Dodaj do ulubionych

List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj

IP: *.95-103-223.t-com.sk 30.05.10, 01:31
Bratysława to świetna baza wypadowa. Samemu miastu warto poświecić
dzień lub dwa, a w zasięgu jest Wiedeń, kąpieliska na Węgrzech,
jaskinie Morawskiego Krasu, pałac w Lednicach i winnice Małych Karpat.
Mieszkam w Bratysławie od roku. Szczerze polecam. Więcej info:
preszburg.pl
Obserwuj wątek
    • robsonos List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj 27.09.10, 17:00
      Jak dla mnie bomba.
      Bratysława to ładne miasto. A dodatkowo blisko do Wiednia.
      Lot kusi ofertą i faktycznie wygląda to ciekawie.
      Mieszkam w Poznaniu. Pociągiem to przeszło 12 godzin, a tak, z dojazdem do Warszawy to połowa tego czasu.
    • bambooooocha Re: List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj 04.10.10, 14:01
      Bratysława jest piękna, kiedyś miałam zamiar pojechać stopem do Albanii, ale plany się pokrzyżowały i zostaliśmy w Bratysławie - wtedy zupełnie przypadkiem odkryłam to miasto i chciałabym tam jeszcze wrócić. Z tego co widzę na stronie LOT-u - w obie strony wychodzi 400zł, a leci się migiem, pociąg w podobnej cenie a dużo dłużej trwa podróż. Teraz można sobie po prostu wyskoczyc na weekend do sąsiadów :)
      • robsonos Re: List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj 05.10.10, 14:04
        bambooooocha napisała:

> Bratysława jest piękna, kiedyś miałam zamiar pojechać stopem do Albanii, ale pl
        > any się pokrzyżowały i zostaliśmy w Bratysławie - wtedy zupełnie przypadkiem od
        > kryłam to miasto i chciałabym tam jeszcze wrócić. Z tego co widzę na stronie LO
        > T-u - w obie strony wychodzi 400zł, a leci się migiem, pociąg w podobnej cenie
        > a dużo dłużej trwa podróż. Teraz można sobie po prostu wyskoczyc na weekend do
        > sąsiadów :)

Gdzie znalazłaś taką przystępną cenę?
        Wiem, że LOT się stara, ale żeby tak...
        Jeżeli udałoby się kupić takie bilety na okolice sylwestra, to może to byłby świetny wypad.
    • bambooooocha List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj 21.10.10, 19:58
      Weszłam na stronę, bardzo mi się podoba :) zainteresowały mnie te Jaskinie Morawskie, do tej pory byłam tylko w Jaskini Mylnej (w Polsce) i na Słowacji, jako dziecko, nie pamiętam, Jaskinia Biała? Tyle pamiętam, że bardzo mi się podobała. Może czas polecieć i odświeżyć pamięć :)
    • bambooooocha List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj 23.10.10, 19:48
      byłam kiedyś, jako dziecko, w jednej ze słowackich jaskiń (Jaskinia Biała? nie pamiętam nazwy) - wrażenia niesamowite. Mają oni trochę tych gór jednak, zazdroszczę im. Nasze Tatry piękne są, ale turystycznie przepełnione, u nich jednak na większy obszar się to rozkłada i można delektować się prawdziwym spokojem gór.
    • Gość: Karis List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.11, 16:42
      Ktos mi powie jak rezerwowac te przeloty aby miec trzy noclegi w cenie biletu? To sa jakies konkretne hotele, hostele? Chce wiedziec gdzie one sa polozone bo co z tego, ze bede mial nocleg gratis jak gdzies na peryferiach.
      Kiedys pojechalem pociagiem do stolicy Słowacji ale noclegi rezerwowalem przez Bratyslawa.pl.
      Beda w Bratyslawie autem warto skoczyc do Wiednia. To b. blisko.
    • Gość: Olik Re: List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.11, 12:07
      To proponuję decydować się szybko, bo mam podejrzenia, że LOT w końcu zamknie to połączenie i nie będą nawet wiedzieli, dlaczego jest niedochodowe...
      Każde połączenie krótkodystansowe, żeby w ogóle miało sens, musi zarabiać zarówno na turystach, jak i na osobach podróżujących w interesach. Nie utrzyma się wyłącznie z turystyki - ile osób miesięcznie chce po prostu zobaczyć Słowację? Śliczna jest, potwierdzam, ale pewnie niewiele.
      Tymczasem godziny i dni funkcjonowania połączenia Warszawa - Bratysława praktycznie uniemożliwiają wyjazd w interesach na krótko. LOT nie lata we wszystkie dni tygodnia (bodajże 3 razy w tygodniu) i samolot ląduje w Bratysławie o 13:15; pół godziny później wraca. Jeśli loty są w poniedziałki, środy i piątki, to niestety na podróż i załatwienie spraw potrzebuję minimum 3 dni :-( A jeśli nie daj Boże spotkanie wypadnie np. w środę, to w zasadzie trzeba by było lecieć na cały tydzień.
      Lecąc czeskimi liniami z przesiadką w Pradze mogę być w Bratysławie poprzedniego dnia wieczorem, nazajutrz załatwić sprawy i wrócić do domu do stęsknionej rodziny...
      Dlatego spieszcie się, spieszcie z tymi promocjami... W końcu ktoś w LOT zacznie liczyć rentowność...
    • Gość: lotnik List z Bratysławy. LOT-em nad Dunaj IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.11, 13:56
      Bratysława to faktycznie idealna baza wypadowa do zwiedzania wielu okolicznych terenów. Jest nie tylko dobrze położona, ale również sporo tańsza od pobliskiego Wiednia. Przypominam za portalem tanie.latanie.net:
      "Po sześcioletniej przerwie LOT przywrócił trasę do Bratysławy. Dzięki nowemu połączeniu do stolicy Słowacji możemy się dostać w nieco ponad półtorej godziny. Są to bezpośrednie rejsy z Warszawy. Rejsy będa realizowane codziennie, z wyjątkiem soboty i zgodnie z rozkładem lotów podróż potrwa 1 godzinę 35 minut."

źródło: www.tanie-latanie.net/lotnisko-bratyslawa.html

Polecam każdemu!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka