Dodaj do ulubionych

problemy ze skórą i nie tylko

20.11.06, 22:54
W zeszłym tygodniu aczęłam chodzić na jogę, codziennie. Od tamtej pory
pogorszył mi się stan skóry, pojawiły się jakieś wypryski,czy to możliwe,
żeby organizm tak się oczyszczał dzięki jodze, że usuwa toksyny przez skórę ?
Poza tym ogólnie czuję się jakaś zmęczona i osłabiona ostatnio, czy to też
może mieć związek?
Obserwuj wątek
    • catalunya72 Re: problemy ze skórą i nie tylko 20.11.06, 23:38
      Możliwe. Poza tym dokłada się do tego pewnie stres wynikający z przemęczenia -
      podziwiam Cię, że zaserwowałaś sobie taką ostrą dawkę już od samego początku...
      Sama chodziłam najpierw dwa razy w tygodniu, bo po poprostu nie byłam w stanie
      częściej ;))
    • patchwork30 Re: problemy ze skórą i nie tylko 29.11.06, 20:02
      To jest bardzo ciekawe, co napisalas. Taka reakcje zna sie w homeopatii i
      nazywa pogorszeniem pierwotnym. Wg. zasad homeopatii sila zyciowa (pobudzona
      lekiem homeopatycznym) stara sie usunac chorobe produkujac nieszkodliwe dla
      organizmu objawy. Czesto zdarza sie tak, ze gorszy objaw znika, zas pojawia sie
      objaw lagodniejszy. Wg. homeopatii objawow tych nie nalezy tlumic. Kiedy
      organizm dojdzie do siebie, to objaw zniknie.

Widac intensywne cwiczenie jogi ma podobne dzialanie na sile zyciowa. Bede o
      tym opowiadac wszystkim znajomym homeopatom :-)))
      pzdr.

• catalunya72 Re: problemy ze skórą i nie tylko 29.11.06, 22:18
          Dlaczego się nie zapowiada??? Nie musisz od razu zostawać wegetarianką, ale z
          czasem zobaczysz, że organizm sam Ci podpowie, co jest dla niego dobre, a co
          niekoniecznie.
          Sama nie założyłam sobie zmiany diety równocześnie z rozpoczęciem prakyki jogi,
          ale wierz mi, taka zmiana następuje po prostu samoistnie - po kilku miesiącach
          zupełnie już nie mam ochoty na śmieciowe jedzenie... A nawet jak się zdarzy,
          nie czuję się potem dobrze.
          PS. Dalej twardo ćwiczysz codziennie :))?
          • ta_kajka Re: problemy ze skórą i nie tylko 29.11.06, 22:25
            Też miałam nadzieję, że odejdzie mi chęć szczególnie na słodycze, ale jest
            wprost przeciwnie , poza tym wracam z jogi ok 9-10 wieczorem i mam potworną
            ochotę na coś niezdrowego do jedzenia i zwykle nie umiem sobie odmówić.
            I przystopowałam trochę - stwierdziłam, że za bardzo mnie męczą codzienne
            ćwicznia i chodzę 3 razy w tygodniu,ale teraz znowu czuję, że to chyba za mało,
            bo sie rozleniwiam :] muszę znaleźć jakiś złoty środek
              • ta_kajka Re: problemy ze skórą i nie tylko 29.11.06, 22:35
                Zależy w jakich ilościach :]
                Poza tym owszem, są dość niezdrowe- wiele osób ma problemy ze skórą po
                czekoladzie, poza tym utwardzany tłuszcz roślinny zawarty w większości słodyczy
                to straszny syf, a ponadto cała gama "witamin" z grupy E ;}
                Najgorsze jest to , że mam świadomość co powinnam jeść, a czego unikać, ale
                mimo to nie potrafię się do tego zastosować...
                • catalunya72 Re: problemy ze skórą i nie tylko 29.11.06, 23:05
                  > Zależy w jakich ilościach :]
                  Fakt :)))
                  Rzekomy wpływ czekolady na skórę jest chyba jednak przesadzony. Poza tym parę
                  kostek gorzkiej czekolady to chyba najlepszy wybór (może poza suszonymi
                  owocami, bakaliami itp) kiedy już naprawdę nie możemy się oprzeć pokusie (a i
                  po co tak do końca się opierać?) A na witaminki z grupy E ochota przechodzi
                  zdecydowanie!
    • onlyoner Re: problemy ze skórą i nie tylko 06.12.06, 21:04
      Wielce prawdopodobne że to uczulenie na coś związanego z ćwiczeniami (strój,
      mata, przyrządy, kurz albo coś innego z sali). Robiłaś jakieś testy alergiczne ?
      Przyczyną może być też zbyt niska temperatura w czasie ćwiczeń (czego efektem są
      tzw "zimne poty")
      • ta_kajka Re: problemy ze skórą i nie tylko 06.12.06, 23:08
        uczulenie odpada- nie bywałam nigdy uczulona na cokolwiek, poza tym to taki
        typowe zmiany trądzikowe na twarzy. Już teraz jest lepeiej, wydaje mi się , ze
        tak jak napisałam w pierwszym poście organizm jakoś zaczął się dzięki jodze
        trochę oczyszczać z toksyn
            • onlyoner Re: problemy ze skórą i nie tylko 09.12.06, 15:50
              Na mój rozum te kilka(naście ?) dni to za mało by procesy "oczyszczania"
              uaktywniły się w dostrzegalnym stopniu. To po pierwsze, a po drugie uważam że
              toksyny w wypryskach nie pochodzą z procesów wydalniczych lecz są produkowane
              przez bakterie których mnożeniu sprzyja między innymi zaczopowanie mieszków
              włosowych. Wiem też z własnego doświadczenia że mnożeniu bakterii sprzyja
              wydzielanie "zimnego potu" na skutek wysiłku wkładanego przez kilkadziesiąt
              minut w utrzymanie statycznych pozycji przy nieruchomym powietrzu i niskiej
              temperaturze w sali ćwiczeń.

Do szybkiego oczyszczenia organizmu z nadmiaru zbędnych lub szkodliwych
              substancji nie wystarczą same ćwiczenia, przydałyby się jeszcze masaż, sauna,
              odpowiednia dieta oraz pewne, dość drastyczne zabiegi higieniczne ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka