Dodaj do ulubionych

o której zajmować leżaki? ;)))

IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 16:42
Hej!
Byłam w Egipcie w październiku, wszystko w porządku, ale zdziwiło mnie (to był mój pierwszy typowy wypoczynek), że leżaki przy basenie trzeba było zajmować o 8 rano. Leżaki nad morzem zwykle były dostępne.

Poznana dziewczyna pocieszyła mnie (oczywiście z całej rodziny to ja wstawałam wcześniej i biegłam po leżak), że podczas wakacji, ludzie wstawali o 6. rano, aby zająć pożądane miejsce.

Czy tak jest we wszystkich hotelach i krajach? I jeszcze to śniadanie podawane do 10.00.....

Obserwuj wątek
    • tytus.de.zoo Re: o której zajmować leżaki? ;))) 07.04.04, 17:21
      U nas w hotelu były społeczne kolejki na leżaki, komitet kolejkowy zawiązał się
      już w samolocie. Dzięki temu nie musiałem wstawać o 5 rano.
      Problem był tylko ze śniadaniem. Jak ja szedłem zjeść, ktoś kto zjadł wcześniej
      zajmował mój leżak. Pod koniec pobytu znalazłem na to sposób. Wynająłem
      jakiegoś araba z ulicy (roboczogodzina tam jest tania) i w tym czasie pilnował
      mojego leżaka.
        • Gość: Ewa Re: o której zajmować leżaki? ;))) IP: *.dip.t-dialin.net 08.04.04, 14:35
          A ja bylam na wczasach na RHODOS -Lardos Bay - Niemcow bylo malo ale Polakow za
          to duzo !!!
          I ...wlasnie POLACY - zajmowali liezaki juz wieczorem o 22:00 na nastepny
          dzien !!! I to rodzice wysylali mlodziez i dzieci aby polozyly reczniki na
          lezalach. Jeszcze czegos takiego nie widzialam - obsluga hotelu wziela i
          wyrzucila wszystkie recznikie na jedno miejsce - ale na drugi dzien bylo to
          samo... Wiec nie opisujcie, ze to Niemcy tacy chytrzy na te lezaki - Polacy sa
          jeszcze gorsi - a moze szybciej sie ucza !!!!
          Wczasowiczka z Rhodos
          • Gość: Laslo Re: o której zajmować leżaki? ;))) IP: 62.148.85.* 08.04.04, 23:33
            To fakt ze tak jest ogladalem kiedys na niemieckiej telewizji program o tym.
            Problem ten wystepuje najczesciej w miejscach blizej Europy gdzie ze wzgledu na
            cene wycieczki jest wiekszy tlok. Bylem w Kenii i na Kubie z niemieckim i z
            austryjackim biurem podrozy i tego nie bylo poniewaz bylo tam mniej a la
            NRDowskich burakow. W Wielkiej Brytani jest nawet slynna reklama piwa gdzie o
            swicie Angol przeciaga sie na hotelowym balkonie i krzyczy "Good morning!"
            rzucajac jednoczesnie w kierunku basenu zrulowany recznik z motywem brytyjskiej
            flagi. Caly lot recznika jest krotka akcja w zwolnionym tempie, podczas ktorej
            Szkopy biegna, plyna przez basen w kierunku lezakow probujac wyprzedzic lecacy
            recznik. Nagle recznik spada na lezak i zostaje idealnie poslany na lezaku
            przez ciezar zawinietej w nim puszki z piwem. Wtedy lektor mowi "we are better
            beacause we've got a better beer". Oczywiscie byla to kpina z Niemcow, ktorzy
            pod tym wzgledem sa chamami wiekszymi niz Polacy wsiadajacy do autobusu.
      • Gość: kora Re: o której zajmować leżaki? ;))) IP: *.chello.pl 08.04.04, 19:29
        jak na razie bylam tylko raz w Egipcie, konkretnie w Hurghadzie i nie spotkalam
        sie z takim problemem jak brak lezakow w hotelu. Powiem, ze hotel byl "tylko" 3
        gwiazdkowy, ale nie bylo zadnego komitetu, zadnego polowania, nie bylo tez
        potrzeby przebywania na basenie przez 24h aby utrzymac lezak. Jesli juz sie
        zdarzylo, ze jednak nie bylo lezaka, obsluga przy basenie zawsze cos znalazla,
        za napiwek lub nawet papierosa.
        Nie wydaje mi sie, zeby to zalezalo od klasy hotelu....
    • Gość: parasol Re: o której zajmować leżaki? ;))) IP: *.zgora.dialog.net.pl 08.04.04, 16:04
      najlepiej nie schodzić z leżaka przez 24 godziny - ostatecznie jesteś na
      wczasach, więc gdzie się spieszyć?! Poza tym słyszałem, że niektóre biura
      podróży sprzedają takie oto pakiety : przelot czarterowy, leżak przy basenie
      (zamiast pokoju hotelowego) + opcjonalne wyżywienie> Radzę więc skorzystać,
      wtedy napewno nikt nie zajmie twojego leżaka. Co się zaś tyczy śniadań do
      godziny 10, to polecam wykupić pobyt bez wyżywienia i problemu nie będzie!
      • kruszynka301 Re: o której zajmować leżaki? ;))) 08.04.04, 16:56
        hihi, śmiej się, a dla moich słoneczek wstać na śniadanie to juz poważny problem;))))).
        Poza tym znajomi byli w Turcji(4*) - ten sam pęd poranny w stronę leżaków - wyścigi z Niemcami (Neckerman)

aaaaa, byłam jeszcze 1 dzień w hotelu 4* w Sharm - tam były co prawda leżaki wolne, bo obsługa zaczęła wydawać ręczniki dopiero o 12.00.......A cała nasza wycieczka, przyzwyczajona do obsługi w Hurghadzie, nie położy się na leżaku BEZ ręcznika. Kiedy jeszcze trzeba było podpisywać się na liście, kto wziął ręcznik, no to o mało nie padliśmy.... Na szczęście byliśmy w Sharmie 1 dzień.

pozdrawiam wiosennie
      • wisteria Re: o której zajmować leżaki? ;))) 08.04.04, 17:48
        Nie, no rewelacyjna odpowiedz Panie Parasol. Przylaczam sie do planu. Raz sie
        polozyc i z problem z glowy. A tak na serio. Ludzie, lezenie na sloncu nie
        jest zdrowe, lepiej pochodzic, pograc w pilke, pobawic sie z dzieckiem lub
        poplywac, a opalicie sie tak samo i brzuszek schudnie. Poza tym to nuda
        siedziec caly dzien przy basenie. Ale przeciez nie wytlumaczysz.
      • Gość: Pajda. Re: o której zajmować leżaki? ;))) IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 09.04.04, 05:53
        A slyszeliscie o zgrabnym, skladanym krzeselku ($7 Can), leciutkim, noszonym na
        plecach? Zabierz jeden z drugim to malenstwo ze soba na wczasy i problem z
        glowy(zamiast 15 sukienek na rozne okazje).
        Mozna spac do woli, jesc do woli i spacerowac kiedy sie chce bez nienawisci do
        czlowieka o glupi, zajety lezak. Polecam tez leciutki parasol, tania ochrona
        przed rakiem. Wszystko zmiesci sie na pewno w samolocie, a wczasy udane i bez
        stresu.
        Moze bez walki o lezak uda wam sie i zaprzyjaznic z buraczanym NRD-owcem.
        Doswiadczona wczasowiczka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka