Dodaj do ulubionych

Gorączka a zagnieżdżenie zarodka?

16.03.06, 12:41
Mam pytanie,
jestem w 5dpt i dostałam gorączki 38 stopni,bóli mięśni i stawów,bóli głowy,
mdłości ...
czy ktoś wie jaki może mieć to wpływ na ewentualną ciążę, czy są szanse aby
przy takiej gorączce zarodki przeżyły zdrowe i się zagnieździły prawidłowo?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • adota Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 16.03.06, 13:29
      Nie wiem jak to jest po transferze, ale ja zachodząc w ciążę byłam przeziębiona
      i jeszcze 5 dni po poczęciu na pewno też. Z tym, że na ogół nie miewam gorączki,
      tylko stany podgorączkowe do 37,5. Wtedy spałam kilka dni, katar, kaszel itd.
      Ciąża przebiegala prawidłowo (początkowo na duphastonie), dziecko jest zdrowe.

Pozdrawiam,
      adota
        • adota Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 16.03.06, 14:08
          > dziwne jest to że nie mam objawów przeziębienia typu kaszel, gardło etc.
          > Poza tym teraz gorączka jest w okolicach 37 stopni

Moja koleżanka tak zareagowała na ciążę. Mówi, że test zrobiła w 12 dniu po
          zapłodnieniu, ale domyślała się już kilka dni wcześniej, bo było jej potwornie
          gorąco i cały czas miała lekko powyżej 37 stopni. Życzę Ci, żeby taka była
          przyczyna. Na wszelki wypadek może skonsultuj się z lekarzem czy nie wziąć
          czegoś przeciwirusowego homeopatycznego?

adota
          • gonia1974 Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 16.03.06, 14:48
            Skonsultowałam sie z lekarzem
            mogę wziąć apap, no-spę w umiarkowanych ilościach.

Stwierdził, że może mieć to fatalne skutki dla ciąży...
            może się nie utrzymać lub nastąpi uszkodzenie zarodka a potem wczesne
            poronieniesad

Adota czy Twoja koleżanka oprócz gorączki miała takie objawy o których pisałam?
            • adota Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 16.03.06, 19:40
              Nie, moja koleżanka nie miała, tylko podwyższoną temperaturę i uczucie stałego
              gorąca. Mdłości przyszły dużo później. A lekarz Ci mówił co to jest? Może jakaś
              infekcja wirusowa? Mnie w czasie choroby (zapłodnienie i tydzień po) bolały
              mięśnie (tak jak to zwykle przy grypie), ale nie bolały stawy i nie miałam
              mdłości. Mój lekarz mówił, że w tak wczesnej ciązy gorączka 38 stopni nie
              zagraża zarodkowi.

Trzymam kciuki, żeby się udało,
              adota
              • aster74 Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 22.03.06, 13:16
                To ja powiem Ci, że mdłości i podwyżsozna temperatura wystąpiły u mnie 5 dni po
                owulacji... Róźnie kobiety reagują na ciążę. I żaden lekarz nie powie Ci, że
                tak może być, będzie twierdził, że to niemożliwe, ale z tego co czytam wcale
                nie jestem tu wyjątkiem... Tak samo jak w 12tc poczułam pierwsze ruchy dziecka.
                Też moja ginka powiedziała, że to na pewno jelita, a nie dziecko, bo za
                wcześnie. Ale ja juz do końca ciąży czuła dokładnie to samo, tylko coraz
                mocniej... I tylko w książce "W oczekiwaniu na dziecko" wyczytałam, że tak moga
                mieć szczupłe kobiety, że one szybciej czują ruchy, a nie w książkowym
                terminie. Tak samo "nieksiążkowo" wcześnie czułam nudności. Nawet kolega z
                pracy zapytał znajomej lekarki co to może być: nudności i podwyższona
                temperatura, a ona mu powiedziała, że lekkie zatrucie, albo ciąża. U mnie
                okazało się to drugie smile
    • korlewna Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 16.03.06, 13:54
      generalnie to jest tak, ze malenstwu moze zaszkodzić wszystko, ale z drugiej
      strony nie wiem, czy tak wczesnie.
      Ja zaraz po iui bylam na pogrzebie bliskiej osoby, zmienilam na kilka dni
      klimat, przeziębilam się koszmarnie, wiecznie przemarzalam, bo był mróz (-20 st
      C) i czulam sie jak zbity pies. Bylam bardzo zdziwiona ciążą....
      Zyczę Ci takiego samego zdziwieniasmile
    • tomisia123 Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 16.03.06, 20:31
      Ja tez miałam gorączke w 3 i 4 dpt. Zadzwoniląma do profa i kazał m mi wziąć
      apap.Myslał, ze to stan zapalny jajnikow po punkcji, a okazało sie to Ludek sie
      zagnieżdżał...Potem miałam tempke 37,2.
      Na pewno to Twój Ludzik się mości w brzusiu!!
        • zabbba Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 18.03.06, 12:31
          Gonia jestem z Toba i musze powiedzic , ze ogromne bylo moje zaskoczenie po
          przeczytaniu tego watku. Wczesniejsze obiawy byly zupelnie inne nawet po
          transferze . W tej chwili jestem po inseminacji i musze powiedzic , ze mialam
          dokladnie takie obiawy 5 dni temu - nagle wysoka temperatura, bol stawowo
          (ktory dokucza mi do dzisiaja) i bole kregoslupa. Kilka dni utrzymywal sie tez
          niepokoj i zawroty glowy , jakbym byla na kacu (jedn wieczor przelezalam , bo
          nie moglam chodzic).Skreca mnie niewiedza i powiem szczerze , ze tych dziwnych
          objawow nie interpretowalam w ten sposob . Bardzo dziekjue za ten wateksmile)
          Test robie za 2 dni. Trzymam kciuki za nas obie - za dlugo czekam juz na moje
          malenstwo - czas najwyzszy!!! Daj znac co u Ciebie . Moze wreszcie zapalila sie
          dla nas ta wlasciwa gwizdka na niebiesmile)
          • gonia1974 Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 18.03.06, 14:10
            Witaj Zabba, ciekawa jestem co nam z tego wyjdziesmile!
            W tej chwili utrzymują mi się zawroty głowy, niepokój i bóle kręgosłupa;
            a jaką masz temperaturę?bo u mnie w granicach 36,8 -37,4 stopni;
            Daj mi koniecznie znać jaki wynik testu, bo ja robię dopiero w piatek.
            Cieszę się że nie jestem samasmile))
            Zabba a czy bolą Cię piersi? mnie niestety nie...
            Dzięki , trzymam kciuki!
            • zabbba Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 18.03.06, 22:26
              no walsnie wczesniej tak specyficznie pobolewal brzuszek i piersi , a teraz
              zupelnie nic. Tylko stawy i kregoslow mi daje znaki. Rano nie moge spac bo
              boli, a wieczorem zawroty glowy . Temp. tak ok.37 - no oby, oby . Trzymajmy sie
              Gonia moze cos z tego bedzie smile)))))
    • justysia111 Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 18.03.06, 17:53
      ja po pierwszym transferze miałam 3 dniową gorączkę, niestety nie udał się.za
      to za drugim razem wszystko było w porzadku i mam w brzuszku 2 dzieciątka.
      jestem przekonana ,że za pierwszym razem nie udało sie przez ta gotrączkę,
      czułam sie fatalnie.Ale mam nadzieje,że u ciebie bedzie inaczej.pozdrawiam
        • kkam1 Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 22.03.06, 13:16
          Gratulacje!
          Dajesz mi nadzieję. Od 2,5 roku staramy się i nic. W piątek jadę na pierwszą
          wizytę do kliniki w Łodzi. Już się nastawiłam na IUI. Teraz czekam na @ - dzis
          ma przyjść (od kilku miesięcy mam regularnie co 28 dni). Od jakiegoś czasu
          mierzę temp. i zawsze 27dc spada mi o 0,2 stop. i na drugi dzień ma @. Wczoraj
          jednak nie spadła, a dziś rano miałam nawet 37,4. Najgorsze jest to, że to chyba
          przez chorobę, bo źle się czuję. Zaczęło boleć mnie gardło i jestem osłabiona.
          Ale teraz mam nadzieję, że może jednak do IUI nie dojdzie smile Sprawdzę to w
          piątek przed wyjazdem.
        • aster74 Re: Gorączka a zagnieżdżenie zarodka? 22.03.06, 13:23
          Gratuluję !!! smile

No widzisz, posżło dobrze smile A już miałam wysyłać trzeciego posta na Twoje
          pytanie, ze czasem dziewczyny pisały, że przeziębienie wpłynęło wręcz
          pozytywnie na zagnieżdżanie, bo osłabiona była immunologia i organizm nie miał
          siły zwalczyc zarodka. Gdzies kiedys czytała, że jest on na początku traktowany
          jako ciało obce...

Pozdrawiam i zycze spokojnych 9 miesięcy smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka