Dodaj do ulubionych

Kiedy test owulacyjny?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.03, 09:13
Dziewczyny! Mam kilka pytań... Pewnie dla was banalnych. Kiedy robić test
owulacyjny? Czy są różne rodzaje testów? Jaki najlepszy? Jakie ceny - około?
Pozdrawiam! Życzę powodzenia w zaciążaniu!!!
Nikola
Obserwuj wątek
      • Gość: mika Re: Kiedy test owulacyjny? IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 29.09.03, 14:05
        Najbardziej chyba dostępny test na naszym rynku to Clear Pean - 5 szt. ok.80
        zł. Też pojawiły się w ilości 7 szt. w opakowaniu - ceny nie znam. To tak
        bardzo orientacyjnie, bo nie pamiętam. Mówi się, że ich skuteczność jest
        wysoka, ale u mnie test nie wykazał owulacji choc wiem, ze na 100% była.Wiele
        dziewczyn pisało w jakiś starszych wątkach, że skutkują.
    • praktycznyprzewodnik Re: Kiedy test owulacyjny? 29.09.03, 14:46
      Tak, testy owulacyjne sygnalizuja przekroczony (krytyczny) poziom LH, w wyniku
      którego dochodzi nie później niź 40 godzin do owulacji. Sa bardzo pomocne w
      wyznaczeniudnia jajeczkowania dla osób, które starają sie o poczecie dziecka,
      ale raczej nie poleca sie ich dla sytuacji odwrotnej (chyba,ze tylko dla
      współzycia w fazie niepłodnosci poowulacyjnej).
          • Gość: oleńka Re: test IP: *.icpnet.pl 29.09.03, 17:42
            tu właśnie leży największy problem, tzn.sama musisz ocenić "na oko" która z
            kresek była ciemniejsza. Od tego dnia, a właściwie godziny liczysz około 36
            godzin (albo 40 jak podpowiada pp) i już!
            a test zacznij robić około 9 dnia jeżeli masz cykl 27-dniowy,wtedy mniej więcej
            owulacja wypada około 13 dnia i masz trzy-cztery testy "zużyte" na 1 cykl. Jak
            zrobisz test przez kilka cykli, to Ty będziesz udzielać porad.... wink
            • Gość: PP Do Paoli i nie tylko IP: 80.51.242.* 29.09.03, 18:43
              Niestety nie wiem, trzebaby spytac producenta.
              Jesli urzadzenie jest wyprodukowane jako pomoc dla osób nie planujących
              dziecka, to zapewne daje znak, gdy tylko wartość LH przekroczy jakiś poziom
              uznany za krytyczny. Ale to wcale nie znaczy, ze miało miejsce jajeczkowanie, a
              tylko tyle, ze mogło do niego dojść. W nietypowych cyklach takich wzrostów LH
              czyli "fałszywych alarmów" moze byc nawet kilka.
              A przeciez osobie, która stara sie o dziecko, chodzi o moment, kiedy ma
              miejsce ten decydujący pik LH, po którym w ciagu 36-40 godzin ma miejsce
              jajeczkowanie.
              Czyli problem leży w czułości urzadzenia, na jaki poziom LH bedzie wysterowane.
              Zaletą urzadzenia jest to,ze LH nie poddaje sie tak łatwo wpływom różnych
              przygodnych czynników jak temperatura wiec mogłoby być istotnie wiarygodne.
              Zaletą testu termicznego (jesli przeprowadzony jest poprawnie jest informacja,
              ze do akcji ruszył progesteron, a wiec MUSIAŁO dojśc do pęknięcia pecherzyka
              (choc niewiadome sa dalsze losy jajeczka).

Wydaje mi się, ze tsty paskowe owulacyjne kupowane na sztuki sa sterowane na
              wyższy poziom LH czyli z założenia sa przeznaczone dla osoby, która poluje na
              moment szczytu LH, a nie interesuja jej fałszywki.

• Gość: PP Re: Kiedy test owulacyjny? IP: 80.51.242.* 29.09.03, 18:50
      Te 36-40 godzin nie znaczy, ze z upływem tego czasu ma miejsce owulacja lecz,
      ze po 40 godzinach od piku LH już na pewno sie nie odbędzie. Wypada wtedy
      odczekac jeszcze 12 godzin na przezywalność jajeczka i wiemy, ze skonczył sie
      okres płodnosci. Stad te magiczne trzy punkty podwyzszonej temepratury i trzy
      dni od ustania objawu sluzu płodnego.
    • Gość: hanuś Re: Kiedy test owulacyjny? IP: *.toya.net.pl 29.09.03, 21:55
      A ja polecam dużo tańsze testy owulacyjne. Można je zamówić na stronie
      www.testsforless.com/dipstrip_combo_packs.asp
      Za 15 testów zapłacicie 17,50 dolców i do tego dorzucą wam 3 testy ciążowe
      gratis. Są też większe paczki. Zamawiałam, jestem zadowolona choć efektów
      jeszcze nie ma. smile
      Pozdrawiam. ania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka