Dodaj do ulubionych

Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka

06.05.10, 16:57
Znalazłam fajną ofertę na
wczasy z dziećmi w Łazach
. W programie pobytu są zajęcia dla
maluchów, animacje, ogniska, jest sala i plac zabaw i co ważne
blisko do morza. Ponieważ cena jest atrakcyjna (a można jeszcze
wytargować rabat :)jadę na 3 tygodnie w drugiej połowie lipca. Czy
znacie ten ośrodek, a może ktoś jedzie z dziećmi?
Obserwuj wątek
      • Gość: jaa Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 14:22
        w sierpniu 2010 r wrocilam z Rusałki. byłam tam z męzem i 4 letnim dzieckim. warunki dalekie od standardów, ale przy takiej cenie cudow sie nie mozna spodziewac.. mrówki, wilgoć, brak ciepłej wody przez cały tygodniowy pobyt, smierdzaca szafa. przydzielono nam pokoj z łóżkiem pietrowym- i tak szczerze gdyby ktos mial jeszcze z nami mieszkac w tym pokoju to ciezko byloby sie pomiescic. rekompensuje te niedogodnosci napewno odleglosc od plazy-rzut beretem :) jedzenie bardzo smaczne-a sniadania podawane w formie szwedzkiego stołu dobrze sie sprawdzily gdyz kazdy mogl jesc to na co mial ochote bo wybor jedzenia byl duzy- tyle tylko ze nalezalo isc w pierwszej turze zeby zalapac sie na cieple. "pani do zabaw z dziećmi" z tego co obserwowalismy tez sie spisywala i dzieciaki z nia szalaly choc my z jej uslug nie korzystalismy
      • mirkawa73 Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 09.07.11, 21:28
        Witajcie.
        Zgadzam się z opiniami odnośnie standardu pokoi. Dzisiaj właśnie wróciłam z Rusałki z urlopu. Mąż, żona i dwójka dzieci. Pierwsze wejście do pokoju - rozczarowanie. Tak - ubogo, ale w naszym pokoju kanapy się nie rozwalały (wręcz były wygodne), czysta pościel. Jak poprosiłam personel o dwie dodatkowe poduszki - 2 minuty - załatwione. U nas nie było wilgoci, ani grzyba, woda na głowę nam się nie lała, robactwa nie było. Łazienki czyste, non stop ciepła woda. Ogólnie warunki - 3+, ale za to inne sprawy na 5 a nawet 6!! Codziennie jakieś atrakcje - niedziela - clowni - REWELACJA, nawet dla dorosłych, wtorek - ognisko i kiełbaski, środa - potańcówka z muzyką na żywo, czwartek - i piątek - karaoke. Codziennie animacje dla dzieci. Grzech tu nie wspomnieć o rewelacyjnej pani ANI - cierpliwej i pogodnej osobie, za którą będą tęsknić nasze Myszki i my - rodzice. Reszta personelu - bez zastrzeżeń. Zawsze uśmiechnięte panie. Nie chcę pisać elaboratów - zastanówcie się tylko, dlaczego ludzie wracają do Rusałki... Bo nie najważniejsze są warunki, lecz atmosfera tam panująca. A jeśli ktoś ma wymagania - to proponuję inne ośrodki (również w Łazach) za podwójnie wyższą stawkę....
        My na pewno wrócimy ta za rok.
      • grimsvotn Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 27.07.11, 16:11
        zatrważająca jest ilość skrajnie negatywnych opinii o rusałce. wybieram się tam po raz drugi, w połowie sierpnia. nigdy nie zauważyłem problemu z recepcjonistką. nie jest też raczej puszysta. wręcz szczupła, ale każdy ma swoje standardy :P byłem rok temu z narzeczoną i z córką i z piłeczkami do pingla nie było kłopotu. i ogłaszam wszem i wobec, że w łazach można je dostać w co drugim namiociku z pierdółkami, zabawkami itp. pokoje mogłyby być faktycznie odnowione, ale w końcu nie po to się jedzie na morze, żeby w nich siedzieć. my korzystaliśmy z nich jako z miejsc noclegowych, a nie mieszkań, w których spędza się dużo czasu. rano wstać, śniadanie, plaza, potem obiad i do centrum. do pokoju na spanie i kąpanie. bojler też działał bez zarzutu, chociaż faktycznie wygląda, jakby miał się rozpaść. podsumowując, nie jest idealnie, ale z takimi skrajnymi sytuacjami, jak opisują basia i wczasowiczka nigdy się nie spotkałem. ogólne wrażenia w porządku, cena przystępna. więc polecam.
      • Gość: Mama Jasia Polecam Rusałkę IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 14.02.14, 11:29
        Byliśmy w Rusałce z dzieckiem w zeszłym roku. Przed wyjazdem miałam mieszane uczucia ze względu na rozmaite opinie w internecie, ale ponieważ były to zdecydowanie udane wczasy postanowiłam napisać. Mieszkaliśmy w domkach - pokoje nie są duże i faktycznie z lat 80-tych, ale suche, czyste zarówno łóżka jak i pościel ( z tego co się zorientowałam, to w części pokoi nowe).Odnowione łazienki z prysznicami. W pokojach stoliki i krzesła, które można wystawić na zewnątrz. W wyposażeniu każdego pokoju TV, czajnik, kubki. Nie ma tam luksusów, ale jest wszystko co niezbędne aby spędzić tygodniowy urlop, zresztą pokój traktowaliśmy raczej jako miejsce do spania, bo ośrodek zapewnia bardzo dużo atrakcji - szczególnie dla dzieci, choć dla całych rodzin organizują ogniska, wieczorki z muzyką na żywo. Do tego dobre jedzenie - bez żadnych ograniczeń ilościowych i 5 min. do plaży. W tym roku jadą nasi znajomi
    • czak_norris Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 04.03.11, 17:52
      Ja co roku jeżdżę do Łazów k/ Mielna. Mała, cicha miejscowość wczasowa, niewielkie centrum ze sklepami i knajpkami. W Rusałce byłem przez kilka ostatnich sezonów (też z dzieciaczkiem) i byłem bardzo zadowolony. Bliżej plaży się chyba nie da. Przejść przez ulicę wystarczy, i już są wydmy. Rewelacja. Ceny niewysokie (od 40 złotych), standard nienajgorszy. Oczywiście można się zawsze do czegoś przyczepić, ale za tą cenę nikt Hiltonów nie wymaga :P
      Mają domki, niestetyy bez aneksów, ale jest nieźle wyposażona kuchnia dostępna dla wszystkich.
      Mam nadzieję, że pomogłem :D
      • Gość: milena0101 Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.11, 12:16
        Czytam wpisy na forum, a ponieważ znam Rusałkę, napiszę coś od siebie. Byłam tam już klika razy (dokładnie 3)
        Prawda, że położenie ośrodka jest super, a od zeszłego roku, jedzenie, obsługa, animacje dla dzieci również. Słabym punktem są pokoje, ale np.- każdy z nich ma swój bojler więc pisanie o braku ciepłej wody jest bzdurą - jak ją sobie Pani wychlapałaś, to poczekaj, aż się nagrzeje - 60 litrów wrzątku raczej wystarcza jednorazowo dla 2-3 osób, a terma pracuje przecież cały czas. Pokoje są małe - ok.10m2, ale recepcja informuje o tym, widać je zresztą na zdjęciach. Wyposażenie nie nowe, ale nigdy nie miałam tam brudnej pościeli itp - bo ta była z tego co widziałam wymieniana - kołdry i poduszki są białe, lekkie, pościel prana w pralni (widać jak odbierają i przywożą). Awarie zdarzają się wszędzie, więc dramatyzowanie chyba trochę przesadzone - gdyby obsługa nie reagowała i nie usuwała ich, to rzeczywiście świadczyłoby to o ignorowaniu Gości, ale taki chyba nie było? W moim domku nie było mrówek, choć pewnie mogły się zdarzyć, ale ośrodek leży przy lesie, pokoje mają wejścia z dworu, dookoła są trawniki i zieleń. Wilgoci nigdzie nie zauważyłam, a nocowałam tam już w trzech różnych pokojach. Zarówno recepcjonistki, jak i pozostałe osoby dla mnie były miłe i uczynne. Była to również powszechna opinia innych osób. Po prostu uważam, że płacąc w ub. roku ok. 75 lub 70 zł za dzień pobytu z wyżywieniem (szwedzki stół) - chwalonym wszędzie, bo przychodzili nawet wczasowicze z innych ośrodków, zajęciami dla dzieci, ogniskiem, wieczorkami tanecznymi, parkingiem i mając pokój z łazienką prawie przy plaży nie należy oczekiwać standardu hotelowego. Jeżeli kogoś stać na wczasy z dziećmi za 2-3 tysiące to ok, my jeździmy za połowę tej kwoty, spędzamy wakacje w miłym gronie czego i innym życzę.
        • brown_maniek1971 Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 17.07.11, 21:09
          ja też byłem w rusałce w te wakacje i muszę się zgodzić, że standard pokoi nie jest wysoki, wszystko takie trochę jak z ubieglej epoki, ale brudu tam nie ma. pościel fest czyściutka, żadnego grzyba ani niczego takiego nie widziałem. do plaży bardzo blisko, jest parking, są animacje dla berbeciów, a moim zdaniem rewelacją są imprezy dla dzieci z klaunami. raz w tygodniu zabawy, gry z nagrodami itp to świetna sprawa. jedzenie też okej. szwedzki stół na śniadanie i obiadokolacja. szczerze polecam, sam za rok na pewno wrócę.
            • Gość: Archeo Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.devs.futuro.pl 01.08.11, 11:28
              Ośrodek SPOŁEM z lat '70 - czas zrobił swoje.

Plac zabaw jest po prostu niebezpieczny dla dzieci.

Pokoje są niedomyte i śmierdzące! Bardzo śmierdzące, włączając w to łózka i koce z roku narodzin ośrodka. Tapczany - matko o tapczanach bym zapomniała - to pomniki historii wraz z ich życiem wewętrznym.

Okolica - hhaha dziury w betonowych ścieżkach i drogach są szczególnie polskie i takie przyjazne dzieciom ;]

KOwiec- Pani "puszysta" jak ktoś ją wcześniej nazwał, cokolwiek nie nieuprzejma, nie ma pojęcia o dzieciach i zajmowaniu się z nimi. Animacje są nie tylko przereklamowane co w zasadzie trudno okreslić czym są. Na pewno nie są kierowane do mniejszych dzieci. Jedna Pani nie jest w stanie zapanowac nad grupą dzieci, a w każdym razie nad tym czy ilość dzieci oddanych zgadza się z ilością dzieci wydanych.

Sala zabaw - na sali zabaw prędzej można znaleźć prusaka i uzbierać górkę piachu z dywanu niż np. zatęperowaną kredkę :) Zabwaki w śladowej ilości i w znacznym rozkładzie. Wiadomo czas ....

Co do wkładu dzierżawcy - czuję się nieco zniesmaczona wpisem na forum, ponieważ ośrodek reklamuje się nico inaczej (co wprowadza w błąd), a brud jest niewybaczalny!!!
    • Gość: rodzina 2 + 2 Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.toya.net.pl 13.02.14, 16:20
      Byłam w Rusałce w ubiegłym roku i w tym też się wybieram z 5-latkiem i 2-letnią córeczką. Duża część komentarzy wydaje się naciągnięta do granic możliwości.
      Bardzo trafnie ktoś przede mną napisał, że nie ma takiej możliwości, żeby nie było ciepłej wody, chyba, że ktoś sam sobie wyłączył bojler albo wychlapał całą wodę.
      W ubiegłym roku były w pokojach telewizory, radia i odnowione łazienki. Place zabaw też wyglądają super. Najlepsze mimo wszystko są chyba te animacje dla dzieciaczków - bawią się na świeżym powietrzu, a jak pogoda nie dopisuje to w sali zabaw. A to rysunki kredą na chodniku, a to podchody. Raz w tygodniu przyjeżdża cyrk, raz klauni i raz Indianie, żeby grac i śpiewać. Nawet nam, dorosłym Indianie się bardzo podobali :)
      Zdjęcia nie kłamią i albo komuś odpowiada nieco niższy standard w lepszej cenie, albo nie. Zresztą biorąc pod uwagę te cyrki, klaunów, ogniska z kiełbasą itp. (wszystko wliczone w pobyt) to i tak jedna z lepszych ofert w Łazach jak się jedzie z dziećmi.
    • Gość: Jolcia Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 14.02.14, 11:52
      Byliśmy w Rusałce dwa razy - jeśli ktoś nie ma wygórowanych wymagań odnośnie pokoi, to zdecydowanie polecam (chociaż w budynku w którym jest recepcja i stołówka są droższe pokoje i studia - trzy lata temu jeszcze ich nie było). W domkach jest wszystko co najpotrzebniejsze, można sobie też dodatkowo wypożyczyć lodówkę (my nie skorzystaliśmy, bo jest aneks kuchenny przy recepcji). Nasze dzieciaki były zachwycone Panią Asią prowadzącą zajęcia, my atmosferą panującą w ośrodku. Cała obsługa bardzo pomocna - w kuchni dostaliśmy nawet specjalnie zupę pomidorową dla dzieciaków, bo nie chciały jeść barszczu. Do ośrodka - podejrzewam, że nie tylko w naszym turnusie - w większości przyjeżdżają rodzice z dziećmi (nasze szybko znalazły sobie przyjaciół). Rozmawialiśmy przy ognisku i w większości wszyscy chwalili sobie położenie ośrodka oraz to, że jest duży zielony teren, place i sala zabaw i co ważne naprawdę dobre domowe jedzenie.
    • Gość: Monita Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.pikonet.pl 14.02.14, 16:19
      Byliśmy aż 3 tygodnie w sierpniu 2013 roku z dwójką dzieci 5 i 1,5 roku. Pokoje fakt małe i przypominają czasy "Gierka" ale nie po to się jedzie nad morze żeby w pokoju siedzieć. Olbrzymi plus za bliskość do morza co przy wyjeździe z dziećmi bardzo istotne oraz za wyżywienie, nawet moje wybredne dziecko zawsze znalazło coś dla siebie. Raz trafiło się jakieś strasznie twarde mięsko i ku naszemu zaskoczeniu kelnerka sama podeszła i zaproponowała że jeżeli mięso dzieciom nie smakuje to kuchnia zaraz usmaży polędwiczkę i tak też się stało więc sprawa załatwiona super. Animacje dla dzieci rewelacja (klauni i indianie super).
      W tym roku też się tam wybieramy.
      Polecamy ośrodek
      • Gość: mariano-italiano Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.toya.net.pl 21.02.14, 10:30
        Popieram, popieram i jeszcze raz popieram. Nigdy nie interesowaliśmy się bliskością morza od ośrodka, ale dopiero teraz czujemy różnicę i zamiast zasuwać z parawanami, leżakami itp. przez 15 minut do plaży myk-i i jesteśmy. Kuchnia faktycznie też super - tak po domowemu. Jak ktoś tak jak my ma młodszaka uczulonego na gluten to też nie było problemu, żeby dostawał coś innego. Raz w trakcie naszego pobytu (1 tydz.) wpadł cyrk, raz klauni pobawić się z dziećmi. W każdym razie młody animacjami był zachwycony :)
        Pokoje proste, wyposażone w to, co na urlopie jest potrzebne: telewizor, radio, czajnik, czysta łazienka. Nawet mają dla każdego sprzęt plażowy w pokojach, więc nie trzeba latać i wypożyczać.
        Jak się uda zgrać z szanowną małżonką urlopami to pewnie w tym roku też wybierzemy Rusałkę.
    • Gość: Jagusia Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 19.02.14, 16:52
      Faktycznie "cudna" ta Łeba - 1 m2 na plaży dla całej rodziny. Poziom hałasu jak na przystanku tramwajowym w godzinach szczytu. Jak ktoś lubi jechać z miasta w tłok, to faktycznie warte polecenia. W Łazach w kierunku na Dąbkowice jest 7 km dzikiej plaży - cisza, spokój, czasem w odległości 50 m nie ma żywego ducha. Takie miejsca nad polskim morzem to już rzadkość. Spacer brzegiem morza, to prawdziwa przyjemność. Nie zamieniłabym tego miejsca na inne i szczerze Wam je również polecam.
    • Gość: Liliana Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.14, 14:01
      Oj tak! Polecam Rusałke jako fantastyczne miejsce na rodzinne wakacje! Może to trochę egoistyczne,ale dzięki kolorowemu programowi zabaw dla dzieci rodzice mają je z głowy na jakiś czas czyli świetnie wypoczywają. Ośrodek jest ogrodzony,a dzieci co roku masa więc razem biegają cały dzień i nie trzeba się martwić, że coś sobie gdzies zrobią. Co do reszty to również nie mam zarzutów. Place zabaw, ogniska, grile, boiska - dla każdego coś miłego. Pokoje przytulne i odpowiednio wyposażone. Wyżywienie bez jakichkolwiek, nawet najmniejszych zastrzeżeń. Dobra cena, dobry klimat. Polecam!
    • Gość: barbara Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.14, 20:37
      Droga Gosiu - to co tu piszesz to stek kłamstw. Byliśmy we czwórkę ze znajomymi, sami dorośli.
      Nigdy nie zabrakło jedzenia, niestety Ty należysz do tych klientów co to nie kumają, że jak jest bufet to jedzenia się nie wynosi. Żenujące i smutne, ale z kulturą osobista u Ciebie jest na bakier.
      Tacy jak Ty to takie "czerwone warzywka". Nie raz wychodziłam z "bułką w ręce" i nikt mi uwagi nie zwrócił. Jedzenie zawsze było dokładane i nigdy nie było ścisku na stołówce. Może po prostu "kochana" zmień lokal następnym razem a nie pisz takich pierdoł.
      Z czysty sumieniem polecam wszystkim Rusałkę.
      • Gość: Joanna Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.14, 17:49
        Również byłam w tym ośrodku w te wakacje i niestety miałam podobną sytuację jak wcześniej opisywała pani Gosia. Mój 5 letni synek nie chciał jeść śniadanka i uważałam, że zabranie mu bułki ze stołówki za którą przecież wcześniej zapłaciłam to nic złego. Owszem regulamin czytałam i ani ja ani nikt z mojej rodziny jedzenia dla siebie nie miał zamiaru zabierać. Jednak przy wyjściu ze stołówki zostaliśmy potraktowani jak złodzieje, pani z recepcji siedząc za swoją ladą bardzo głośno i niesympatycznie zwróciła nam uwagę(właściwie to krzyczała) , a jeszcze kolejna pani kelnerka wybiegła za nami ze stołówki, że nasze starsze córki nie wiedziały co się stało. Jak można tak traktować gości? Jak złodziei? Można zwrócić uwagę delikatnie, ale widocznie pani z recepcji tego nie potrafi. Oczywiście pani zażądała ode mnie zapłaty za bułki ( 2 sztuki -6 zł), mimo tego, że mój syn miał prawo do tych bułeczek z racji tego, że płaciłam za jego posiłki. No w sumie to mogłam mu na siłę wpychać w buzię jedzenie, ale mam nauczkę, żeby już do tego ośrodka nie wracać. Czuję wielki niesmak po pobycie tam, ponieważ przez kolejne dni na śniadaniu stała pani strażnik przy drzwiach i pilnowała żeby wczasowicze nie wynosili jedzenia :). Jedyny plus to blisko do morza.
        • Gość: alicja Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.14, 11:27
          Dla wszystkich zbulwersowanych- zasady szwedzkiego stołu!

Wystarczy jednak poznać i respektować kilka zasad regulujących korzystanie z niego, by nawet na ważnym przyjęciu poczuć się swobodnie i bezpiecznie.

Stół szwedzki oznacza samoobsługę. Zamawiając więc stolik na lunch w restauracji warto poprosić o ten, usytuowany pod ścianą, ale w niewielkiej odległości od bufetu.

Nielimitowanie potraw dla każdego z uczestników poczęstunku bufetowego i nieograniczony do nich dostęp nie powinien w żadnym wypadku prowokować do wynoszenia ich poza teren sali restauracyjnej. Takie zachowania uznać należy za niedopuszczalne i karygodne.

Organizatorów bufetu narażają bowiem na straty lub wręcz finansową plajtę, zaś osoby, które to robią - na kompromitację, zdradzając ich najgorsze cechy charakteru. "Częstowanie" się w sytuacji, kiedy nie jesteśmy już głodni, to nic innego jak kombinatorstwo, a nie - jak się niektórym zdaje - przedsiębiorczość i zaradność.

Podejrzewając, że głód da nam o sobie znać, np. na długo przed porą obiadu w ośrodku wczasowym, udając się na wycieczkę lub na plażę, musimy być przygotowani na zakup z własnych środków dodatkowej żywności, którą spożyjemy w ramach drugiego śniadania, podwieczorku, itp.

Zabieranie, a raczej należałoby powiedzieć - podkradanie jedzenia z bufetu dla zaoszczędzenia własnych finansów, świadczy ewidentnie o prostactwie, skąpstwie i chytrości.

Z bólem i wstydem myślę tu o tabliczkach z napisami w języku polskim umieszczanych na stołach restauracji hotelowych dużej części świata, apelujących do polskich turystów o nie wynoszenie jedzenia z restauracji.

To dowód na to, że wielu moich rodaków wciąż tkwi w epoce "załatwiania", "organizowania" i "kombinowania", jednym słowem zwykłego - przepraszam za słowo - dziadowania.

To także dowód, że nie rozumieją oni, iż chowając ukradkiem po kieszeniach serki, masełka i owoce, przynoszą hańbę swojemu narodowi, wstyd krajowi. Siebie i swoich rodaków narażają na traktowanie i postrzeganie przez inne nacje, jako nieuczciwych i głodujących obywateli zacofanego i skrajnie biednego państwa. Wspomniane zachowania są więc niczym innym, jak strzałem także we własna stopę.

Tylko w przypadku, gdy z jakichś powodów nie możemy zjeść posiłku opłaconego w ramach pobytu w danym obiekcie (w hotelu, pensjonacie, ośrodku wczasowym), w wyznaczonej przez jego restaurację porze (np. lunchu, czy bufetowego śniadania), dopuszcza się zabranie określonych produktów spożywczych ze sobą. Należy jednak o tym fakcie koniecznie powiadomić personel i w porozumieniu z nim ustalić formę odebrania należnego posiłku.
    • Gość: Adam Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.eaw.com.pl 28.08.14, 14:52
      Witam wszystkich.
      Odniosę się do wszystkich opinii negatywnych. Sporo jestem wstanie znieść, ale nigdy nie zaakceptuję chamstwa, prostactwa i buractwa nowobogackich. Droga Gosiu- czy przed wyjazdem zwróciłaś uwagę na koszta waszych wakacji??? Skoro tam byłaś, to pewnie zauważyłaś od Rusałki ok 200m ośrodek z nazwą w członie "Resort" Było tam wszystko to samo co w Rusałce (nocleg,wyżywienie,atrakcje) dodając baseny. Zauważyłem, że dużo większy standard. No ale przy okazji cena była o ok 100% większa niż w Rusałce dzień/osoba!!! To może za rok tam spróbuj? Zamiast 85zł/os zapłać 165zł/os!! Nie będziesz narzekać na śmierdzące szafy i chrapiących sąsiadów ;) Jasna dupa- ludzie, gdzie Wy żyjecie?? Zaraz mi się przypomniało jak parę lat temu spruchniała obwieszona biżuterią debilka/idiotka wyzywała jakieś 2-3 letnie dziecko,że jej hałasuje na plaży przed jej parawanem ;)

Byłem od połowy sierpnia z żoną i 1,5 rocznym dzieckiem w Rusałce. Jako głowa rodziny i w miarę ogarnięty homo sapiens nie będąc tam nigdy, poczytałem prędzej internetowe opinie o Rusałce. Fakt, że bywały czasem negatywne. Jednak po własnym pobycie, myślę, że takie opinie wystawiają ludzie Twojego pokroju. Ludzie, którzy płacąc 80-90zł/os dziennie z pełnym wyżywieniem chcą plaż Dominikany, steka z rekina na stole i skaczących dookoła kelnerów. Gosiu, przez tydzień pobytu NIGDY nie miałem pusto na stole bufetowym podczas śniadania. A ze wzgledu na dziecko długo śpiące, chodziliśmy na śniadanie ok 9-9.30. Panie zawsze donosiły to czego brakowało!!! Czasem po prostu trzeba było poczekać parę minut za jajecznicą czy parówkami. Gdy o czymś zapomniały, to wystarczyło jak przystało na normalnego człowieka przypomnieć ;) Raz przez tydzień tylko mi się zdarzyło, że podczas obiadu na który przyszliśmy w ostatniej chwili, musiałem poprosić o kompot, którego nie było. Po 2-3 min kompot już był do zabrania!!!
      Gosiu- ja nie twierdzę, że w Rusałce jest idealnie i nie trzeba nic poprawić. Bo do wielu rzeczy mogłem się przyczepić. Szczególnie pokoje i infrastruktura. Ale do cholery- sama atmosfera, wyżywienie, ludzie tam pracujący (nie mam pojęcia co złego masz do ludzi tam pracujących- w tyłek Cię nie całowali? ) są warci wydanych pieniędzy!!! Wiem, że oni tam pracują- ale znam się trochę na ludziach i nie zauważyłem grubiaństwa i złego podejścia do obowiązków! Kelnerki, dziewczyny z recepcji, pani zabawiająca dzieci, sprzedający z kawiarenki i pan gospodarczy Złota Rączka (chyba Zenek-pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za pomoc przy naprawie reflektora w samochodzie ;) ). Wszyscy pomocni, sympatyczni, normalni!! To może z Panią jest jakiś problem, skoro wszystkim wystawia tak negatywną ocenę?

Przy okazji prześlę kiedyś właścicielom/dzierżawcom swoje uwagi, co warto poprawić, nad czym popracować itp.
      Ale za rok na pewno tam wrócimy! Przy okazji pozdrawiam cały turnus 16-23 sierpnia 2014. To dla mnie też było bardzo pozytywne- towarzystwo. Spokój, cisza, ludzie którzy przyjechali odpocząć z dziećmi, starsi ludzie a nie grupki małoletnich pakerków i lalek barbi ;)
      Adam z wielkopolski
      • Gość: Magda Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.play-internet.pl 12.12.14, 20:00
        Witam, ja byłam w Rusałce w 2 połowie sierpnia 2014 r, z dziećmi. Było super, jedzenie dobre, jak czegoś brakowało wystarczy było powiedzieć i za minutkę już było. Ośrodek wygląda jak za wczasów PRL, wart swojej ceny. Świetne animacje dla dzieci, rodzice mają czas dla siebie. Dla nas było też ważne, że jest blisko do morza. Z ręką na sercu polecam Ośrodek Rusałka dla rodzin z dziećmi.
        • Gość: O.W.Rusałka Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.15, 12:27
          Witam serdecznie,

piszę w imieniu ośrodka i uprzejmie informuję, że nadal nie należy wynosić jedzenia ze stołówki, niezależnie od ilości i nadal będziemy donosić jedzenie na szwedzki bufet w taki sposób, żeby zarówno jedzący śniadanie o 8, jak i o 10 mieli ten sam wybór. Jeżeli goście po kilku zwróceniach uwagi nadal będą sobie szykowali jedzenie na plażę, to również w miarę potrzeby przy wyjściu będzie stała "Pani strażnik".
          Części komentujących chcę też podziękować za stanięcie w naszej obronie i pozytywne słowa.
          Nikt z nas nigdy nie ukrywał, że pokoje są w domkach szeregowych, a więc zrozumiałe, że są blisko siebie, ale jest dość stare budownictwo i ściany są bardzo grube.
          Jak co roku inwestujemy we wspomnianą przez Pana Adama infrastrukturę i pokoje. Wszystko pokoje w domkach otrzymają w tym roku nowe drzwi wejściowe, wszystkie barierki w budynku głównym zostały oczyszczone i pomalowane na nowo. Dodatkowo jeszcze przed wakacjami zostaną wymienione bramy wjazdowe oraz infrastruktura małego placu zabaw.

Pozdrawiam,
          Patryk Martyński
          790 529 189

Ośrodek Wypoczynkowy "Rusałka"
          ul.Leśna 22, 76-002 Łazy
          www.rusalka-nadmorzem.pl
          e-mail: recepcja@rusalka-nadmorzem.pl
          tel/fax: 94 318 29 76, 511 114 207
    • joannamwb Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 12.07.15, 09:02
      Witam, dopiero co wróciłam z Rusałki i napewno ponownie pojadę do Łaz bo miejscowość jest fantastyczna ale już nie O.W. Rusałka. Nie chodzi mi o wygląd ośrodka bo jadąc tam wiedziałam, ze to PRL ale o stan w jakim otrzymaliśmy pokój. Było bardzo brudno!!! W brodziku włosy i piach, umywalka widać, ze nie myta po ostatnich gościach a przy muszli klozetowej smród moczu. W obydwu pokojach piach wyczuwalny pod stopami a pod łóżkami gruba warstwa piachu + ganiające się koty kurzu. W łazience mała zmiotka z szufelka, która zamiotłam studio, które mieliśmy ale żeby posprzątać pod łóżkami poprosiłam o szczotkę w recepcji, Pani sprzątająca przyniosła mi ogryzek tłumacząc, ze tylko to ma, oddałam szczotkę zniesmaczona i nie zamiotłam pod łóżkami. Dokonałam inwestycji zakupu cifu, kostki do wc gąbek do mycia kabiny prysznicowej, umywalki i muszli klozetowej, podłogę w łazience tez umyłem. Po każdej kąpieli były kałuże gdyż brodzik jest nieszczelny. Lodówka słabo chłodzi. Następny minus: w jednym z dwóch wynajmowanych przez nas pokoi nie mogłam otworzyć okna poszłam do recepcji prosząc o pomoc, gdyż pokój, w którym nie otwierały się okna ani lufciki było połączone z łazienką, w której się parowało po kąpieli + lodówka, która wytwarzała dużo ciepła = temperatura, w której nie da się spać. Dodam, ze 2 noce spaliśmy w małym pokoju w 4 osoby (na jednej wersalce i 1 pojedynczym łóżku sosnowym), no cóż płaciłam za dwa pokoje do spania. Pani w recepcji grzecznie odpowiedziała mi ze nie ma możliwości otworzyć okna i nic mi nie poradzi. Ja tłumaczyłam, ze jest gorąco i tam nie da się spać, dalej tłumaczyła, ze nic mi na to nie poradzi, powiedziałam, ze nie na takie warunki się umawialiśmy, a ona oznajmiła ze mogę reklamacje złożyć, poprosiłam z właścicielem, zarządca powiedziała (z sarkastycznym uśmiechem), ze właściciele to starsi ludzie i są w Łodzi. Powiedziałam, ze zawsze kontaktowałam się z Panią Agnieszka albo Panem Patrykiem to przypomniała sobie, ze jeszcze może przysłać Pana Zenka. Pan Zenek przyszedł i powiedział, ze okien nie można otworzyć wiec poprosiłam o wyjecie na stałe lufciku, Pan Zenek powiedział, ze nie wyjmie bo do pokoju będą wlatywały jaskółki bo na balkonie są 4 gniazda. Naszczęście Pan Zenek uchylił nam lufcik. Organizacja tez kuleje, była informacja, ze ma być ognisko, wszyscy wczasowicze czekają i dopiero przy wszystkich gościach rozstawia się namiot, szykuje sklepik, rozdaje kiełbasę. Na koniec plusy: jedzenie smaczne, śniadanie szwedzki stół, obiad porcje wystarczające. Panie kelnerki bardzo sympatyczne i pomocne. W wielu ośrodkach już byłam śmiało mogę polecić Arkę w Jarosławcu, La Sieste w Jastrzebiej Gorze, Krokus I i II w Stegnie to moja czołówka za podobne pieniądze co w Rusałce, ale nie Rusałkę przez ten brud. Jeśli ktoś nie wierzy dysponuje zdjęciami, dodam ze z kim nie rozmawialiśmy to każdy narzekał na brud, a nie ja byłam inicjatorem tych rozmów. Jeśli Pani sprzątająca wykonała swoją prace to należy to skontrolować a nie wpuszczać nowych gości, bo cierpi na tym opinia ośrodka.
      • Gość: babjola Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.15, 14:47
        Trochę mnie Pani przestraszyła. W sierpniu jadę z małymi wnuczkami i nie chciałabym spędzać czasu na sprzątaniu, czy rzeczywiście interwencja Pani nie przyniosła efektów? Proszę o kontakt,
        chciałabym poznać inne szczegóły organizacyjne, a zwłaszcza jak wyglądają zajęcia animacyjne dla dzieci i czy mimo tych problemów da się miło spędzić tam czas. Pozdrawiam
        • Gość: joanna Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.15, 21:24
          witam ponownie, nie chcialam nikogo straszyc ale napisalam prawde. Natomiast dla pocieszenia dodam, ze w tej chwili w Rusalce jest moja kolezanka z rodzina i zeby wejsc do domku musiala zaczekac, zeby podloga wyschla. I powiedziala mi, ze w calym domku bylo czysto. Nie bede ukrywac, iz uwazam, ze to moja zasluga. Krytyka z mojej strony widac zmobilizowala do kontroli osob sprzatajacych. Co do animacji to byly fajne, szczegolnie podobalo mi sie lepienie z masy solnej i podchody. Z doswiadczenia wiem, ze osrodki sa lepsze od kwater prywatnych bo jest w nich wiecej dzieci, ktore same ze soba sie swietnie bawily. Moj starszy syn poznal Kube z Wroclawia, Mariana z Łodzi i Wiktora, mlodszy syn bawil sie z Marta z Bielska Bialej i wiele innych dzieci, ktorych goraco pozdrawiam! Łaxy jako miejscowosc jest super. Pozwiedzalismy tez troche np.: Darlowo, Koszalin, Kolobrzeg, Mielno. I dam jedna rade, prosze duzym łukiem omijac oceanarium w Mielnie za moja 4 osobowa rodzine zaplacilam 76 zl (za bilety wstepu oczywiscie) a zwiedzania jest na jakies 7-8 minut, szkoda pieniedzy a okazy tez zadne wyszukane. A wracajac do Rusalki to na temat tego brudu jaki zastalam w studiu, ktore bylo nam przydzielone rozmawialam z kolezankami z pracy. Kolezankom mowilam juz w styczniu, ze tam juz zarezerwowalismy pokoje. Opowiadalam im jak dobre opinie wyczytalam o atmosferze jaka tam panuje, o animacjach, I CZYSTOSCI JAKA TAM PANUJE !!!! wrocilam do pracy i kolezanki pytaja o wrazenia, powiedzialam cala prawde o plusach i o minusach Rusałki. Kolezanki powiedzialy, ze. kategorycznie powinnam żądać posprzatania. pokoju. Przyznalam im racje, powinnam tak zrobic. Ale nie chcialam byc odebrana jako osoba roszczeniowa, problemowa. Teraz wiem, ze nastepnym razem jesli mi sie taka sytacja powtorzy to bede kategorycznie zadala posprzatania wkoncu to moje wakacje i moje pieniadze na ten cel wydalam. Konczac moja wypowiedz mysle, ze Rusalke zabolala moja wypowiedz i wzieli sie do roboty i to sie nazywa konstruktywna krytyka, jednoczesnie mam prosbe do wszystkich osob, ktore wystraszylam, zeby po wczasach podzielily sie swoimi opiniami na temat wczasow w Rusalce. Zycze duzo słonecznych dni i udanego wypoczynku! p.s. jesli popełniłam jakies literówki to przepraszam ale czasami slownik w telefonie mi przekreca wyrazy.
      • Gość: elenaj Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.tvp.pl 20.07.15, 13:59
        Witam, powiem szczerze że również mnie Pani przestraszyła, jadę z dziećmi w sierpniu . Pan z którym rozmawiałam przez telefon zapewniał mnie że moje dzieci jak i my na pewno będą dobrze wspominały pobyt u nich w ośrodku. Teraz z przerażeniem czytam to co Pani napisała.
        Bardzo bym prosiła o napisanie jak wyglądają animację dla dzieci , jak również inne imprezy . Czy były????
        Pozdrawiam
        • Gość: joanna Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.15, 22:16
          animacje: zabawy z chusta, lepienie z masy solnej, turniej pilki noznej, podchody, wystepy kuli i kulka (najbardziej mi sie podobalo), myszka miki ale to dla malutkich dzieciaczkow. Starsi chlopcy czesto i do poznej nocy grali w pilke nozna - organizujac sie sami. Imprezy dla doroslych to bylo ognisko, o ktorym wczesniej juz pisalam (i mialam uwagi co do organizacji) oraz "wieczor z muzyka latino" podobalo mi sie jak chlopaki grali. Wi-fi nawet w budynku bez szalu, ciagle sie zrywal (moze wiele osob korzystalo) wiec ja łączyłam sie hotspot'em czerpiac polaczenie z pakietu internetowego mojej. komorki. My duzo zwiedzamy, wiec mi internet byl potrzebny aby zaplanowac kolejny dzien. A moze jeszcze taka rada jak Panstwo beda jechac do Łaz od strony Koszalina proponuje w Suchej Koszalinskiej skrecic zgodnie z drogowskazem na Łazy, nas nawigacja poprowadziala przez Mielno a przed Mielnem sa potworne korki a jesli juz ktos sie w nie wladuje to proponuje przy informcji turystycznej w Mielnie skrecic w prawo i przebijac sie bocznymi uliczkami, naprawde sie oplaca.
        • czarnytusia281 Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 26.07.15, 22:23
          Podpisuję się pod opinią którą dała Pani wczoraj. Ośrodek wybrałam na podstawie pozytywnych opinii, zastanawiam się kto je pisał, chyba pracownicy ośrodka. Byliśmy tam tydzień z dziećmi. Pokój był całkiem niezły ale tylko dlatego, że był w głównym budynku (oczywiście dużo droższy niż w domkach. Cieszyliśmy się że dzieci będą mieć "domowe posiłki" ale bardzo się rozczarowaliśmy. Ziemniaki które były podawane zazwyczaj były już zimne, mięso twarde, surówki przez cały tydzień praktycznie takie same. O kotletach można było pomarzyć, jakaś twarda karkówka, gulasz czy ryba która była praktycznie w czarnej panierce i na pewno nie była świeża tylko mrożona (nad morzem). Obsługa może się i starała ale była niezorganizowana, przy obiedzie nagminnie brakowało sztućcy, surówek czy kompotu. Podczas ogniska które było organizowane przez ośrodek dostaliśmy dostaliśmy 3 malutkie wyliczone kiełbaski, przysłowiową kroplę przeważyło to że musiałam zapłacić 12 zł.za małe pranie które zrobiłam. Cieszyliśmy się że dzieci będą mieć animacje ale wyobrażaliśmy sobie że będą one wesołe, z humorem i także dla małych dzieci. Pani która je prowadziła (z cały szacunkiem do jej pracy) wydawała się być wypalona zawodowo, animacje były raczej nużące, brakowało w nich radości, śmiechu, wesołych zabaw i przeznaczone już dla starszych dzieci. Tak samo plac zabaw, stary i nie przeznaczony dla małych 1-3 letnich dzieci. Jedyny plus to bliskość morza. Na pewno tam więcej nie pojedziemy, bardzo się zawiedliśmy.
          • Gość: O.W.Rusałka Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.15, 14:17
            Witam serdecznie,
            Opinię, czy 30 złotych za dobę to "dużo wyższa" cena pozostawiam do indywidualnej oceny każdego z czytających.
            Kiełbaski są przeznaczone dla wszystkich gości i przez około godzinę wydajemy po jednej, aby dla każdego starczyło, ale potem jest już dowolność. Opłata za korzystanie z pralni jest stała niezależnie od tego, czy pranie jest "malutkie" czy "dużutkie". Animacje są przygotowywane dla różnych grup wiekowych i każdego dnia są zajęcia dla małych i dużych. Kwestia placu zabaw pozostawiła mnie bez słów, wszystkie atrakcje (domek, huśtawki, karuzela, koniki na sprężynach, zjeżdżalnia) zostały wymienione w maju tego roku, więc nie mogę zgodzić się z tym, że są "stare". Na drugim placu zabaw z atrakcji, które nie zostały jeszcze wymienione została karuzela oraz drabinka. Domek, zjeżdżalnia, huśtawki również pachną jeszcze nowością. Jakość naszego wyżywienia każdy musi ocenić sam (dania są raczej delikatne, mało doprawione, ale to ze względu na dużą ilość dzieci), ale prawdopodobnie tak intensywnie marzyła Pani o kotletach, że przeoczyła Pani fakt, że podawane są dwa razy tygodniowo (raz mielone z cebulą i pietruszką i raz panierowane z piersi kurczaka). Ryby owszem, mrożone - świeży dorsz w smażalni to koszt około 50 złotych, a nasze obiady zamykają się w 20 złotych za dwudaniowy obiad z kompotem.
        • nat-ka50 Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 29.07.15, 22:59
          byłam w tym roku w Rusałce
          dla mnie wyżywienie bez rewelacji, na pewno to nie jest wyżywienie "domowe" czy "pyszne"
          zupy na mrożonych warzywach
          drugie danie to ziemniaki z wody, najczęściej niedosolone, twarde mięso lub w grubej panierce plus surówki z kapusty, marchwi z chrzanem. Ujdzie dla dorosłych ale dzieci nie trawią takiego jedzenia. Sztuczne, stylonowe obrusy na stołówce są stale zafajdane i nikt nawet nie pomyśli aby je zmienić. Ludzie się tutaj g...wnem zachwycają i argumentują "przecież w pokojach się nie siedzi" , A gdzie się siedzi jak pada, jest zimno, gdzie się śpi? Byłam rok wcześniej w Darłówku, za podobne pieniądze i było czysto, pokoje z aneksem kuchennym, jedzenie lepsze a do plaży było jeszcze bliżej.
          • mloda1999 Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 31.07.15, 07:04
            witam !
            Niezgodze się z pani opinią byłam w tym roku także w Rusałce całe dwa tygodnie jedzenie smaczne oraz domowe , może trafiła pani na" gorszy dzień pań kucharek' .Dzieci był szczesliwe chodząc na animacje a my mieliśy 3 godziny spokoju ,klauni kulki rewelacja .Co do obsługi panie kelnerki jakięś nieobecnie ,zamyslone jedynie Pani ANIA nad wszystkim panowała . Panie sprzątaczki bardzo pomocne i miłe ale pani ta młodsza do rany przyłóż, jak coś potrzeba mam było nie musieliśmy czekac .Pozdrawiam cały personel :) EWA
          • Gość: Nikson Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.15, 14:49
            Witam wszystkich,
            tak się składa, że również byłam gościem Rusałki wraz z 2jką moich pociech i mężem, dziwią mnie bardzo opinie na temat stołówki. Całą rodziną byliśmy bardzo zadowoleni z jedzenia a wypowiedź w stylu zupy na mrożonych produktach, wyobrażacie sobie krojenie warzyw dla ośrodka, w którym znajduję się 200 osób? Jeśli chodzi o "niedosolenie" lepiej tak, niż moje 3,5 letnie dziecko miałoby jeść nadmiar soli, a do smaku każdy może sobie dodać do woli, soli nikt nikomu, nigdzie nie żałuje.

Co do obrusów, sama jestem świadkiem jak po śniadaniach wszystkie były ściągane ze stołów i wymieniane na świeże, więc nie wiem, wydaję mi się, ze mentalność Polaków "cebulaków" się nie zmieni i zawsze wszystko obsmarują, byleby się poczuć lepiej. Jak się Pani w Rusałce nie podoba to proszę sobie zarezerwować pokój w 5 gwiazdkowym hotelu, a nie wybierać tygodniowe wakacje za niespełna 700zł z wyżywieniem, 50 metrów od morza.

• Gość: Joanna Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.15, 23:25
              Ja w Rusałce płaciłam 2590 za tydzień i jesli chce Pani zobaczyć jak tam było brudno to poproszę o maila abym mogła Pani wysłać zdjęcia, może następnym razem należy się zastanowić zanim się użyje epitetów pod adresem osób, które maja odmienne odczucia co do pobytu w Rusałce. Mi praca pozwala na jeden tydzień urlopu w sezonie letnim wiec chętnie wydam sporo więcej pieniędzy zeby być zadowoloną z pobytu w miejscu, w którym jest CZYSTO! Proszę mi wierzyć już minęły czasy ze człowiek oszczędza na wczasach i przywozi pulpety w słoiku co by taniej było. Ja czytałam, ze w Rusałce jest czysto, miła, rodzinna atmosfera i te informacje zachęcaja ...
            • nat-ka50 Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka 20.08.15, 16:26
              przeanalizowałam ten wątek i jestem przekonana, że dobre opinie piszą nie tylko wczasowicze!
              weźcie pod uwagę także te negatywne opinie
              a właściciele że się tu udzielają to dobrze, może za rok poprawi się wyżywienie i NAPRAWDĘ będzie "pyszne" - takie określenie posiłków jest na tablicy przed ośrodkiem, a to zobowiązuje.
          • Gość: Paweł Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.08.15, 17:30
            A my wraz z rodzina właśnie kończymy tygodniowy turnus i jesteśmy zadowoleni. Pokoje trochę małe jak na 4 osoby ale nie przyjechaliśmy 900 km żeby cieszyć się wielkością pokoju tylko plażą i morzem. Poz tym ośrodek znajduje się w świetnej lokalizacji (blisko sklep itp.) i znajduje się bardzo blisko morza 50-70 m. No i bardzo dobre jedzenie, kolacja i obiadki do syta.Wieczorami też dzieciaki się nie nudziły bo co wieczór organizowane były rożne zajęcia i zabawy. Za tą kasę naprawdę polecam wszystkim szczególnie rodzinom z małymi maluchami !!!
            • Gość: Kwiatek Re: Wczasy z dziećmi nad morzem Łazy Rusałka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.15, 11:40
              Rusałka jest naprawdę spoko. Przede wszystkim plus za lokalizację - na samym końcu Łazów. Kolejny za kuchnię nawet dla jaroszów :) trzeci plus za niewygórowane ceny. Podobała mi się także mała kawiarnia na miejscu zrobiona w klimatach PRL - zrobilismy tam ze znajomymi parę fajnych wieczorków przy muzyce :) Właściwie wszystko jest na miejscu. Wyżywienie, place zabaw dla maluchów, jakieś codzienne atrakcje dla dzieci no i DWA KROKI Do PLAŻY! Pozdrawiam miła i zawsze pomocną obsługę. Pokoje może trącą trochę PRLem ale jak jadę nad morze to nie po to żeby grzać sofę w pokoju :) POLECAM!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka