Dodaj do ulubionych

Czy i czemu lludzie wolą Avon??

11.02.06, 11:03
Dlaczego tak jest że pokazująć dwa katalogi Avonu i Oriflame wybierają Avon.
I to nie ważne czy i co jest w promocji. I nie pomaga kwestia że jakość, że
taniej nie raz jest. Ja jestem z małego miasteczka, gdzie każdy używa Avonu o
Oriflame nie chce słyszeć. Więc jak takich ludzi przekonać?
Obserwuj wątek
    • ancia19 Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 11.02.06, 11:18
      Ja lubię obie firmy, chociaż uważam ogólnie Oriflame za lepszą. Np przeglądając
      katalogi moje pierwsze wrażenie jest takie, że kosmetyki Ori mają ładniejsze,
      lepszej jakości opakowania, a w Avonie w większości są takie badziewiaste,
      plastikowe.
      Ale za to w Avonie lubię:
      - serię SPA, która nie ma za bardzo odpowiednika w Ori
      - fajną biżuterię w przystępnych cenach
      - dużo dużo nowości (a one najczęściej mnie kuszą do zakupu)
      - dużo różnych bardzo dobrych błyszczyków, które uwielbiam. Dużo kolorków,
      często nowe, ładnie pachną i dobrze smakują. W Oriflamku błyszczyki są w
      niewielkiej ilości, o do tego jakieś takie chemiczne są... sad
      • zabcia_mala Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 11.02.06, 12:42
        No niestety... W wielu ptzypadkach Avon okazuje się być tańszy. Widze sama po
        sobie, a dokładniej mówiąc po znajomych jak to działa. Pokazuje katalog,
        zachęcam ale w większości przypadków słyszę - ale to drogie! Jedna moja
        koleżanka nawet nie zajżała do katalogu, bo stwierdziła że ją nie stać na takie
        kosmetyki. Przykłądy mogę mnożyć:
        - świąteczna seria, np. krem do rąk, u nas 7,90, w Avonie więkasz pojemność
        kremu za 3,90 (albo 4,90, nie pamiętam, ale jeszcze się sama dziwiłam że taka
        atrakcyjna cena)
        - seria dla mężczyzn Men, kosmeytyki powyżej 10 - 11 zł w promocji, w Avonie
        poniżej 10 zł w promocji, albo w zestawach który opłaca się kupić (i znów
        znajoma porównawszy ofertę obu firm wybrała dla swojego mężczyzny kosmetyki
        Avonu)
        - podobnie jest z innymi kosmetykami, balsamami, żelami do kąpieli, czy
        zestawami kosmetyków (czemu zestwów nie ma u nas albo są tak rzadko??)

Spodziewam się treaz lawiny krytycznych uwag pod moim adresem i prób
        udowodnienia mi, że jeli bym się starała i próbowała to byłoby inaczej. Ja
        jednak wiem, że wiele dziewczyn ma podobny problem do mojego. Ja kosmetyki
        Oriflame cenię, uważam je w wielu przypadkach za lepsze od Avon-owskich, ale
        nic na siłę, nie chcę klientkom wciskać kosmetyków.
        • agniesiak_k Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 11.02.06, 16:27
          pisałam kiedyś na ten temat i masz rację zabciu..tak właśnie zostałam
          przyjęta..zgadzam się z Wami,mam podobne odczucia,też mieszkam w małym
          miasteczku i kobiety częściej pytają o Avon niż oriflame mimo, ze zachęcam
          wypowiadam sie na temat jakości itp..Zaraz pewnie sobie poczytam co robię źle-
          proszę bardzo piszciesmileI faktycznie w Avonie jest co katalog duużo nowości w
          promocyjnych cenach, i co zauważyłam: w Avonie kupisz coś po niżesz cenie tzn.
          w promocji i jeszcze możesz coś dokupić również w promocyjnej cenie, w orilame-
          dostaniesz produkt w promocyjnej cenie jeżeli kupisz coś w cenie
          standardowej..Uwielbiam kosmetyki Oriflame, ale mam je taniej, gdybym musiała
          patrzeć na to z punktu widzenia klientki..wybierałambym pewnie czasami te
          produkty które są akurat tańsze..
    • ignorant11 A wola??? 11.02.06, 17:51

Sława!

Ja bardzo czesto, szczególnie ostatnio sponsoruje Avionetki i jakos one nie
      potwierdzaja tego.

Często tez sprzedaję klientkom Avon nasze kosmetki, i prawie zawsze powtarzaja
      i zwiekszaja zamówienia.

Dlatego wyraźnie widać, że skutek zalezy od osoby, która idzie do klientki od
      jej osobistego wewnętrznego nastawienia. I oczywiście od sposobu podejścia do
      klienta...

Pozdrawiam i zapraszam na:
      Forum Słowiańskie
      • natie86 Re: A wola??? 14.02.06, 17:23
        gadasz glupoty.
        mieszkam w duzym miescie, mam sporo znajomych. katalogi rozdaje nie tylko im,
        ale rowniez kolezankom z pracy mojej mamy i mojego taty. niestety moje
        zamowienia sa bardzo male. rzadko udaje mi sie zdobyc 200 pkt i nie dlatego ze
        sie staram. po prostu slyszac slowo ORIFLAME ludzie krzywia sie jakbym nie wiem
        co powiedziala!! ceny w ori wg mnie sa zbyt wysokie. wkurza mnie tez ta oplata
        detaliczna, kiedy nie mam zbyt wysokiego zamowienia.
        • ignorant11 Re: A wola??? 14.02.06, 17:38
          natie86 napisała:

> gadasz glupoty.
          > mieszkam w duzym miescie, mam sporo znajomych. katalogi rozdaje nie tylko im,
          > ale rowniez kolezankom z pracy mojej mamy i mojego taty. niestety moje
          > zamowienia sa bardzo male. rzadko udaje mi sie zdobyc 200 pkt i nie dlatego ze
          > sie staram. po prostu slyszac slowo ORIFLAME ludzie krzywia sie jakbym nie
          wiem
          > co powiedziala!! ceny w ori wg mnie sa zbyt wysokie. wkurza mnie tez ta oplata
          > detaliczna, kiedy nie mam zbyt wysokiego zamowienia.

Sława!

JA sam moze nie jestem wybitnym sprzedawcą, ale tez do miana takiego nie
          aspiruje.

Mam jednak w grupie konsultantki, które od pierwszego swojego katalogu
          sprzedaja po kilkaset PP, mam tez takie co potrafia po kilka tysiecy na katalog.

I jakos Avon im nie przeszkadza...

Pozdrawiam i zapraszam na:
          Forum Słowiańskie
        • justa_79 Re: A wola??? 14.02.06, 18:16
          natie, wiesz, w Avonie ta opłata za małe zamówienie wynosi 10 zł, a nie 4 zł i
          jakoś nikomu nie przeszkadza, a wprost przeciwnie - motywuje do złożenia
          takiego zamówienia, aby jej nie ponosić. ale złej baletnicy, to i rąbek u
          spódnicy...
    • wesolutka3 Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 11.02.06, 19:14
      Witam. Macie racje - napewno to zalezy od nastawienia naszego. ale ceny są
      cenami to raz. ponadto moim zdaniem te Avonowskie kosmetyki mają ładne (
      kiczowate nie raz ale ludzie to lubią )opakowania, czasai zastanawiam się jaka
      cena naprawde jest kosmetyków Avonowskich. Wygląda chyba na to że jedni mają
      swoich klientów jadni swoich. ja sama mimo, że jestem w Oriflame kupię w Avonie
      bo akurat jest w promocji a potrzbuję, lub właśnie błyszczyki ( kóre
      uwielbiam ) brakuje takich w Oriflame. jednak wicie coś wam powiem. Świadomość
      że się sprzedało pożądney kosmetyk nawet za wyższą ceną klientce i jest z tego
      zadowolona, nie przychodzi nie nażeka, ie zwraca jest motywujące. I wiem, że
      sprzedając Oriflame moge byc pewna iż sprzedany kosmetyk będzie dobrze służył.
      W Avonie czasami chyba oczy kupują, kusząca cena a kosmetyk fatalnej jakości/
      Ja jednak nadal będe stawiać na jakoś kosmetyków Oriflame. a za jakość trzeba
      zapałcić.
      Napiszcie mi jak się motywujecie do pracy, jak motywujecie konsultantów> Jestem
      ciekawa. Chętnie nawiążę znajomość z innymi Oriflamowcami a może nawet jakaś
      przyjaźć. Bo fajnie jest należeć do takiej wielkiej firmy i się znać.
      Pozdrawiam.
        • albicilla Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 12.02.06, 08:23
          Weszłam z Oriflame w środowisko zasypane Avonem .
          Przyjęcie fatalne.
          Najpierw położyłam tylko katalog na stole , do obejrzenia,zniknął po godzinie.
          Wyłożyłam drugi - zniknął.
          Wyłożyłam 3 , ale w chwili gdy w czasie przerwy siedziało tam dużo osób i
          skomentowałam znikanie.
          Usłyszałam ,że "My wolimy Avon".
          Powiedziałam ,że ok , ale chyba katalog leżący na stole nie jest zagrożeniem
          dla Avonu.
          Tym razem został.
          Potem panie cichcem przychodziły zamawiać .
          Z okazji promocji produktów światecznych przyniosłam koszyk z nimi (zakup dlaę
          wąchać , próbować , smarować się i oczywiście zamawiać.
          Usłyszłam od jednej z pań dość ostry komentarz na temat jakości i cen Oriflame .
          Ze spokojem i usmiechem stwierdziłam,że " że to była konsultantka Avonu.
          Teraz mam tam kilka stałych klientek i ostatnio zamówiła u mnie kosmetyki
          właśnie owa konsultantka - bo stwierdziła ,że to co właśnie zamawia jest
          fantastyczne i nie ma co ukrywac ,ze kosmetyki są lepsze.
          Sądze ,że za jakiś czas ona będzie również naszą konsultantką.
          Jeśli chodzi o Was , dziewczyny z małych miasteczek, w których króluje Avon:
          - po pierwsze nie dołowac sie tym - ale zacząć drobnymi kroczkami zmieniac
          przyzwyczajenia,
          -po drugie chyba same katalogi nie wystarczą - na papierze niestety góruje nad
          nami Avon - wydaje mi się ,ze trzebaby zacząć organizować kameralne spotkania ,
          na których można właśnie te nasze kosmetyki wypróbować , ja wiem ,że jest to
          inwestycja , ale jeśli chcesz mieć zyski nie możesz mieć 0 inwestycji,
          - zacząć dawać prezenty z okazji ... właśnie z naszych kosmetyków .
          - zaistnieć w środowisku - być na festynach i różnych lokalnych imprezach
          • chicarica Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 12.02.06, 08:54
            Szczerze, nie lubię takiego szufladkowania, że w małych miasteczkach góruje Avon.
            Jestem z dużego miasta i z tego co zaobserwowałam, tutaj właśnie góruje Avon.
            Jeżdżę natomiast do małego miasteczka (Żukowo) i tam akurat firma opanowana jest
            przez dilerki Oriflame.
            PS. Ludzie wolą Avon bo katalogi są atrakcyjniejsze wizualnie i jest więcej
            promocji. Muszę też powiedzieć, że w Oriflame spotkałam się ze znacznie większym
            sekciarstwem, a to może odstraszać klientów. Nigdy też nie zdarzyło mi się, żeby
            ktoś z Avonu zaspamowywał mi skrzynkę, a zdarzało się to z Oriflame i Federico
            Mahora (ci ostatni przebijają wszystkich).
            Moje odczucie jest takie, że obie firmy mają swoje lepsze i gorsze kosmetyki,
            natomiast dilerzy Oriflame mają jakiś kompleks na punkcie Avonu, czego dowodem
            jest ten wątek. Muszę też powiedzieć, że nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś z
            Avonu w pracy na widok katalogu Ori zaczął litanię narzekania jakie to Ori złe,
            a na widok katalogu Avon panie z Ori praktycznie ZAWSZE jakiś tekst puszczą.
            W artykule zacytowanym przez Szyliderka stoi, że przychody ze sprzedaży Avonu
            wynoszą 1.2 mld zł, Oriflame - 160 mln. Jednak różnica w ilości konsultantek nie
            jest już taka duża: wynosi odpowiednio 220 tys i 90 tys. Znaczy to, że
            faktycznie Oriflame gorzej się sprzedaje, nawet w przeliczeniu na 1
            konsultantkę. Różnica jest wręcz szokująca: przy zaledwie dwuipółkrotnej różnicy
            w ilości konsultantek, różnica w wysokości sprzedaży jest siedmioipółkrotna. Co
            jest tego przyczyną? Może gdyby konsultanci skupili się na sprzedawaniu, zamiast
            na oczernianiu konkurencji, udałoby się zwiększyć sprzedaż?
            Albicillo, możesz skasować ten post, ale najpierw przeczytaj swój własny post i
            zastanów się czy nie powinien polecieć jako pierwszy.
            • albicilla Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 12.02.06, 09:45
              Dlaczego mam wykasować swój post - bo napisałam o własnym ,prawdziwym
              doświadczeniu?
              Jakaś niewłaściwa kreacja?
              Dlaczego mam wykasować Twój post?
              Ja nie oczerniałam Avonu , w miejscu ,o którym wspomniałam, działo się to
              akurat odwrotnie i mam prawo o tym pisać , bez podtekstów , które być może w
              moim tekście znalazłaś , ale to już chyba nie mój problem.
              Acha , wątek założyła 'wesolutka" , więc widocznie ma jakis problem,któy
              próbuje oswoić, a wklejenie artykułu , w którym Avon wyraźnie "prowadzi" nie
              jest oczernianiem , ani wyrazaniem swoich kompleksów.
              Więcej dystansu , proszę.
            • jolunia01 Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 12.02.06, 18:03
              chicarica napisała:

> Ludzie wolą Avon bo katalogi są atrakcyjniejsze wizualnie i jest więcej
              > promocji.

Być może, chociaż ta atrakcyjność, to kwestia gustu. Rzeczywiście promocji jest
              bardzo dużo.

Muszę też powiedzieć, że w Oriflame spotkałam się ze znacznie większym
              sekciarstwem, a to może odstraszać klientów.

Co masz na mysli pisząc "sekciarstwem"?

> Moje odczucie jest takie, że obie firmy mają swoje lepsze i gorsze kosmetyki,
              > natomiast dilerzy Oriflame mają jakiś kompleks na punkcie Avonu, czego dowodem
              > jest ten wątek.

Eee, przesadzasz. Poza tym "wesolutka" zadała pytanie, na które wspólnie
              staramy się znaleźć odpowiedź, stąd rózne propozycje okreslenia przyczyn.

Muszę też powiedzieć, że nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś z Avonu w pracy
              na widok katalogu Ori zaczął litanię narzekania jakie to Ori złe,
              > a na widok katalogu Avon panie z Ori praktycznie ZAWSZE jakiś tekst puszczą.

Ja mam akurat odwrotne doświadczenia. Pracuję w małej firmie (niewiele ponad 30
              osób - z okresowymi wahaniami) i w pracy jest nas 2 z Ori i 3 z Avon. Na
              terenie firmy nie rywalizujemy z koleżanką z Ori, bo to bez sensu, raczej sie
              uzupełniamy, świadcząc sobie wzajemnie przysługi - jesli którejś brakuje
              czegoś, a druga akurat zamawia to sobie nawzajem dopisujemy do zamówień. Co
              ciekawsze, zdarza nam sie kupować jakieś pojedyncze rzeczy, (ostatnio kuracje
              parafinowa do stóp i dłoni) u "konkurencji", ale musimy to robić w głębokiej
              tajemnicy, bo one się wzajemnie podgryzaja i od razu są niesnaski - "dlaczego u
              niej, a nie u mnie".
              A przy tym często na widok naszego katalogu zaczynają się głupie komentarze w
              stylu "no, to może nie jest takie złe, ale taaakie drogie, a nasze świetne i
              tańsze".
    • lafaza Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 12.02.06, 13:25
      hm.... wiem że tak jest ale napradę wiele osob ualo mi sie przekonac i z avonu
      przeszli do oriflame . wiele osob ma na avon uczulenie naprade wiele a co do cen
      tak sa tansze ale nie wszystkie !!!!!
      moze ludzie tez wola kupowac w avonie bo jest wiele stron pachnacych nie tlyko
      perfum ale i balsamow ..... zeli do kapieli a to naprawde przyciaga
      • scool Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 12.02.06, 14:12
        Myślę, że dyskusja o wyższości jest jałowa i prowadzi jedynie do bezsensownych
        kłótni. W/g powiedzenia - nie to dobre co dobre ...... obie firmy mają rację
        bytu bo trafiają do swoich klientek i zwolenników różnych "metod" pracy. Jeszcze
        słówko o liczbach, które zostały tu przytoczone. Z całym szacunkiem do GW ale
        przedstawione wielkości nie są prawdziwe, chyba, że chodzi o obroty Avon
        Cosmetics, Avon Operations Polska i jeszcze jeden, który wszedł chyba w usługi
        bankowe - to jeden AVON. I tak - w katalogu firm Avon Cosmetics wykazuje obrót
        862,500,000 mln.zł , Avon Operations Polska - produkuje na eksport 500 - 600
        mln. co daje w przybliżeniu kwoty z GW. To niece zmienia proporcje i nie ma o co
        łamać krzeseł. Znam osobiście konsultantki z Ori, które kupują a Avonie i
        takie, które z Avonu przychodzą do Ori. Dla mnie to te osoby po prostu szukają
        nowych wyzwań i tyle smile) Spotkałem również jędze z Avonu,chyba OKS-ki, które
        były bardzo aroganckie i znam kilku dyr. z ori, z którymi też mi nie po drodze.

www.my.oriflame.pl/bezet
    • asiek_asiekowaty Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 12.02.06, 15:02
      Avon jest tanszy - glowny powod. Avon stal sie ikona kosmetykow - powod drugi.
      Dla mnie keidys Avon byl luksusowy - nie ze wzgl. na ceny, raczej ze wzgl. na
      dostep do tych kosmetykow. To chyba w tym tkwil sekret - ze byly nie tak
      powszechnie dostepne, jak te w drogerii. Dla nastolatki ekscytujace bylo moc
      sobie cos zamowic z katalogu. Ponadto nie wiem skad taki mechanizm, ze jak sie
      oglada cos w katalogu to wydaje sie tanie i wywoluje ogromne ozywienie, a
      podobne ceny i pojemnosci w drogerii nie wywoluja zadnego wrazenia. I fakt -
      Avon zawsze kipi od promocji i nowosci, szczerze mowiac bez porowaninia lepsze
      oferty byly w okolicach swiat w Avonie niz w Ori, Avon jest taki "krzyczacy".
      Co do jakosci: Avon jest super przecietny, te kosmetyki ni to grzeja, ni to
      ziebia, ich kosmetyki pielegnacyjne nic nie robia: mnie nie szkoda, ale tez
      wcale nie pomagaja i nie pielegnuja. Z tym, ze przy tym chociaz ceny sa
      niewysokie, a Ori znacznie wyzsze. Wybaczcie, ale 20 zl w promocji za krem czy
      balsam do ciala to jest gruba przesada. I to w dodatku za co? Za taki sam
      sklad, jak w przypadku kremu/balsamu z innej serii (porownajcie sobie Silk i
      mleczno-miodowe) o polowe tanszego. Sklad pozostawia wiele do zyczenia - sama
      chemia i tylko na szarym koncu naturalne ekstrakty. Za taka cene tam powinno
      byc maslo shea czy olej migdalowy np., a nie ceterele i propylany, ktore mozna
      znalesc w balsamie z Rossmanna za 3 zl. I dlatego, jak mam juz kupic cos
      takiego, to wole przynajmniej wydac na to mniej - ani Avonowskie, ani
      Oriflamowskie balsamy nie nawilzaja wystarczajaco dobrze, ale Avonowskie
      przynajmniej maja fajne zapachy w serii Naturals i sa duuuzo tansze. Jesli
      kiedys jeszcze sie skusze na balsam do ciala Ori, to z pelna swiadomoscia, ze
      bynajmniej nie place za wysoka jakosc i wyszukane skladniki, a co najwyzej za
      rpzyjemnosc stosowania i ladne opakowanie. W ogole ceny Oriflame sa kosmiczne w
      stosunku do jakosci, oplaca sie kupowac tylko na promocjach i to tez nie
      zawsze, w niektorych przypadkach nawet ceny promocyjne sa moim zdaniem
      nieadekwatne czy to do jakosci, czy ogolnie do typu produktu: 19,9 zl w
      promocji za mydlo w plynie?!. Natomiast jesli chodzi o kolorowke, to poza
      beznadziejnymi moim zdaniem tuszami, Oriflame jest lepszy - kolorowka jest
      tansze i porzadneiejsza. Ale ogolnie Avon ma wszelkich produktow wiekszy wybor,
      w Ori brakuje wielu produktow. Zapachy Oriflame sa znacznie trwalsze i bardziej
      wyrafinowane, wszystkie Avonowskie sa jakies do siebie podobne, ale rpzez to
      wszystkie bardziej czy mniej sie lubi, sa takie uniwersalno-nienachalne. Aha:
      dodatki (bizuteria, torebki, szaliki itp.) sa drogie i w Avonie, i w Ori, ale w
      Avonie do przyjecia, a w Ori sa smiesznie wysokie: 49 zl za sztuczny lancuszek
      z wisiorkiem?! Kto wymylil taka cene?! Nawet za "promocyjne" 19,9 zl ja moge
      kupic juz prawdziwa, srebrna bizuterie, a nie metalowa (nie wiem nawet, czy to
      jest posrebrzane), a na zywo wyglada to i tak tandetnie. Wzory dodatkow Avonu
      sa o niebo ladniejsze, naprade ogladajac jakis katalog podobalo mi sie prawie
      wszystko. Avon ma gorsza jakosc niz Oriflame, ale ceny Avonu w stosunku do
      jakosci sa troche zawzone, a w przypadku Ori bardziej zawyzone. Ogolnie wole
      Oriflame, poza tym tutaj sama sobie moge byc konsutlantka - zadnej presji, ile,
      keidy, jak czesto i to mi odpowiada. Z Avonu jakbym miala cokolwiek kupowac to
      nie z mysla o cudownych wlasciwosciach kremu czy szminki, ale raczej dla
      przyjemnosci - fajny zelik pod prysznic, jakis pachnacy drobiazg ot i tyle. Po
      kosmetykach Oriflame moge spodziewac sie czegos wiecej niz zapachu i ladnego
      opakowania.
      • piotr_aga Re: Czy i czemu lludzie wolą Avon?? 14.04.06, 16:44
        hmmm, ja tam nie wiem. zamawiam przewaznie w avonie, chociaz zdarza mi sie tez
        w oriflame. ostatnio (nie wiem dlaczego) zamowilam wode GG. szok, myslalam ze
        bedzie to rewelacja, zawsze byl drogi a tu : 39.90 - no to sie skusilam. nic
        nadzwyczajnego, zapach bardzo nietrwaly (2-3 godziny)a poza tym nie w moim
        typie. wczesniej mialam fire tez z oriflame (rowniez 2-3 godziny). juz wiecej
        nie zamowie. pozostane przy mojej ukochanej tomorrow (w avonie). przy okazji
        napisze ze kiedys moja mama mowila ze ta moja woda jest cudowna i pięknie
        pachnę a akurat sie nie psikałam (zapach zostal na szaliku z poprzedniego
        dnia). jest bardzo trwały. kiedyś miałam tusz do kresek z oriflame, byłam
        zadowolona, przegladajac katalog ori nie znalazłam go juz pózniej nigdy w
        katalogu i zamowilam w avonie. nie ma różnicy! oba są dobre! naprawde. nie ma
        co porównywac tych firm. wydaje mi sie ze sa baaaardzo podobne. to kwestia
        gustu i przyzwyczajenia. jestem konsultantka avonu, kiedys jak pokazalam
        znajomym katalog avonu przy konsultantce ori, to zaczela krytykowac avon.
        oczywiscie powiedzialam jej ze przesadza itp, krzywo sie na mnie spojrzala i do
        dzis sie nie odzywa tongue_out. kiedys zamowilam tez jakis krem w ori ( nie pamietam
        jaki) i mialam uczulenie (jak sie pozniej okazalo nie dla mojej cerytongue_out) a
        pozniej jeszcze inny i byl dobry. z tego wniosek taki trzeba wybierac produkty
        te które nam bedą służyć a nie te które ładnie wygladają i podobają się
        koleżankom. pozdrawiam smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka