Dodaj do ulubionych

Kolejne IVF jak szybko?

14.03.11, 22:53
Witajcie, wszystkie doświadczone porażka dziewczyny proszę o pomoc. Kiedy mozna zaczac kolejny proces przed IVF po pierwszym nieudanym? 11 marca test okazal sie negatywny, lekarz powiedzial mi, ze jezeli chce(a chce jak najszybciej) to tylko czekac na @ i zaczynamy. Fajnie, ze tak szybko bo z wielu przyczyn bardzo mi sie spieszy, ale czy to nie za wczesnie, czy mój organizm nie musi sie jakoś zregenerować po całej stymulacji i hormonach po transferze(brałam estrogen w tabletkach i progesteron w zastrzykach domięśniowo i chyba po tych zastrzykach dostałam jakiegoś uczulenia, swędzące, czerwone wykwitu na biodrze niedaleko miejsca robienia zastrzyków) i to też nie zostało skomentowane przez lekarza, ja nie mam do niego o te uczulenie pretensji w końcu tak zareagował mój organizm, ale te leki po transferze może zamiast podkręcić mój organizm do przyjęcia zarodka to obniżyły szanse(odwrotnie zadziałały i stworzyły stan zapalny) a lekarz nic nie mówi o jakichś dodatkowych testach czy tez zmianie leków ma kolejny proces, to będzie mój 2 i ostatni raz wiec chciała bym wyeliminować ewentualne przeciwwskazania, czy powinnam przejść jakieś dodatkowe testy, mam 29 lat z mojej strony wszystko ok. tylko mąż słaby, szanse były duże a jednak.
Proszę o wasze doświadczenia po nieudanym IVF
Obserwuj wątek
    • sofi75 Re: Kolejne IVF jak szybko? 15.03.11, 09:49
      Po pierwsze:
      - to co wlasnie zakonczylas, to byl full program czy crio (ciezko sie zorientowac, bo jakos do pelnego programu nie pasuje mi ten estrogen w tabletkach - chyba ze masz na mysli faze po punkcji).

odpowiedz jest taka:
      - po crio mozna podchodzic od razu
      - po full programie zalecane 1-2 cykle przerwy i nie wiecej niz 3 stymulacje w ciagu 12 miesiecy (czyli w praktyce jedna stymulacja na kwartal-4 m-ce).
      • krolowasniezka Re: Kolejne IVF jak szybko? 15.03.11, 21:02
        jezeli po full programie lekarz ci zaleca podejscie do nastepnego bez przerwy to uciekaj od takiego lekarza jak najszybczej... po prostu sprzedaje ci towar program in vitro i nie zalezy mu ani na sukcesie ani na twoim zdrowiu
        • kasia-j81 Re: Kolejne IVF jak szybko? 16.03.11, 05:22
          Dziękuję dziewczyny, wzbudziłyście we mnie nieufność do tego lekarza, ale może i dobrze będę bardziej czujna.
          P.S. zakończyłam pełen program, i do kolejnego pełnego mam podchodzić teraz.
          Estrogen brałam po transferze.
          • asia-81 Re: Kolejne IVF jak szybko? 16.03.11, 19:53
            ja między programami czekałam ok 2 cykli. Musiałam dojść do siebie, gdyż za każdym razem byłam mocno przestymulowana, a poza tym sama chciałam trochę dojść do formy fizycznej najbardziej, chociaż psychicznej też.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka