Dodaj do ulubionych

Inseminacja i in vitro na naturalnym cyklu

26.07.07, 23:48
Czy ktoś z Was się orientuje, czy możliwa jest inseminacja i invitro na cyklu
naturalnym, bez tych wszystkich "dopalaczy"? Zaczynamy poważnie się
zastanawiać nad inseminacją, potem nad in vitro, ale z różnych względów
wolelibyśmy uniknąć stymulacji hormonalnej. Czy to wogóle możliwe?
Obserwuj wątek
        • tekla12 Re: Inseminacja i in vitro na naturalnym cyklu 30.07.07, 10:43
          Inseminacja jak najbardziej może być na cyklu naturalnym, jeśli masz
          potwierdzoną monitoringiem usg/hormony owulacją. In vitro na cyklu naturalnym
          stosuje się przy ryzyku hiperstymulacji np. przy PCO albo jeśli fsh jest tak
          wysokie, że nie będzie reakcji na "dopalacze". In vitro bez stymulacji ma bardzo
          małe szanse powodzenia - prawie nie zdarza się żeby każdy pęcherzyk zawierał
          komórkę jajową a każda z nich została zapłodniona i zaczęła się prawidłowo
          dzielić. Tak jak w naturze tyle, że zabieg jest kosztowny.
    • katarzyna.br Re: Inseminacja i in vitro na naturalnym cyklu 30.07.07, 07:42
      Ja miałam inseminację na cykklu naturalnym, bez żadnego stymulowania. U nas
      problem jest po stronie męża, ja jestem zdrowa, więc lekarz uznał, że
      stymulowanie mnie jest zupełnie niepotrzebne. To czy kobieta jest stymulowana
      czy nie zależy właśnie od tego czu u niej wszystko w poorządku - endo. , owu.
      • plemniczek4 Re: Inseminacja i in vitro na naturalnym cyklu 30.07.07, 23:29
        Jak wygląda okres przed samą inseminacją? Zona ma cykle jak w zegarku, a
        mieszkamy za granicą. Chcemy przyjechać tylko na samą inseminację, i spróbować
        właśnie na naturalnym cyklu. Długo trzeba sie przygotowywać do takiego zabiegu?
        Czy wynik Waszej inseminacji był pozytywny?
        • tekla12 Re: Inseminacja i in vitro na naturalnym cyklu 31.07.07, 09:08
          Statystycznie szanse na ciążę w jednym cyklu wynoszą procentowo - 2,1 w
          przypadku niepłodności męskiej, 5,2 przy czynniku szyjkowym, 6 w przypadku
          niepłodności idiopatycznej. Warunki przystąpienia do zabiegu dobrze by było
          ustalić w porozumieniu z kliniką, która ma go przeprowadzić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka