Dodaj do ulubionych

pco- jakie badania robiłyście ?

03.03.10, 19:14
Jakie badania robiłyście aby stwierdzić pco. Wiem o usg - podobno
powinno być na początku cyklu zrobione. Jakie inne badania
robiłyście bo ja już nie wiem czy mam pco czy też nie mam. Jedno co
jest pewne to nie mam owulacji.
Obserwuj wątek
    • bibi_online Re: pco- jakie badania robiłyście ? 03.03.10, 20:52
      Wszystkie hormony, bez tego PCO się nie diagnozuje. Mi wyszedła jedynie
      testosteron za wysoki i lekarz nie miał wątpliwości,że to PCO.
      Badania te są kosztowne (ok. 35-40zł za hormon u mnie), ale mój gin przyjmuje w
      państwowej przychodni i dał mi skierowanie na bezpłatne badania.Nie pamiętam
      jaki to był dzień cyklu. Poza tym mam brak owulacji i to tyle z objawów PCO.
    • butterfly2010 Re: pco- jakie badania robiłyście ? 04.03.10, 12:41
      Witaj,
      Jeżeli lekarz ma podejrzenia, że to PCO, powinien wysłać Cię na
      gruntowne badania hormonalne. Ja miałam robione przez 2 dni m.in.
      testosteron, FSH, LH, Estradiol, SHBG, Androstendion, prolaktyna itp.
      No i oczywiście USG. Chociaż u niektórych chorych na PCO, wygląd
      jajników jest poprawny. Także hormony i jeszcze raz hormony.
        • mar.sew87 Re: pco- jakie badania robiłyście ? 04.03.14, 23:41
          Ja właśnie jestem świeżo po diagnozie - PCO. Jak tylko zobaczyłam obraz usg, od razu wiedziałam.. Po kilkanaście pęcherzyków na każdym jajniku uncertain
          Miałam bardzo długie cykle, więc zanim poszłam do lekarza, zbadałam kilka hormonów, żeby był jakiś wstępny ogląd sytuacji. FSH, LH, estradiol - to podstawa (3-5 dc). Możesz przy okazji zrobić też testosteron, ja nie robiłam (nie mam cech androgenizacji, więc nie podejrzewałam pco). Badałam też prolaktynę na czczo i po mtc (również na początku cyklu). Dalej progesteron (20-22dc), a w między czasie przy okazji zbadałam poziom tsh.

U mnie już po badaniu fsh i lh lekarz podejrzewał pco, bo mimo że oba wyniki mieściły się w normach, to występowały w nieprawidłowym stosunku do siebie. Ponadto miałam zbyt duży poziom tsh i 9-krotny wzrost prolaktyny po mtc - co świadczy o hiperprolaktynemii czynnościowej, często współwystępującej z pco. Dodatkowo niedomoga lutealna związana z baaardzo niskim progesteronem, a to z kolei mówi o występowaniu cykli bezowulacyjnych, co ma miejsce w pco..

Od dziś biorę Duphaston, bo u mnie 45 dc i brak @ uncertain a później Clostilbegyt przez 3 cykle i zobaczymy co dalej..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka