Dodaj do ulubionych

Zielona Góra-gdzie na jogę?

07.12.06, 15:55
Witam
Do kogo warto na jogę w Zielonej Górze?
Chodzi mi o coś sprawdzonego, zaangażowany nauczyciel, miła atmosfera itd.
Zaczynam od zera, nie chcę trafić do firmy, gdzie joga jest jednym z "działów
usług" pomiędzy tańcami i siłownią;)
Obserwuj wątek
    • maja-3 Re: Zielona Góra-gdzie na jogę? 08.12.06, 10:35
      Witaj,
      Jest kilka miejsc w Zielonej Górze, to zależy jaką jogę chciałabyś ćwiczyć.
      Jeśli bardzo precyzyjną, dokładną - wg metody Iyengara, to warto wejść na ul.
      Lisią 10, tam m.in prowadzi zajęcia Jola Musolf ( stronkę szkoły znajdziesz na
      ogólnopolskim portalu joga-joga). Dobra nauczycielka i miła osoba.
      Ja jestem instruktorem ćwiczeń psychofizycznych ze specjalnością joga, prowadzę
      łagodne zajęcia rozciągająco rozluźniające, jogę, którą można nazwać klasyczną
      (stronka: marina3.w.interia.pl). Zawsze możesz spróbować.
      Pozdrawiam serdecznie- Marzanna
      • watergirl73 Re: Zielona Góra-gdzie na jogę? 11.12.06, 11:08
        maja-3 napisała:

> Witaj,
        > Jest kilka miejsc w Zielonej Górze,

Dziekuję za odpowiedź. Na razie nie wiem jaką jogę, dopiero zaczynam czytać:)
        Chodzi o to, żeby znów ciało było giętkie, a i przy okazji jakichś mięśni
        nabrać, o ile to się da przy jodze.
        Pozdrawiam
        • maja-3 Re: Zielona Góra-gdzie na jogę? 15.12.06, 09:33
          Sorki, że tak późno odpowiadam. Szybsze efekty na pewno osiągasz ćwicząc jogę wg
          metody Iyengara, ponieważ wymaga ona dużo większego wysiłku i pracy z ciałem niż
          przy jodze klasycznej czy też np wg Sivanandy.
          Hatha-joga jest metodą wszechstronną, nie tylko rozciąga mięśnie, ale je
          wzmacnia. Powoduje, że ,,nabieramy" mięśni, tyle, że są one smuklejsze. To jest
          zupełnie inne wzmacnianie ,niż np. na siłowni, jeśli użyć najprostszego
          porównania.Mówimy jednak tylko o jednym z aspektów hatha-jogi. O reszcie zapewne
          sobie już poczytałaś, albo jesteś w trakcie.
          Życzę powodzenia na ścieżkach jogi i pozdrawiam!
          • catalunya72 Re: Zielona Góra-gdzie na jogę? 15.12.06, 11:31
            maja-3 napisała:

> Sorki, że tak późno odpowiadam. Szybsze efekty na pewno osiągasz ćwicząc jogę
            w
            > g
            > metody Iyengara, ponieważ wymaga ona dużo większego wysiłku i pracy z ciałem
            ni
            > ż
            > przy jodze klasycznej czy też np wg Sivanandy.

A co rozumiesz przez jogę klasyczną?
            • maja-3 Re: Zielona Góra-gdzie na jogę? 21.12.06, 10:24
              Hatha-jogę czerpiącą doświadczenie z rozmaitych tradycji jogi, łagodniejszą i
              nie tak precyzyjną niż np. Iyengara, nie tak mocną jak Astanga, ale to nie
              znaczy, że nie obowiązują ją kanony i zasady ( w Polsce najwcześniej
              spopularyzowana przez takich nauczycieli Michalska, Młotkowski, później
              Kulmatycki-zresztą autorzy książek.
              Świątecznie pozdrawiam
                • maja-3 Re: Zielona Góra-gdzie na jogę? 13.02.07, 10:16
                  Z tego co się orientuję, to w Zielonej Górze zajęcia są prowadzone od po do
                  piątku, spróbuj jeszcze wrzucić do wyszukiwarki Ewę Kupiszewską, wiem ,że jest
                  taka osoba która prowadzi zajęcia jogi chyba przy ul. 1 Maja, (proszę nie
                  traktuj tego jak rekomendacji ale jako neutralną informację, byłam u tej pani
                  kilka lat temu i to raz. Mnie akurat sposób prowadzenia i ,,treść" nie
                  odpowiadały, ale może komuś innemu - tak).
                  Instruktorzy często nie organizują zajęć w soboty, ponieważ niejednokrotnie w
                  weekendy organizowane są różne warsztaty jogi, na które i oni wyjeżdżają. Chyba
                  że mamy do czynienia z dużymi szkołami jogi (jak to bywa w W-wie czy Krakowie,
                  gdzie jest wielu nauczycieli są możliwe zastępstwa). Życzę powodzenia, pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka