Dodaj do ulubionych

Podsumowanie 2019. Co przyniesie rok 2020?

26.12.19, 14:38
Tradycyjnie, bo już po raz siódmy, zachęcam wszystkich do podsumowania swoich turystycznych doświadczeń w mijającym roku. Czy udało się Wam zrealizować swe plany podróżnicze? Czy przeżyliście na wyjeździe jakieś niesamowite chwile, coś was oczarowało, zadziwiło?

Przed nami kolejny rok. Czego się po nim spodziewacie od strony wyjazdowej? Będzie to raczej kontynuacja dotychczasowych kierunków i form podróżowania, czy też szukacie czegoś nowego, nowych doświadczeń? A może macie już skonkretyzowane plany?


* * * *
Życzę wszystkim w nowym roku spełnienia turystycznych marzeń, udanych wyjazdów, niezapomnianych przeżyć, spotkań z przyrodą i ludźmi, nowych doznań kulinarnych i duchowych, odkryć w każdym wymiarze. I bezpiecznych powrotów do domu ;-)

* * * *
I tradycyjnie sonda ;-)--
Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
"Kornel: moje podróże"
Obserwuj wątek
  • kornel-1 Re: Podsumowanie 2019. Co przyniesie rok 2020? 26.12.19, 14:59
   Dla mnie mijający rok był turystycznie średnio udany. Odwiedziłem, co prawda, Australię (Sydney, Góry Błękitne) i Indonezję (Jawa i Bali) a jesienią „poskakałem” po karaibskich wyspach (Martynika, Saint Lucia, Dominika, Barbados, Gwadelupa), ale de facto, 2019 rok oceniam jako czas stagnacji, by nie powiedzieć regresu. Po raz kolejny bowiem nie udało mi się zorganizować wyjazdu do Czarnej Afryki. Niestety, na ten kierunek nie ma zbyt wielu chętnych (założyłem, że nie pojadę sam), wyznaczałem więc sobie cele zastępcze, takie jak wymienione powyżej. A czas zabijałem weekendowymi wyjazdami po Szwajcarii (Bazylea, Zurych, Lucerna), Hiszpanii (Majorka i Walencja), Austrii (Wiedeń), Irlandii Płn. (Belfast, Grobla Olbrzyma), Niemiec (Hamburg, Kilonia, Lubeka), Szwecji (Jönköping, Linköping, Norrköping, Nyköping), Francji (Bordeaux, Nantes, Saint-Malo), Islandii (Keflavik, Błękitna Laguna). Europa da się lubić 😉

   W przyszłym roku temat afrykański wróci – myślę, że uda się nam pojechać do kilku południowoafrykańskich państw: czekamy na tanie bilety, montujemy ekipę.
   Chciałbym również „podbić” Oceanię: oblecieć kilka wysp (Fidżi, Tonga, Samoa, Tuvalu, Vanuatu i in.) w ciągu 3 tygodni wiosną 2020. Może jest tu chętny(a) na niskobudżetowy tramping?

   Kornel

   --
   Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
   "Kornel: moje podróże"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka