Dodaj do ulubionych

jak rozstać sie z żoną ?! proszę o rade

22.08.14, 00:13
Witam,

Postanowiłem tu napisać bo znalazłem sie dla siebie w trudnej sytuacji i chciałbym poznać opinie kogoś z zewnątrz,a nie bardzo mam z kim o tym pogadać. Postanowiłem rozstać sie z żoną. Decyzja jest moja,przemyślana i ostateczna. Nie jest pochopna, ani sugerowana czynnikami z zewnątrz. Wiem że nie widze życia z ta kobietą i tyle. Od niedawna pojawiły sie między nami dość mocne zgrzyty które powoli popchały mnie do wyznania żonie tego co czuje (że nic nie czuje) i tego że nie widze szans dla nas. Początkowo to do niej nie docierało,ale jak juz dotarło to zaczął sie lament....szloch,błaganie o szanse,próby "na siłe" zbliżenia sie do mnie no generalnie jedna wielka histeria. W tych sytuacjach mam dziwne mieszane uczucia i nie wiem co robić. Z jednej strony jest mi jej żal bo wiem że wali jej sie życie, że nie umie sobie z tym poradzić z drugiej nie wiem czemu ale jestem na nią zły. Mamy dzieci w wieku przedszkolnym, prowadzimy razem działalność,mamy troche kredytów, sprawa jest świeża więc postanowiłem póki co nie wyprowadzać sie z domu i zostać zeby być i wyprowadzić na prostą nasze sprawy,tak by móc odejsc z czystym kontem. I nie wiem czy robie dobrze, czy nie daje jej przez to jakiś złudnych nadziei "że sie ułoży i jakos to będzie". W domu staram sie zachowywać w miarę normalnie. Są dzieci które na to patrzą ,więc poki moge chce im zaoszczędzić stresu. Ale nie wiem jak powinienem sie zachować. Zona w nadziei łapie sie każdego słowa. Zdarzyło sie ze pod czasz rozmowy ją przytuliłem- ale robie to tylko i wyłącznie z szacunku na naszą przeszłość,nic do niej nie czuje. Ale widze ze dla niej kazdy taki gest to coś więcej. Nie chce tez walić z grubej rury,chciałem tą całą sprawę załatwić stopniowo żeby powoli mogła oswoić się z tą myśla. Boje sie tez o nią bo powiedziała że jak sie wyniose to ze sobie cos zrobi. Jestem rozbity i nie wiem czy lepiej okazywać jej zrozumienie czy jednak lepiej bedzie że bede konkretniejszy w swoich działaniach i stanowczy,zarazem chłodniejszy w relacjach z nia?
Obserwuj wątek
  • zelda87 Re: jak rozstać sie z żoną ?! proszę o rade 27.08.14, 16:31
   Lepiej jednak jak bedziesz chłodniejszy w relacjach z nią. I przede wszystkim porozmawiajcie z dziećmi jak już sami dojdziecie do porozumienia. Ona musi się przyzwyczaić do tej świadomości i wydaje mi się że powinieneś jej to czasem przypominać żeby nie robiła sobie nadziei. Takie moje zdanie
  • paulinkavici Re: jak rozstać sie z żoną ?! proszę o rade 15.12.18, 18:07
   Wydaje mi się że warto przerobić to rozstanie z terapełtom i dla Ciebie i dla twojej Żony mogłoby być to bardzo korzystne. Wtedy każdy z was będziecie mogli ustalić plan waszego rozstania i żona może na tym nie ucierpi. Co skłoniło Ciebie do odejścia? Bo przecież macie dzieci i tą kobietę wybrałeś A teraz już to nie to może masz problem z sobą i powinieneś spróbować znaleźć w niej to co Cię przyciągało. W końcu ta kobieta oddała swoje życie w twoje ręce masz rodzinę która napewno byłaby szczęśliwa razem. Polecam tobie terapię przeglądaj to z psychologiem oraz skozystajcie z terapię małżeńskiej byś sobie nie zarzucał że nie próbowałeś wszystkiego. W życiu trzeba cenić to co się ma bo życie potrafi zabrać znacznie więcej.
  • proost Re: jak rozstać sie z żoną ?! proszę o rade 24.02.19, 20:18
   Czyli nie ma konkretnego powodu rozwodu? Ot tak wymyśliłeś sobie i tyle? Problem jest w Tobie, nie w Niej. Może jakaś terapia?
  • arlettabolesta Re: jak rozstać sie z żoną ?! proszę o rade 24.03.19, 11:16
   W przypadku zainteresowania kościelnym procesem o nieważność małżeństwa, pozostającego w związku z cywilnym rozwodem zapraszam do kontaktu
   dr Arletta Bolesta
   adwokat kościelny
   • chantal10 Re: jak rozstać sie z żoną ?! proszę o rade 17.07.19, 13:46
    arlettabolesta napisała:

    > W przypadku zainteresowania kościelnym procesem o nieważność małżeństwa, pozost
    > ającego w związku z cywilnym rozwodem zapraszam do kontaktu
    > dr Arletta Bolesta
    > adwokat kościelny

    A ja zachęcam do zaprzestania spamowania.
    • arlettabolesta Re: jak rozstać sie z żoną ?! proszę o rade 18.07.19, 07:25
     Gdyby tylko mój post podchodził pod spam!
     • mamuchachucha Re: jak rozstać sie z żoną ?! proszę o rade 20.02.21, 06:52
      Mało eleganckie zachęcanie do tego typu praktyk...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka