Dodaj do ulubionych

Najbardziej zadbane miasto w Polsce

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.06, 20:15
to wg was .... Nie podaję swego typu, byłbym stronniczy. Choć i tak uważam
swoje miasto za bardzo zadbane. I ładne.
Obserwuj wątek
    • Gość: Genowefa Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.orange.pl 22.04.06, 20:41
      Zlotow na Pomorzu, nieopodal Pily!!!!
      • Gość: wheel Rybnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 08:16
        nie byłam w wielu miastach ale tu jest ok :)
        • Gość: timon Re: Rybnik IP: *.bulldogdsl.com 17.05.06, 18:07
          zgadzam sie, rybnik najbardziej zadbany
          • reniuszka Re: Rybnik 18.05.06, 22:16
            Potwierdzam: Rybnik czyste i zadbane miasto. Zapraszam do Rybnika !
            Pozdrawiam.

Renata
            • Gość: Magda Re: Rybnik IP: *.aster.pl 21.05.06, 06:41
              Dołączam się, choć nie jestem krajanką. Bywam w Rybniku raz na kilka lat i z
              tego co pamiętam - nawet za czasów komuny było tam czysto. Miasto jest zadbane,
              bo sami Rybniczanie o niego dbają.
            • Gość: partyzant Re: Rybnik IP: *.rybnet.pl 09.06.06, 15:12
              RYBNIK RULEZZZZZZZZ jakby co:)
              • Gość: ziąąą Koniec city IP: *.pl / *.aduro.pl 09.06.06, 19:07
                Koniec city rulezzzzzzz <hehehehe>
            • Gość: K. Re: Rybnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.06, 19:26
              Rybnik.
          • Gość: SZA^H Re: Rybnik IP: *.gliwice.msk.pl 08.06.06, 20:35
            Zgadzam się. Rybnik :)
        • joanna.syrenka Re: Rybnik 21.05.06, 17:16
          Miałam okazję być w Rybniku ostatnio. Miasto ma fajny klimat, widać że dużo
          sięrobi, ale do tego, by określić je jako najbardziej zadbane to jednak jest
          daleko... Nie mniej pozdrawiam - bardzo mi się u Was podobało.
        • Gość: Arch Re: Rybnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.06, 08:48
          To jest piekne miast:D
        • Gość: Przemo z Rybnika Re: Rybnik IP: *.rybnet.pl 08.06.06, 15:07
          Zgadzam sie z toba! Jest spoko
          • Gość: ja Re: Rybnik IP: *.rybnet.pl 09.06.06, 15:15
            Tyle parków i zielenców bigdzie indziej nie ma co w Rybniku :)
        • Gość: BucieK Re: Rybnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 15:38
          Łomża Łomża Łomża do boju do boju. Łomża jest super zadbana, mamy dobrego
          prezydenta
      • Gość: Mario Szczecinek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 17:29
        Szczecinek - kiedys miałem okazję tam pobyć jeden dzień i jest całkiem spoko.
        • Gość: Basia Re: Szczecinek IP: *.kwidzyn.mm.pl 08.06.06, 21:09
          tak masa pijaczków ;D...
          • Gość: stanik Borne Sulinowo IP: *.CNet2.Gawex.PL 09.06.06, 23:25
            Borne Sulinowo kolo szczecinka(zachodniopomorskie)
      • edyta7 Oleśnica 18.05.06, 08:08
        Zdecydowanie Oleśnica i Wrocław
        • Gość: marta Re: Oleśnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.06, 22:39
          czy ja wiem? Zamek oleśnicki nie jest chyba najszczęśliwszym przykładem tego
          dbania...
        • Gość: nuuna Re: Oleśnica IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.06.06, 19:47
          zgadzam się, w Szczecinku nie byłam, ale Wrocław to moje rodzinne miasto (nadal
          w nim mieszkam) nawet peryferia są zadbane xD
        • Gość: nuuna Re: Oleśnica IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.06.06, 19:49
          przepraszam, zamiast Szczecinek miałobyc Oleśnica, oczywiście
          • Gość: Rzeźnik nawiązujac do... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 09:56
            Nazwiazujac do Olesnicy... waskie drogi ktorych nikt nie remontuje wieczne
            korki na trasie nr 8 z wroclawia do warszawy..miasto jest czyste ale nic po za
            tym budynki sie rozpadaja i nikt na to nie zwraca uwagi:) A jelsi chcecie
            jechac trasa nr8 tuz przed wszystkimi swietymi to polecam skrecic albo za
            stacja BP w prawo albo na 2zakrecie za BP w prawo (jesli jedziecie od strony
            wroclawia)to droga omijajaca stale korki w olenicy:) droga ta wyjedziemy na
            koncu olesnicy:)
            • kalimera6 Re: nawiązujac do... 11.12.06, 15:23
              oleśnica ma już obwodnicę!
      • Gość: ktos Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 62.233.177.* 07.06.06, 18:59
        wrocław
        • Gość: m Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.chello.pl 09.06.06, 20:48
          zakopane.
      • Gość: sabeni Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 20:02
        Nie wiem jakie jest najbardziej zadbane miejsce w Polsce, ale na pewno nie jest
        to Dukla-miasteczko(2.000 mieszkańców)w Beskidzie Niskim.
      • Gość: Smeagol Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 20:44
        Krków
        • Gość: gość Kraków IP: 5.2.* / *.chello.pl 08.06.06, 17:32
          hehe Krakow oczywiście że krakow jest dość zadbanym miastem i ciągle jest
          upiększany :)
      • Gość: Ona - Ja Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.06, 23:44
        Lubliniec też!!!
      • Gość: Ania z Lublina Biedny, ale czysty: >>Hrubieszów<< IP: *.pl / 80.51.226.* 08.06.06, 08:57
        tak w temacie
      • Gość: Lucia Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 80.53.125.* 08.06.06, 13:48
        Elbląg i nie wiem co jeszcze. chociaz i to miasto spada na psy.
        • Gość: Elblag Elbląg IP: *.elb.vectranet.pl 10.07.06, 19:47
      • Gość: Kamka Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 14:31
        PRZEMYŚL !
      • Gość: sarna Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.szeryf.waw.pl 08.06.06, 14:49
        warszawa i koniec
      • Gość: Genowefa Pigwa Oświęcim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 18:10
        Złotów jest zadbany, ale nie tak jak Oświecim
      • Gość: stal Stal Stalowa Wola IP: 84.38.95.* 08.06.06, 19:25
        OLEEE STALO KOCHAM CIE
        TOBIEEE DALAM SERCE SWE
        SERCE SWOJE JEDYNE
        DALAAAM SWOJEJ DRUŻYNIEE

STALOWKA NAJŁADNIEJSZE MIASTO !!! MAŁE ZGRABNE I CZYSTE !!!
        • Gość: grzmocisław Re: Stal Stalowa Wola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.06, 07:52
          Stalowa jest ok i nie ma bata!
      • Gość: jagodka Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.06, 22:24
        KROSNO !!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: Madzia Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce__Sosnowiec IP: *.ds2-s.us.edu.pl 09.06.06, 11:34
          Sosnowiec oczywiście
      • Gość: Wioletka:D Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.244.149.121.ostrow2.tnp.pl 09.06.06, 07:09
        no jasne że Ostrów Mazowiecka
      • Gość: magda Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.06, 10:21
        GIZYCKO!!!
      • vitusia10 GDYNIA 09.06.06, 13:15
        Według mnie jest nim trójmiasto, a szczególnie Gdynia...Chociaż Gdańsk i Sopot
        też.
      • Gość: chette_2 Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.aij.pl 09.06.06, 15:27
        według mnie Katowice są ładnym miastem, ale zadbane sa dopiero w lato, bo po
        zimie to sie chce ..., jak się na to patrzy. Ale wbrew wszystkim uważam, że
        katowice są ładnym miastem. Udowodniono naukowo że Katowice są najbardziej
        zielonym miastem wojewódzkim, maja najwięcej terenów zielonych...
        CZYLI jednym słowem zadbane są: KATOWICE!!!!!
      • Gość: Gre-Gor Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.zetosa.krakow.pl 09.06.06, 19:41
        Tak szczerze mówiąc to nie widziałem jeszcze w Polsce naprawdę czystego i
        zadbanego miasta- ale tak w 100% zadbanego, bo oczywiście centra dużych
        miast /Kraków, Wrocław, Gdańsk/ są ok, ale im dalej od centrum tym bardziej
        żałośnie i brudno. Co do małych miasteczek to może jest jakaś perełka w Polsce
        kto wie??
        • Gość: ja Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.06.06, 13:14
          Gre-Gor, np. Sułów... jak dla mnie to perełka, ale może są jeszcze inne...
    • Gość: mokot Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.chello.pl 23.04.06, 07:17
      to chyba oczywiste ze warszawa reszta to zacofane grajdoły przy naszej stolicy
      • ampolion Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 14.05.06, 21:35
        Czy aby nie grajdoł (choć kochany) w porównaniu z innymi stolicami?
        • Gość: :O) Pi..chlewice, Wisipaly i Gnojewo IP: 170.65.192.* 17.05.06, 12:51
          Pi..chlewice, Wisipaly i Gnojewo - te trzy miasta uwazam za najbardziej
          zadbane!
          • Gość: Racja Re: Pi..chlewice, Wisipaly i Gnojewo IP: *.acn.waw.pl 18.05.06, 00:21
            Co racja, to racja :D
      • Gość: warszawianka Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 11:30
        widzę ,że z tej Warszawy to nie wysuwasz nosa ,dlatego jesteś tak zadufany w
        sobie
      • Gość: leXXX Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 1.3.* / *.proxy.aol.com 17.05.06, 13:19
        Ty Warsiawiak a w Kruzebnikach Ty byl?
        • Gość: b Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.06, 18:06
          s8.bitefight.pl/c.php?uid=79879
      • Gość: nuuna Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.06.06, 19:51
        to jest forum o czystosci miasta a nie o nowoczesnosci... nie bylabym taka pewna
        czy Warszawa jest najbardziej zadbanym miastem w Polsce
      • Gość: Kraków Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.devs.futuro.pl 08.06.06, 11:15
        Ty chyba miast czystych nie widziales jakim prawem opisujesz inne miasta
        warszawa jest wlasnie zasmiecona ,jak taki madry jestes bo nie ruszasz sie
        pewnie z niej i nie masz pojecia o innych miastach
        • Gość: gggg Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.06, 13:35
          Cz-wa
          • Gość: ŁoDzIaNkA Żarty? ŁÓDŹ!! <lol> IP: *.140.rev.vline.pl 08.06.06, 14:55
            No raczej że Łódź! To jedyne miasto <może poza Warszawą> w którym jest tyle
            zabytków i które nie jest <poza wsiami> tak zaniedbane pod względem fabryk i
            spalin! Pozdro .. ;]
            • Gość: nuuna Re: Żarty? ŁÓDŹ!! <lol> IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.06.06, 17:42
              łodzianka, a szłyszałaś może o Krakowie lub Wrocławiu?
              • Gość: gość Re: Żarty? ŁÓDŹ!! <lol> IP: *.toya.net.pl 08.06.06, 18:09
                myslicie ze w lodzi nie ma pieknych miejsc otoz musze was poinfoirmowac ze sa
                piekniejsze niz w krakowie i innych miastach
                • Gość: nuuna Re: Żarty? ŁÓDŹ!! <lol> IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.06.06, 18:11
                  gość, ja nie napisałam, że NIE MA pięknych miejsc! Ja napisałam, że nie jest ich
                  najwięcej!
            • Gość: MAdzia Re: Żarty? ŁÓDŹ!! <lol> IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 18:05
              Łódź to moim zdaniem jedno z najbardziej zaniedbanych mista w Polsce!!! Pomijam
              już wszystkie koleiny i dziury na drogach które łagodnie mówiąc wnerwiają, ale
              te ogólne miejskie zaniedbanie są niedopuszczalne!! Sorry jesli obraziłam
              mieszkańców Łodzi, ale taka jest według mnie prawda... JA STAWIAM NA MALBORK!!!
              =) To jedno z nielicznych miast w Polsce, w których panuje powszechyny ład i
              porządek. Jest też czysto, zadbanie, a zamek też robi wrażenie...=) No, to by
              było na tyle=)
    • Gość: melchior Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.cable.wsm.wielun.pl 24.04.06, 18:58
      z małych miasteczek na pewno mój rodzinny Wieluń
      • Gość: Radomer Wieluń nie jest małym miasteczkiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.06, 16:05
        Gość portalu: melchior napisał(a):

> z małych miasteczek na pewno mój rodzinny Wieluń

Wieluń nie jest małym miasteczkiem. W twoich okolicach takowym jest na przykład
        Złoczew, Praszka, Działoszyn, Pajęczno. Stosujmy prawidłowe określenia.
        • Gość: uhtkfh Re: Wieluń nie jest małym miasteczkiem IP: *.chello.pl 07.06.06, 22:11
          szczecin jest piekny uhh :))
    • Gość: Nowa Aleksandria Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 83.238.160.* 24.04.06, 20:49
      Puławy w maju.
      • pola_negri Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 25.04.06, 17:37
        nie rozumiem, w innych miesiącach w Puławach się nie sprząta? :-)
        • Gość: ja Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 217.197.74.* 25.04.06, 18:06
          Bolesławiec na Dolnym Śląsku
          • Gość: mico Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 15:50
            Bolesławiec na Dolnym Śląsku - popieram, to niesamowite, piękne nieduże miasto.
            Ma swój styl i klimat.
            A na drugim miejscu Wrocław! Zresztą dla mnie najpiękniejsze są miasta na Dolnym
            Śląsku, bo nie są tak po polsku zapyziałe...Chciałbym tam mieszkać.
            • Gość: renka Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 18.05.06, 19:17
              Jestem Wrocławianką i śmieszy mnie, gdy ktoś stawia Wroc na drugim miejscu w
              rankingu najbardziej zadbanych miast. Wiem, wiem... zły to ptak co własne
              gniazdo kole!, ale bądźmy realistami!!! Rynek, Ostrów Tumski owszem, ale koło
              mnie na Krzykach dzikie wysypisko na granicy osiedla! A fe!!!
              • Gość: nuuna Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.06.06, 19:57
                renka, no tak w kazdym miescie jest jakis fragment mniej zadbany, ale ja uwazam
                ze Wroclaw ogólnie jest zadbanym miastem
            • Gość: nuuna Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.06.06, 19:55
              mico, w pewnym sensie ci dziekuję :)
            • Gość: Magda Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 80.54.201.* 08.06.06, 17:37
              Dolny Śląsk najładniejszy =] Jeśli chodzi o Oleśnicę, to... no cóż- władze
              miasta coraz bardziej się starają, to widać ;-) (no, może dlatego, że wybory
              się zbliżają :P) A nasz zamek- co wy myślicie, że skąd Oleśnica by miała tyle
              kasy żeby go odremontować???????!!!!!!!!
              • Gość: nuuna Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.06.06, 17:46
                jakby to było głosowanie na najładniejsze wojewodztwo to Dolny Śląsk wygrałby
                bezkonkurencyjnie ;)
          • Gość: ola Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 87.239.24.* 17.05.06, 16:17
            Boleslawiec D.Sl. czyste przepiekne miasto.
            Jednak mozna polaczyc historie z nowoczesnascia.

• jowa3 Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 19:01
              Ostróda
              • Gość: pąk Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.06, 15:12
                O nie Ostróda ma kilka czystych i zadbanych miejsc ale osobiście wolę Iławę
            • worldmaster1 Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 18.05.06, 14:35
              Łomża - wydaje mi się, że pojawiła się tendencja do konkurencji między
              osiedlami - na którym jest więcej skwerków, placów zabaw, skate-parków itp.
              Przy każdych odwiedzinach miasto robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Poza
              tym - czysto, zadbanie, no i menelarstwa ponad normę nie dostrzegłem.

Ponieważ jestem trochę w temacie to mogę z całą pewnością stwierdzić, że każde
              miasto, w którym samorząd, spółdzielnie i inwestorzy potrafią się dogadać, może
              w krótkim czasie stać się bardzo atrakcyjnym miejscem zamieszkania.

I wstyd mi, że w moim, podobnej wielkości (80 tys) mieście takie porozumienie i
              wspólne działanie nie jest możliwe, zarówno z winy samorządu, jak i niechętnych
              do współpracy spółdzielni mieszkaniowych.
            • Gość: expert Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.bel.vectranet.pl / 80.51.227.* 19.05.06, 20:39
              Opole, Opole, Opole!!!
        • Gość: Nowa Aleksandria Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 83.238.160.* 27.04.06, 06:58
          Zapraszam do miasta cały rok ale w maju szczególnie :)

ps. jest czyste
          • Gość: Zabytkomaniak Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.06, 22:00
            Bywam w Puławach od czasu do czasu - przyznaję: czyste miasto i zadbane. Choć
            park mógłby być w lepszym stanie. Ale całosć prześliczna i warto pojechac choć
            na kilka godzin.
            • Gość: Nowa Aleksandria Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 83.238.160.* 16.05.06, 08:37
              Oczywiście masz racje park jest zaniedbany i zniszczony zwłaszcza przez tornado
              z przed kilku lat. Jednoczesnie informuję, że w tym roku zaczyna się
              kompleksowa "naprawa" osady pałacowej w szczególności parku.
              Dla zobrazowania zapraszam na chwilkę>
              ogro.blox.pl/html
              • Gość: blogger Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 194.4.130.* 17.05.06, 17:06
                Nie ma wątpliowści, że Nowa Aleksandria jest najbardziej zadbanym miastem w
                promieniu 300 km, czyli w środkowo-wschodniej Polsce.
                Na pewno brakuje tu rynku, jakie sa w starych miastach na Dolnym Sląsku...
                ale, ze to jest Kazimierz Dolny w odleglosci paru kilometrów, który to wszystko
                nadrabia..
              • Gość: blogger Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 194.4.130.* 17.05.06, 17:06
                Nie ma wątpliowści, że Nowa Aleksandria jest najbardziej zadbanym miastem w
                promieniu 300 km, czyli w środkowo-wschodniej Polsce.
                Na pewno brakuje tu rynku, jakie sa w starych miastach na Dolnym Sląsku...
                ale, ze to jest Kazimierz Dolny w odleglosci paru kilometrów, który to wszystko
                nadrabia..
                • Gość: reder Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.06, 16:55
                  I chyba niedaleko Puław jest takie małe misto Kozienice ,choc chyba w
                  mazowieckim. Byłem tam przejazdem ,az ztrzymalismy sie zeby zobaczyc jak moze
                  byc zielono i zadbanie. Jak w jakims kurorcie uzdrowiskowym
            • Gość: Nowa Aleksandria Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 83.238.160.* 21.05.06, 21:48
              Puławy zawsze zachwalam ale zapraszam też do Pszczyny - wyjątkowe i zadbane
              miasto
            • Gość: Kasia Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.viknet.pl 07.06.06, 18:28
              Według mnie najbardziej zadbany jest: GOLENIÓW!!!!!!!!!! duzo zieleni i czysty
              las, wogole ladne miasteczko!!
          • Gość: sztormiak Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.gdynia.mm.pl 17.05.06, 08:25
            Głosuję za Gdynią
          • sztormiak Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 08:27
            Głosuję za Gdynią, cały rok a zwłaszczacza podziw bierze codziennie posprzątane
            plaże , cudownie czyste miasto
          • sztormiak Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 08:29
            Gdynia
            • Gość: ala Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.chello.pl 19.05.06, 14:52
              a byłeś kiedyś w lesie w tzw. Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w części
              należącej do Gdyni np w okolicach osiedli Karwiny, Witomino? Jak nie to
              polecam, ale koniecznie zabierz worek na śmieci, a raczej ciężarówkę
      • Gość: Come-in Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.nat.student.pw.edu.pl 17.05.06, 14:56
        popieram...Puławy
      • Gość: Curie_19 Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.06, 17:02
        Puławy w maju... Podpisuję się pod tym rękami i nogami:)
    • maranty Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 25.04.06, 18:19
      świdnica śląska
      • Gość: Maryla Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.dsl.tamu.edu 17.05.06, 03:28
        Swidnica kiedys byla bardzo zadbana...

Limanowa za PRL byla mistrzem gospodarnosi, czy cos w tym rodzaju... a w
        ostatnich latach jeszcze wypiekniala. Jestem z Krakowa, wiec nie reklamuje
        swojego rodzinnego miasta.

Limanowianom skladam gratulacje!
        • Gość: kuba Bielsko-Biala ma cudne uroki IP: 69.156.115.* 20.05.06, 02:28
          Stolica Podbeskidzia slynie z urokow historycznych , natury ,zyczliwosci jego
          mieszkancow...warto sie w tym miescie zakochac ....:o)
    • Gość: breslau Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.04.06, 21:33
      Wrocław!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: Maria Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.chello.pl 02.05.06, 15:57
        Włodawa. Bardzo ciekawe miasto.
        • radeqrdemenes Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 13.05.06, 13:53
          Miasto turystyki weekendowej
        • Gość: madlene Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.DWUDZIESTOLATKA.ds.uni.wroc.pl 08.06.06, 00:03
          zgadzam sie, bardzo interesujace miejsce. pozdrawiam Włodawę!
          • Gość: paulinek płock ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 15:06
      • Gość: Zabytkomaniak Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.06, 22:04
        Bez jaj. Proponuję wybrać sie do św. Elżniety i zobaczyć, jak wilgoć pryszczy
        wewnątrz tynki. ALbo podczas większego deszczu jak woda wybija z rur spustowych
        na elewacje kamienic przy rynku. Wycieczka na Ołbin oraz w okolice dworca
        kolejowego takze wskazana. Niezłe sa też chodniki w centrum - można się
        wyjątkowo łatwo potknąć na tych wielkich granitach. Ciężko powiedzieć, że
        Wrocław jest zadbany. Raczej średnia krajowa. A jak na swoją rangę zabytkową, to
        powinniście się raczej wstydzić, niż chwalić tym jak miasto wygląda.
        • Gość: zdzichu Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 00:59
          Turpistom i fanom sportów ekstremalnych polecam Bytom :P Zwłaszcza niektóre dzielnice (Bobrek).
      • monika.c Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 08:53
        wiele mozna o wroclawiu powiedziec dobrego i zlego - ale na pewno nie to ze
        jest to miasto zadbane!
        zadbany to jest moze rynek, ale nic poza nim!
        Nie wspominam juz nawet o czystosci miasta poza centrum!
        • Gość: nuuna Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.06.06, 20:08
          monika c., no to widocznie nie widzialas calego Wroclawia :], ja mieszkam daleko
          po za centrum i jakos nie narzekam na brud, smieci, etc.
      • Gość: kami Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.citymedia.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.06, 15:59
        Tylko Wrocław i potem długo nic.
    • jagawebmaster Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 05:54
      Kiedys byl taki program: Teleturniej miast

pamietam, ze najlepiej wypadaly miasta na ziemiach odzyskanych i na slasku czy
      opolszczyznie. Jednym z takich miast byl Paczkow

jaga - host of Polish Culture
      culture.polishsite.us/
      jagahost.proboards79.com/index.cgi
      • Gość: GOŚĆ Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.c9.msk.pl 17.05.06, 06:37
        LUBLINIEC
        • wanda121 Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 06:53
          jestem warszawianką ale Warszawa to jedno z bardziej zaniedbanych i brudnych
          miast
          jak mawiają inni - Warszawa ,gdzie to jest???
          A!!! to gdzieś między Pruszkowem a Wołominem
          Trójmiasto to jest to!
          • Gość: mss Zoppot ! IP: 149.9.0.* 17.05.06, 07:42
            Tak ! O ile Gdansk i Gdynia ze wzgledu na swoj rozmiar bywaja brudne -
            to Zoppot (Sopot) jest naprawde czystym miastem !

I poza Monte Carlo to nie znam czystszego miasta :)
            • Gość: sopocianka Re: Zoppot ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 14:33
              Gość portalu: mss napisał(a):

> Tak ! O ile Gdansk i Gdynia ze wzgledu na swoj rozmiar bywaja brudne -
              > to Zoppot (Sopot) jest naprawde czystym miastem !
              >
              > I poza Monte Carlo to nie znam czystszego miasta :)

Nie wiem gdzie mieszkasz w Sopocie ale ja nieladeko monciaka. Nie wiem ktoredy
              chodzisz ale ja ciagle brodze w smieciach i wlaze ciagle w psie kupy. Sopot to
              syf i brud. Zapraszam na schody przy ulicy Sobieskiego 18. Rzygi, ludzkie kupy,
              pobite butelki. Od lat monituje straz miejska i wladze tego miasta o
              posprzatanie tego, o pilnowanie zeby nikt nie syfil. Sprzatam ludzkie kupy i
              butelki z mojego ogrodka pod oknem, na schody nie mam juz sil. Sopot jest czysty
              tylko w miejscach dla turystow. ale na boki lepiej nie chodzic. Zreszta, gdzie
              maja sie ci turysci zalatwiac jak jest tu jeden szalet miejski w strasznym
              stanie zreszta.
              Sopot to BRUDAS
              • Gość: ala Re: Zoppot ! IP: *.chello.pl 19.05.06, 14:56
                no nie przesadzaj, byłaś kiedyś na osiedlach - Brodwino, Przylesie, Wyścigi -
                nikt mi nie wmówi że tam jest brudno. A to że akurat w bocznych okolicach od
                Monciaka jest brudno, no cóż taki już los turystycznych miast...Szczególnie
                takich w których brak publicznych toalet, a jak są to kasują po 2-3 zł za
                odwiedziny
          • Gość: natka Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.06, 12:07
            oświęcim
            • Gość: szymek Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce - hajnówka IP: *.koba.pl / *.koba.pl 09.06.06, 12:23
              Najbardziej znane miasto w Polsce to Hajnówka!
            • Gość: Marcinek Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.06, 15:01
              TO BEŁCHATÓW jest najbardyiej zadbanym miastem w POLSCE!!!!!!!!!!!
        • Gość: warchol Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.udn.pl 09.06.06, 12:00
          radom i radmoiak
        • Gość: aa Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.petrus.com.pl 09.06.06, 14:58
          Torun
      • worldmaster1 Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 21.05.06, 14:35
        jagawebmaster napisała:
        > pamietam, ze najlepiej wypadaly miasta na ziemiach odzyskanych i na slasku
        czy
        > opolszczyznie.

Na te tereny po wojnie przesiedlano ludność wysiedloną z kresów wschodnich,
        czyli tą najinteligentniejszą część naszego społeczeństwa :) Serio! Większość
        autorytetów naukowych skąd pochodzi? Uniwersytety Wileński i Lwowski rulez!
      • Gość: Anomalka Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.terespol.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.06, 18:29
        Jak najbardziej ŚWIDNIK !!!
    • Gość: zefik Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.media4.pl 17.05.06, 07:47
      Nowy Tomyśl
      • aron2004 Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 07:55
        Kazimierz Dolny
        • Gość: Wrotka Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 193.59.172.* 17.05.06, 08:04
          Naj, naj,naj, naj, naj , to tylko Wrocław !!!!!!!!!!
          • Gość: moniakowa wrocław-dziura na dziurze-polecam auto terenowe IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 17.05.06, 08:27
      • Gość: Radek Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 22:33
        Jasne że wszyscy zazdroszcza Wrocławiowi bo jest na razie najbardziej
        rozwijającym si miastem , a nie jak z warszawy na białoruś sobie można pojechać
        najwyżej. Nasze miatso jest bardzo zadbane i mówiący że tak nie jest widocznie
        nam zazdroszczą bo jak wiadomo nasze województwo dostało najwięcej pieniędzy z
        dotacji UE i przyszłość szykuje mu niezły rozwój.
        • Gość: tunia :) ELBLĄG!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 11:22
          to oczywiscie bez sprzeczne! moje kochane miasto nie raz już dostało właśnie z
          tego tytułu nagrodę! tak więc zapraszam :)
    • alex-alexander Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 08:11
      Gość portalu: Domnul napisał(a):

> to wg was .... Nie podaję swego typu, byłbym stronniczy. Choć i tak uważam
      > swoje miasto za bardzo zadbane. I ładne.

ZOBACZ SZWAJCARSKIE MIASTA.
      • Gość: NHJ Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 08:40
        OPOLE
        • Gość: bryjowiak Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 195.205.97.* 17.05.06, 08:45
          ongiś Nowy Sącz był zadbany,ale tony śmieci w reklamówkach wywalane gdzie się
          da przez oszczędnych skończyły tę epokę.Nie da się uchwalić,żeby każda posesja
          obowiązkowo płaciła za wywóz śmieci?
      • no.morro Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 08:48
        Warszawa nie jest miastem zadbanym ale za to jest miastem dość czystym (z
        wyłączeniem rejonów gdzie administruje PKP bo oni jeszcze mentalnie są w
        okolicach 1986 roku).
        Znacznie lepiej jednak prezentuje się Wrocław (nieco lepiej niż Kraków).

Zwracam też uwagę na świetnie wyglądające
        - Chojnice,
        - Żory,
        - Pszczynę.

Oczywiście mam na myśli stare centra miast, bo to co je otacza to "średnia
        krajowa".
        • Gość: arek Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.gotadsl.co.uk 17.05.06, 09:35
          Co Wy wiecie o Chojnicach? Mieszkałem tam dlugie moje zycie (ponad 30 lat) a
          teraz siedze w Anglii. Miasto dzieki energicznemu burmistrzowi stalo sie
          perelka. Sprzyja temu średni rozmiar 40 tys i odpowiedzialni ludzie (np. z
          zielencow nie gina drogie rosliny). Wejdzcie na strone www.chojnice.pl/webcam i
          zobaczycie na pierwszym planie rzad kamienic, ktory przed 6 laty byl zwyklym
          blokiem - stalinowcem. Poza tym nieznane od kilku lat jest tu pojecie dziur w
          jezdni, wszystko nówka lub świezo wyremontowane. Moj znajomy z Gdanska
          powiedzial, że do pełnego obrazu brakuje tylko... dywanów na głownym deptaku.
          Jest to dobry przykład na to, że przykład idzie z góry, burmistrz "wypięknił"
          miasto (bez zadluzania miasta i afer finansowych) a ludzie sami zaczęli dbać o
          utrzymanie tego stanu.
          • nabram Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce 17.05.06, 09:56
            To zbyt ogólnikowe,nie da się porównać małego miasteczka z dobrym włodarzem i
            dużego molocha, a dorzucanie do tego Sopotu,Międzyzdrojów i Swinoujścia jest
            nieporozumieniem. Jeżdżąc dużo po zachodniej Polsce oglądam wszędzie zmiany na
            lepsze . Chojnice rzeczywiście bardzo przyjemne, po tej stronie Wisły
            najczyściej jest w Poznaniu.
            • Gość: Oliwka26 Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.06, 10:13
              uważam, ze najbardziej zadbanym miastem w Polsce sa Puławy. Jest bardzo
              zielono, duzo drzew, wszędzie wymienione chodniki. Az chce sie spacerować...
              • Gość: teresa Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 18:39
                tylko TORUN
              • Gość: gość TARNÓW IP: *.net141.okay.pl 07.06.06, 17:24
                • Gość: jasiek Dębica IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.06, 07:47
                  Dębica jest piękna i zadbana
          • Gość: chojniczanka Chojnice! IP: 80.54.253.* 20.05.06, 18:58
            Nie mam wątpliwości. Pięknie tu, czysto i klimatycznie.
    • Gość: mirekmil Brodnica (kujawsko-pomorskie) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 10:14
      • drzejms-buond Kazimierz nad Wisłą 17.05.06, 10:42
        nie widziałem po za tym,żadnego,NAPRAWDĘ zadbanego miasta.Takiego,które mozna
        porównać z innym "zachodnim" miastem. niestety

najlepszy kontrast mozna zobaczyń w Goerlitz/Zgorzelecu ...brrrrrrrrr
        • Gość: Nowa Aleksandria Re: Kazimierz nad Wisłą IP: 83.238.160.* 18.05.06, 22:07
          Zgoda że miasto urokliwe i jeszcze otoczenie, ale syf wytacza sie to tu to tam
          zwłaszcza szczyny turystyczne - oszczędzamy 1 pln.
      • Gość: Wojaczek Re: Brodnica (kujawsko-pomorskie) IP: 62.135.101.* 17.05.06, 10:43
        Slaski Mikolow, czysciutki i odnowiony.
        • no.morro Re: Brodnica (kujawsko-pomorskie) 17.05.06, 10:52
          Puławy nie są zadbanym miastem. Park jest w tragicznym stanie, zabytkowe
          budynki które tam stoją są pomazane sprayem dokładnie w tych samych miejscach
          gdzie były pomazane 3 lata temu. Przy głównej ulicy stoją domy obite platikiem.
          Nie wspomnę o okolicach dworca autobusowego. Puławian zapraszam do Chojnic żeby
          zobaczyli co to znaczy zadbane miasto.
          W Mikołowie odnowiony jest tylko rynek. Jak na takie niewielkie miasto to
          trochę mało.

Czekam aż odnowią Gniew i Chełmno. Wtedy Kazmierz Dolny będzie musiał się
          schować ze swoją "ofertą".
    • Gość: jeszw Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: 62.111.149.* 17.05.06, 10:51
      Olsztyn, z wyłączeniem:
      okolic dworca, głównych ulic, planetarium, centrum "ALFA", centrum, starówki,
      blokowisk, parków, jezior, no i jeszcze paru miejsc.
      Poza tym jest super miło i czysto!!!!!!
      • Gość: Banan Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 19:07
        wy tu se wymieniacie te wszystkie miasta wsie i miasteczka a najlepsza jest jak
        wg. wszystkich rankingów GDYNIA
      • Gość: nuuna Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.06.06, 18:02
        jeszw, to dużo zostało ;P
    • Gość: Małgośka Re: Najbardziej zadbane miasto w Polsce IP: *.penetrator.com.pl 17.05.06, 11:03
      Z jazdy samochodem przez Polskę, najprzyjemniej wspominam przejazd przez okolice Poznania, chodzi mi głównie o wrażenia estetyczne - bo korki jak wszędzie.
      • Gość: Marta Re: Arek - Chojnice IP: 193.24.196.* 17.05.06, 11:14
        Arku, cieszy mnie Twoja pozytywna opinia o Chojnicach, właśnie planujemy
        przeprowadzkę ze Sląska i kupno mieszkania w nowym osiedlu M. Reja. Może wiesz
        coś na temat tej inwestycji? / lokalizacja, opinie mieszkańców itp /. Bedę
        wdzięczna za pomoc.
    • Gość: Alfred Najbardziej to Alfredówka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.06, 12:03
      Tu wszyscy wielcy ludzie wykupują tereny i się budują.
      Zapraszam
      Zobaczcie sami
      • Gość: jolanta kraków IP: *.autocom.pl 08.06.06, 10:02
        kraków mimo że troszke brudno..ale gdize teraz nie jest brudno ??
    • Gość: anToni Niepołomice k/Krakowa IP: *.mofnet.gov.pl 17.05.06, 12:16
      ... oczywiście, i pięknieje jeszcze, sami sprawdźcie.
      www.nieppięknhttp://www.niepolomice.com/pl/readarticle.php?article_id=92
      • Gość: Dzidzia Polanica Zdrój IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 12:36
        Li i jedynie
        • Gość: k1967k Re: Polanica Zdrój IP: *.polish / 195.164.7.* 17.05.06, 13:14