Dodaj do ulubionych

Sri Lanka, Dominikana, Kuba, Jamajka czy Barbados?

IP: 193.105.110.* 27.09.10, 15:03
Witajcie.
Czytam to forum już od dluzszego czasu. Jestem zafascynowana Waszymi opowieściami o danych krajach. Sama dużo podróżuję, ale nie jestem taką maniaczka zwiedzania jak co niektorzy tutaj. Latam daleko w poszukiwaniu słońca, pięknych plaż i dobrego jedzenia. Nie interesuje mnie zabawa, kluby. Zwiedzam to, co powinnam zobaczyc. Bardziej napawam sie tym, co wokol mnie, czyli przyroda. Jestem mega niezdecydowana. Chcialabym pojechac oczywiscie i tu, i tu. Ale musze jednak na cos sie zdecydowac. Czy mogalabym prosic o Was o pomoc w wyborze odpowiedniej destynacji lub namiary na na prawde swietne hotele z górnej półki? W kilku z nich mam namiary na konkretne hotele, moze ktos z Was juz w nich byl? Bede bardzo wdzieczna za wszelkie rady i sugestie, bo wiadomo- w biurach podrozy Panie doradzaja tylko to, co najdrozsze i niekoniecznie odpowiadaja moim potrzebom ( ale jade jednak na własną rękę, styczen/luty 2011). Interesują mnie hotele luksusowe, położone przy pięknych plażach. Budżet nieokreślony.
Sri Lanka, hotel Heritance Ahungalla 5*.
Kuba, Paradisus Varadero 5*.
Kuba, Paradisus Princessa del Mar Resort & Spa 5*.
Dominikana, PARADISUS Palma Real 5,5*.
Nie mam zadnych namiarów na hotele na Jamajce i Barbadosie.
Bede ogromnie wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam ciepło wszystkich zapaleńców i dziekuje za Wasze wpisy.
Obserwuj wątek
      • nabiegunach Re: Sri Lanka, Dominikana, Kuba, Jamajka czy Barb 27.09.10, 21:46
        Jeśli lecisz na własną rękę, to pewnie znasz trochę angielski. A jeśli tak, to polecam następujące serwisy:

www.booking.com - rezerwacja hoteli, ale najważniejsze są ich oceny napisane jedynie przez osoby, które w tych hotelach rzeczywiście były (używam tego serwisu od lat i jeszcze się nie zawiodłam)

www.hotels.com - działa podobnie jak booking.com ale często pobierają pieniądze z konta podczas rezerwacji, a na booking.com tego nie robią aż do czasu przybycia do hotelu

www.agoda.com - jak wyżej, ale hotele zwłaszcza w Azji

www.tripadvisor.com - recenzje hoteli, restauracji itd.
    • podroznik321 Re: Sri Lanka, Dominikana, Kuba, Jamajka czy Barb 07.10.10, 13:21
      Tak jak ktoś wspomniał wcześniej - wybór hotelu to wiele serwisów internetowych w których można sprawdzić opinie ludzi, którzy już mieli okazję tam mieszkać.
      Pozostaje kwestia wyboru kierunku.

Sri Lanka - nie ma plaż i standardu hoteli jak na Karaibach, ale są dzikie zwierzęta tuż przy kurortach oraz wspaniała roślinność i niezwykle gościnni mieszkańcy.

Dominkana to wymarzone miejsce dla wypoczynku w jednym z hoteli z formułą all inclusive. Piękne, piaszczyste plaże, dobry standard hoteli. Z drugiej strony są lepsze miejsca od Dominikany na zwiedzanie z "plecakiem".

Kuba - gorszy standard hoteli od Dominikany, ale jest wspaniała i tajemnicza Hawana i wydaje mi się, że więcej miejsc do zwiedzania.

Jamajka - wielokrotnie czytałem o tym, że nie jest za bezpiecznie ze zwiedzaniem, ale wypoczynek już jest ok.

Barbados - miejsce ekskluzywne, ale rzadko z hotelami AI, a jak już to horrendalne ceny.
        • podroznik321 Re: Sri Lanka, Dominikana, Kuba, Jamajka czy Barb 12.10.10, 14:39
          Dominikana - jeżeli tylko wypoczynek i byczenie się na plaży. Plaże karaibskie, głównie Bavaro to ideał plaży (przynajmniej tej popularnej). Drobiutki piasek, palmy pochylone w stronę morza. No i cała masa hoteli o dobrym standardzie i pysznym jedzeniu.

Sri Lanka - jeżeli chcesz zwiedzać średnio lub dużo oraz nie jest najważniejszą sprawą komfort.

Zresztą Dominikana to raczej hotel z all inclusive, także szkoda byłoby zwiedzać i tracąc to za co się zapłaciło. natomiast Sri Lanka to 0 problemu ze znalezieniem hotelu ze śniadaniami lub dwoma posiłkami. Wtedy hotel może służyć tylko za noclegownię.
        • tropikey Re: Sri Lanka, Dominikana, Kuba, Jamajka czy Barb 09.12.10, 08:20
          oj pedro, sam się poplątałeś. Dominikana i Dominican Republic, to określenia tego samego kraju. Tobie chodziło zapewne o Dominikę (albo, jakbyś pewnie Ty to zapisał - Dominicę), należącą do Małych Antyli (albo Wschodnich Karaibów). Tam rzeczywiście plaż jest niewiele, a jeśli już są to mało urokliwe (z pewnymi wyjątkami). Ale Dominika, to i tak nieodkryty jeszcze skarb Karaibów i jeśli ktoś się wybiera w tamte rejony (np. na dużo bardziej znaną Martyinikę, czy Gwadelupę), warto tam wpaść, choćby na 1 dzień...
          Pozdrawiam, Bartek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka