Dodaj do ulubionych

złe wyniki badania nasienia ...

18.08.12, 17:19
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o interpretację wyników badania nasienia.
plemniki żywe: 75,94%
całkowita liczba w ejakulacie: 81,40 mln
ocena ruchliwości plemników
- ruch postępowy a+b: 12,12% !!!
- ruch niepostępowy c: 31,67%

plemniki o prawidłowej budowie 3,08% !!! (wady główki to 84,62%).
pozostałe wartości w normie..

To mój drugi test (dokładniejszy); za pierwszym razem wyszło mi zero % plemników prawidłowych.

Czy da się z takimi wynikami coś zrobić?? Czy może nie tracić czasu i sobie odpuścić..
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Obserwuj wątek
    • koala0405 Re: złe wyniki badania nasienia ... 18.08.12, 22:12
      Mój mąż miał też złe wyniki badania nasienia i 0 % prawidłowych plemników. Po 3 m-cach brania witamin dla mężczyzn wczoraj odebrał wyniki i są lepsze bo 7 % prawidłowych ale koncentracja trochę słabo. Witaminy zaproponował urolog .
      • url002 Re: złe wyniki badania nasienia ... 19.08.12, 00:19
        Wydawało mi się, że dobrze się odżywiam i dostarczam organizmowi odpowiednią ilość witamin i innych rzeczy.. Za 6 tygodni mam umówioną wizytę na badania. Co najlepiej było by brać? Po prostu standardowy zestaw witamin? Może coś jeszcze? Codziennie na przykład piję tran od paru tygodni. Odnośnie ilości prawidłowych plemników; zaczynałem od zera, teraz mam 3% i mam nadzieję, że tą tendencję wzrostową zachowam smile No ale gdyby nie polepszało się czy coś z takim wynikiem można zdziałać??
        • adormidera1 Re: złe wyniki badania nasienia ... 19.08.12, 08:50
          trzeba zbadać posiew nasienia czy to może spowodowane infekcją, chyba ze kiedys przeszedłeś np operację na jądra. jesli nie, a infekcja bedzie wykluczona, żadne leki, witaminy, niestety nie przynoszą spektakularnych efektów tzn poprawia o 1-2% ale to wszystko. wszystko w tym czy zależy wam na czasie, bo jesli tak to od razu idzcie do kliniki zeby zacząc przygotowania do inv. pozdraiwam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka