Dodaj do ulubionych

Wrocław - tu się nie śpi, tu się żyje

20.03.04, 09:40
Wrocław-piękne miasto!Tu powinna być nowa stolica Polski a nie w tej
beznadziejnej Warszawie!Cała Polska w cieniu Idei Śląska!
Obserwuj wątek
        • Gość: KLF Re: Warszawa.. IP: *.pcds.ch 20.03.04, 13:42
          Ja zylem we Wroclawiu przez rok. Autor przesadzil, poza rynkiem nic nie ma.
          Basen kryty to jak kloaka. Nic nie ma oprocz dyskotek i barow, a zabawa i sie
          pieprzenie po nocach to wszystko? A co dla mlodziezy? Co dla rodzin? Nawet
          placu zabawy nie ma.
          Wroclawianie, nie podniecajcie sie tak. Warszawa sto razy lepsza, jest wiecej
          mozliwosci.
        • donatexik Re: Warszawa.. 21.08.14, 09:23
          [a="polecanydeweloper.warszawa.pl/"]deweloperzy[/a] wciąż stawiają [a="nowebudowy.waw.pl/"]nowe inwestycje[/a] bo kupców nie brakuje,. Głownie za sprawą łatwo dostępnych kredytów. [a="zakupmieszkania.warszawa.pl/"]zakup mieszkania[/a] wymaga jedynie stałej pensji i poręczenia w postaci nieruchomości na którą bierze się kredyt
      • Gość: gosia Re: Wrocław - tu się nie śpi, tu się żyje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.04, 13:13
        Wroclaw jest cudowny ,ale głównie przez swój klimat i wielkomiejskość ,przez
        rzesze studentów ,którzy nadają ton temu miastu,natomiast wymienione zabytki to
        troche ich jednak jest mało w porównaniu do innych europejskich miast chociazby
        Pragi czy Budapesztu.Nie mówiąc o tych wszystkich slamsach ,"trókącie
        Bermudzkim" ktore właściwie czekają na wyburzenie,a są niemal w samym centrum
        (patrz wokół Traugutta i Jednosci Narodowej.....
    • Gość: ips Kocham to miasto IP: *.nsm.pl / *.nsm.pl 20.03.04, 12:00
      Wrocław to moje ukochane miasto. Kiedy tylko mogę odwiedzam moją kuzynkę, ktora
      mieszka we Wrocławiu. Uwielbiam atmosfere tego miasta. Myslę, że jest to drugie
      w kolejnosci miasto w Polsce, gdzie mogłabym mieszkać (pierwszym jest Gdańsk,
      bo mieszkam w Gdańsku). Pozdrawiam wszystkich z Gdańska i Wrocławia.
      • Gość: Przemo Wrocław. IP: *.magma / *.magma-net.pl 20.03.04, 12:17
        Wroclaw to miasto dla mnie szczegolne.Dziadkowie przyjechali do Wroclawia w
        1947 ze Wschodu.Tu urodzili sie moi rodzice,tu bylem poczety i tu sie
        urodzilem.Tu mieszkam od urodzenia i nie zamierzam sie wyprowadzac. Prosze nie
        dziwic sie mojemu lokalnemu patriotyzmowi. Wroclaw ma swoj niepowtarzalny
        klimat i urok.Zlozyly sie na niego i historia,i oczywiscie charakter samych
        mieszkancow - ludzi niezwykle pogodnych,przyjacielskich i otwartych.Pozdrawiam!
    • kuba_wr Nie przenoście nam stolicy do Wrocławia 20.03.04, 12:09
      Wrocław jest moim ukochanym miastem, choć z pewnych powodów, niestety, w nim nie mieszkam :( Ale na stare lata obiecuję sobie, że jeśli będę żył w Polsce, to tylko we Wrocku. I niech taki zostanie - śliczny, swojski. A nie zadufany jak stolica
      • Gość: tg Re: Nie przenoście nam stolicy do Wrocławia IP: *.proxy.aol.com 20.03.04, 13:57
        Juz od dawna pisze na forum gazety, ze my, Polacy nie doceniamy tego co mamy.
        Przypadki rzucily mnie po calym swiecie. Mieszkalem w Rzymie, NY, Toronto, czy
        tez w Miami. Bylem tez w wielu innych miastach. Wroclaw pozostaje moim jedynym
        miastem do ktorego chcialbym powrocic i zostac na stale. Spedzilem w nim wiele
        dlugich lat mojego zycia, ktore uwazam za jedne z najlepszych. Dwa lata temu
        odwiedzilem Wroclaw z moimi prawie doroslymi synami. Piekno tego miasta wywarlo
        pietno na moich latoroslach. Dzisiaj, kiedy rozmawialismy o wakacjach to jedyna
        propozycja jaka padla to zeby odwiedzic Wroclaw. Sa tez miejsca, ktore nie
        robia dobrego wrazenia takie jak: McDonald, KFC. Te, fast food restuarants
        szpeca piekno tego uroczego zakatka na ziemi. Pasuja jak przyslowiowa piesc do
        nosa. Mysle, ze wladze miasta wezma to pod uwage.
        NB. Wroclawianki sa piekne.
    • wyka Re: Wrocław - tu się nie śpi, tu się żyje 20.03.04, 15:40
      Studiowalam we Wroclawiu piec lat. To najpiekniejsze miasto na swiecie,
      mieszkam obecnie w Stanach, nad piekna Zatoka Meksykanska ale plaze i wspanialy
      klimat nie zastapia mi nigdy przechadzek na Ostrowie Tumskim i wroclawskim
      Rynku. Wiaza sie z tym miastem wspaniale wspomnienia, moja pierwsza milosc i
      mnostwo poznanych przyjaciol. Zostawmy Warszawie pozycje stolicy a Wroclawowi
      jego unikatowa atmosfere.
    • Gość: @ Nowy WROCŁAW IP: *.rozanka.wroc.pl 20.03.04, 18:09
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/publiczne/19-swidnicka-00_wojciech-jarzabek-z-zespolem_1996.html
      www.konbud.wroclaw.pl/images/tower.jpg
      www.bit-info.pl/gfx/nbp_67/nbp_otw.jpg
      arch.muse.pl/arch-e/proj/public/tgg/tgg4.jpg
      www.asm-inwestycje.com.pl/images/zeco.jpg
      antoslaw.w.interia.pl/foto/helios.jpg
      www.wroclaw.pl/p/3002
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/uczelnie/21-borowska-00_m-barski-i-e-barska_1994.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/publiczne/18-swidnicka-00_wojciech-jarzabek-z-zespolem_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/publiczne/30-rejtana-00_e-lach-i-a-ruminska_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/publiczne/37-skarzynskiego-00_zespolowa_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/67-wyb-wyspianskiego-00_wojciech-jarzabek_1996.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/77-piwna-00_waclaw-hryniewicz_1998.html
      www.intakus.pl/images/realizacje/kielczowska_statek.jpg
      www.intakus.pl/images/nowe_mieszkania/poleska.jpg
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/80-galla-anonima-00_leszek-placzek_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/51-sienkiewicza-00_l-zak-i-l-olszewski_1995.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/52-sienkiewicza-00_cezary-matuszewski_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/54-slezna-00_marek-oktaba_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/56-gliniana-00_juliusz-modlinger_1989.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/57-zielinskiego-swobodna_wojciech-jarzabek-z-zespolem_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/50-czarnieckiego-00_d-telesinska-i-k-telesinski_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/61-pasteura-00_m-barski-i-j-barski_1993.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/64-na-ostatnim-groszu-00_ryszard-splawski-z-zespolem_1994.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/65-horbaczewskiego-00_w-dziewulski-z-zespolem_1999.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/66-rybacka-00_slawomir-zak_1992.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/71-gajowicka-00_juliusz-modlinger-i-m-wolyniec_2000.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/72-kniaziewicza-00_juliusz-modlinger-i-m-wolyniec_1990.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/73-ciepla-00_juliusz-modlinger_1999.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/75-wyszynskiego-jedn-narod_kazimierz-gruna_1993.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/84-legnicka-00_k-maselkowski-i-l-rubik_1997.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/86-saperow_tadeusz-sawa-boryslawski_1995.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/91-pereca-00_wojciech-jarzabek-z-zespolem_1997.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/93-himalajska-00_wojciech-jarzabek_1998.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/95-jedn-narod-00_bogdan-kaczmarzyk_1999.html
      wroclaw.sarp.org.pl/publikacje/archi-wroc/mieszk-uslug/98-Za-Grabiszynkiem_l-idzik-i-j-majchrzak_1998.html
      • Gość: Jack Co za spam!!! IP: *.proxy.aol.com 22.03.04, 06:07
        Tak plytkiego i populistycznego artykulu juz dawno nie czytalem. Za piekne
        kobiety palono to miasto ??? Autorka tekstu byla chyba za bardzo podchmielona,
        ze zaczela az tak fantazjowac. Ale coz, z tego slynie prowincja, a status
        miasta nie zmienil sie od wiekow. Za Habsburgow Wroclaw byl duzym miastem na
        dalekiej prowincji i takim jest w czasach obecnych. We Wroclawiu mieszkalem
        prawie 30 lat a wyjechalem ok. 20 lat temu. Bylem w tym miescie ostatnim latem
        przez trzy tygodnie i nie moge potwierdzic tytulu postawionego przez autorke. W
        miescie tym bylo nudno a w poznych godzinach wieczornych miasto wydawalo sie
        byc wymarle. Rzecz jasna, ze wieczorami przebywalem w Rynku saczac piwo. Blisko
        polnocy niemozliwoscia juz bylo zamowic goracy posilek!! Ziejacz ogniem to kicz
        i tandeta jakiej wczesniej nie ogladalem. Ze byl to "wystep artystyczny"
        domyslilem sie jak czlowiek ten zaczal podchodzic do stolikow po jalmuzne,
        zenada. Opisanie Swidnickiej jako wykwitnej ulicy to kolejne fantazje lub zarty
        autorki tekstu. Wnioskuje, ze autorka byla pierwszy raz w duzym miescie lub tez
        nigdy nie byla za zach. granica Polski. Wroclaw po latach wywarl na mnie
        wrazenie miasta brudnego, zaniedbalego, bez zadnego charakteru. Jedyny zachodni
        element (ktos pisal wczesniej, ze jest w tym miescie duzo akcentow z zach.)
        jaki rzucil sie mi w oczy, byl czlowiek, ktory dyskretnie jezdzil rowerem za
        dorozka i zbieral konskie odchody. Po za rynkiem, reszta miasta przypomina
        dzielnice slamsow badz tez biedne dzielnice nizszych klas. Zaniedbane skwery i
        trawniki,fatalny stan chodnikow, odor ulatujacy z bram, ponure twarze
        mieszkancow grodu, smrod w srodkach komunikacji miejskiej itd. jest to obraz
        jaki pozostawilo to miasto w mojej pamieci. Po kilku juz dniach mialem ochote z
        tego miejsca wyjechac,gdyby nie sprawy rodzinne. Rozumiem, ze sentymenty to
        trwaly element naszego zycia, ja rowniez wspominam lata mlodosci spedzone we
        Wroclawiu. Szkoda, ze poniektorzy co wyjechali zeby ulozyc zycie na nowe i
        lepsze, nie odnalezli sie w nowym srodowisku, a pogon za pieniadzem, badz tez
        jego brak, nie pozwolil na poznanie naprawde pieknych mielsc lub miast z
        prawdziwym charakterem i klimatem, ktory rozgrzewa serca do czerwonosci. Wypada
        na koniec zyczyc, zeby spelnily sie kiedys sny o dniu terazniejszym opisane w
        tym artykule.
        Pozdrawiam wszystkich wroclawian.
        Jack.
        • Gość: jarek Re: Co za spam!!! IP: *.dip.t-dialin.net 01.04.04, 11:12
          podobnie jak Jack, odwiedzilem Wroclaw po 20 latach i podbnie jak on bylem 30
          lat Wroclawianinem. Odnioslem identyczne wrazenia. Pragne jeszcze dodac, ze
          podobnego chamstwa i bezczelnosci wsrod ekspedientek w sklepach i obslugi w
          bankach i urzedach nie spoptkalem w calym swiecie. one maja chyba wpojone: im
          ktos jest grzeczeniejszy i spokojniejszy, to tym bardziej trzeba takiemu
          klientowi okazac swoja wladze urzedniczki i sprzedawczynia. "co mi tu bedzie
          przeszkadza?" -przeciez powiedzialam, co? nie rozumie po polsku?
          Ano "takiego polskiego" nie da sie zrozumiec.
          A inwestorzy uciekaja...
          A propos ulic: Na moj rozum, to ul Grabiszynska "remontuje" sie juz okolo 20 lat
      • Gość: bobo Re: Nowy WROCŁAW IP: *.dynamic.mts.net 19.02.05, 22:36
        Wroclaw to moje miasto, najpiekniejsze jakie znam. Obecnie mieszkam w Kanadzie
        w Stolicy Prowincji Preryjnej Manitoby, w Winnipeg. Kochani Winnipeg to nie
        zadna stolica to juz nawet nie zadupie, ohyda. Prosze nie narzekajcie na
        dziury w jezdni na gory smieci, na brak rozrywek itp, gdy naprawde chcecie tego
        wszystkiego doswiadczyc zapraszam do Winnipegu. Dzisiaj temp. na dodatek spadla
        znowu do -30. Zwariowac mozna. Tylko zorze polarne piekne. czesc. pozdrawiam.
    • Gość: Gosia Wrocław juz nie jest do życia. IP: *.pedhemat.am.wroc.pl 23.03.04, 21:21
      Wrocław to głównie centrum - zapchane samochodami i światowej klasy wyrwami w
      jezdniach. Wyrugowany z centrum normalny handel sklepowy i usługi dla ludzi
      zastąpiły aroganckie i ohydne domy handlowe budowane z uszkadzaniem fundamentów
      gotyckich kościołów, fasadowość, zatęchłość bocznych uliczek, kabina
      prysznicowa pana Z. za 2 mln złotych na środku Rynku, wszystko na pokaz a
      mieszkańcom żyje się coraz trudniej i nikt się z ich dobrem nie liczy. Za to
      rajcy zbijają fortuny i z czarnego robią białe. W tym są mistrzami świata.
        • najlepsza.muzyka Wrocław ma swoj klimat!!! 06.04.04, 17:03
          Urodziłem się we Wrocławiu, mieszkałem tam prawie 15 lat, od trzech mieszkam w
          Krakowie.
          Mimo wszystkich wymienianych wcześniej niedostatkow stwierdzam, ze Wrocław to
          jednak swietne miasto, za ktorym zaczynam tęsknić. W moim przypadku sympatię i
          szczególny stosunek do tego miejsca powodują: fakt urodzenia się tam, niemiecko-
          polska historia miasta, świetne przeżycia studenckie oraz pierwsze 10 lat
          mojego małżeństwa i zajebistej pracy zawodowej. To naprawdę były dla mnie
          świetne czasy. Co wcale nie oznacza, ze teraz jestem nieszcześliwy. Do czego
          zmierzam? Do porównania z Krakowem. Głowne krakowskie zabytki, Wawel, rynek
          itd., mają wielką klasę. Ale reszta miasta jest bardzo zaniedbana a, jako że po
          wojnie Krakowa nie zrównano z ziemią, jest tu o wiele więcej niż we Wrocku
          starych kamienic, które dziś są bardzo szare i brudne. Poza tym jest tu bardzo
          duży bałagan architektoniczny. Są miejsca, ze na jednej ulicy obok siebie, w
          centrum, stoi wiejska chałupa, kamienica i blok czteropiętrowy.
          Natomiast wielkim plusem Krakowa sa jego najblizsze okolice. Fajny teren
          pagórkowaty (na rower na przykład!) i rzut kamieniem w góry. Właściwie to mogę
          powiedzieć, że w obu miastach czuję się teraz jak u siebie.

Marzę o jedym: aby przespacerować się po przedwojennym Wrocławiu... To musiało
          być dopiero niesamowite miasto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka