja powierzyc).

Kosmetyki próbuje sie na wlasnej skórze.

W filii w Krakowie masz szkolenia i porady kosmetyczne, wiec gdy juz sie
                              zapiszesz do Klubu to uniknij czestego bledu nowicjuszek, które próbuja
                              wszystko na wlasnej skórze nawet bez najmiejszej próby zastanowienia sie jakich
                              kosmetyków potrzebuja.

A przeciez tylko niewielka czesc kosmetyków Oriflame byla projektowana z mysla
                              o Tobie, bo przeciez jest wiele innych kobiet z jakze róznymi od Twoich
                              potrzebami zachowania tak kruchej materii jaka jest uroda.

Kazda tez uroda wymaga nieco odmiennego podejscia, wiec najpierw indywidualna
                              porada naszej firmowej kosmetyczki, potem zakup.

Najpierw nabadz nieco erudycji nt naszych produktów, dopiero potem zaproponuj
                              je kolezance lub kup komus na prezent.

A przeciez jakichs kosmetyków i tak bedziesz uzywala, moze w ofercie Oriflame
                              znajdziesz te najbardziej ulubione, wiec wtedy kupisz je latwiej i taniej u
                              siebie niz u innej konsultantki, moze tez z czasem ujawnisz wieksze ambicje
                              klubowe, i zaczniesz robic kariere w Klubie Oriflame, mysle ze albicilla pomoze
                              Ci w tym, przeciez jako admince tego sympatycznego forum mozesz zaufac jej
                              fachowosci...

Forum Słowiańskie
                      • ignorant11 Re: Kolejna nieuzasadniona zlosliwosc 30.12.04, 20:55

> Dalej wiem tyle, co na początku - nic. uncertain Pisałam chyba, że mieszkam w
                        > Krakowie, dlatego zacznijmy od tego: czy Oriflame ma w Krakowie takie
                        > centrum/biuro, czyli generalnie sklep, w którym można na miejscu kupować
                        > kosmetyki, zamiast zamawiać je pocztą (takie skley maja na pewno Avon i Nu
                        > Skin). Jeśli w Krakowie takiego sklepu nie ma i musiałabym zamawiać i płacić
                        za
                        >
                        > rpzesyłkę -juz odpada, bo mi sie nie opłaca. Druga sprawa: zakładając, że w
                        Krk
                        >
                        > taki sklep jest, to cy ja chcąc kupić powiedzmy balsam za 10 zł muszę jeszcze
                        > płacić 4 zł za małe "zamówienie" (kupno na miejscu)? Zapisałam się do Nu Skin
                        i
                        >
                        > tam jest tak: wpłaciłam 15 zł wpisowego i to juz jest wpis dożywotni, w
                        > Oriflame jak widzę jest roczny. Na razie tyle wiem. W NS mam zniżkę na
                        > wszystko, ale bez żadnego przymusu kupowania i zamawiania, teoretycznie
                        mogłam
                        > się zapisać, wpłacić te 15 zł i... nigdy niczego nie kupić. Dlatego
                        prosiłabym
                        > bardzo, żeby nie pisac o PP, tylko prosto: czy ogę sobie powiedzmy raz na pół
                        > roku iść do biura/centrum czy jak to się w Ori nazywa, podac swój nr
                        > konsultantki i kupić ze zniżką (jako konsultantka) krem za 20 zł bez
                        > dodatkowych opłat?

Sława!

No wlasnie!

Nie pisalem o PP aby nie wprowadzac zbednego zamieszania.

Kupujesz co chcesz i kiedy chcesz i za ile chcesz.
                        Zamawiasz netem i odbierasz na drugi dzien w Krakowie, mozesz przyjsc pozniej
                        ale na drugi dzien mas gotowe do odbioru zamówienie.

Przy malyach zamówieniach placisz te 4 zl oplaty detalicznej, ale i tak masz
                        ceny klubowe nizsze niz katalogowe o 30%.

Gdy zamawiasz cokolwiek w kazdym miesiacu to bedziesz zwolniona z oplaty
                        wznawiajacej.

Oplaca sie byc w Klubie nawet jako konsument kupujacy na wlasne potrzeby gdyz
                        jest wiele promocji wewnetrznych , których nie znaja klienci. Pozatem masz
                        biezacy kontakt z firma, jej oferta, kupujesz kiedy chcesz jak chcesz i za ile
                        chcesz. Kupujesz TANIEJ i na KREDZT, opyoniona platnosc, ktra moyesy regulowac
                        po 21 dniach albo natychmisat pryz odbiorze.

Forum Słowiańskie
                    • chicarica Jaka złośliwość? 30.12.04, 21:09
                      W żadnym wypadku nie złośliwość, ja się nie dziwię, że Wy próbujecie zarabiać
                      pieniądze, to bardzo chlubne. Natomiast mam taką zasadę, że kiedy cchę coś
                      kupić, to pytam o daną rzecz nie tylko osobę w której interesie leży sprzedanie
                      mi jej, bo wiadomo że w myśl żelaznej zasady sprzedawcy nie wolno budzić
                      wątpliwości w kliencie.
    • chicarica Re: Kolejna nieuzasadniona zlosliwosc 30.12.04, 21:55
      To i nie odpowiadaj.
      Asiek sama oceni, czy odpowiada jej współpraca z Oriflame, ale domyślam się że
      i Ciebie oceni.
      Owszem, zadbana kobieta wyda nawet i grubo ponad 100 zł, ale nie wszystko wyda
      w Oriflame, a Asiek wyraźnie zaznaczyła jakie kwoty zakupów ją interesują.
      Ty na Twoim forum możesz sobie już w zasadzie wszystkich zabanować, i tak już
      nikt go nie czyta ani na nim nie pisze. Tak więc ani mnie to ziębi ani grzeje,
      na moim forum mam z kim gadać i to mi starczy. Ty natomiast swoją obecnością
      tutaj wprowadzasz dość niemiłą atmosferę i dziwię się że Albicilla to toleruje.
        • albicilla Dyskusyjne % 31.12.04, 11:22
          Jeśli liczysz od tyłu , to masz z nimi problem.
          Firma natomiast ustala cene wyjściową dla kosmetyku - np. 15 zł
          30% od 15 zł to 4.50 zł czyli cena dla klienta wynosi 19.50 zł.
          Chyba to jasne, prawda?
          • chicarica Re: Dyskusyjne % 03.01.05, 16:05
            Zgadzam się z Tobą, albicillo. Właśnie o to mi chodziło.
            Dlatego też napisanie "ceny klubowe nizsze niz katalogowe o 30%" cokolwiek mija
            się z prawdą. Ceny klubowe niższe są od katalogowych o około 25%, ceny
            katalogowe są wyższe od klubowych o około 30%. Ot, taki mały matematyczny trik.
            • albicilla Re: Dyskusyjne % 03.01.05, 17:56
              Wysokość góry mierzy się od wierzchołka czy od poziomu morza?
              Najpierw ustala sie cenę towaru dla klienta czy cenę zakupu np. cukru - cena w
              cukrowni , potem cena hurtowa , potem cena sklepowa , potem cena dla klienta
              czy odwrotnie?
              • chicarica Re: Dyskusyjne % 03.01.05, 19:32
                Z górą to nie trafiłaś, akurat jej wysokość mierzy się wspiąwszy się na nią
                (wieści od brata geografa). Ale mniejsza z tym.
                Ja nie chcę się tu sprzeczać, bowiem naprawdę jest mi wszystko jedno jak
                Oriflame ustala ceny. Z tego co mi wiadomo na temat FMCG, ceny są całkowicie
                popytowe - więc niewykluczone że najpierw ustala się ceny dla klienta, bowiem
                koszty produkcji i dystrybucji są tak niewielkie, że nie są kluczowym
                czynnikiem. Ważniejsze jest ile klient jest skłonny zapłacić za dany kosmetyk
                czy produkt żywnościowy.

Zwróciłam tylko uwagę na drobną nieścisłość w powyżej cytowanym stwierdzeniu.
                Cena kosmetyku Oriflame dla członka Klubu NIE JEST niższa o 30% od ceny
                katalogowej.
                • asiek_asiekowaty Re: Dyskusyjne % 03.01.05, 19:49
                  Heh, też sie kiedyś zastanawiałam jak to z tymi %? I to proste: jeśli za cenę
                  podstawową przyjmie się cenę konsultanta - to cena klienta jest o 30% droższa,
                  więc teoretycznie te 30% konsultant ma taniej, jednak jeśli przyjmie się za
                  podstawę cenę katalogową - wówczas wyjdzie jasno, że konsultant płaci o 23%
                  mniej.
                  30% z 10 zł = 3 zł --> 13 zł dla klienta
                  23% z 13 zł = 2,99 zł (liczmy 3 zł) --> 10 zł dla konsultanta

PROŚBA: czy ktoś mógłby mi wyjaśnić te 4 zł za małe zamówienie, bo czytałam na
                  forum Uroda, że nie zawsze sie je płaci.
                  • ignorant11 Wreszcie rozsadnie! 03.01.05, 20:06

> Heh, też sie kiedyś zastanawiałam jak to z tymi %? I to proste: jeśli za cenę
                    > podstawową przyjmie się cenę konsultanta - to cena klienta jest o 30%
                    droższa,
                    > więc teoretycznie te 30% konsultant ma taniej, jednak jeśli przyjmie się za
                    > podstawę cenę katalogową - wówczas wyjdzie jasno, że konsultant płaci o 23%
                    > mniej.
                    > 30% z 10 zł = 3 zł --> 13 zł dla klienta
                    > 23% z 13 zł = 2,99 zł (liczmy 3 zł) --> 10 zł dla konsultanta
                    >
                    > PROŚBA: czy ktoś mógłby mi wyjaśnić te 4 zł za małe zamówienie, bo czytałam
                    na
                    > forum Uroda, że nie zawsze sie je płaci.

Sława!

4zl to tzw oplata detaliczna. Wprowadzono ja po to by ograniczyc zakupy
                    pkedynczych produktów przez konsultantów, bo to zatykalo na przepustowowsc
                    placówek, szczegolnie oddzialow, ale tez firmie nie oplaclo sie wysylac
                    pjenczego lakieru, ktory oczywiscie musi przejsc wszystkie procedury jak kazde
                    duze zamowienie.

Te oplaty pobiera sie za male zamowienia, gdy konsultant nie w danym mcu
                    uzbieranych 100PP, gdy zas suzbiera to suma wszystkich 4zl jestz wracana.

Pojedynczy tusz to zamowienie detaliczne, aleto wlasnie konsultanci wlasnie
                    wykonuja prace sprzedawcy detaliznego

Forum Słowiańskie
                    • chicarica Re: Wreszcie rozsadnie! 03.01.05, 21:27
                      Ja w takim razie czegoś nie rozumiem.
                      Skoro suma 4 zł ma chronić firmę przed "zapchaniem" przez małe zamówienia,
                      dlaczego jest zwracana po przekroczeniu progu 100 pkt.? Przecież to oznacza, że
                      ostatecznie firmie jest wszystko jedno czy te 100 pkt to będzie jedno większe
                      zamówienie, czy X małych, i tak zwracają X razy 4 zł. Czyli wręcz motywują do
                      składania często mniejszych zamówień, skoro i tak zamierzamy przekroczyć te
                      magiczne 100 pkt., bowiem towar mamy dostarczany szybko i klienci są zadowoleni.

Moim zdaniem to po prostu zachęta żeby więcej kupować i nie ma co owijać w
                      bawełnę, że to ma uchronić firmę przed bałaganem. Bardzo dobrze, bo każda firma
                      chce zarobić i dobra firma dużo zarabia, ale po co aż takie uzasadnienia
                      wymyślać ku temu?
                      • ignorant11 Re: Wreszcie rozsadnie! 04.01.05, 09:42
                        chicarica napisała:

> Ja w takim razie czegoś nie rozumiem.
                        > Skoro suma 4 zł ma chronić firmę przed "zapchaniem" przez małe zamówienia,
                        > dlaczego jest zwracana po przekroczeniu progu 100 pkt.? Przecież to oznacza,
                        że
                        >
                        > ostatecznie firmie jest wszystko jedno czy te 100 pkt to będzie jedno większe
                        > zamówienie, czy X małych, i tak zwracają X razy 4 zł. Czyli wręcz motywują do
                        > składania często mniejszych zamówień, skoro i tak zamierzamy przekroczyć te
                        > magiczne 100 pkt., bowiem towar mamy dostarczany szybko i klienci są
                        zadowoleni
                        > .
                        >
                        > Moim zdaniem to po prostu zachęta żeby więcej kupować i nie ma co owijać w
                        > bawełnę, że to ma uchronić firmę przed bałaganem. Bardzo dobrze, bo każda
                        firma
                        >
                        > chce zarobić i dobra firma dużo zarabia, ale po co aż takie uzasadnienia
                        > wymyślać ku temu?

Sława!

Tu mzona latwo zauwazyc iz ten sytsem dyskryminuje konsultaów, którzy zamawiaja
                        wylacznie pojedyncze produkty, a tacy powinni pozostac klientami, bo potem sa
                        narzekania i argumenty podobne do tych jakie przedstawilas na poczatku watku,
                        ze sie nie oplaca...

Oczywiscie, ze tak!

Niech takie minimalistyczny konsultant bedzie zaopatzrniowcem dla swojej
                        rodziny i najblizszego otoczenia, ale niech sie nie zapisuje tylko po to, aby
                        kupic sobie pojedynczy tusz raz na kwartal.

Oczywiscie w uprzywilejowanej pozycji sa mieszkancy miast filialnych.
                        Sam system byl wielkrotnie liberalizowany pod naciskiem liderów/dyrektorów,
                        którzy zauwazja ze zdarza sie iz z takich "niedzielnych" konsultantów wyrastaja
                        casem bardzo powazni liderzy, sam kiedys takim bylem, znam tez sporo przypadkow
                        takich wlasnie karier...

Forum Słowiańskie
                        • chicarica Re: Wreszcie rozsadnie! 04.01.05, 10:40
                          Toteż ja właśnie o tym mówię.
                          Asiek ma zamiar zapisać się do Ori właśnie po to, by od czasu do czasu kupić
                          dla siebie pojedynczy kosmetyk. W takim przypadku wyjaśniłam jej, że jej się po
                          prostu finansowo nie opłaca, lepiej w takiej sytuacji pozostać klientem i dać
                          zarobić jakiemuś konsultantowi. A Wy na mnie, że ja to z jakiejś zazdrości (nie
                          wiem o co, na moim forum wybije niedługo 10 tys. postów i nie mam o co być
                          zazdrosna, zainteresowanie jest ogromne).
                          W żadnej, powtarzam żadnej firmie tego typu nie opłaca się zostawać
                          konsultantem po to, by kupić sobie pojedynczy balsamik raz na kwartał. Ba,
                          nawet raz na miesiąc - też się nie opłaca. Podobnie jest w Avonie, tam jest
                          inny system rozliczania tego, ale generalnie na to samo wychodzi. Zresztą nie
                          miałam nawet zamiaru tutaj wychwalać Avonu, bo gdyby Asiek zapytała w ten sam
                          sposób o Avon, to też bym odradziła.
                          • 1szylider chupacbra chce decydowac za innych 22.01.05, 15:38
                            chupacbra napisala:
                            W żadnej, powtarzam żadnej firmie tego typu nie opłaca się zostawać
                            konsultantem po to, by kupić sobie pojedynczy balsamik raz na kwartał. Ba,
                            nawet raz na miesiąc - też się nie opłaca. Podobnie jest w Avonie, tam jest
                            inny system rozliczania tego, ale generalnie na to samo wychodzi. Zresztą nie
                            miałam nawet zamiaru tutaj wychwalać Avonu, bo gdyby Asiek zapytała w ten sam
                            sposób o Avon, to też bym odradziła.

Witam!

Co do avona, to oczywiste jest, ze NIE oplaca sie.

Bo wezmy male zamowiene np za 100zl.

A avonie taka konsultantka kupuje po cenie katalogowej i jeszcze ododatkowo
                            placi za przesylke i chyba jeszcze jakies dodatkowe koszty.

Natomiast w przypadku oriflame placac 100zl firmie zyskuje az 30zl.

Z tego odejdzie jej 4 zl za paczke i na czysto zostaje 24zl, gdy w avonie
                            podobna lub nawet wieksza kwote konsultantka musialaby doplacic do cen
                            katalogowych.

Widac juz na tym prostym przykladzie, ze do avonu doplaca sie zas w Oriflame
                            zarabia juz od poczatku

Chcesz więcej,klinij tu:MLM, biznes po godzinach...
                            Pozdrawiam i zapraszam!
                            gg 172 85 85
                            • chicarica Re: chupacbra chce decydowac za innych 22.01.05, 19:57
                              1szylider napisał:

> Witam!
                              >
                              > Co do avona, to oczywiste jest, ze NIE oplaca sie.
                              >
                              > Bo wezmy male zamowiene np za 100zl.
                              >
                              > A avonie taka konsultantka kupuje po cenie katalogowej i jeszcze ododatkowo
                              > placi za przesylke i chyba jeszcze jakies dodatkowe koszty.
                              >
                              >
                              > Natomiast w przypadku oriflame placac 100zl firmie zyskuje az 30zl.
                              >
                              > Z tego odejdzie jej 4 zl za paczke i na czysto zostaje 24zl, gdy w avonie
                              > podobna lub nawet wieksza kwote konsultantka musialaby doplacic do cen
                              > katalogowych.

Nie jest to prawda. Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia,
                              bardzo Cię proszę. Najpierw sprawdź BIEŻĄCE informacje o opustach w Avonie.
                              Poza tym zdaje się że Albicilla prosiła o to, by dyskutować tu o Oriflame, nie
                              o Avonie.
                              • 1szylider Re: chupacbra chce decydowac za innych 22.01.05, 20:28
                                chicarica napisała:

> 1szylider napisał:
                                >
                                > > Witam!
                                > >
                                > > Co do avona, to oczywiste jest, ze NIE oplaca sie.
                                > >
                                > > Bo wezmy male zamowiene np za 100zl.
                                > >
                                > > A avonie taka konsultantka kupuje po cenie katalogowej i jeszcze ododatko
                                > wo
                                > > placi za przesylke i chyba jeszcze jakies dodatkowe koszty.
                                > >
                                > >
                                > > Natomiast w przypadku oriflame placac 100zl firmie zyskuje az 30zl.
                                > >
                                > > Z tego odejdzie jej 4 zl za paczke i na czysto zostaje 24zl, gdy w avonie
                                >
                                > > podobna lub nawet wieksza kwote konsultantka musialaby doplacic do cen
                                > > katalogowych.
                                >
                                > Nie jest to prawda. Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia,
                                > bardzo Cię proszę. Najpierw sprawdź BIEŻĄCE informacje o opustach w Avonie.
                                > Poza tym zdaje się że Albicilla prosiła o to, by dyskutować tu o Oriflame,
                                nie
                                > o Avonie.

Witam!

To Ty korzystajac z przykladu avonu piszesz, ze nie oplaca sie.

Natomiast ja z olówkiem w reku pokazuje, ze nawet przy malych zamówieniach
                                rzedu 100zl juz generuje sie zysk.

Pokazuje ze róznica jest znaczna nawet przy tak malych zamowieniach zysk wynosi
                                prawie polowe wydanej sumy na korzysc Oriflame.

Dalej oczywiscie oplacalnosc samozaopatrywania sie bedzie zalezala równiez od
                                miejsca zamieszkania: czy w poblizu jest oddzial, filia, czy tez ktos bedzie
                                chcial kupowac produkt promocyjny przy zamowieniach na biuro regionalne...

I wreszcie co tez nalezy wziac pod uwage wiele osob wstepuje do Klubu, aby miec
                                szkolenia kosmetyczne i porady gratis oraz dostep do specjalnych promocji np
                                jak ta na Dzien Babci, choc do tego wcale ani babcia ani dziadkiem nie trzeba
                                zostawacsmile))

Podobna dyskusje toczylem z pewnym atworowcem na moim forum , gdy wystepowalem
                                przeciwko budowaniu sieci czysto konsumenckich, ale to juz zupelnie inny sektor
                                dyskusji i dyskusja bardziej marketingowej strategi niz indywidualnego wyboru...

Natomiast co do samego avona to jak mawia stare porzekadlo co ma byc a nie jest
                                nie bierze sie w rejstr tym bardziej ze planujecie jakas tam akcje stajkowa
                                przeciwko zmianom, moze Wam sie uda, wiec wszystko zostanie po staremu..?

Ale nawet gdyby te zmiany weszly w zycie to znowu mamy wieksza oplacalnosc przy
                                rabacie 30% niz przy 15%, co potrafi, chyba, wyliczyc nawet lingwista..,
                                moze nie trzeba porady az ksiegowej, matematyka..?

Chcesz więcej,klinij tu:MLM, biznes po godzinach...
                                Pozdrawiam i zapraszam!
                                gg 172 85 85
                  • zorina Re: Dyskusyjne % 20.01.05, 22:55
                    PROŚBA: czy ktoś mógłby mi wyjaśnić te 4 zł za małe zamówienie, bo czytałam na
                    > forum Uroda, że nie zawsze sie je płaci.

owszem, jak zrobisz od razu więcej niż 100pp to nie płacisz. Potem każde
                    kolejne zamówienie do końca danego miesiąca jest zwolnione od tej opłaty, bez
                    względu na wielkość.
                    Jeśli natomiast poprzestajesz na tych swoich przykładowych 20 zł to niestety
                    zawsze płacisz. Firma ma z ciebie niewielkie obroty, dlatego ponosisz część
                    kosztów. Inaczej wszyscy byli by konsultantami...wink
                  • chicarica Re: hahaha , golono strzyzono 03.01.05, 21:31
                    Całkowicie przyznaję Ci rację, ale stwierdzenie było, niech jeszcze raz
                    zacytuję: "ceny klubowe nizsze niz katalogowe o 30%" . Stąd moje sprostowanie,
                    bo ceny klubowe są niższe niż katalogowe dokładnie, jak to Asiek wyliczyła, o
                    23%.
                    • ignorant11 Re: hahaha , golono strzyzono 04.01.05, 09:47
                      chicarica napisała:

> Całkowicie przyznaję Ci rację, ale stwierdzenie było, niech jeszcze raz
                      > zacytuję: "ceny klubowe nizsze niz katalogowe o 30%" . Stąd moje
                      sprostowanie,
                      > bo ceny klubowe są niższe niż katalogowe dokładnie, jak to Asiek wyliczyła, o
                      > 23%.

Sława!

jak to dobrze,ze chicarica nie jet moim inspektorem podatkowymsmile))

Tam rzeczywiscie w jednym poscie opuscilem slowo a powinno byc: "nizsza o 30%
                      marze".

Wczesniej tak doslownie bylo, wiec ten skrót myslowy nie powinien wzbudzac
                      kontrowersji dla kogos, kto sledzil od poczatku moje wyowiedzi na tym watku.

Forum Słowiańskie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka