Dodaj do ulubionych

4-5.06.2011 weekend z Jogą Kundalini k/o Warszawy

19.05.11, 14:39
W dniach 4-5.06.2011 (sobota/niedziela) absolwenci Kursu Nauczycielskiegi Jogi Kundalini z i-SKY (2010/2011) zapraszają na otwarty weekend z Jogą Kundalini do Bajkowej Zagrody k/o Warszawy (www.bajkowazagroda.p). W programie m.in.: WPROWADZENIE DO JOGI KUNDALINI - jak działa i dlaczego?; Lekcje JOGI KUNDALINI dla początkujących; SZTUKA RELAKSU- poczuj relaksujące dźwięki gongu i mis; JOGA NA POMYŚLNOŚĆ – wprowadzenie i lekcja jogi ; TAJEMNICE MEDYTACJI; PROGRAM DLA DZIECI; WYBIERZ KARTĘ I .... – specjalny wieczór z Jogą.

Weekend z Jogą Kundalini wg.Yogi Bhajana jest otwartą częścią Międzynarodowego Kursu Nauczycielskiego Jogi Kundalini prowadzonego przez The International School of Kundalini Yoga (iSKY). Zajęcia są organizowane i prowadzone przez absolwentów kursu.

Szczegółowy harmonogram na: jogakundalini.blogspot.com/

Opłata: obejmuje posiłki wegetariańskie: Sobota 45 zł; Niedziela 35 zł: Dzieci: 2- 12 lat bez opłat: możliwość noclegu za dodatkową opłatą.

Info i zagłoszenia: jogakundalini@gmail.com 603 781 098
Obserwuj wątek
  • mvszka Re: 4-5.06.2011 weekend z Jogą Kundalini k/o Wars 09.08.11, 18:08
   Próba otwierania Kundalini przez człowieka to nie tylko kpina... głupota... ale i litość dla osoby porywającej się aby wyręczać Boga. Przez tą osobę mówi geniusz własnego ego z głębin jej podświadomości.

   Działając w ten sposób można bardzo łatwo otworzyć swoje furtki i wpuścić w ciało inną energię, która nie ma nic wspólnego z Boskim Ogniem. Oby ona nie okazała się dla wielu potężnym utrapieniem!

   Obserwuję wielu ludzi wspinających się po ścieżkach spirytualnych ... master reiki, która wypala 20 papierosów dziennie w chwilach przerwy między swoimi sesjami... i tych innych goniących za własnym sukcesem, którzy żyją w samouwielbieniu... potrafią wszystko... czytam ich cenniki... i ręce mi opadają ... Czy naprawdę myślicie, że za takimi działaniami kryje się Boska Energia? Oszukują innych i samych siebie ...

   Są osoby, które ze łzami w oczach i z "wielką miłością" w sercu przeforsują każdy swój życiowy projekt. Prawdziwy człowiek powinien przemyśleć wiele swoich pomysłów zanim je wprowadzi w akcję. Nie wolno działać po omacku. ... dla własnego dobra.
  • mvszka co to jest kundalini 09.08.11, 18:32
   W dzisiejszych czasach słowo kundalini jest nadal obco brzmiące w terminologii Nowej Ery. Bardzo niewielu ludzi słyszało o kundalini, a jeszcze mniej rozpoznaje symptomy fizyczne i psychiczne, związane z tym procesem. Tylko ci, którzy zetknęli się z sekretną wiedzą, ze starymi manuskryptami z Indii wiedzą co to słowo oznacza. Kundalini to rozwój spirytualny człowieka. Największa tajemnica w historii ludzkości, nawet w obecnych czasach. To słowo ciężko przetłumaczyć na zachodni język. W języku chińskim używa się określenia "kung-fu" lub " tiamnu". Przez Japończyków zwany energią "Ki". Najbliższym słowem w języku zachodnim, "Duch Święty" lub "Boski Duch". I tak kiedy mówimy o uniwersalnym fenomenie tym bardziej jest niezrozumiały przez ludzi. W obecnych czasach na Zachodzie bardzo dużo psychiatrów i psychologów usiłuje pomóc ludziom podczas budzenia się kundalini.

   W USA i Kanadzie są Pogotowia Spirytualne, zatrudniające osoby znające ten temat, czynne 24 godz. na dobę. Pomagają na różne sposoby ludziom uwikłanym w procesy wyższego rozwoju świadomości, transformacji. Niestety, bardzo mało jest lekarzy którzy potrafią naprawdę pomóc, w tym ciężkim dla człowieka okresie. Ciągle ta wiedza jest tajemnicza. Wielu lekarzy w ogóle nie wierzy w ten proces. Symptomy kundalini leczą jak chorobę, co w konsekwencji tylko pogarsza ten stan. Nie jest to tylko jeden symptom ale cały kompleks fizycznych, psychicznych a także mistycznych znaków.

   Osoby objęte przebudzeniem kundalini są zdesperowane, pełne obaw, szukają bezskutecznie pomocy. Tylko niewielu Yoginów potrafi pomoc takim ludziom. Nie wszyscy mają do nich dostęp. Jest faktem, że w trakcie budzenia się kundalini, taki człowiek otrzymuje magiczne dary. Powinien to być sygnał, mówiący o spirytualnym procesie w ciele człowieka. W kulturze indyjskiej energię kundalini nazywa się kundalini Sakti - przedstawiana jako wąż. Jest Ona manifestacją Wszechświata. Tak samo manifestuje się ta osoba, u której zachodzi ten proces. Energię kundalini posiada każdy w swojej kości ogonowej. Jest zamknięta i uśpiona.

   Dopiero kiedy Bóg Shiva się manifestuje dochodzi do otwarcia tej energii (wierzenia hindusów). Połączenie dwóch energii, Sakti i Shivy to kundalini.

   Również stare manuskrypty opisują tą energię jako dwa skręcone węże biegnące przez całe ciało człowieka. Słynny kaduceusz, symbol medycyny, zdrowia, healingu i transformacji. Ten sam symbol jest identyfikowany z planetą Marduk lub Nibiru. Również symbol DNA. Kiedy budzi się kundalini następuje wyższy rozwój człowieka poprzez aktywizację DNA. Sekretne drzewo życia. Sekretna realizacja Boga. Korzeń kundalini (kaduceusz ) reprezentuje centralny układ nerwowy (kręgosłup).

   W fizycznym ciele jest zwany sushumną. Nie można go zobaczyć gołym okiem. Subtelny, eteryczny kanał zbudowany z włókien nerwowych. Kiedy energia kundalini śpi, wtedy występuje zagubienie między światem mentalnym i spirytualnym. Człowiek manifestuje się mocniej na planie fizycznym. Sytuacja się zmienia, kiedy kundalini zaczyna być aktywne. Człowiek dojrzewa spirytualnie, rozpoznaje 5 elementów (woda, ogień, ziemia, powietrze, drzewo) i staje się kompletny. Osiąga połączenie z kosmosem i z wyższymi energiami. Przekracza wyższe wymiary. Używa nie tylko ciała, ale również i duszy, która jest wielowymiarową egzystencją we Wszechświecie. Sushumna to spiralna kolumna pomiędzy kością ogonową i czubkiem głowy (czaszki). Ten kanał jest pusty. Obudzone kundalini wypełnia go świecąco - brylantowym fluidem. Identyfikowany z planetą Merkury, zwany "żywym srebrem" lub zmiennym. Kaduceusz jest zbudowany z dwóch przewodów zawiniętych 3 i pół razy od korzenia wzdłuż sushumny. Składa się z lewego kanału - ida i prawego - pigala.

   Przez idę płynie energia negatywna, żeńska, ma swoje zakończenie w prawej przegrodzie nosa. Jest energią zimną. Przynależy do księżyca. W prawym kanale, pigali płynie energia męska, ma zakończenie w lewej przegrodzie nosa. Jest energią gorącą. Przynależy do słońca. Te dwa kanały kontrolują również sympatyczny i parasympatyczny układ nerwowy. W normalnych warunkach u człowieka pracują dwa kanały: ida i pigala. Kiedy budzi się kundalini następuje transformacja. Świetlisty fluid, żywe srebro wpływa do nerwów (nadies) i do wszystkich połączeń nerwowych. Z korzenia kręgosłupa podnosi się i napełnia tym fluidem dotąd pusty kanał sushumna. Otwiera po drodze cały zespół czakr. Od tego momentu człowiek czuje przepływającą energię przez całe ciało.

   Energia kundalini oczyszcza organizm, usuwa wszystkie blokady i przeszkody, fizyczne, emocjonalne i mentalne. Wszystko czyści i odnawia. Ten proces bardzo często jest dramatycznym okresem w życiu takiego człowieka. Wszystko co stare zostaje wycierane i zmieniane na miłość, prawdę i święte zrozumienie. Bardzo ważna część tego świętego oświecenia. Trzeba umieć utrzymać balans i przetransferować się w czystą esencję człowieka. Fluid świetlny - Merkury oczyszcza wszystkie ośrodki czakr ze starych przeżyć (samskaras),z poprzednich żyć. Kundalini osiąga coraz wyżej sushumnę i ciągle oczyszcza. Dotyczy to również chorób i uszkodzeń ciała jakie miały miejsce w tym i w poprzednich życiach. Jeśli ten proces przebiegnie pomyślnie człowiek będzie jak nowonarodzony. Kundalini może otworzyć się niekontrolowanie ( spontanicznie ) jak i również co ma miejsce u Yoginów wschodnich poprzez praktykowanie długich ćwiczeń yogi.

   Kundalini może być nieprzyjemne a nawet śmiertelne, jeśli jest źłe kontrolowane albo nierozpoznane. Może dojść do uszkodzenia kręgosłupa albo innych części ciała.

   Symptomy i znaki otwierającego się kundalini

   Kilka najbardziej charakterystycznych:
   1. spazmatyczne skręcanie się mięśni,
   2. przepływ energii w całym ciele, uczucie elektryczności,
   3. duża wrażliwość ciała, swędzenie, wibracje, kłucia,
   4. bardzo intensywne zimno lub gorąco,
   5. niekontrolowane ruchy ciała (szczególnie podczas snu, rzucanie ciałem podobne do padaczki), symptomy niespokojnych nóg,
   6. zmiany w jedzeniu i spaniu,
   7. nadwrażliwość i ciągłe zmęczenie,
   8. uczucie ucisku na czaszkę, silne bóle głowy z uczuciem pękania na wiele
   mniejszych części,
   9. szybkie bicie serca, bóle w klatce piersiowej,
   10. problemy z układem trawiennym,
   11. drętwienie nóg, szczególnie lewej,
   12. ból i bloki całego ciała, często w karku i kręgosłupie,
   13. spontaniczne wydawanie dźwięków,
   14. zmiany nastrojów od radości do smutku,
   15. wewnętrzny dźwięk w uszach podobny do fletu, wodospadu, śpiewu ptaków, brzęczenia pszczół, grzmotów,
   16. mentalne roztargnienia,
   17. uderzenia gorąca szczególnie w okolicach czaszki,
   18. doświadczenia wychodzenia z ciała, wspomnienie przeszłych żyć, podróże astralne,
   19. widzenie aury, znajomość czakr - automatyczna, kontakty ze swoim opiekunem duchowym, zdolności healingu,
   20. zwiększenie zdolności poetyckich, pisarskich, muzycznych, artystycznych,
   21. zwiększona aktywność paranormalna, rozmowy z Bogiem.

   To są tylko te najczęściej występujące. Kundalini czasami otwiera się tylko częściowo i te dolegliwości nie występują silnie. Ale prawie zawsze towarzyszy temu wielka frustracja. Lekarze nie potrafią rozpoznać przyczyny złego samopoczucia czy choroby.

   Kundalini nie jest chorobą, jest transformacją. A wszystkie objawy chorobowe to zjawisko pseudo-choroby. Bardzo często jest to bolesny proces trwający długie lata.

   Kundalini, chrzest ogniem. Ogniem nad ognie, złotym. W nadchodzących czasach będzie na świecie więcej ludzi "ochrzczonych w złotym ogniu". Toteż powinniśmy więcej na ten temat wiedzieć. Nigdy nie wiesz czy nie będziesz następnym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka