Dodaj do ulubionych

Wrocilam z Angkor Wat.

03.01.06, 00:55
Wrocilam z Angkor Wat, jakies pytania?
Moge polecic miejscowego super przewodnika, ktory jest zatrudniony czesciowo
przez skandynawski guesthouse w Siem Reap- miejscowosc przy Angkor Wat)jak
rowniez pracuje dla siebie.
Jest bardzo dobry jako przewodnik i mowi wyraznie po angielsku ( bo trafila
nam sie kiedys azjatka przewodniczka, ktora trudno bylo zrozumiec w jakim
wogole jezyku do nas mowi;)
Jutro poszukam jego wizytowki.
Obserwuj wątek
    • Gość: neronek Re: Wrocilam z Angkor Wat. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.06, 11:48
      witaj
      ja wybieram sie tam 10 kwietnia mam pytanko dot Angkor
      jak wygląda z otwarciem kas od której do której czynne czy jak juz kupie bilet
      jednodniowy wcześniej wieczorem juz moge wejść , poniewaz z Phnom P do siem
      reap bede o godz 17 chciałem zobaczyc zachód słońca
      a potem od rana do wieczora szwedać się po Angkorze jaki nie drogi hotelik
      polecasz i ile biorą przewodnicy i czym sie poruszaja od światyni do świątyni ?
      czy naprawde od rana do wieczora od wsch do zach jest obecy obok ciebie ?
      wydaje mi sie to troche krępujące !
      jakie świątynie warto zobaczyc w przeciagu 1 dnia wiem ze to bardzo mało
      czasu ale tylko tyle moge przeznaczyc , potem śmigam do granicy z Laosem i mam
      mały problem czy z Siem reap dotrę w miarę szybko do Strung T. omijajac Phnom
      P.czy wyrobię się w jeden dzień !!!
      pozdrawiam
      darek

neronekbyd.blog.onet.pl/
      • Gość: Indiana Jones Re: Wrocilam z Angkor Wat. IP: 219.93.17.* 04.01.06, 01:30
        czesc,
        bylem w Angkor Wat tydzien temu....zupelnie odjechane miejsce!!!

Nie mozesz ominac Bayon Temple oraz Ta Prohm Temple...zobaczysz ze mam
        racje:)...

Jak bedziesz w Siem Rep to poszukaj HAPPY HERB PIZZA...do pifka dorzuca ci
        fajna pizze wspolnie z maryska:)...Kelner mnie zapytal czy chce ...happy,
        medium happy or very happy pizza...heheheheh...mam nadzieje ze kumasz o co
        chodzi.

no nic pozdrawiam z kuala lumpur,
        R
      • canada81 Re: Wrocilam z Angkor Wat. 05.01.06, 02:02
        Kasy otwieraja o 5, bo tam juz o tej porze tlumy jada na wschod slonca, tez
        bylam na wschodzie slonca i powiem, ze warto, bo Angkor Wat widac w zupelnie
        innym swietle i jesli ktos jedzie tam zeby porobic tez zdjecia -"widokowki" to
        naprawde polecam, szczegolnie jak sie widzialo Angkor Wat o zachodzie.

Piszac "Angkor Wat czy Angkor" mam na mysli sama swiatynie Angkor Wat, to jest
        troche mylace dla tych ktorzy tam nie byli i planuja dopiero, bo zanim sie
        pojedzie tam pierwszy raz, czesto uzywa sie nazwy Angkor (Angkor Wat) mowiac o
        WSZYSTKICH swiatyniach w okolicy, kiedy miejscowi nazywaja CALY kompleks -
        Angkor Wat Area.
        Kazda swiatynia ma SWOJA nazwe i choc dziwnie brzmia to jednak uzywa sie tych
        nazw,bo jesli powiesz przewodnikowi, ze chcesz zobaczyc Angkor Wat to nie zdziw
        sie jak Cie zawiezie tylko do jednej:)
        Jesli chodzi o zamkniecie kas, to nie wiem o ktorej zamykaja same kasy
        pamietam, ze jak bylismy jeszcze o 18 w jednej ze swiatyn, to nasz guide
        powiedzial nam, ze juz musimy powoli wychodzic, bo sciemnia sie tam nagle
        (oswietlenia nie ma) i straznicy ktorzy stoja przy wejsciu do kazdej swiatyni
        zamykaja juz.
        Ale czy kasy zamykaja o tej samej porze to nie wiem, super jest to, ze jak sie
        kupi bilet jeszcze przed zachodem slonca czyli ok 17 ktory bedzie wazny od
        nastepnego dnia to wpuszcza Cie jeszcze zebys zobaczyl zachod slonca, ze
        wzgorza zwanego Bakheng bo nic innego juz i tak nie zobaczysz ( wez koniecznie
        latarke!!!) tam sa tlumy schodzacyh ludzi w zupelnych ciemnosciach po bardzo
        stromej drodze pelnej skal, kamieni i uskokow a pozatym, bez swiatla mozesz
        szukac swojego przewodnika na dole do bialego rana:))) Wyglada to jakby na
        babskim targu nagle zgasili swiatlo;)

Zdjecia nie musisz miec, jesli kupujesz bilet jednodniowy,ktory kosztuje 20$.

Wez duzo drobnych dolarow, za wszystko placi sie dolarami, mozna tez placic
        bathami (thai)a reszte zawsze dostajesz w rielach. Raz poszlam do apteki po
        kremy na opalanie i kosmetyki i choc mialam ze soba riele i bathy babka nie
        chciala przyjac:(
        Jesli jedziesz na jeden dzien- ( a szczerze odradzam, uwazam, ze 2 dni to
        absolutne minimum:)no chyba ze nie jestes az tak zainteresowany a tylko
        chcesz "zaliczyc".
        Sama jakbym miala jeszcze raz jechac, to powtorzylabym 3 dniowe zwiedzanie w
        tym przyjazd poprzedniego dnia i wyjazd nastepnego) -jednak polecam Ci
        guesthouse prowadzony przez Skandynawow (Szwedzi i Norwegowie)
        (www.earthwalkers.no ) blisko centrum, super mila atmosfera, pyszne khmer food
        bardzo tanio, w barze mozesz zamowic przewodnika, taxi lub tuk-tuka, rano na
        Ciebie czeka. Ale w hotelach sie nie targujesz, wiec moge Ci podac namiary do
        niego, zawsze mozesz cos utargowac. Ceny i tak sa takie same w calym Siem Reap
        (nie musisz tracic czasu na szukanie taniej w miescie) 20dol za taxi/dzien, 20
        dol za przewodnika/ dzien, 12dol za tuk-tuka.
        Jak zamowisz pokoj przez internet lub zadzwonisz, to wyjada po Ciebie.
        Taxi z lotniska kosztuje 5 dol., poruszanie sie po miescie 1 dol, obojetnie
        gdzie jedziesz.

Jesli chodzi o przewodnika.....no coz po to go masz i za niego placisz, zeby
        byl kolo Ciebie;) i Ci opowiadal, prowadzil Cie tam gdzie inni zwiedzjacy na
        wlasna reke nie dotra ( widzelismy jak ludzie lazacy z przewodnikami Lonely
        Planet w rekach, chodzili za nami, jak tylko gdzies nasz przewodnik nas
        zaprowadzal - a to za rog, a tu gdzies na stopien gdzie byl wspanialy widok,
        lub kazal nam sie schylac nisko, zeby dostrzec to czego nie przeczytasz:)))
        To nie bylo wcale krepujace z naszym guidem, opowiadal nam cos, a potem
        zostawal na dole i czekal na nas, do tego porobil mi pare fajnych fotek;)
        czasami bral od nas aparat, pokazywal nam gdzie sie wspiac, lub gdzie stanac
        zeby cos tam dojrzec, a sam nam robil nam super ujecia wsrod tych przeogromnych
        kamieni i drzew. Goraco go polecam!!! On marzy o studiowaniu literatury
        angielskiej i zbiera pieniadze na nauke, postanowilam podac na internecie jego
        dane, bo naprawde bylismy zadowoleni.

Dane z jego wizytowki:
        Local English Speaking Guide& Car Service
        Mr.Luon Vanna
        e-mail: vanna_pros@yahoo.com,
        tel. (855) 12 799412 lub (855) 12 882931
        ( Jesli zamowisz go przez ten hotel to on dostanie jakas czesc z 20 dol, a jak
        sam zadzwonisz po niego, to zawsze z nim mozesz sie targowac, wtedy
        zaoszczedzisz tez na taxi, a z hotelem nie:) On pracuje zarowno dla siebie, w
        miescie mozesz sie natknac na jego wizytowki, jak i dla hotelu.

Swiatynie ktorych nie mozesz opuscic;) to oczywiscie w kolejnosci Angkor Wat,
        Ta Prohm, Preah Khan, Angkor Thom (w sklad ktorej wchodzi m in. Bayon, Prasat
        Baphuon i Elefant Terrace - 350metrowy mur z rzezbami sloni)
        Banteay Srey rowniez warto zobaczyc, tak jak Neak Pean, East Mebon, ale jak
        masz 1 dzien to bedzie ciezko.

Jesli chodzi o dostanie sie do Stung T to moge zajrzec do moich broszur jakie
        przywiozlam, bo nie wiem nic na temat drog ladowych, my przylecielismy z
        Bangkoku i lecielismy dalej.
        Troche sie rozpisalam, ale sama chcialabym miec takie dokladne informacje przed
        wyjazdem;)
        Jakby co to pytaj.
        Pozdrawiam.
      • kornel-1 Re: Wrocilam z Angkor Wat. 01.04.15, 01:32
        Gość portalu: smieszynkatravel napisał(a):

> Czesc, też wróciliśmy z Angkor Wat 2 miesiące temu. W razie pytań (z początku 2015 r.) służymy pomocą. Przywieźliśmy trochę zdjęć. Galeria jest dostępna tutaj:

Tak, mam pytanko. Jakich farbek używaliście do kolorowania zdjęć? Będę malować pisanki, więc chętnie się dowiem.

Kornel

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka