Dodaj do ulubionych

Przed pierwszą wizytą - pytania

23.10.13, 19:34
Dziewczyny, poradźcie.

Wybieramy się z mężem na pierwszą wizytę - prawdopodobnie Invicta (Warszawa, chyba że ktoś może poradzić/odradzić, chętnie posłucham). Wiemy już z góry, że będziemy musieli skorzystać z nasienia dawcy, z różnych powodów. Ja o swoich wynikach wiem tyle, że mam nieco podwyższone TSH, ale nic więcej. Miałam niedawno usuwaną torbiel, o której lekarze myśleli, że była torbielą jajnika, ale była obok, żadnego wpływu na jajnik. Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, ale zwlekać nie można, bo mam 33 lata i nadwagę. Pytania:

- Macie jakieś doświadczenia z in vitro przy nadwadze?
- Jakie badania da się wykonać przed wizytą? Komplet badań w Invicta kosztuje prawie 800 złotych; jestem pewna, że można to zrobić taniej. Czy klinika przyjmie wyniki takich badań?
- Czy iść do jakiegoś konkretnego lekarza?
Obserwuj wątek
    • kffiat_lotosu Re: Przed pierwszą wizytą - pytania 24.10.13, 15:36
      Kochana ja też mam nadwagę, ale nie ukrywam, że przed samym staraniem się postarałam i zrzuciłam chociaż kilka kilo
      Oczywiście klinika honoruje badania z innych miejsc smile także spokojnie spróbuj cos na NFZ zrobić. Ja Ci radzę dr Bednarowską albo dr Niemoczyńskiego smile ja mam BMI 25,8

kwiat_aloesu napisała:

> Dziewczyny, poradźcie.
      >
      > Wybieramy się z mężem na pierwszą wizytę - prawdopodobnie Invicta (Warszawa, ch
      > yba że ktoś może poradzić/odradzić, chętnie posłucham). Wiemy już z góry, że bę
      > dziemy musieli skorzystać z nasienia dawcy, z różnych powodów. Ja o swoich wyni
      > kach wiem tyle, że mam nieco podwyższone TSH, ale nic więcej. Miałam niedawno u
      > suwaną torbiel, o której lekarze myśleli, że była torbielą jajnika, ale była ob
      > ok, żadnego wpływu na jajnik. Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, ale zwl
      > ekać nie można, bo mam 33 lata i nadwagę. Pytania:
      >
      > - Macie jakieś doświadczenia z in vitro przy nadwadze?
      > - Jakie badania da się wykonać przed wizytą? Komplet badań w Invicta kosztuje p
      > rawie 800 złotych; jestem pewna, że można to zrobić taniej. Czy klinika przyjmi
      > e wyniki takich badań?
      > - Czy iść do jakiegoś konkretnego lekarza?
      • eclipse83 Re: Przed pierwszą wizytą - pytania 26.10.13, 13:56
        Witaj,

dobrze ze na leczenie decydujecie sie juz teraz - masz jeszcze czas bo wiek nie jest zły co powoduje ze rosna szanse. Ja osobiscie w Invictie leczylam sie rok. Nie chonorowali innych badań, Pani w celu wyjasnienia dlaczego powiedziala mi ze musza byc u nich bo maja pewnosc co do metdy badan i sa najbardziej aktualne! Myslalam ze mnie krew zaleje - na badania wydalismy bagatela prawie 1,5 tys zł. Ja mam PCO, gruczolaka przysadki, hiperprolaktynemie i cukrzyce II typu. Większośc schorzeń ujawniła sie podczas badań, trzeba bylo wykonywac dodatkowe itp. Moje BMI to 32,5 - wiec do chudzinek nie należe smile

Jestem w 4 miesiacu ciazy - 7 miesiecy leczenia w Białymstoku. I leczenie wyszło taniej. Jeśli nie chcesz dojezdzac - radze Ci wybrac inna klinike, np. Novum ma bardzo dobre opinie ale sa drodzy.

Jesli masz pytania pisz na forum lub na priv.
        • misskaffee Re: Przed pierwszą wizytą - pytania 26.10.13, 19:47
          My się leczyliśmy w Invikcie, wspominam to całkiem nieźle, choć był to czas, kiedy ich klinika w Warszawie dopiero raczkowała i niektórzy lekarze nie byli do końca sprawdzeni. Teraz podobno już jest lepiej. Porobili mi tam sporo badań, wytłumaczyli wiele. Bardzo dobrze wspominam konsultacja u dra Łukaszuka.
          Ale do ivf przystąpiliśmy w Invimedzie - udało się za drugim podejściem.
          Jeśli chodzi o badania, to i tak robiłabym prywatnie, więc nie kombinowałam, robiłam w ich laboratoriach. Założyliśmy, że to koszty wliczone w całość zabawy.
          A co do nadwagi, to miałam ją zawsze. Dużą. I w obu klinikach powiedzieli, że jeśli nie rzutuje na zdrowie (a u mnie nie rzutuje), to nie ma się czym martwić. W ciąży mało przytyłam, było ok.
          Ale za to po ciąży przytyłam jeszcze więcej, więc moja i tak duża waga jeszcze poszła w górę. Miałam ambitne plany dietetyczno-sportowe i kolejne podejście do ivf a tymczasem zaszłam w ciążę naturalnie. Z własnego doświadczenia widzę, że nie w kilogramach problem.
          • kffiat_lotosu Re: Przed pierwszą wizytą - pytania 20.01.14, 15:44
            ale to robiłaś w laboratoriach invicty? bo przecież invimed nie ma swoich labiratoriów. Oczywiście, ż elepiej jest wykonać wszystkie badania w jednym laboratorium i w jednym czasie, jest wtedy lepsze odniesienie i masz pewność co do aktualnych wyników.. w innym wypadku można sobie tylko zaszkodzić, choć ja akurat się uparłam i nie robiłam wszystkich u nich,ale tak jak mówilam nie robili mi z tym problemów. Może nie wszystkich badań to dotyczy.

misskaffee napisała:

> My się leczyliśmy w Invikcie, wspominam to całkiem nieźle, choć był to czas, ki
            > edy ich klinika w Warszawie dopiero raczkowała i niektórzy lekarze nie byli do
            > końca sprawdzeni. Teraz podobno już jest lepiej. Porobili mi tam sporo badań, w
            > ytłumaczyli wiele. Bardzo dobrze wspominam konsultacja u dra Łukaszuka.
            > Ale do ivf przystąpiliśmy w Invimedzie - udało się za drugim podejściem.
            > Jeśli chodzi o badania, to i tak robiłabym prywatnie, więc nie kombinowałam, ro
            > biłam w ich laboratoriach. Założyliśmy, że to koszty wliczone w całość zabawy.
            > A co do nadwagi, to miałam ją zawsze. Dużą. I w obu klinikach powiedzieli, że j
            > eśli nie rzutuje na zdrowie (a u mnie nie rzutuje), to nie ma się czym martwić.
            > W ciąży mało przytyłam, było ok.
            > Ale za to po ciąży przytyłam jeszcze więcej, więc moja i tak duża waga jeszcze
            > poszła w górę. Miałam ambitne plany dietetyczno-sportowe i kolejne podejście do
            > ivf a tymczasem zaszłam w ciążę naturalnie. Z własnego doświadczenia widzę, że
            > nie w kilogramach problem.
            >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka