Dodaj do ulubionych

gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia

IP: 195.177.197.* 15.07.04, 11:10
Proszę o podzielenie się informacjami osoby które dużo podróżowały po świecie
i nic nie robi ma nich szczególnego wrażenia.Które miasto z perspektywy czasu
i przestrzeni jest najbliżej wzorca. Tzn. biorąc pod uwagę klimat (w.g. mnie
brak śniego i temp.>0 st.C.cały rok), czystość, uprzejmość mieszkańców ,
mentalność podobna do europejskiej, dobra relacja między przychodami i
wydatkami przy normalnej pracy,potencjalna możliwość zwiedzania w weekendy
ciekawych miejsc w okolicy,niska przestępczość, dobry dostęp do morza ,
oceanu , ładne krajobrazy...
Obserwuj wątek
    • Gość: xxx Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.access.uk.tiscali.com 15.07.04, 11:20
      Buenos Aires
      • staszekr Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 17.07.04, 19:00
        Uwazam, ze Gangtok w Sikkimie
        • Gość: lukas Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 217.153.183.* 01.08.04, 16:47
          kraków bo jest czakram wawelski
      • Gość: Teo Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.tkk.pl / *.tkk.pl 18.07.04, 11:04
        ne pstrągi z grilla, podają na zakończenie posiłu szklaneczkę trawiastej
        rakijijako prezent od restauratora polecając się na przyszłość.Wokół brzmi
        piękna chorwacka muzyka ,głownie naszpikowana tęsknym swpomnieniem i miłością
        do ojczystej Dalmacji.Polecam czyste plaże,choć kamieniste, lazurowy Adriatykno
        i oczywiście ich wyborne wina.Teo z Kołobrzegu
        • Gość: Halina Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.04, 09:20
          Tak TEO masz rację!
          Nie ma to jak Dalmacja, ciche i spokojne mieściny rybackie, dalekjo od
          wielkomiejskiego gwaru, przyjaźni ludzie,przepiękne plaże i niesamowite widoki
          ta cicha chorwacka muzyczka.Jestem zakochana w Chorwacji, gdybym mogła to bym
          tam zamieszkała, ale cóż mogę tam tylko raz na jakiś czas jechać.

Tam jest raj na ziemi.
          • Gość: Tomek Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.comarch.pl 20.07.04, 10:02
            Raj na ziemi na użytek turystów
    • Gość: moo Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 203.113.37.* 15.07.04, 11:38
      Może nie pod każdym względem (europejska mentalność, odległość od morza), ale
      zdecydowanie kwalifikuje się tutaj Chiang Mai w północnej Tajlandii.
      • Gość: lilu Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.rybnet.pl / *.rybnet.pl 16.07.04, 22:23
        Popieram Cziang Maj. Poza jednym - wstrętnymi komarami!!
      • Gość: Boza Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.bmj.net.pl 17.07.04, 00:15
        Zduny k/Krotoszyna w Wielkopolsce-spokój,piękne grzybowe
        lasy,małomiasteczkowa architektura i poznańska gospodarność
    • Gość: krafla Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.waw.tgc.pl / 212.244.73.* 15.07.04, 12:31
      Santiago de Chile
      • Gość: snajper Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 195.178.215.* 15.07.04, 12:36
        RPA- Kapsztad . Yohanesburg.Jeszcze w Namibii Swakopmund i Wolwisbay.
        • Gość: Adela Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.04, 15:15
          Johanesburg... hahaha... ale sie obsmialam!!!
          • Gość: Piter Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.u.mcnet.pl 20.07.04, 13:53
            Ja też. Zwłaszcza, że jednym z kryteriów miała być niska przestępczość
        • Gość: LOLA Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.nycmny83.dynamic.covad.net 20.07.04, 01:32
          jakiekolwiek miasteczko na Long Island, New York.....wspaniale plaze, muzea,
          zwiedzanie w weekendy, wspanialy klimat, blisko do mega miasta...NYC,
          niesamowity system szkolnictwa, niska przestepczosc, zawsze
          slonecznie...poprostu pieknie!!!!
      • odarniew Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 15.07.04, 15:31
        Oj, nie Santiago wg mnie się nie nadaje - przestępczośc wcale nie jest taka
        mała, odległośc do morza, hm, wysoko, dla osób, które mają problemy z
        ciśnieniem tuż po wylądowaniu może być nieciekawie - zawroty głowy, osłabienie,
        omdlenia (sam mam normalne ciśnienie, ale byłem tak słaby, że ledwo szedłem)
        duża zmienność temperatur (przecież to gówy).

no i b. duże zanieczyszczenie powietrza. ale zwiedzać jest co. piękne
        pohiszpańskie budowle.

Gość portalu: krafla napisał(a):

> Santiago de Chile
        • peter2715626 Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 16.07.04, 01:25
          Auckland spelnia wszystkie te wymagania.

=====================

mordor.mds.pl/peter
          • Gość: Carlo Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.dialup.optusnet.com.au 19.07.04, 12:42
            Perth! Kto byl ten wie, musicie tu byc pozdrawiam
        • Gość: aa Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.waw.tgc.pl / 212.244.73.* 16.07.04, 10:09
          Santiago wcale nie lezy tak wysoko. Ja mam totalna chorobe wysokosciowa,
          powyzej 3 tysiecy metrow padam jak mucha a w Santiago w ogole nie czulam
          wysokosci. Do oceanu jest godzina drogi. W Andy tez godzina w druga strone.
          A zanieczyszczenie rzeczywiscie. Ale to problem wszedzie, w Buenos tez nie
          mowiac o np Los Angeles. Przestepczosc jest znikoma porownujac do innych miast
          Pl Am i np. USA. Fajne miasto do zycia wlasnie. Wokol winnice i weekend mozna
          spedzic nad oceanem albo wchodzac na najwyzszy szczyt Am.Pld. Niewiele miast
          daje takie opcje.
          • Gość: aa Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.waw.tgc.pl / 212.244.73.* 16.07.04, 10:24
            Sprawdzilam - Santiago lezy na 520 m.n.p.m. To zadna wysokosc.
      • mbs2004 Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 16.07.04, 23:56
        Sydney.Piekne plaze,cieply i lagodny klimat.Wyluzowani ludzie.palmy,cykady i
        grill na plazy.jeszcze tam wroce!!!
    • crucero Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 16.07.04, 02:40
      jestem w stanie uwierzyc peter-owi, bo nietety reszta postow jest polska.
      pytanie odnosilo soe do ludzi, ktorzy mieszkali dluzej w danym miejscu, a nie
      tylko byli tam na wycieczce.
      a zblizszych okolicznosci - majorka!!!
    • Gość: czesiek1 Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.adsl.xtra.co.nz 16.07.04, 06:08
      Peter co ty gadasz? Tylko Wellington!!!
      • Gość: Szybki Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.proxy.aol.com 16.07.04, 07:33
        Moze Cabo Saint Lucas,moze Hawaii,moze San Francisco,moze San Diego,moze Sydney
        i w koncu Vun Tag.Pozd. z Klaifornii.
        • Gość: surfer67 Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.cvx5-bradley.dialup.earthlink.net 16.07.04, 13:04
          W Kalifornii proponowal bym Huntington Beach ("Surf City of USA"). Polozone
          pomiedzy LA i San Diego, w Orange County wystarczajaco daleko od obydwu
          metropolii, zeby nie czuc smogu i nad Pacyfic-iem, co pozwala uniknac wysokich
          temperatur jakie sa w glebi ladu (np. Pasadena lub San Fernando Valley). W
          zimowe miesiace nierzadko zdazaja sie dni, ze wyjezdzajac z domu o 7AM dwie
          godziny pozniej jestesmy juz na wysokosci powyzej 2000 metrow (np. Big Bear
          Lake) i smigamy na nartach, a wracalac do HB okolo 4PM mozemy tego samego dnia
          wskoczyc jeszcze na deske surfingowa. Huntington Beach klasyfikuje sie od wielu
          lat w pierwszej dziesiatce najbezpieczniejszych miast USA powyzej 100.000
          mieszkancow. Biegam czesto po polnocy...lub spaceruje...nie dowiadczylem
          najmniejszego incydentu. Policja w tym miescie jest bardzo sprawna i skuteczna,
          do tego stopnia, ze przyjezdzajacy tutaj na weekendy tzw. "margines spoleczny"
          dal im nazwe "Nazis". 335 slonecznych dni w roku, opymalna temperatura dla
          ludzkiego ciala przez wiekszosc dni, brak wilgotnosci w powietrzu powoduje, ze
          inaczej zaczyna sie poranek przed pojsciem do tyry ( dla porownania ciagle
          pamietam czekania na przystaku autobusowym w listopadowy poranek.....i
          przejezdzajaca nagle przez kaluze Taksowke). W odleglosci od godziny do 3-4
          godzin samochodem sa jeziora, lasy, gory, pystynia, przesliczne Parki narodowea
          nawet winnice (Tamecula)....choc do Napa jest troche dalej. W samym miescie
          zycie rozrywkowe toczy sie wokol Main Street, gdzie pokazna ilosc restauracji,
          pubow, klubow muzycznych zapewnia przyjemnosci gourmet cusine....pobliskie
          kilkumilowej dlugosci plaze z szerokim deptakiem, i trasami dla rowerow i
          rolkarzy..pomagaja zrzucic to co sie robilo w klubach na Main Street. Mozna to
          wszystko zweryfikowac na www.huntingtonbeach.com Pozdrawiam pozostalych i
          zachwalajacych Swoje miejsca lokalnych patriotow))))
          • Gość: emilly Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 195.243.11.* 16.07.04, 14:17
            Huntington Beach jest ok. Wogóle jakieś fajne miejsce nad oceanen w pd
            Kaliforni. Co ja bym dała, żeby tam móc żyć ! Byłam na przełomie kwietnia i
            maja.
          • Gość: profesor Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 151.152.101.* 16.07.04, 18:26
            Huntington Beach (jak i inne Beach Towns w poludniowej Kalifornii - np
            Manhattan Beach , Hermosa Beach)jest super. Ja mieszkam w Pasadenie, ktora jest
            w lecie bardzo goraca jak zauwazyl surfer, ale ma duzo atrakcji kulturalnych.
            Gdybym mial wybierac chyba wolal bym Santa Barbare, okolo 2.5 godziny jazdy na
            polnoc od Los Angeles. Klimat jest troszke chlodniejszy, ale jest sie z dala od
            tloku aglomeracji Los Angeles. Jedyny problem to mieszkajacy w poblizu Michael
            Jackson.
            • Gość: jwj Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 69.163.67.* 18.07.04, 05:23
              Hood River City! W Oregonie! Idylliczne jak polskie krajobrazy, przepiekna
              Columbia River Gorge (stolica swiatowego windsurfingu prawie), 40 min do
              Portland (Powells bookstore!), 40 min na narty na okragly rok (w lecie tez),
              znosne ceny domow. Slowem, jak mowia miejscowi - God's Country! Jezdzimy tam
              juz od 15-tu lat na wakacje by odetchnac od slonecznej San Fernando Valley...
    • Gość: MySzKa Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.04, 11:49
      Brewster na Cape Cod w USA :)
    • Gość: Artur Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 217.153.71.* 16.07.04, 11:52
      Polecam Denver w Colorado. Spędziłem tam cztery miesiące. Morza nie ma, ale za
      to są piękne Góry Skaliste. Jedno z miast amerykańskich najbardziej
      przypominających miasta europejskie.
    • Gość: Bibliotekarz Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 194.181.127.* 16.07.04, 12:38

Zdecydowanie Radom.

• Gość: efemera Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.bas2.dbn.dublin.eircom.net 16.07.04, 13:48
      Mieszkam trzy lata w Dublinie, jak na mnie to zdecydowanie: albo czas na
      zmiane albo nastepne trzy lata w Irl. Moze upalow to tu nie ma; a przestepczosc
      jest podobna do innych miast europejskich acz reszta warunkow jak najbardziej
      odpowiednia do zycia. Pracuje sie "latwo", kasy starcza na co chcesz, ludzie sa
      przyjacielsko nastawieni do siebie, dookola miasta morze, a od zachodu kraju
      piekne klify nad oceanem, uff czasem poranna bryza od morza pokrzepi cie
      jeszcze bardziej dodajac sil po dlugiej nocy w pubie.
    • dalka1 Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 16.07.04, 13:49
      Może wydam Ci się mało oryginalna, ale na mnie największe wrażenie zrobiła
      środkowa Chorwacja. Góry połączone z morzem, czysta, wręcz kryształowa woda,
      kiedy patrzyło się z góry widac było różne odcienie zieleni i granatu! Jedynym
      mankamentem były jeżowce, ale i na to znalazłam wyjście.Ludzie mili i
      uśmiechnięci, ale wiadomo, że miłych można spotkać wszędzie, wystarczy się
      dobrze rozejrzeć. No i zabytki też niczego sobie! Gorąco polecam
      Miłego dnia Sylwia
    • Gość: veronica Re:gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia-GENEWA IP: 213.208.13.* 16.07.04, 14:09
      Genewa - zdecydowanie !
      europa a jednoczesnie swiat - masa organizacji miedzynarodowych i ludzi roznych
      ras; centrum Europy- wszedzie blisko, w Alpy, ktore widac z okien, na Lazurowe
      Wybrzeze 3h, Paryz -3h, Wlochy - 2h, no i lezy nad jeziorem; jezioro wlasnie ma
      wplyw na klimat- bardzo umiarkowany (w ogrodach przydomowych mamy banany) mimo
      bliskosci Alp, w zimie prawie nigdy nie pada snieg !
      co do przestepczosci - to tak jak cala Szwajcaria - znikoma ! na ulicach stoja
      cabrio a na tylnym siedzeniu kurtka skorzana
      Bezrobocia prawie nie ma, zarobki bardzo wysokie (wydatki niestety tez :) ),
      swietna opieka socjalna i cudowny wrecz system edukacji;
      Jest czysciutko, wszystkie budynki swietnie odrestaurowane (od kilkuset lat
      Szwajcaria nie uczestniczyla w wojnie wiec nie ma zniszczen), masa parkow,
      zieleni i co najwazniejsze -naprawde mili,uprzejmi,USMIECHAJACY SIE DO SIEBIE
      NA ULICY LUDZIE

polecam wszystkim !!!
    • Gość: Szymon Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.as1.cld.dublin.eircom.net 16.07.04, 14:46
      Zdecydowanie Dublin.
      • stawiski Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 16.07.04, 15:00
        zyC nieżle można wszedzie poza Norymbergą
      • Gość: LS Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.nlh.no 19.07.04, 12:15
        Czy ciagle kolejowy dworzec Huston Station taki ochydny, bardziej byl kiedys
        ochydny niz Warszawa wchodnia przed remontem. I tez tak kradna?. Telefonuje z
        otwartej budki, o metr ode mnie stoi walizka. Podchodzi starsza pani. Mlody
        czlowieku - co ty robisz. Wytrzeszcam galy - przeciesz ci ta walizke zaraz
        sprzatna.
        Puby maja swoja atmosfere OK ale niektore sa tak brudne,serwuja zgnile piwo,
        facet czy facetka sciera podloge czy stol stara cuchnaca szmata. I te ich
        piperzone sandwicze , tfuu
    • Gość: agatka_s Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.aster.pl / *.aster.pl 16.07.04, 15:00
      Praga czeska

potem Mediolan, Bruksela i Sztokholm.
      • Gość: Aborygen! Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.crowley.pl 16.07.04, 15:16
        Na samym początku ustawił bym Brisbane w Australii, później Canberra ( jeśli
        ktoś nie wiem co i i gdzie to ) stolica australii, ocean, góry, delfiny,
        wieloryby, owoce morza, żarcie takie że palce lizać, dla facetów w
        szczególności- Panowie tam jest wszystko, żółte,czarne, białe, przypalane, po
        prostu raj dla WĘDKARZY ( WCZEŚNIEJ BYŁA MOWA OCZYWIŚCIE O RYBACH W OCEANIE).
        Ja mieszkałem w Sydney ale to bym dał numer 3 ( jednak za dużo ludzi ).
        Mieszkałem w Sydney, Brisbane i Canberze-wiem co mówię!!! Jakie plaże-jakie
        zarobki ( oczywiście tak jak wszędzie dla chcącyc)Gorąco Polecam!!!
        • Gość: emilly Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 195.243.11.* 16.07.04, 15:37
          Brisbane- zajebiste - i blisko na Gold coast; Canberra jak dla mnie trochę nudna
        • Gość: Andrzej Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.proxy.aol.com 16.07.04, 17:58
          Wschodnie wybrzeze Australii, jak najbardziej moze spelniac te warunki. Nie
          wiem, czy akurat Brisbane, ale na pewno Gold Coast (ok.50 minut pociagiem na
          poludnie od Brisbane) ze slynnym Surfers Paradise.
          A potem moze jednak Sydney, choc faktycznie dosyc zaludnione i ostatnio
          podrozalo (zwlaszcza ceny mieszkan i domow).
          W Europie moim ulubionym miejscem jest Bazylea, choc nie ma tam morza, ktore
          uwielbiam, spelnia wlasciwie pozostale kryteria.
          • Gość: gero Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.proxy.aol.com 17.07.04, 04:39
            niech zyje Krakow oraz Rzeszowskie. swiat-Nowa zelandia,blizej Roma
      • Gość: marta Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.adsl.hansenet.de 16.07.04, 15:18
        jak dla mnie to Abuja... ale to miejsce pewnie nie zbiega sie z wyobrazeniami
        wiekszosci o "fajnym" miejscu... wiec tym lepiej dla mnie :-)
        • Gość: m Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.customer.ALTER.NET 16.07.04, 15:51
          Nie wiem, Agatka, czy kiedykolwiek mieszkalas w Mediolanie. Ja mieszkam teraz i
          zapewniam, ze to wcale nie jest idealne miejsce do mieszkania.
          Okropny klimat (wysoka wilgotnosc, poza latem przez wiekszosc roku leje),
          zanieczyszczenie srodowiska, malo przestrzeni zielonych, no i w sumie w
          prownaniu z innymi miastami wloskimi Mediolan wcale ladny nie jest..
          • Gość: agatka_s Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.07.04, 17:22
            Mediolan mi się podoba bo z jednej strony to jednak włoskie (wesołe, gwarne,
            nie zamierające po zmierzchu) miasto, ale z drugiej takie cywilizowane i bardzo
            eleganckie miasto, pasujące do mnie- uwielbiam panie w futrach na Piaza Duomo,
            i wdzięk z jakim noszą kilogramy złotej acz gustownej biżuterii, i zapachy
            perfum nigdzie nię sa tak przyjemne, i publika La Scali.... Mieszkałam krótko
            bo tylko niecały miesiąc i to pod Mediolanem, ale z perspektywy "oglądacza"
            bardzo mi tam było miło.
            • Gość: m Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.customer.ALTER.NET 19.07.04, 18:01
              No wierze, ze z perspektywy ogladacza...
              (wczoraj wracalismy znad morza..5 godzin!! bo takie niestety sa korki w
              niedziele wieczorem, kiedy polowa Mediolanu wraca z weekendow).
              • agatka_s Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 21.07.04, 15:03
                no korki na dojazdach do duzych miast to akurat sa wszędzie, pamietam je i w
                Londynie, a w zeszlym roku jak jechalam na narty w Austrii jak ich ferie sie
                zaczely to na 5 pasowej autostradzie moglismy grac w karty z sasiadami z aut na
                obocznych pasach. Z powrotem gdy bylo juz po feriach zajelo nam to 1/10 czasu
                w pierwsza strone.

Ja tez jezdzilam co tydzien z Mediolanu do savony kolo Genui (bo moja wloska-
                mediolanska rodzina pochodzi z Savony) i te korki tez pamietam, ale Mediolan
                np w okolicy 15 sierpnia to poezja, nie ma nikogo !!! (i obnizki w sklepach)

Pa
      • mbs2004 Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia 17.07.04, 00:02
        Bruksela nie.za duzo deszczu!!!I jaka dziura, dobrze, ze do paryza i
        Amsaterdamu blisko.a Londyn tez w Eurocity w trzy godziny.
        • Gość: agatka_s Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.07.04, 17:26
          OK co do brukseli to się nie będe spierać bo aż na tyle jej nie znam, ale
          Belgia jako kraj bardzo mi podpasowała, wszystko jest takie zwykłe i normalne,
          zero zadęcia, czy chęci pokazania czegokolwiek tym "durnowatym" obcym. No i
          Belgia jest taka kameralna, człowiek szybko się we wszystkim orientuje. W
          Belgii byłam krótko, ale jak wyjeżdzałam to sobie pomyślałam Oho tu bym mogła
          pomieszkać...
    • Gość: misiek Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.07.04, 15:12
      Jak w Polsce to tylko Sopot lub Wrocław.
      Jak na świecie to tylko Kapsztad, Zurych lub Genewa.
    • Gość: sebcio Marbella, C. del Sol,to najlepsze miejsce do życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.04, 16:26
      serdecznie zapraszamy www.aliasinv.pl
      nieruchomosci w Hiszpanii. duzo uzytecznych informacji turystycznych i
      praktycznych dotyczacych zakupu nieruchomosci
      • Gość: picadorre Marbella, C. del Sol,to najlepsze miejsce do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.04, 16:28
        zgadzam sie w pelni, spełnia wszystkie wymagania okreslone w liscie, temp
        roczna 18 stopni, 300 dni slonecznych w roku, narty zimowe, nurki, kobiety,
        wszystko, tylko drogo jest - sami bogacze tam mieszkaja - nie dla mnie, ale
        stronka alias ciekawa, polecam!!
        • Gość: wojtek Re: Marbella, C. del Sol,to najlepsze miejsce do IP: *.access.uk.tiscali.com 16.07.04, 17:24
          Napewno VANCOUVER takiego drugiego miasta nie ma na calym swiecie
          • Gość: adamanta Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.04, 23:55
            A jak Vancouver Wojtku ma się do San Francisco? Bo ja głosuję za Berkeley i za
            Frisco (blisko do morza i w góry, fajna temperatura przez cały rok, bez upałów
            i bez mrozów), ludzie zupełnie nie-amerykańscy, bo Amerykanów tam jakby
            mniejszość :o), kafeje i normalne, nie plastikowe jedzonko zewsząd... Jedyny
            szkopuł, to to, że wyjeżdża się 200 mil na południe albo na zachód i już wita
            nas prawdziwa Ameryka, taka mało europejska w filozofii podejścia do człowieka,
            z ogólnodostępną i UŻYWANĄ bronią, rasizmem i ignorancją. No i podatki trzeba
            płacić na administrację taką jaką mamy teraz :o). Więc może Vancouver lepsze?
      • dzenifer Re: Marbella, C. del Sol, - NIE! 16.07.04, 20:17
        marbella to nudna, b.droga wiocha, mozna tu posiedziec przez 2 tygodnie, jak
        sie lubi szpan; pelno mafii, prostytutek (patrz puerto banus), podstarzalych
        anglikow, szukajacych wrazen. w lecie b.goraca, w "zimie" zimno i caly czas
        leje. najlepszym miejscem na swiecie jest WROCLAW.
    • Gość: gosc gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia-Monachium IP: 5.5R* / *.prosiebensat1.net 16.07.04, 18:10
      Co prawda nie ma morza, ale zaraz obok miasta przynajmniej 5 OGROMNYCH
      lazurowych jezior morenowych z widokiem na Alpy! Miasto jest piekne i oferuje
      ogromne bogactwo kulturalno - zabawowe. Okolica tez cudowna - Bawaria jest
      piekna jak obrazek. wysokie zarobki i znikome bezrobocie. Zima pada co prawda
      snieg, ale z ulic sprzatany jest expresowo, wiosna przychodzi nagle i bez
      dlugiej fazy przejsciowej. Wszedzie blisko (do Polski do starych przyjaciol) do
      Wloch - 2 godzinki, do Szwajcarii czy Chorwacji - rzut beretem!
      Swietne polaczenia lotnicze z reszta swiata. Ludzie sa usmiechnieci, mili,
      weseli, tolerancyjni i rubaszni. No i najlepsze piwo swiata w niezliczonych
      ogrodach piwnych!
      • Gość: Mlodypierdola Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia-Mona IP: *.los-angeles-29-30rs.ca.dial-access.att.net 17.07.04, 05:40
        A nie podeslal bys nam troche tego bawarskiego piwka? Chetnie bym wysaczyl
        butelczyne, bo te amerykanskie, to istne chicken pipi! :-)
        • Gość: jwj Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia-Mona IP: 69.163.67.* 18.07.04, 05:31
          pij kanadyjskie...
          amerykanskie piwo wyslano do kanadyjskiego laboratorium do analizy - przyszedl
          wynik : twoj kon jest chory na cukrzyce...
    • Gość: baska w Californi najlepsze-Bay Area ! IP: *.echostar.com 16.07.04, 19:21
      Specyficznie: wzgorza Berkeley - albo Berekeley/Oakland jezeli chce sie wiecej
      slonca.
      • Gość: adamanta Re: najlepsze-Bay Area ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.04, 23:58
        No, w Oakland czasami jest mało ciekawie pod względem przestępczości, ale
        Rockridge, North Berkeley, nawet Alameda czy El Cerrito wyglądają dobrze.
        • Gość: baska w Californi Re: najlepsze-Bay Area ! IP: *.echostar.com 17.07.04, 00:37
          El Cerrito to juz prowincja :)) A jezeli chodzi o Oakland, to myslalam tylko o
          Oakland hills zaraz na poludnie od Berkeley. Rockridge i North Berkeley tez
          moga byc ;)
    • Gość: tora-tor Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.crowley.pl 16.07.04, 20:05
      Ryga i Praga
    • Gość: RR Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.maintech1.com 16.07.04, 20:39
      Watts - Los Angeles, California
    • Gość: max Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.neting.com.pl 16.07.04, 22:14
      zdecydowanie BARCELONA!!!!!!!!!!!
    • Gość: kaczka Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 194.223.152.* 17.07.04, 00:06
      Kryteria bym poszerzyla. A tak naprawde nie wazne gdzie, wazne z kim.
    • Gość: jim lat trzy i pol Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: *.bas1.dbn.dublin.eircom.net 17.07.04, 02:08
      a mi sie teskni za krakowem. z dublina, porto, lizbony... wszedzie dobrze, ale w
      domu najlepiej. tak? ponoc tak.
    • starypierdola To tajlepsze miejsce do życia .. 17.07.04, 05:03
      ... to Calavasito, La Guajira, Colombia.

SP
      • Gość: AU Melebourne Adelaide in Perth (Australia) IP: *.unisa.edu.au / *.city.unisa.edu.au 17.07.04, 10:59
        Swietna pogoda, morze no te kangury...ahh
      • Gość: wojtek Re: To tajlepsze miejsce do życia .. IP: *.access.uk.tiscali.com 17.07.04, 11:05
        Jesli Kolumbia to chyba Cartagena albo Cali (ale to tylko ze wzgledu na
        przepiekne kobiety ktore tam mieszkaja)
        • starypierdola Colombia... 18.07.04, 01:48
          Nonsens, Hermano Primo! PRzyjedz do calavasito to sam zobaczysz. Jak
          przezyjesz :)))

SP
    • Gość: Celestia Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 5.2.1R* / 213.42.2.* 17.07.04, 13:22
      Ja mieszkam w Dubaju, dla wielu to miejsce idealne, bo pogoda, plaze, zyje sie
      dostatnio i nie ma podatkow, ludzie mili. Kobiety wszedzie sa puszczane bez
      kolejki. Dla mnie bomba. Jednak jest tez kilka ale:w lecie za goraco i brakuje
      mi prawdziwej kultury, europejskiego klimatu, teatrow, muzeow. Tu wszystko jest
      sztuczne i nowoczesne. Moje wymarzone miejsce to Dublin. Wspaniale jedzenie,
      muzyka,mili ludzie i wkolo krajobrazy zapierajace dech i zabytki pamietajace
      czasy Wikingow.Tam czuje sie jak u siebie, tam wszystko mnie cieszy. Szkoda ze
      teraz jestem tak daleko od Irlandii...
      • Gość: Lukas z Dublina Re: gdzie jest to tajlepsze miejsce do życia IP: 212.17.39.* 19.07.04, 18:55
        he, he! Z tym wspanialym jedzeniem to jakis zart? Wszyscy zabieraja ze soba z
        Polski tyle jedzenia ile sie da bo tego tutejszego gowna na dluzsza mete jesc
        sie nie da. A jezeli chodzi o kulture to Irysy w teatrze jedza popcorn i gadaja
        przez komorki. Jak chcesz mieszkac w Dublinie to ja sie z checia zamienie na
        Dubaj. Pozdrawiam!
        Lukasz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka