Dodaj do ulubionych

Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę?

IP: *.warszawa.supermedia.pl 22.07.12, 20:51
Witam.
Poszukuję fajnej agroturystyki z prawdziwego zdarzenia z regionalną kuchnią, zwierzętami, morzem, jeziorem lub rzeką niedaleko.
Jedziemy z córką, której chciałabym pokazać żywe zwierzęta, może pojeździć na koniach itp:)
dać spróbować regionalnej kuchni, a dla siebie chciałabym trochę spokoju i ładnego pokoju z równie ładną łazienką:)
może ktoś wie gdzie takie cuda??
parę razy pojechałam w ciemno do "gospodarstw agroturystycznych" gdzie atrakcją był pies i kot, staw bez ryb itp.
pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
agnieszka
Obserwuj wątek
    • bilochky Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? 24.07.12, 13:26
      oj, można się naciąć i to mocno. Ja w każdym razie ostrzegam i odradzam pobyt w agroturystyce Sami Swoi w Łukowiskach k/Janowa Podlaskiego (woj. lubelskie). Jest drogo - 40 zł na nocleg plus mocno zawyżona opłata za prąd (wyszło 90 zł za 5 dni pobytu!), oraz dod.opłata sprzątanie (30zł), które jest fikcją, bo domek w którym mieszkałam był od daawna nie sprzątany. Do tego wyposażenie stare, jakby wyjęte ze śmietnika (zdezelowana kuchenka, cieknący kran), brak szafek na ubrania, roje komarów przyciągniętych stawem rybnym. Najgorsza jest jednak obsługa - agresywna i skrajnie nieuprzejma gospodyni. Radzę omijać bardzo szerokim łukiem!
    • unigrunt Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? 17.02.13, 19:47
      Agnieszko! może Ciebie zainteresuje ta oferta . Znam gospodarstwo nad samym brzegiem rzeki Warty Kilka pokoi do wynajęcia dwukondygnacyjne wszystkie wygody , atrakcje: ryby,grzyby, w pobliżu miasteczko Uniejów gdzie walory tego miejsca wzrastają : zamek, skansen restauracje, kasztel rycerski , termy Uniejów , baseny , zabiegi rehabilitacyjne. Często organizowane są imprezy jak walki rycerzy , kramy z jadłem i.t.p W odległości 15.km jest safari ze zwierzętami , zbiornik Jeziorsko a w Siedlątkowie mały zabytkowy kościółek z 1645.roku.Info: tel: 632889090. Pozdrawiam
    • Gość: cisza Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.nplay.net.pl 19.02.13, 08:17
      Witaj umnie w Nadbużanskiej Ciszy nie ma "prawdziwych" wiejskich zwierzat ale znajdziesz wszystko czego szukasz - komfortowy dom, basen, rzekę, spokój, wielkie i małe lasy, bociana na gnieździe, bobry nad rzeką, czasami zaskrońca, plantację borówki. Menu też ustalimy wg. potrzeb. A co do zwierząt to mili sasiedzi mają gospodarstwa i nie bedzie problemu,żeby Twoja córka zobaczyła jak wygląda świnka, koza czy koń. Jeśi tego bedzie mało to 70 km ode mnie w Zamościu jest jedno z najlepszych w Polsce zoo. Też warto sie wybrać. Zapraszam po wiecej informacji na stronę www.nadbuzanska-cisza.pl Serdecznie pozdrawiam. Magda
    • gustawada Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? 19.02.13, 10:36
      Polecałam już kilka razy ale głnie na forum wakacje z dzieckiem więc moze tutaj też komuś przyda się moja opinia. I tak nad morzem agroturystyki to chyba nie znajdziesz, tam jednak nastawieni sa gospodarze na nocleg i wypad nad morze(nawet z wyżywieniem coiś znależć to wyzwanie) Bardziej ośrodki i tu Jantar(ale pokoje malucieniutkie a studia duze ale PRL) wiec dla mnie ok, ale skoro podkreśłasz łądny pokój to lepiej nie.Arena Słońca w Łebie-duzy koszt duży komfort-łazienka super, reczniki wymieniane, papier toaletowy, chociaz ja nie wypakowałam walizki bo szafa mini mini-ale to szczegół.Poza tym ok, pokoje też -TYLKO UWAGA - nie na strychu-koszmarnie gorąco od dachu-siostar doswiadczyła i zrobiłą taką aferę że do dzoiś pewnei ją pamiętają ale miała rację.
      Pokój jej wymienili(dziwne fajny pokój stał pusty a jej dali strych)
      ALE ale wracająć do wątku-agroturystyka-w Wielkopolsce, kapielisko-staw z plażą -super sprawa bo się wykąpiesz ale nie mam tłumów-bo to tylko dla ich gosci, zwierząt masa-krowa, kucyk, świnie, drób, owca, psy, króliki,,,,,,,co tam jesczze.
      Zajeci adla dzieci-pijesz kawkę a maluchy z panią malują, skaczą. A i zajecia ze zwierzętami codziennie rano i przed kolacją-doją krowę, szukają jaj..
      MInus -pokój -sredni poziom. Łazienka jest, łóżka wygodne ale mają takie minimum-czysto, bez luksusów.
      I nie pisałabym bo to samo co wczesniej -chcesz fajnego pokoju-Pod brzozami postawili(czy raczej chyba są w trakcie wykonczenia) nowy budynek-ma być nowy i o wyższym standardzie. Tego nie ocenię, dzwoń, pytaj.
      Takz ejeśłi fajna agroturystyka to polecam www.podbrzozami.com
      jeśłi nad morzem www.arenaslonca.pl
    • mama-zosi2006 Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? 21.02.13, 10:47
      Witam, też szukam. Ale nie zwierzęta u sąsiada, stadnina 500 metrów, wyżywienie w lokalu obok. Szuakm agroturystyki gdzie właścicielom się coś chce..
      Chce -zapewnić dobre jadło-swojskie znaczy a nie polędwicę sopocką z marketu, czy ser -jawor z Dino
      Chce zapewnić atrakcję dla dzieci-zwierzęta, żeby mogły pogłaskać, zobaczyć jak się je karmi, plac zabaw(nie jedną huśtaweczkę ale jakąś piaskownicę, zjeżdżalnie)
      Chce -porozmawiać, opowiedzieć o swoim agro, bym nie czuła się anonimowo-jak klient a jak gość
      Chce - mieć ciepłą wodę, łazienkę w pokoju
      Chcę znaleźć takie gospodarstwo-z oborą, fajną babcią, która naleje mleka i dzieciaki nazywać będa ciocią czy już nawet babcią a wspomnienia będą rodzinne
      • gustawada Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? 22.02.13, 16:24
        Pojechałaś na maxa. Koniecznie zajrzyj na agroturystyka.pl -tam dużo wiejskich klimatów.
        Patrzyłas
        www.podbrzozami.com

Jest prawie tak jak opisałaś. Z tym z etam jest jedno ryzyko-dzieci uwiażą cię na kilka lat-moje niby już nie maluchy a nie ma opcji by do Perły(pies), Mućki i czego tam jescszce nie pojechać. Powinno ci się spodobać. A i biały ser i wędliny swojskiej tez pojesz
      • Gość: Częsty gość w agro Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.net.intersiec.net.pl 14.09.13, 17:27
        Muszę Pani polecić gospodarstwo "Pod Sośliną". Aż nie mogę uwierzyć, że właśnie TAM można to wszystko odnaleźć.Wszystkie inf. tutaj www.soslina.pl/
        Raj.. Relax... Mmmm aż żal wyjeżdżać.

ps. Na facebooku można poczytać o wydarzeniach "Pod Sośliną".. (adres fb znajdą państwo na stronie internetowej www.soslina.pl/)
        Pozdrawiam
      • v-q Zapomniana Kraina w Wielkopolsce 16.01.14, 13:22
        Liczne punty widokowe. Z jednego z nioch widać 3 jeziora jednocześnie.
        Tamarynowa Osada nad Jeziorem - III Nagroda Marszałka Wojewódzkiego na najlepszy obiekt noclegowy o charakterze wiejskim w Wielkopolsce. Należy do Europejskiej sieci "Dziedzictwa Kulinarnego".
        tamarynowaosada.pl/pl
      • Gość: Gość Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.14, 11:53
        "Witam, też szukam. Ale nie zwierzęta u sąsiada, stadnina 500 metrów, wyżywienie
        > w lokalu obok. Szuakm agroturystyki gdzie właścicielom się coś chce.."

Mam parę uwag, jeśli można:
        1. akurat 500m od stadniny to myślę że jest na tyle daleko, że ani w pokoju ani na podwórku nie będzie czuć zapachu zwierząt, a jednocześnie na tyle blisko, że można spokojnie tam dojść bez przemęczenia się (no chyba że ktoś zna takie zwierzątka, które nigdy nie śmierdzą, nie brudzą, nie niszczą trawki i zawsze ładnie wyglądają....)
        2. skoro do stadniny jest te 500m czy u sąsiada są zwierzęta, to nie ma po prostu sensu to samo robić u siebie ;) wtedy u siebie można zrobić innego, też proturystycznego, a z właścicielem zwierząt/stajni dogadać się na wzajemne polecanie swoich usług

• Gość: klimat, atrakcje Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.rev.pro-internet.pl 24.02.13, 11:54

Kilka propozycji do wyboru:
      1. bez zwierząt, ale z klimatem (200 letni dom), tradycją i wygodami w rozsądnej cenie - Chata We Wsi Można tutaj uprawiać birdwatching

2. ze zwierzętami, wędkowaniem, jazdą konną, w atrakcyjnych turystycznie okolicach (kilka kilometrów do słynnego na całą Polskę Szymbarka - Krzywy Domek) i urokliwej herbaciarni w Dworku Wybickiego - autora hymnu. Miejsce nazywa się Zielone Wzgórze

3. Full wypas co do atrakcji + super gospodyni - przewodniczka, która zna i kocha Kaszuby.
      Miejsce też z klimatem - U Źródeł Raduni

4. Kilkanaście km od Gdańska - duża agroturystyka z mlekiem prosto od krowy, z wygodami, wędkowaniem, pieczeniem chleba, końmi - Rychert

5. bliżej morza - z jazdą konną i dobrą kuchnią - Jędruś
    • Gość: Aneta Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.cdma.centertel.pl 25.02.13, 22:44
      Witam, ja od dłuższego już czasu myślę o założeniu agroturystyki. Nie wiem tylko czy dam radę sprostać tym wszystkim oczekiwaniom. Otóż od urodzenia mieszkam na wsi i widzę co cieszy miastowe dzieciaczki jak przyjadą do nas na wieś: "dojenie mleczka od krówki razem z moją mamą, danie tego mleczka kotku, dawanie świnką jeść, pogoń za kurkami, gąskami, kaczuszkami, zrywanie trawki dla królików itp.
      Jeśli chodzi o jedzenie to twarożek, placuszki ziemniaczane, kluseczki ziemniaczane, rano zupy mleczne, zupki z warzyw z ogródka, owoce zerwane z drzewa w sadzie.
      Oprócz tego byłaby możliwość łowienia ryb, spacerów, jazdy na rowerze, grillowania, palenia ognisk, zbierania grzybów, ogólnej obserwacji życia na wsi (teraz zmechanizowanej) ale sianokosy i żniwa to zobaczyć i przekonać się jak to naprawdę wygląda.
      Dodam jeszcze, że mieszkam na Mazowszu. Nie ma tu morza ani gór niestety ale jest "święty spokój" daleko od zgiełku i hałasu, dookoła łąki i lasy. W lecie jest tu po prostu pięknie.
      • mart.zieba Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? 17.06.13, 17:37
        Wakacje blisko natury to świetny pomysł! Szkoda, że nie napisałaś w jakiej okolicy szukasz noclegów. Ale to nie szkodzi, jeżeli chodzi o agroturystykę to polecam ze skorzystania jednej ze strony typu //www.w a k a c y j n y .pl// , można znaleźć oferty z całej Polski! Ja zawsze korzystam z tego typu stron ponieważ mam pewność, że nie padnę ofiarą jakiś oszustów. W tym roku już 4 razy skorzystałam ofert z tej strony i było dokładnie tak jak w opisie :)
    • Gość: Paulina Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.bezprzewodowo.com 21.06.13, 18:39
      Polecamy Gospodarstwo Agroturystyczne Między Zamkami na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Pokoje z łazienkami, w sercu Jury, dużo miejsc do zwiedzania, również tych atrakcyjnych dla dzieci. W niedalekiej odległości 3 zalewy o czystej wodzie ze sprzętem wodnym. Bardzo smaczna, domowa kuchnia. W Gospodarstwie kozy, króliki, świnki morskie. Oczywiście psów i kotów również nie brakuje :)
      Niedaleko stadnina koni. Niedaleko także owce.

Na drugim krańcu Polski na pomorzu polecamy Agroturystykę Albinia z wyśmienitą wiejską kuchnią i końmi
      www.przyjaznemiejsca.pl/index.php?option=com_restaurantguide&view=restaurant&id=26%3Aalbinia&Itemid=94
    • agro.kaszuby Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? 22.06.13, 00:38
      Ja polecam agroturystykę na Kaszubach pod Morwą:
      agroturystyka.kaszuby.org
      Centrum Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego -> Spokojna okolica, czyste powietrze, przepiękne krajobrazy - idealne miejsce na wypoczynek rodzin z dziećmi
      Jazda konna -> na miejscu:
      agroturystyka.kaszuby.org/konie.htm
      Las (liczne oznaczone ścieżki piesze i rowerowe) -> 100 m
      Jezioro Jelenie (północna odnoga Kaszubskiego Morza) , plaża i kąpielisko -> 400 m:
      agroturystyka.kaszuby.org/kaszuby.htm
    • Gość: Andzia Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.flash-net.pl 26.07.13, 20:19
      Oddam rezerwację miejsca w ładnym domku dla 2 osób pokój 2 osobowy w terminie 29.07 do 01.08..... !!!!!!!!!! Domek położony bardzo blisko KRUPÓWEK!!! Odległość domku od Krupówek 1 km a co najlepsze odległość od Skoczni tylko 800 m. www.nocowanie.pl/noclegi/zakopane/pensjonaty/60766/ to jest to miejsce !!!!!!!!!!!!! Bardzo proszę jeśli ktoś się zdecyduje na ofertę, bardzo proszę o napisanie do mnie wiadomości że się tam zgłosił ... !!!
    • Gość: Kama Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.net.intersiec.net.pl 14.09.13, 17:16
      Witam,
      Serdecznie polecam gospodarstwo agroturystyczne "Pod Sośliną" w okolicach Limanowej. Zastanie tam Pani wszystko co potrzeba do szczęścia. Przynajmniej moim zdaniem. "Pod Sośliną" jest super atmosfera, wspaniali, bardzo mili ludzie.. Znajdzie tam Pani miejsce na grilla na świeżym powietrzu, bądź w szałasie. Właściciele do dyspozycji mają pokoje w domu głównym. (bardzo przyjemne i czyste !!) Bądź oddzielny mniejszy domek- również do wynajęcia.
      Świeże powietrze, dobre jedzenie, las w pobliżu- cudowny na jesienne wieczory lub poranki.
      Co do zwierzaczków.. Dzieci są zachwycone ! Po gospodarstwie spacerują kurki różnych ras, 2 kotki, pies(bardzo spokojny i przyjazny dla dzieci) właściciele chodują również króliczki, KONIE I JAZDA KONNA - to dla wielu największa atrakcja. Przejazdy bryczką i inne bajery też zapierają dech w piersiach !
      Polecam i pozdrawiam!
    • 111aga11 Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? 27.12.13, 13:09
      Gorąco polecam agroturystykę Chutor na Podlasiu w miejscowości Opaka Duża chutor-podlasie.pl/
      Do dyspozycji są trzy pokoje, w tym jeden pokój z własną łazienką, a pozostałe dwa mają łazienkę wspólną. Jest też ogromny salon, a na obiady i śniadania gospodarze często zapraszają do własnej kuchni.
      W gospodarstwie hodowane są kozy, z mleka koziego robiony jest ser i twaróg.
      Jest też pasieka pszczela, a latem przepiękny ogród.
      W okolicy jest mnóstwo lasów gdzie można zbierać grzyby.
      Cisza, spokój, relaks i pyszna regionalna kuchnia...
    • Gość: kazek Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.inet.rev.km-net.pl 30.12.13, 09:28
      Nie tylko doże i znane miejscowości ale i w małych nie znanych można spędzić przyjemnie wolny czas
      Cicha i spokojna okolica ,świeże powietrze spaniały odpoczynek na łonie natury ,Ruda Kameralna położona na terenie Parku Krajobrazowego (Ciężkowice -Rożnów)woj Małopolskie ,pow Tarnów,gm Zakliczyn dużo ciekawych miejsc ,bacówka Jamna,zamki Tropie,Czchów,zapora Czchów i Rożnów ,mogiła miejsce pamięci i wiele innych .pokoje z łazienkami aneksem kuchennym ,tv,internet,sala gdzie można organizować różne imprezy ,grill ognisko, altanka,plac zabaw dla dzieci ,parking
      Zapraszam grupy oraz rodziny
      cena za 7 dni z wyżywieniem już 350 zł
      Kontakt 146654170 lub kazpach@gmail.co
    • Gość: kajussia Re: Może ktoś poleci jakąś fajną agroturystykę? IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.14, 23:33
      Witam :) Sama szukałam "prawdziwej" agroturystyki i to co znalazłam bardzo mnie zniechęciło (pokoje do wynajęcia w zwykłych domach, niektóre nawet w miastach), dlatego postanowiłam głębiej zbadać temat i być może w przyszłości sama założyć gospodarstwo agroturystyczne (chciałabym :)). Ale wiadomo wszystko w swoim czasie dlatego najpierw studia. Jak na razie piszę pracę magisterską (oczywiście o gospodarstwach agroturystycznych) i zbieram opinie różnych osób o tym czym powinno charakteryzować się udane gospodarstwo (mam nadzieję, że w przyszłości przydadzą mi się te badania). Dlatego byłabym bardzo wdzięczna gdybyście pomogli mi dzieląc się swoją opinią za pomocą mojej ankiety:
      tiny.pl/qlkdc
      Z góry bardzo dziękuję za każdą opinię! PS. gdyby ktoś był zainteresowany wynikami to zapraszam :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka