Dodaj do ulubionych

oriflame- mało chodliwe?

27.05.07, 14:08
Witam, ciekawi mnie wasze zdanie na taką sprawę. Otóż, od czasu do czasu
proponuję przejrzenie katalogu Oriflame znajomym, przy czym zwykle słyszę
odpowiedź, kupuję w Avonie. Czy decydującą sprawą jest cena? Tak samo bardzo
rzadko zdarza mi się trafić na sprzedających kosmetyki Oriflame np. w
marketach, przy czym konsultantki Avonu są zawsze, i to w stałych miejscach.
Tak więc kosmetyki Avonu biją na głowę Oriflame,dlaczego?
Obserwuj wątek
    • 1szylider ??????????????????? 27.05.07, 14:56
      renaczar napisała:

> Witam, ciekawi mnie wasze zdanie na taką sprawę. Otóż, od czasu do czasu
      > proponuję przejrzenie katalogu Oriflame znajomym, przy czym zwykle słyszę
      > odpowiedź, kupuję w Avonie.

++++A zastanowiłas sie jak często Avionetki slyszą: " Avon? NIe dziekuje kupuje
      w Oriflame. Ty oczywiscie tego usłyszeć nie mozesz,sat Twoja subiektywna
      ocena...

Czy decydującą sprawą jest cena?
      +++Co mit tańszego Avonu działa? Ale to broń obosieczna, zawsze mozesz
      sparować: Avon???? To tanie kosmetyki, Ciebie stać na więcej.., jesteś warta
      Oriflame, itp
      smile)

Tak samo bardzo
      > rzadko zdarza mi się trafić na sprzedających kosmetyki Oriflame np. w
      > marketach, przy czym konsultantki Avonu są zawsze, i to w stałych miejscach.

+++????????? To jak wiemy jest niezgodne z zasadami sprzedazy bezpośredniej,
      iwec gdy one ratuja sie sprzedaża w marketach, to znaczy,ze im idzie nie za
      dobrze imuszą sie brzytwy chwytac...
      smile)

> Tak więc kosmetyki Avonu biją na głowę Oriflame,dlaczego?
      +++?????????
      Jakosc jest zupełnie odwrotna. Nawet Avionetki przyznaja to pośrednio uzywając
      jedynego argumentu iz Avon jest rzekomo tańszy.
      A moze chciałabys dostać w prezencie TANI kosmetyk, TANIE perfumy, przyjmiesz
      zaproszenie na TANIĄ kolacje, wypijesz ze mna lampke TANIEGO wina?
      smile))
      • tabeh mity 27.05.07, 20:32
        podobno Avon tańszy itp.

ostatnio przegladałam oba katalogi firm pod rząd - to bajka ze Avon tańszy, tak
        było kiedys, ale teraz ceny są porównywalne za odpowiednie produkty.
        kupowalam w Avon jako nastolatka, teraz po latach wole Oriflame.
        uważa sie ze Avon jest dla mas, Oriflame dla eleganckich - mity? prawda?

każdy ma swój gust i ulubione marki; niektórzy wolą Garniere...
        • ignorant11 Re: mity 27.05.07, 22:26
          tabeh napisała:

> podobno Avon tańszy itp.
          >
          > ostatnio przegladałam oba katalogi firm pod rząd - to bajka ze Avon tańszy,
          tak
          >
          > było kiedys, ale teraz ceny są porównywalne za odpowiednie produkty.
          > kupowalam w Avon jako nastolatka, teraz po latach wole Oriflame.
          +++PO prostu dojrzałas...
          smile)

> uważa sie ze Avon jest dla mas, Oriflame dla eleganckich - mity? prawda?
          ++Akurat w naszym interesie jest te prawde podtzrymywac i tej wersji bedziemy
          sie trzymac choćby i na torturach...

> każdy ma swój gust i ulubione marki; niektórzy wolą Garniere...

+++ To marka Loreala, ale i tak niektórzy wola Oriflame.
          smile)
    • justa_79 Re: oriflame- mało chodliwe? 28.05.07, 11:20
      przyzwyczajenie... Avon ma jednak większy udział w rynku, ze względu na silny
      nacisk na rekrutację nowych konsultantek oraz agresywne kampanie marketingowe.
      konsultantek Avonu jest po prostu więcej, więc leniwy klient nie szuka
      konsultantek innych firm, tylko kupuje to, co ma pod ręką, a często również na
      różnego rodzaju bazarkach... mitem są niższe ceny w Avonie, kiedyś faktycznie
      tak było, jednak dziś ceny są często wprost identyczne - wystarczy porównać
      analogiczne serie w obu firmach. jednak wielu klientów, którzy znają kosmetyki
      obu firm, zgodnie twierdzi, że kosmetyki Oriflame są wyższej jakości.
      • 1szylider Re: oriflame- mało chodliwe? 28.05.07, 11:46
        justa_79 napisała:

> przyzwyczajenie... Avon ma jednak większy udział w rynku, ze względu na silny
        > nacisk na rekrutację nowych konsultantek oraz agresywne kampanie
        marketingowe.
        > konsultantek Avonu jest po prostu więcej, więc leniwy klient nie szuka
        > konsultantek innych firm, tylko kupuje to, co ma pod ręką, a często również
        na
        > różnego rodzaju bazarkach... mitem są niższe ceny w Avonie, kiedyś faktycznie
        > tak było, jednak dziś ceny są często wprost identyczne - wystarczy porównać
        > analogiczne serie w obu firmach. jednak wielu klientów, którzy znają
        kosmetyki
        > obu firm, zgodnie twierdzi, że kosmetyki Oriflame są wyższej jakości.

+++Jak słusznie zauwazyłas jednak ilosc Konsultantek daje siłe.
        A czy agresywna reklama daje stabilnosc, to watpie.

Mysle,że Avon w końcu zmeczy rynek, wiec my pozostaniemy jako altenatywa...
    • poopka Re: oriflame- mało chodliwe? 28.05.07, 17:11
      hmm ciezko powiedziec... ja kupowałam przez lata w avonie ,bardzo okazjonalnie
      cos wybralam z oriflame...faktycznie w avoie jest troche taniej i jest wiekszy
      wybór... ale co zauwazyłam - jakosc avonu poleciała ostatnio na łeb na szyje i
      teraz zamiawiam w oriflame , bo jakosc jest o wiele lepsza ... wole zapłacic
      kilka złotych wiecej i cieszyc sie z danego wyrobu niz wyrzucic cos do
      kosza :] Pozdr.
      • renaczar Re: oriflame- mało chodliwe? 29.05.07, 08:39
        Witam. Na temat kosmetyków Avonu nie mogę się wypowiadać za bardzo, gdyż miałam
        kiedyś jedynie puder sypki i wodę toaletową. Ale co do chodliwości kosmetyków
        Avonu, może właśnie jest to silna akcja promocyjna( reklama w tv i te wszędzie
        widoczne konsultantki), szerszy asortyment, i cena, parę złotych taniej, niby
        niewiele, a jednak. A potem już przywiązanie do firmy. Pozdrawiam.
    • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 01.06.07, 20:21
      ja tez wole avon od ori. ori jest drozsze, ma mnie ciekawych promocji, poza tym
      ostatnio troche mnie wnerwia, bo zamowilam najpierw pomaraonczowa opaske, potem
      ten zestaw do stop (klapki itd) i nie przyszlo. skladam zamowienie u kolezanki
      w kazdym katalogu, zawsze sa jakies braki. lakiery, cienie itd. w avon tez jest
      balagan (wiem, bo bylam konsultantka), ale az takie braki mi sie nie zdazaly. i
      oferta avonu jest moim zdaniem bardziej zroznicowana. i katalogi bardziej
      przejrzyste.
      • justa_79 Re: oriflame- mało chodliwe? 01.06.07, 21:36
        a możesz podać konkretne przykłady, które kosmetyki Oriflame są droższe niż
        analogiczne kosmetyki Avonu? bo ja porównywałam odpowiednie serie i ceny są
        identyczne...

a co do katalogu, to wg mnie katalogi Avonu są bardzo nieprzejrzyste, jest za
        dużo produktów na jednej stronie i jest po prostu wszystkie "nawalone", zaś w
        Oriflame wszystkie produkty są dokładnie opisane - w katalogach Avonu nawet nie
        ma miejsca na opisy produktów.
        • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 02.06.07, 06:05
          nie trzymam katalogow w domu, przegladam i zamawiam. ale np kolorowka ori jest
          drozsza. psychologicznie dziala to tak, ze czesto zamawiam to, co nie
          przekracza 10-15 zlotych (ale kilka produktow)- w avonie zawsze sie waham, bo
          takich ofert jest wiele, w ori- kojarze tylko te malutkie lakiery, jakies
          kredki do oczu chyba i mydelka.
          katalogi ori sa bardziej chaotyczne, w avonowskich zawsze jest jakis porzadek,
          pielegnacja cery, wlosow itd, wszystko ulozone seriami. no i naprawde korzystne
          promocje.
          • albicilla Re: oriflame- mało chodliwe? 02.06.07, 10:50
            Pytanie - kiedy Ty ostatnio ogladałas katalog Oriflame ,ze piszesz
            "katalogi ori sa bardziej chaotyczne, w avonowskich zawsze jest jakis porzadek,
            > pielegnacja cery, wlosow itd, wszystko ulozone seriami. no i naprawde
            korzystne promocje."
            Po drugie coś mi się wydaje ,ze jestes konsultantka Avonu , która myśli ,że a
            nóz jej się uda jakąś klientke załapac.
            Umówmy się tak - jesli Avon dla Ciebie lepszy ( a masz prawo tak uważac)- idź
            na forum Avonu i nie zawracaj już nam tu głowy. OK?
            • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 02.06.07, 15:28
              rany, sekta smile
              konsultantka bylam i nie jestem,bo to praca dla naiwnych- mam wrazenie, ze
              pisalam o tym wyzej.
              w ori jedak czasem zamawiam,widzialam ostatni katalog, ale jak widze takie
              reakcje, to mi sie odechciewa. czy tu jest forum wzajemniej adoracji?
          • asiek_asiekowaty Re: oriflame- mało chodliwe? 02.06.07, 12:18
            Tak, faktycznie kolorowka jest w Avonie tansza: szminki ib lyszczki za 19,9 zl,
            w Oriflame szminki i blyszczyki za 9,9 zl, cienie w Avonie 18,9 najtaniej
            widzialam, w Oriflame 16,9 zl, pdlady w Avonie minimum 19,9 zl, w Oriflame
            nawet 15,9 zl, serie "nastolatkowe" w Avonie cienie za 10,9 zl, w Oriflame za
            8,9 zl, szminki w Avonie za 8,9 zl, w Oriflame za 6,9 zl.

Przejrzystosc katalogu w Oriflame: pierwsza strone w srodku i spis: makijaz str
            np 5-17 i 21-22, wlosy i cialo 35-42 np. No rzeczywiscie, nie wiadomo gdzie
            czego szukac. Prosze...
            • iselle Re: oriflame- mało chodliwe? 02.06.07, 14:55
              Zdania podzielone, jak widać. Ja jestem klientką obu firm i jednak wolę Avon i
              wiem że Ori jest faktycznie mniej popularne (moje koleżanki z pracy kupują
              razem ze mną od mojej konsultantki z Avonu, a na katalog z Oriflame nie chciały
              nawet spojrzeć). Muszę też niestety napisać że z Avonu nigdy nie dostałam
              kosmetyków w niechlujnych (bo sobie konsultantka do nich zaglądała)
              opakowaniach, czego niestety nie mogę powiedzieć o Oriflame. Ponadto niedobrze
              mi jak kolejna konsultantka Ori próbuje mnie prawie na siłę wciągnąć do tej
              firmy i nachalnie wciska kosmetyki (ale ja nie z tych co się dają, wskutek
              czego kobieta po prostu się zbłaźniła). W Avonie mam swobodę wyboru i nikt nie
              próbuje mnie werbować (jak do jakiejś sekty).
              Jest tyle gadania że Ori jest ze składników naturalnych - to jakim cudem mają
              jego produkty trwałość 2.5 roku? Poza tym ja kupuję głównie kolorówkę i chyba
              logiczne że pudru nie robi się z wodorostów a lakier do paznokci nie zawiera
              wody źródlanej.
              Nie wypowiem się co droższe bo w Avonie mam zniżkę, więc byłoby to mocno
              stronnicze.
              Jakość jest podobna bo i tu i tu są i perełki i porażki, a jak się wkurzam na
              obie firmy to idę do marketu i kupuję coś totalnie innego.
            • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 02.06.07, 15:30
              nastepna.
              czy Wy macie oltarzyki ori w domach? pisalam o moim zdaniu, a tu widze wszystko
              musi byc po linii, bo jak nie, to wynocha. dobra, pojde stad, mimo ze na forum
              czerpalam czasem informacje o kosmetykach ori- co warto zamowic.
              co do cen- juz pisalam, ze wazne sa dla mnie promocje, wtedy avon wychodzi
              taniej.
              • justa_79 Re: oriflame- mało chodliwe? 03.06.07, 09:19
                pisałaś o swoim zdaniu, z którym nie dyskutujemy!
                ale napisałaś też o faktach, z którymi dyskutować można.
                można się spierać, czy 50 zł to drogo czy tanio.
                ale nie można się już spierać, czy 12 zł to mniej czy więcej niż 10 zł...
                przeczytaj sobie jeszcze raz rzeczowy post aśka.
                  • asiek_asiekowaty Re: oriflame- mało chodliwe? 03.06.07, 15:11
                    A ja mam katalogi, porownam O nr 7 i A nr 7:
                    - blyszczyk O - 12,9, A - 17,9
                    - tusz O - 12,9 zl, A - 17,9
                    - podklad do cery dojrzalej O - 29,9, A - 44,9
                    - puder prasowany O - 22,9, A - 26,9
                    - roz O - 22,9, A - 23,9
                    - eyeliner O - 15,9, A - 19,9
                    - szminka O - 11,9, A - 17,9
                    - szminka nablyszczajaca O - 14,9, A - 19,9
                    - lakier od paznokci O - 7,9, A - 8,9
                    Kolorowka Oriflame jest tansza bez 2 zdan, dalas sie zmanipulowac super
                    promocjami. Avon ma strategie, zeby zarzucic klienta tysiacem roznych produktow
                    i tysiacem promocji (te same co drugi katalog), zbey klient po obejrzeniu
                    katalogu powiedzial WOW! i zamawial, zamawial... Dla mnie katalog Avonu to jak
                    bazr, gdzie cale mnostwo roznych pierdolek, Oriflame ma wezsza oferte, ale
                    najwazniejszych rzeczy, nie wymysla bzdur typu galaretka pod prysznic, ma
                    lepsza jakosc produktow, np. balsamy do ciala Avonu nie nawilzaja, kremy nic
                    nie robia. Co do naturalnych skladnmikow - w kazdym ejdnym produkcie Ori
                    wystaepuja skladniki roslinne, nawet w najtanszym zelu pod prysznic, jesli jest
                    on o zapachu pomaranczy np., to zawiera ekstrat z pomaranczy, w Avonie podobny
                    produkt zawiera tylko substancje zapachowa. Wydaje mi sie, ze popularnosc Avonu
                    wynika wlasnie z takiej polsko-kobiecej natury: zeby bylo duzo i kolorowo, a
                    jak jest promocja, to trzeba korzystac (a jak pisalam te produkty prawie nie
                    wystepuja w regularnych cenach, zawsze ejst na nie jakas promocja). Avon, jak
                    mi wiadomo, jest firma amerykanska, zdaje sie, ze wszedl na rynek polski, kidy
                    byla moda na Ameryke, a w Polsce jeszcze nie bylo niczego/bylo niewiele. ponad
                    10-15 lat temu pamietam, ze moja mama miala bzoskwiniowy krem Avonu Naturals,
                    ja bylam jeszcze dzieckiem, ale moze ktos starszy sie wypowie - jaki wybor
                    produktow kosmetycznych ponad 10 lat temu mielismy w Polsce? I zapewne wtedy
                    Polki utozsamialy Avon z jakims wielkim dobrodziejstwem, luksusem nawet, z
                    jakoscia i duzym wyborem (jako nastolatka tez tak postrzegalam ta firme, to
                    bylo cos. I takie myslenie chyba zostlo, choc od tego czasu duzo sie zmienilo i
                    mamy teraz wybor i polskich, i zagranicznych kosmetykow w roznych przedzialach
                    cenowych, a nawet bym powiedziala, ze wiele polskich producentow bije na glowe
                    Avon. A mi sie Avon kojarzy lekko z tandeta i brakiem jakiegokolwiek rozeznania
                    wsrod produktow kosmetycznych - bo nie trzeba chodzic po sklepach, tylko oglada
                    sie katalog i jest krem, tonik, balsam... Pewnie, ze jest pare
                    swietnychproduktow Avonu, ale ogolnie troche mnie mdli od nadmiaru Avonu
                    wszedzie, gdzie sie czlowiek nie ruszy. Powiedzialabym, ze to Avon jest
                    nachalny, nie Ori, a jelsi nawet konsultantka Ori proponuje zapisanie sie do
                    firmy, to dlatego, ze sie to naprawde oplaca, kosultanktka A nie zaproponuje,
                    bo komyu bedzie to potem sprzedawac? A 150 zl trzeba wyrobic. Takze o niebo
                    wole Oriflame. Ponadto nie mam tu zadnych problemow ze zwrotem produktow, a w
                    Avonie (dawno temu kilka msc dzialalnosci) nie moglam zwrocic szczotki do
                    wlosow, ktora byla zupelnie inna niz na zdjecie, bo wniosek, bo powod, bo
                    trzeba czekac, bo pieniadze przyjda dopiero po miesiacu. Wkoncu dalam sobie
                    spokoj i zostawilam ta szczotke. Takze wole Ori i jako klientka, i jako
                    konsultantka.
                    • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 03.06.07, 16:34
                      A ja mam katalogi, porownam O nr 7 i A nr 7:
                      > - blyszczyk O - 12,9, A - 17,9
                      > - tusz O - 12,9 zl, A - 17,9
                      > - podklad do cery dojrzalej O - 29,9, A - 44,9
                      > - puder prasowany O - 22,9, A - 26,9
                      > - roz O - 22,9, A - 23,9
                      > - eyeliner O - 15,9, A - 19,9
                      > - szminka O - 11,9, A - 17,9
                      > - szminka nablyszczajaca O - 14,9, A - 19,9
                      > - lakier od paznokci O - 7,9, A - 8,9

widzisz, gdybym miala katalogi, to moglabym tez zrobic takie wybiorcze
                      porownanie...a tu nie o to chodzi- akurat kolorowki kupuje najmniej i tu i tu-
                      bo jakosc jest porownywalna.czyli kiepska. lakiery i ori a avon trzymaja sie
                      kilka godzin. cienie- sa srednio trwale (mimo ze bardzo lubie paletke z avony,
                      tam gdzie sa tez roze i blyszczyki). szminki avonu ladnie nawilzaja i sa tak
                      samo nietrwale jak ori. .
                      poza tym z tych rzeczy, ktore wypisalas, uzywam tylko tuszu avon- 15 zlotych),
                      czasem blyszyczk (nb- fajne sa te takie wyciskane z ori, ale bardzo nietrwale),
                      eyeliner (kupilam w avonie za 11 zlotych), szminki, ale dawno nie kupowalam,
                      mam i avon i ori, pisze o nich wyzej.
                      mnie interesuja raczej szampony (naturals kupuje w avonie za 6 zlotych, at
                      czasem tez jest bardzo tanie), plyn do higieny intymnej (w ori cos kolo 20
                      zlotych, a w avonie 11), balsamy i spraye do ciala naturals (tez od 6 zlotych).
                      czasem jeszcze inne rzeczy. bede miec w domu katalog ori, to napisze, jakie to
                      roznice dla mnie (jesli mi konsultantka da, bo ona przewaznie ma tylko jeden
                      katalog uncertain)

co do tego, ze jakosc ori lepsza- to jest dokladnie ta sama
                      polka, wiec takie stwierdzenia sa smieszne>?kosmetyki naturalne>? naturalne sa
                      potwornie drogie, a jak juz mam kupic cos takiego, to ide do odpowiedniej
                      drogerii i daje za tonik 40 zlotych- i to on jest naturalny. o ile wiem w
                      szamponach ori jest tez sls, prawda?
                      manipulacja, nie manipulacja, ale zdarzylo mi sie, ze ori mnie uczulil- avon
                      nigdy. na wlasne predyspozycje wiec chyba tez musze patrzec.
                      promocje sa faktem- i sa oplacalne, o co wiec chodzi? po co komu regularna cena?
                      nikt nie utozsamia avonu z luksusem- avon to niska/srednia polka, podobnie jak
                      ori. niezle komsetyki, ale bez rewelacji. i to, ze oferta jest wezsza, to wcale
                      nie jest tutaj atut- nie ten target.
                      po co mi piszesz o pracy konsultantki? bylam, to wiem, jak to jest, dlatego nie
                      bawie sie juz w to.
                      poza tym faktem jest, ze nie zdarzylo mi sie, zebym dwie kampanie avonu z rzedu
                      nie dostala polowy zamowienia. a w ori znow to mam. jak tu sie nie zniechecic?
                      • justa_79 Re: oriflame- mało chodliwe? 03.06.07, 19:14
                        a dlaczego zestawiasz ceny promocyjne z Avonu z cenami regularnymi z Oriflame?
                        w Oriflame płyn do higieny intymnej nie kosztuje 20 zł w promocji, tylko 12,90
                        zł. również żele pod prysznic i szampony z serii naturalnej kosztują 6,90 zł,
                        czyli dokładnie tyle, co w Avonie. a dla Ciebie jednak drożej...

ale nie mam zamiaru licytować się z Tobą o złotówki, bo dla mnie od "taniości"
                        kosmetyków, ich zapachu, koloru i gadżetów, o wiele ważniejsza jest ich
                        skuteczność i działanie - nie jestem już nastolatką...
                        • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 03.06.07, 21:51
                          No, bo jesli moge miec cos w promocji (np plyn do higieny intymnej w kazdym
                          katalogu avonu jest w tej niskiej cenie), to po co mam kupowac drozej?
                          Szampony w ori z serii naturalnej owszem, bywaja kuszace, ale nie ufam im,. bo
                          mialam kiedys i mi potwornie sklejaly wlosy..
                          Ja tez nie jestem nastolatka, jestem za to studentka. Gdybym miala kase, to
                          nawet bym nie spojrzala na avon czy ori, tylko kupowalabym rzeczy bez sls, albo
                          z naprawde gornej polki.
                          avon i ori to to samo, nie wiem, skad Twoj snobizm.
                          i, jak juz mowilam, avon ani razu mnie nie uczulil (a mam z tym problemy, z
                          proszkow toleruje tylko lovelle...), a ori- owszem.
                          poza tym przeczysz sama sobie- najpierw piszesz o tym, ze w ori sa tez
                          promocje. a reuglarne ceny w ori sa nizsze, niz a w avonie, a potem twierdzisz,
                          ze nie taniosc sie dla Ciebie liczy.
                            • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 03.06.07, 22:44
                              A, przepraszam, to czym avon sie rozni od tych wszystkich wymienionych (wsord
                              ktorych nie ma rewelacji, przyzwoite fimry i tyle?
                              A w czym Avon gorszy? Bo jak na razie z uzasadnien w tym watku to widze tylko:
                              Ori lepsze, bo mniej promocji, Ori lepsze, bo drozsze, ale wcale nie drozsze
                              tylko tansze, bo nie ma promocji, ori "naturalne"...
                              nie ma tu argumentu, ktory bylby prawdziwy...
                              • albicilla Re: oriflame- mało chodliwe? 03.06.07, 23:52
                                Napisałaś w pierwszej Twojej wypowiedzi ,że :
                                1.wolisz Avon
                                2.Ori droższe
                                3 mniej ciekawych promocji
                                4.katalogi A - bardziej przejrzyste
                                Dowiedziałaś sie z wypowiedzi Asieka i Justy ,że
                                ad.1 - To Twoja prywatna sprawa
                                ad.2,3,4, - mijasz sie z prawdą.

W odpowiedzi na porownanie cen dokonanych przez Asieka - stwierdziłaś"że gdybyś
                                miała katalogi ,to tez byś mogła zrobic takie porównanie" i zaczełaś znowu
                                szukac dziury w całym - doczepiłaś się jakości .
                                Znowu Dziewczyny odpowiedziały Tobie na ten zarzut w sposób rzeczowy.

Jakbyś tej wypowiedzi wogóle nie zauwazyła i w tzw. międzyczasie zarzuciłaś
                                Juście snobizm ( na jakiej podstawie? nie wiem)i to ,że przeczy sama sobie bo
                                pisze ,ze tanie ( co było odpowiedzią na Twój pkt 2)i,że nie taniość się liczy
                                (Justa napisała ,że jakośc dla niej jest ważna przede wszystkim ), a potem
                                wogóle zarzucasz im,że argumenty nie sa prawdziwe.

Może więc otwórz jeszcze raz cały wątek i przeczytaj, bo na razie wygląda to
                                tak,że sama nie wiesz o co chodzi, bo jak można nie rozumieć rzeczowych
                                argumentów?
                                Moze wychodzisz z załozenia,że z faktami sie nie dyskutuje?
                                Byłaby to dobra, wg. mnie ,postawa.

Moze uważasz ,że fakty powinno się dyskredytowac??
                                To jednak byłaby manipulacja
                                Na pewno jednak wiesz dlaczego to piszesz i w taki sposób piszesz.
                                Z ciekawościa czekam na to co teraz wymyślisz.

Brawo Dziewczyny, za sposob prowadzenia dyskusji na tym wątku.
                                • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 04.06.07, 00:03
                                  albicilla napisała:

> Napisałaś w pierwszej Twojej wypowiedzi ,że :
                                  > 1.wolisz Avon
                                  > 2.Ori droższe
                                  > 3 mniej ciekawych promocji
                                  > 4.katalogi A - bardziej przejrzyste
                                  > Dowiedziałaś sie z wypowiedzi Asieka i Justy ,że
                                  > ad.1 - To Twoja prywatna sprawa
                                  > ad.2,3,4, - mijasz sie z prawdą.

>
                                  > W odpowiedzi na porownanie cen dokonanych przez Asieka - stwierdziłaś"że
                                  gdybyś
                                  >
                                  > miała katalogi ,to tez byś mogła zrobic takie porównanie" i zaczełaś znowu
                                  > szukac dziury w całym - doczepiłaś się jakości .

umn. mam wrazenie, ze napisalam, ktore produkty kupilam w avonie taniej...

> Znowu Dziewczyny odpowiedziały Tobie na ten zarzut w sposób rzeczowy.
                                  >
                                  > Jakbyś tej wypowiedzi wogóle nie zauwazyła i w tzw. międzyczasie zarzuciłaś
                                  > Juście snobizm ( na jakiej podstawie? nie wiem)

snobowanie sie na lepsza, bo ori jest lepsze, o wiele lepsze niz avon

i to ,że przeczy sama sobie bo
                                  > pisze ,ze tanie ( co było odpowiedzią na Twój pkt 2)i,że nie taniość się liczy
                                  > (Justa napisała ,że jakośc dla niej jest ważna przede wszystkim ), a potem
                                  > wogóle zarzucasz im,że argumenty nie sa prawdziwe.

w jednym poscie przeczy sama sobie- nie taniosc sie liczy (a avon zly, bo
                                  taniocha, a ori lepszy i drozszy)- a potem, ze nie, ze jednak ori lepsze.
                                  >
                                  > Może więc otwórz jeszcze raz cały wątek i przeczytaj, bo na razie wygląda to
                                  > tak,że sama nie wiesz o co chodzi, bo jak można nie rozumieć rzeczowych
                                  > argumentów?
                                  > Moze wychodzisz z załozenia,że z faktami sie nie dyskutuje?
                                  > Byłaby to dobra, wg. mnie ,postawa.
                                  >
                                  > Moze uważasz ,że fakty powinno się dyskredytowac??
                                  > To jednak byłaby manipulacja
                                  > Na pewno jednak wiesz dlaczego to piszesz i w taki sposób piszesz.
                                  > Z ciekawościa czekam na to co teraz wymyślisz.
                                  >
                                  > Brawo Dziewczyny, za sposob prowadzenia dyskusji na tym wątku.

widzisz, kiedy pisze subiektywnie, ze wole avon (bo mnie nie uczula etc etc),
                                  to jestem tu napadana, cytuje "imperium avon kontratakuje". kiedy prosze o
                                  merytoryczne oceny jakosci kosmetykow (poza wymyslami o naturalnosci- tu
                                  polecam forum "naturalnie")- nie dostaje ich.
                                  a co do subiektywnosci- wybacz, ale Ty np mozesz mnie przekonywac, ze Maslowska
                                  to pisarstwo wybitne, bo i wydawnictwo niszowe, i forma nowatorska, a ja Ci
                                  odpowiem, ze wole jednak Gide`a. bo tak.

temat watku jest o niewielkiej chodliwosci. moje posty mialy uswiadomic tym,
                                  ktore sie nad tym zastanawiaja, czemu ori jest jednak mniej popularne. moj
                                  punkt widzenia i moje argumenty sa wspolne dla wielu klientek obu firm. widze
                                  jednak, ze tu oczekiwano zapewnien w stylu "ori najlepsze, nikt nie kupuje w
                                  avonie". albo "bo ori tylko dla elit, liczy sie jakosc klientow, a nie ich
                                  ilosc". prosze o wybaczenie, ze nie wpasowalam sie w ton watku, oraz calego
                                  forum.
                                  • klymenystra errata 04.06.07, 00:04
                                    jednym poscie przeczy sama sobie- nie taniosc sie liczy (a avon zly, bo
                                    > taniocha, a ori lepszy i drozszy)- a potem, ze nie, ze jednak ori lepsze.

tansze, mialo byc.
                                    • justa_79 Re: errata 04.06.07, 10:29
                                      jestem snobką, bo używam Oriflame? haha, dowcip stulecia. napisz np. na forum
                                      Uroda, że uważasz za snoba kogoś, kto używa kosmetyków Oriflame, to zabiją Cię
                                      śmiechem.

nie przeczę sama sobie, bo: nigdzie nie napisałam, że dla mnie taniość się
                                      liczy! przeciwnie, napisałam, że jakość jest ważniejsza. ale widzę, że nie
                                      potrafisz czytać ZE ZROZUMIENIEM, a wszystko, co przeczytasz, przekręcasz na
                                      swoją korzyść, wkładasz w moje usta coś, czego nie powiedziałam.

napisałam, że Oriflame NIE JEST DROŻSZE niż Avon. a nawet, jeśli w niektórych
                                      przypadkach jest tańsze, to ja i tak nie patrzę na cenę. patrzę na skład,
                                      działanie, jakość. CENY przytoczyłam TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA CIEBIE, żebyś mogła
                                      je sobie porównać.

teraz cokolwiek rozumiesz?
                                      • klymenystra Re: errata 04.06.07, 11:05
                                        ceny przytoczylas tylko dla mnie? to milesmile szkoda, ze regularne, po jakich
                                        nikt nie kupuje.
                                        a ja napisze jeszcze raz- nie pisalam, ze jestes snobka sensu stricto, tylko ze
                                        uwazasz ori za cos lepszego niz avon- i uwazasz, ze avonu uzywaja nastolatki,
                                        dla ktorych lizy sie zapach i kolor, a nie jakosc. to jest snobowanie sie.
                                        forum uroda to dla mnie nie jest autorytet, wrecz przeciwnie, w smutne dni
                                        mocno mnie rozsmiesza. za snoba bede uwazala kogos, kto uzywa ziaji, wmawiajac
                                        reszcie, ze wszystko inne jest gorsze. (sama lubie ziaje, zeby nie bylo).
                                          • klymenystra Re: errata 04.06.07, 12:11
                                            ach tak? to szkoda, ze sie nie zgadzaly z promocjami, w jakich ja kupilam

zarzucasz mi czytanie bez zrozumienia- carinha, poczytaj o teorii przewodu
                                            ("Metafory w jezyku" albo cos takiego, bardzo rozwijajaca lektura) i o tym, kto
                                            jest winny, jesli komunikat jest nieczytelny.
                                            • albicilla Re: errata 04.06.07, 12:39
                                              klymenystra napisała:

> ach tak? to szkoda, ze sie nie zgadzaly z promocjami, w jakich ja kupilam
                                              >
                                              > zarzucasz mi czytanie bez zrozumienia- carinha, poczytaj o teorii przewodu
                                              > ("Metafory w jezyku" albo cos takiego, bardzo rozwijajaca lektura) i o tym,
                                              kto
                                              >
                                              > jest winny, jesli komunikat jest nieczytelny.

Bywa ,ze komunikat jest czytelny ,nadajnik sprawny, ale zaburzenia następują w
                                              przewodnictwie zwrotnym, czasami z powodu zafiksowania odbiornika.
                                              • klymenystra Re: errata 04.06.07, 13:01
                                                nie nadajnik, a raczej nadawca.. i nie odbiornik, a odbiorca. stosujesz troche
                                                inna metafore w celach wylacznie erystycznych, wiec mnie nie przekonuje.
                                                • albicilla Re: errata 04.06.07, 14:45
                                                  klymenystra napisała:

> nie nadajnik, a raczej nadawca.. i nie odbiornik, a odbiorca. stosujesz
                                                  troche
                                                  > inna metafore w celach wylacznie erystycznych, wiec mnie nie przekonuje.

Stosuję , te matafore nie w celach wyłącznie erystycznych lecz ,żeby pokazać iż
                                                  może być zwarcie nie tylko na łaczach nadajnika , ale równiez odbiornika.
                                                  Wiadomo ,że nadawca nadaje przez nadajnik - czyli nośnik przekazu, a odbiorca
                                                  odbiera przez odbiornik - obojętnie czym on jest.
                                                  Fiksacja jest czynnikiem zaburzajacym odbiór - i to jest fakt niedyskutowalny,
                                                  więc jesli masz problem ze zmianą postawy , czy odbioru tego co piszemy,możesz
                                                  własnie być zafiksowana.
                                                  Trudno.
                                                  Piszę to, wcale nie po to by podtrzymywać kłótniesmile
                                                  • klymenystra Re: errata 04.06.07, 16:02
                                                    No, mam nadzieje smile

a skad ta pewnosc, ze i nadawca i komunikat, oraz kanal sa w najlepszym
                                                    porzadku?
                                                    wybacz, ale ja bardziej ufam meraforze przewodu w jej wersji naukowej.
                                                  • albicilla Re: errata 04.06.07, 16:32
                                                    klymenystra napisała:

> No, mam nadzieje smile
                                                    >
                                                    > a skad ta pewnosc, ze i nadawca i komunikat, oraz kanal sa w najlepszym
                                                    > porzadku?

******Stad ,ze wiekszośc uczestników, czyli odbiorców vel odbiorników, odbiera
                                                    nadawanie komunikatów ze strony nadawców typu Justa , Asiek , Zabula i ja w
                                                    wersji nadawanej , i rozumie przekaz nadany smile

> wybacz, ale ja bardziej ufam meraforze przewodu w jej wersji naukowej.
                                                    Podejrzewam ze obie wersje, moja, wg. Ciebie nienaukowa , albo psudonaukowa i
                                                    Twoja , naukowa to to samo.
                                                    Tylko znowu zafiksowałas się na swojej wersji.

PS. Fiksacja to termin naukowy wink
                                                  • klymenystra Re: errata 04.06.07, 20:31
                                                    > ******Stad ,ze wiekszośc uczestników, czyli odbiorców vel odbiorników,
                                                    odbiera
                                                    > nadawanie komunikatów ze strony nadawców typu Justa , Asiek , Zabula i ja w
                                                    > wersji nadawanej , i rozumie przekaz nadany smile

o, to dla mnie nie jest argument. mam przytoczyc to o muchach i "merdre"?
                                                    nie ufam sekcie, musialby sie wypowiedziec ktos calkiem z zewnatrz.

ja nic nie musze podejrzewac.
                                                  • albicilla Re: errata - pożegnalna. 04.06.07, 22:22
                                                    klymenystra napisała:

> > ******Stad ,ze wiekszośc uczestników, czyli odbiorców vel odbiorników,
                                                    > odbiera
                                                    > > nadawanie komunikatów ze strony nadawców typu Justa , Asiek , Zabula i ja
                                                    > w
                                                    > > wersji nadawanej , i rozumie przekaz nadany smile
                                                    >
                                                    > o, to dla mnie nie jest argument. mam przytoczyc to o muchach i "merdre"?
                                                    > nie ufam sekcie, musialby sie wypowiedziec ktos calkiem z zewnatrz.
                                                    >
                                                    > ja nic nie musze podejrzewac.

Moja droga , z zachowania i tego co piszesz wynika ,że jestes poczatkującą
                                                    studentką , bo chwalisz sie semantyką jakby to było nie wiem co , więc
                                                    wyjaśniam Tobie ,że na tym forum są i studentki i osoby po studiach, więc dla
                                                    nas bycie osoba studiująca to żaden tam zaszczyt czy wyróżnienie.
                                                    Tak sie składa ,ze francuski znam i tym stwiedzeniem o muchach i gównie
                                                    przesadziłaś.Przesadziłas równiez nazywając nas sektą.
                                                    Czujemy się obrażone.
                                                    Uważam ,ze przebywanie w takim towarzystwie jak nasze byłoby dla Ciebie bardzo
                                                    szkodliwe.
                                                    Moze miałabyś szansę na nauczenie się dobrych manier .
                                                    Gdybam jedynie , bo zamykam Tobie drzwi przed nosem, wejście w przebraniu
                                                    będzie też regularnie kasowane .Zresztą po co masz się pchać jak ta mucha do
                                                    tego merde.
                                                    Pozdrawiam .
                                                    Zegnaj.
                                        • martta_k Re: errata 04.06.07, 16:12
                                          klymenystra napisała:

> uwazasz ori za cos lepszego niz avon- i uwazasz, ze avonu uzywaja nastolatki,
                                          > dla ktorych lizy sie zapach i kolor, a nie jakosc. to jest snobowanie sie.

z Twojej wypowiedzi wynika ze efekt snoba polega na tym, że kupuje się
                                          kosmetyki dla których ważniejsze jest zapach i kolor???!!!
                                          jeśli tak to mam nadzieje że nie kończysz zadnych studiów ekonomicznych bo
                                          żaden z Ciebie ekonomista, a jesli uczysz się w innym kierunku studiów to nie
                                          uzywaj pojęć których tak naprawdę nie rozumiesz! bo tak się składa ze snobizm
                                          nie na tym polega
                                              • justa_79 Re: errata - cd 04.06.07, 20:44
                                                kotuś, Ty chyba za młoda jesteś, żeby do nas "słonko" mówić.

dziewczyny, nie wiem, jak Wy, ale ja nie chcę na tym forum kogoś, kto wyzywa
                                                nas od "sekt".

ja jestem bardzo otwartą osobą, lubię poznawać nowych ludzi, same wiecie.
                                                ale "chamstwa nie zniese".
                                              • martta_k Re: errata - cd 04.06.07, 21:27
                                                klymenystra napisała:

> ach, na szczescie nie musze studiowac ekonomii, tylko cos, co mnie
                                                interesuje.
                                                > mam tam takie zagadnienia jak semantyka, wiec slonko, nie rozsmieszaj mnie.

no i bardzo dobrze ze studiujesz to co lubisz
                                                tylko szkoda ze skoro masz tam semantyke i jesli sie dobrze orientuje to dział
                                                językoznawstwa, gdzie przedmiotem jest analiza znaczeń wyrazów, to uważam ze
                                                raczej nie powinnaś mieć większych problemów ze zrozumieniem tekstów pisanych
                                                przez niektóre osoby na tym forum, a raczej po wypowiedziach i odpowiedziach
                                                jakie dostalas to chyba raczej masz z tym problem....
                                          • klymenystra Re: errata 04.06.07, 20:33
                                            z mojej wypowiedzi wynika, ze kolezanka ma ori za cos lepszego, niz avon, z
                                            powodow, ktore podala, a ktore nie sa prawdziwe. przeczytaj moze jeszcze raz
                                            caly watek.
                                            • martta_k Re: errata 04.06.07, 21:13
                                              klymenystra napisała:

> z mojej wypowiedzi wynika, ze kolezanka ma ori za cos lepszego, niz avon, z
                                              > powodow, ktore podala, a ktore nie sa prawdziwe. przeczytaj moze jeszcze raz
                                              > caly watek.

czytałam, i to ma sie nijak do tego jak nazywasz Juste, bardziej chodziło mi o
                                              to zebys nie nazywała kogoś jakimis pojeciami którymi nie znasz
                                  • albicilla Re: oriflame- mało chodliwe? 04.06.07, 00:38
                                    www.oriflame.pl/prod/contents/ingredients/ingredients.jhtml;jsessionid=DL5HLGMH1WK1MCWEBAUBJIQ?login=yes
                                    To kolejna odpowiedź na Twoj zarzut (jedną już otrzymałaś, poszukaj w
                                    wypowiedziach)
                                    "kiedy prosze o merytoryczne oceny jakosci kosmetykow (poza wymyslami o
                                    naturalnosci- tu polecam forum "naturalnie")- nie dostaje ich.

Jeśli chodzi o :
                                    "
                                    co do subiektywnosci- wybacz, ale Ty np mozesz mnie przekonywac, ze Maslowska
                                    >
                                    > to pisarstwo wybitne, bo i wydawnictwo niszowe, i forma nowatorska, a ja Ci
                                    > odpowiem, ze wole jednak Gide`a. bo tak. "

Ależ to Ty mnie próbujesz przekonywać, mnie i inne osoby ,że coś jest
                                    subiektywnie inne niż jest.
                                    Jesli chodzi o Masłowską i Gide'a , wybieram Gide'a smilemimo ,że nie moge
                                    powiedziec ,Iż wybieram świadomie ,bo Masłowskiej jeszcze nie czytałam, ale
                                    może gdybym kiedyś przeczytała to równiez może doszłabym do takiego samego
                                    wniosku jak Ty ,że"ze Maslowska
                                    >
                                    > to pisarstwo wybitne, bo i wydawnictwo niszowe, i forma nowatorska"wink)

Bardzo mi się podoba argumentacja "bo tak"smile
                                    • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 04.06.07, 07:34
                                      arguemntacja "bo tak" przewaznie uzywana jest wlasnie w takich sprawach- kiedy
                                      kwestia jest dosyc zlozona, a opiera sie w glownej mierze na subiketynwych
                                      odczuciach i wrazeniach.
                                      co do linki: bardzo fajnie, ze nie testuja kosmetykow na zwierzetach, uwazam,
                                      ze to duzy plus.
                                      natomiast co do reszty- chodzilo mi raczej o spis wszystkich substancji, jakie
                                      uzywaja- wtedy moglabym sobie sprawdzic na stronie, gdzie te skladniki sa
                                      oceniane i zobaczyc, jak (procentowo), ori wypada do avonu.
                                      a po tych "algach" to mialam wysypke przez 3 dni uncertain
                                      • zabula87 Re: oriflame- mało chodliwe? 04.06.07, 11:57
                                        To, że uczulił Cie kosmetyk z Oriflame nie znaczy, że wszystkie są takie. W
                                        Avonie są też, które uczulają i to takich co tak naprawdę nie mają wrażliwej
                                        skóry. Co do składników produktów to wystarczy, że wejsziesz na
                                        załącznik "szukaj" i wpiszesz jakiś produkt i wyświetli Ci się skład. Mnie
                                        osobiście bardzo się to podoba, że przed zakupem czegoś mogę poczytać i m.in.
                                        jeśli wiem, że coś mnie uczula to nie biorę, a jeśli tego nie wiem to zawsze
                                        bez problemu można produkt zwrócić i nie ma żadnego "ale" tak jak koleżanka
                                        musiała w Avonie poleoną paczką odesłać produktindifferent Lubię z Avonu kilka rzeczy i
                                        jesli się nie pogorszą to będę nadal je kupować. Kupuję jednak większość
                                        kosmetyków z Oriflame, bo je bardzo lubię i będąc konsultantką mam je dużo
                                        taniej. Czasami nawet taniej niż w Avonie. Jest grono osób, które po prostu
                                        mają ulubione kosmetyki i nie chcę niczego nowego próbować. Lubią Avon,
                                        Oriflame lub jakąkolwiek inną firmę. Mam klientkę, która uwielbia kremy Eris i
                                        nie chce innych próbować, ale za to z Oriflame lubi bardzo kolorówke, a z Avonu
                                        żele pod prysznic. Każdy powinnien znaleźć coś dla siebie i nie obwiniać czy
                                        obrażać innych, że kupuje tu a nie tam. Teraz wychodzi ten zaborczy marketing.
                                        A jak to mój sponsor mówi: Wystarczy smile i już jest dobrze.
                                        • klymenystra Re: oriflame- mało chodliwe? 04.06.07, 12:14
                                          przeciez wiem, ze nie wszystkie uczulaja. mam kosmetyki z ori, no bez
                                          przesady smile ale usiluje mi sie tu wmowic, ze avon to dla nastolatek, ktore
                                          patrza tylko na promocje i ladny zapach. mi po prostu bardziej odpowiadaja
                                          szampony i balsamy z avonu, kolorwoka w obu jest srednia, za to toniki i
                                          mleczka mam tylko z ziaji.
                                          tu sie panoszy straszne sekciarstwo, wszelka krytyka jest niedopuszczana, to
                                          troche przykre. myslalam, ze w tym watku bedzie dyskusja, czemu jednak avon
                                          jest bardziej widoczny.
                                          • zabula87 Re: oriflame- mało chodliwe? 04.06.07, 12:26
                                            Avon jest bardziej dostepny, bo w Polsce jest ponad 210tys.konsultantow a z Ori
                                            tylko ponad 80tys. Na kazdym kroku można zobaczyć reklamy Avon (tv,gazety,
                                            teraz te akcje z autobusem objazdowym). Po prostu Avon jest nagłaśniany, a Ori
                                            chyba bardziej stawia właśnie na tą bezpośdrenią sprzadaż, tak jak jest w
                                            regulaminie. Kiedyś jak byłam mała to słyszałam tylko o Ori, później przyszedł
                                            czas, że nagle w klasie miałam 4w Avonie i nikogo z Ori, więc kupowałam w
                                            Avonie. Teraz znów sie troche przerzuciałambig_grin znów na Ori, ale nie znaczy, że
                                            chce innych krytykować. Denerwuje mnie tylko, że są osoby, które nigdy w życiu
                                            nie spróbowały żadnego kosmetyku z ori, a nadają jakie to one straszne i, że im
                                            się niewiadomo jaka krzywda przez nie dzieje. Są osoby, które chwalą tylko Avon
                                            i krytykują Ori, żeby zniechęcić klientki, lub na odwrót chwalą Ori, a nagadują
                                            na Avon. Powinniśmy dać klientom wolną wolę. Takie kłótnie miezy nami wcale nie
                                            są dobre. póżniej za jakieś czas wyjdzie, że ludzie będą woleli drogerie, bo po
                                            co sie maja denerwować i słuchać ciągle tych kłótni. Jak się podchodzi uczciwie
                                            to i ludzie kupują. Ja z czasem mam coraz wiecej klientek, a to dlatego, że
                                            staram się zawsze byc uprzejma, pogodna i moje klientki polecają mnie innym.
                                            Gdybym ciągle nawijała, że tylko ori jest super, a ten Avon to taki siaki to
                                            pewnie krzywo by na mnie patrzały i uciekły!big_grin I to chyba tyle.
                      • komorka25 Re: oriflame- mało chodliwe? 07.06.07, 09:10
                        klymenystra napisała:

>crying...) promocje sa faktem- i sa oplacalne, o co wiec chodzi? po co
                        > komu regularna cena? ...

Naprawdę rzadko się odzywam na forum, ale tu muszę: JA UWAŻAM, że Avon
                        regularnie okłamuje swoje klientki. Skoro cały czas dany produkt jest "w
                        promocji" to znaczy, że jest to jego normalna cena. A wpisywanie wyższej i jej
                        przekreślanie to nieuczciwa gra na emocjach.
    • zabula87 Re: oriflame- mało chodliwe? 02.06.07, 17:33
      I po co się tyle kłócić i nerwy niszczyć. Każdy lubi to co chce i już. Jedni
      Oriflame, drudzy Avon. To tak jak z kobietami lub mężczyznami, każdemu się kto
      inny podoba i dobrze. Bo tak to byśmy chyba wyginęli. Ja osobiście jestem
      konsultantka Oriflame, ale czasem kupię też coś u koleżanki z Avonu, a ona u
      mnie teżsmile Siostra ma w pracy koleżanke w Avonie, a co dziwne to ona u mnie
      najwięcej kupuje. Człowiek ma wolną wolę i niech wybiera to co lubi. Jeśli ktoś
      się czuje dobrze w Avonie to dobrze, a jak nie to też dobrzesmile Nie ma co się
      nerwować.
      • albicilla Re: oriflame- mało chodliwe? 02.06.07, 17:54
        Swięte słowa zabulo - tylko po co te licytacje i wymienianki, które wypisują
        nowe nicki?.
        Czemu mają słuzyć?
        Ja sie nie denerwuję , należe do dośc spokojnych osób , ale nie lubię takiego
        działania - zobrazuję go na innym niż O-A przykładzie .
        Przychodzi do mnie sąsiadka i stwierdza ,ze mój dom jest delikatnie mówić nic
        nie warty ,że sasaiad ma lepszy,gustowniejszy , wygodniejszy ...., ale siedzi u
        mnie i wybrzydza, a przeciez milej byłoby iść do sąsiada i chwalic go i ten
        jego lepszy dom .Oboje byliby zadowoleni.
    • martta_k Re: oriflame- mało chodliwe? 04.06.07, 22:14
      renaczar napisała:

> Witam, ciekawi mnie wasze zdanie na taką sprawę. Otóż, od czasu do czasu
      > proponuję przejrzenie katalogu Oriflame znajomym, przy czym zwykle słyszę
      > odpowiedź, kupuję w Avonie. Czy decydującą sprawą jest cena? Tak samo bardzo
      > rzadko zdarza mi się trafić na sprzedających kosmetyki Oriflame np. w
      > marketach, przy czym konsultantki Avonu są zawsze, i to w stałych miejscach.
      > Tak więc kosmetyki Avonu biją na głowę Oriflame,dlaczego?

tu gdzie mieszkam jest biuro regionalne ale przyznam sie szczerze ze jeszcze
      nigdy nie widziałam osób tam pracujących na jakiś promocjach w moim miescie,
      swojego sponsora i lidera mam 35km w sąsiedniej miescowości i tam dziewczyny
      naprawde dbają o promocje kosmetyków Ori, bardzo często stoją i pokazuja
      kosmetyki i jak sa osoby chętne to zapisują ale nie namawiają na siłę i muszę
      przyznać ze mają całkiem niezła grupę

przyznam się że do ori zapisałam sie w ciemno ponad 2,5 roku temu, nie znałam
      ani jednego kosmetyku i nawet nie znałam tej firmy, dziś nie załuje, bo do tej
      pory nie zwróciłam ani jednego kosmetyku z powodu uczulenia, i tylko 1 z powodu
      tego ze nie spełnił moich oczekiwań i uważam ze na tak bogatą oferte to nie
      stanowi nawet 1% a jesli chodzi o avon to owszem, zdarzały sie buble i to nie
      jeden, a nawet kilanaście, lądowało wszystko w koszu albo rozdawałam innym,
      przyznam się szczerze ze mając stała znizke w ori i równiez stała 35% znizke w
      avonie (zeby nie było nie jestem konsultantką avonu) zdecydowanie wole ori, ale
      tylko i wyłacznie dlatego ze MNIE ODPOWIADA jakość tych produków i cena, a
      przez ponad dwa lata ceny kosmetyków w ori wolno, ale spadaja a w avonie rosły
      wraz ze zmiana opakowań na mniejsze i zwiekszoną cena....

uważam też, że to ze wiekszość kupuje w avonie wynika raczej z tego jaką
      politykę prowadzi firma, jest to styl bardziej nakłaniający i narzucający
      (wszędzie pełno konsultantek, katalogów, promocji, stoisk itd) i jak dla mnie
      taki przepych bardziej mnie odrzuca do kupna kosmetyków niz przybliza a w
      oriflame strategie są bardziej informacyjne co zdecydowanie bardziej mi sie
      podoba, co powoduje ze jestem jeszcze bardziej czymś zainteresowana;
      niestety większość ludzi nie jest odporna na strategie czy manipulacje ze
      strony firm nie tylko kosmetycznych i wydaje mi sie ze to własnie stad się
      bierze potem takie podejście - nie dziękuje, kupuje tylko produkt firmy X czy Y
      nie obejrzawszy ofety produktów firmy Z itd
      • luavon Re: oriflame- mało chodliwe? 05.06.07, 08:31
        smile Poprostu śmiechu warte co wypisujecie... Kłócicie się jak przedszkolaki.
        Niektóre stwierdzenia też wyjęte z lewej kieszeni...

A teraz co do tematu smile Wątpie szczerze żeby Ori było małochodliwe...

Tak samo wątpię żeby jedna firma była lepsza od drugiej... dlaczego ? Zarówno
        jak i w jednej tak i w drugiej znalazłam bubel.. przykłąd w Ori szapon do
        włosów... zresztą w avonie tak samo szampon do włosów ;]

Każdy kupuje to co mu pasuję... i nie ma sensu wykłócać i wymieniać jakiś
        cen... Ludzie! że też wam sie chciało z gazetki przepisywać... no podziwiam! ;]

Ja zarówno szampon jak i krem do twarzy używam Avonu.. ani w Avonie ani w Ori
        nie znalazłam kosmetyku z tej gamy który by mi pasił...

Więc wybaczcie nie mówicie że Avon bądż Ori są jakościowo lepsze/gosze.
        Wyżej ktoś napisał że kosmetyki Ori nie uczulają ;]]]]]]]]] hehehe... W każdej
        firmie znajdziesz kosmetyk który możę cię uczulić! Wszystko zależy od twojego
        organizmu.. a nie tak jak ktos mysli od MARKI.

ktoś napisał wyżej że Ori jest dla osob eleganckich... no cóż... osoby
        eleganckie i z kasą... nawet nie spojrzałyby na obydwie firmy.
    • martta_k Re: oriflame- mało chodliwe? 05.06.07, 15:08
      Dziewczyny, przecież prawda jest taka ze kazdy kupujac kosmetyk kieruje sie
      własnym kryterium wyboru, jeśli komus odpowiada jakiś kosmetyk niezależnie od
      tego jakiej jest firmy to dlaczego mialby go nie uzywać? nawet jesli komus
      innemu nie odpowiada jego jakość, cena lub to ze zawiera składnik go uczulający
      to wiadomo ze kupi coś innego, jesli komuś odpowiadają kosmetyki oriflame to
      niech ich uzywa, jesli avonu czy atw to tez niech ich uzywa, jesli jest to inna
      marka np garnier, nivea, ziaja, dove czy bielenda to niech kupuje, ale
      nazywanie nas sektą to juz lekkie przegięcie!
          • iselle Re: oriflame- mało chodliwe? 05.06.07, 22:01
            Powiedzcie mi jeszcze tylko, czemu nie mogę spokojnie kupować (ba, licytować)
            na Allegro żeby nie dostać spamu czy nie chcę być konsultantką Oriflame. To już
            chyba szósty raz dostaję ten badziew. Jeszcze raz i będę pisać skargi do
            Allegro bo mam już dość tego wciskania.
            • albicilla Re: oriflame- mało chodliwe? 05.06.07, 23:15
              Odpowiadam , nie wiem jak to się dzieje.
              Trzeba zapytac na allegro.
              Firma Oriflame zakazuje sprzedazy swoich kosmetykow poprzez sklepy internetowe.
              Ci ktorzy to robią łamią prawo, a spam?
              Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie naczyń połączonych to działa.
              Pretensje proszę miec do autora spamu , nie do nas.
            • scool Re: oriflame- mało chodliwe? 06.06.07, 10:37
              > Powiedzcie mi jeszcze tylko, czemu nie mogę spokojnie kupować (ba, licytować)
              > na Allegro żeby nie dostać spamu czy nie chcę być konsultantką Oriflame. To już
              >
              > chyba szósty raz dostaję ten badziew. Jeszcze raz i będę pisać skargi do
              > Allegro bo mam już dość tego wciskania.

Kupować spokojnie możesz a jakże, ale "stawiasz" w profilu mejla i spamerstwo
              tylko na to czeka.
              Załóz sobie, na okoliczność allegro itp. inne konto i już.
              • iselle Re: oriflame- mało chodliwe? 07.06.07, 00:36
                Na Allegro kupuję tylko nowe rzeczy i ciekawe że jak trafi się Ori to zaraz mam
                spam na temat bycia konsultantką (raz tylko była jakaś głupia loteria). A maila
                to podaje tam każdy, bo taki jest wymóg (lol, po co martwe konto z fałszywym
                mailem).
                A jak widać, nikt sobie nic nie robi z zakazów firmy bo dużo produktów jest w
                sprzedaży a jak powiedziałam to dwóm konsultantkom (że jest zakaz) to nerwowo
                zmieniły temat i stwierdziły że wszędzie można to kupić.
                Jeszcze co do kupowania: wy kombinujecie żeby jak najwięcej sprzedać a ja,
                żeby jak najtaniej kupić.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka