Dodaj do ulubionych

Miesiączka błoniasta a niepłodność

24.02.13, 17:20
Witam,
od półtora roku nie wychodzą nam starania o drugie dziecko. Od dwóch miesięcy pojawia się u mnie tzw. miesiączka błoniasta... razem z krwawieniem wypada jeden duży lub parę płatów błony z macicy. Błona jest dosyć mocna i gruba, z zewnątrz szarawa błyszcząca a w środku widoczne unaczynienie. Byłam w szoku jak pierwszy raz coś takiego mi wypadło ale potem wyczytałam w necie że czasami ale dość rzadko tak się zdarza. Nie znalazłam więcej informacji na ten temat i tak się zastanawiam czy to normalny objaw i czy być może coś się dzieje w moim organizmie co utrudnia zajście w ciąże i to może jest jakiś tego objaw...? może zbyt łatwo odkleja się od ścianek macicy całe endometrium i potencjalnie nawet jak się tam zagnieździ zarodek to zbyt silnie pod koniec cyklu zaczyna mi się tam wszystko złuszczać i może dochodzi do samoistnych bardzo wczesnych poronień..? co sądzicie na ten temat? czy taka miesiączka może mieć w ogóle jakiś wpływ na problemy z poczęciem? czy któraś z was miała takie coś?
Obserwuj wątek
      • boskajola Re: Miesiączka błoniasta a niepłodność 25.02.13, 21:34
        hmmm, ja wlasnie miałam ostatnio gigantyczny skrzep po nieudanym kriotransferze, beta w 10 dpt wynosiła 0, nie wiem, czy w ogole doszło do implantacji. Myślałam, ze moglo to wynikac z suplementacji hormonami (estrofem i luteina). Skonsultuję z lekarzem na kolejnej wizycie.
        • teligo Re: Miesiączka błoniasta a niepłodność 26.02.13, 08:42
          To, co ja miałam to nie był skrzep. To był tak jakby fragment skóry 4x5 cm, nawet kolor nie był czerwony, tylko beżowo-szary. Ta błona jest cienka, a skrzepy zawsze mam takie "wątróbkowe", grubsze i miękkie. Sorry za szczegóły smile ale masz racje, że duże skrzepy robią się po hormonach, jednak błony, o których myślę są nie do pomylenia ze skrzepem.
      • viki0 Re: Miesiączka błoniasta a niepłodność 26.02.13, 19:10
        A skąd wiesz, że miałaś bardzo wczesne poronienia? robiłaś testy ciążowe i były dodatnie? bo ja przed pierwszą z takich miesiączek robiłam i był ujemny a druga taka @ była po cyklu na tabletkach anty jak leczyłam torbiel więc raczej też nie sądzę że mogłam byc wtedy w ciąży...
      • viki0 Re: Miesiączka błoniasta a niepłodność 26.02.13, 19:06
        Tak, cały czas chodzę... ale akurat o tych błonach zapomniałam wspomniec.... tzn jednemu lekarzowi wspominałam ale nie bardzo go to wzruszyło i to zbagatelizował. Leczyłam się u niego rok czasu... tzn po omacku próbował mi pomóc ale nie bardzo mu to wychodziło (nie był raczej spec. od niepłodności). Od niedawna chodzę do innego i właśnie jestem w trakcie badań hormonalnych (tzn pierwsze już zrobiłam) potem ok 21-22 dc kolejne. Moje wyniki z 6 dc to:
        E2 52,20 pg/ml
        FSH 7,38 mlU/ml
        LH 5,36 mlU/ml
        PRL 5,36 ng/ml
        Chyba są ok? co sądzicie?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka