Dodaj do ulubionych

Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ?

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.06.09, 07:16
Mam dylemat: czy wybrać najtańszy hotel na 14 dni i na miejscu wykupić safari
czy jechać na zorganizowane safari + pobyt z polskiego biura.

Ceny i warunki przedstawiają się następująco:

opcja tylko pobytowa: 14 dni, cena za 2 osoby 9500 zł, luty 2010, śniadanie +
obiadokolacja

opcja pobyt + safari: 7 dni safari + 7 dni pobyt. Safari obejmuje: Tsavo East,
Amboseli, Nairobi ( jezioro ), Masai Mara. Do tego pobyt w najtańszym hotelu.
Cena za 2 osoby 14000 zł plus bilety wstępu i opłata za samolot z Nairobi do
Mombassy - dodatkowo 1000 $.

Podsumowanie: różnica w cenie wynosi 7000 zł/2osoby

Pytanie brzmi: czy za 7000 zł wykupię na miejscu safari, dla dwóch osoób,
które będzie zawierało podobne atrakcje ?

pytanie kolejne: nawet jeśli safari na miejscu będzie ciut tańsze to czy warto
dla oszczędności narażać się na gorszą organizację ?
Obserwuj wątek
    • logopeda9 Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 27.06.09, 17:07
      dlaczego zakładasz że wykupione ma m-scu safari będzie gorzej zorganizowane niż
      to z biura ??? my kupiliśmy na plaży za pół ceny tego co chciało biuro i
      mieliśmy przygodę życia a noclegi były w najlepszych lodżach,poza tym bardziej
      obawiałbym się chyba tego pobytu w najtańszym hotelu..nie obawiaj się kontaktów
      z lokalsami, negocjuj cenę, ps lokalne biura mają swoje strony inernetowe, jeśli
      chcesz już teraz wiedzieć ile byś zapłacił z lokalną agencją to po prostu wyślij
      maila, daj znać czy chcesz kontakt do naszego organizatora, pewnie gdzieś
      jeszcze mam do niego namiary.
      • taliaq Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 28.06.09, 20:58
        A mógłbyś podać namiary na to sprawdzone biuro lokalne? Będę bardzo wdzięczna.
        Najłatwiej chyba pojechać na objazdówkę przygotowaną przez polskie biuro, ale
        ceny są kosmiczne, szczególnie że pewnie sama polecę do Keni. Napisz proszę, w
        jakim hotelu byłeś i parę słów o nim. No i oczywiście o samym safari. Ja
        zastanawiam się nad wylotem z Niemiec, tamtejsze ceny wyglądają rozsądniej i
        kombinowaniem na miejscu z safari. A póki co, umawiam się do doktorka od chorób
        tropikalnych na wizytę :)
        • logopeda9 Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 28.06.09, 21:54
          mogłabym:) jutro poszperam w poszukiwaniu namiarów do Mohameda;gdzie konkretnie
          chcesz jechać?my byliśmy w Diani Beach z tui, w hotelu Diani Sea Resort(podaję
          link, poczytaj)
          www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Diani+Sea+Resort-hid_35599.html
          ceny nie były kosmiczne gdyż wstrzeliliśmy się w 30 % obniżkę,hotel ok, nie ma
          uwag;safari...oh dla safari warto spędzić te 10 godzin w samolocie,obrazki z
          National Georgaphic ale na żywo:)lampart siedział na drodze dwa metry od
          samochodu! słonie przechodziły przed , za i obok,nie mam słów, przygoda
          życia.Byliśmy na 3 dniowym Tsavo West i East,marzyło mi się jeszcze Amboseli ale
          za daleko, drogi fatalne..morze następnym razem.Masz konkretne pytania? chyba
          łatwiej by było odpowiadać, co do "leków"to polecam Malarone, ja nie
          brałam,dostałam 40 stopniowej gorączki, okazało się że to nie malaria ,ale
          najadłam się strachu, ze szczepień żółta febra-ale obowiązkowa tylko w Tanzanii.
          • Gość: olek Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.06.09, 13:28
            piszesz, że byłeś na 3 dniowym safari: to wg mnie tak naprawdę nigdzie nie byłeś.
            Organizując safari w polskim biurze płacę za samo safari ok. 1000 $.
            Rzucasz hasłem: na miejscu jest połowę taniej. A więc dostanę 7 dniowe safari
            obejmujące Amboseli, Masai Marę, jezioro, Tsavo za 500 % ?

jeśli ty byłeś w Tsavo to powinieneś zapłacić maks 100 $.

Chodzi mi o konkrety, co to znaczy połowe taniej ? może i zapłaciłeś połowę ceny
            ale byłeś tylko w jednym parku.
            • logopeda9 Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 03.07.09, 14:25
              skoro "nigdzie nie byłam" to nie będę Ci odpowiadać;jedź, zwiedź i
              bądź najmądrzejszą osobą na forum, powodzenia.
        • logopeda9 Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 29.06.09, 08:53
          mogę polecić organizatora safari z Diani Beach ,WT&Safaris
          LTD,konkretnie Mohammeda Mwakulola,byliśmy z nim na 3 dniowym
          safari, byli też
          nasi znajomi,wszyscy zadowoleni.Cenowo bez porównania korzystniej w
          porównaniu z
          tym,co oferuje rezydent,oczywiście warto negocjować.Wiem,że
          organizują
          najróżniejsze safari, podaję maila: moddymwakulola@yahoo.com,
          a co do wylotu z Niemiec, masz rację ,byli też Polacy z Niemiec,
          zdecydowanie taniej.
          • taliaq Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 29.06.09, 10:32
            No ja też poluję na tui, a konkretnie na stronkę tuitam. A ten hotel, to jeden z
            fajniejszych za przystępne ceny. Też lecieliście z Niemiec? Możesz napisać jakie
            były tam możliwości rozrywki i kąpieli w oceanie (o ile to w ogóle możliwe), ile
            kosztowało wasze safari? Zamawialiście wcześniej przez Interent, czy kupiliście
            na miejscu? Wiem, że cena zależy do zdolności negocjacyjnych, ale... Ja też na
            poczatek myślałam o parku Tsawo, jak pozostanie niedosyt, zawsze można wrócić.
            • logopeda9 Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 29.06.09, 11:12
              my lecieliśmy z Polski ale znajomi z Niemiec.Cena za dwa tygodnie
              all inc za dwie osoby to koło 9 tys;hotel polecam,w przepięknym
              ogrodzie i dwa razy dziennie na balkonie pojawiają się małki:)co do
              kąpieli to oczywiście że tak!!! woda cieplutka i cudnie
              turkusowa,fajnie obserwuje się przypływy i odpływy oceanu;safari 3
              dniowe z wybranymi lodżami(linki) i całodniową wyprawą na wyspę
              Wasini to 480 dolarów/os.(znajomi wytargowali taniej:)
              www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Voi+Safari+Lodge-hid_81219.html
              www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Ngulia+Lodge-hid_72427.html
              warto kupić na m-scu, lepszą cenę można wynegocjować bo praktycznie
              każdy chce sprzedać Ci safari.Co do innych atrakcji to ciężko..my
              byliśmy jeszcze w Mombasie ale z naszym Mohamedem, sami nie
              wybralibyśmy się, w ogóle trudno wybrać się sammemu poza teren
              hotelu, nie ma za bardzo gdzie:) aaa hotel jest strzeżony 24h,
              dziwne uczucie.
              • taliaq Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 29.06.09, 12:31
                O kąpiel w oceanie pytałam właśnie w kontekście przypływów i odpływów, czy jest
                to bezpieczne. No i oglądając fotki w Internecie z Keni, widzę ludzi
                spacerujących po plaży bardziej, niż kąpiących się. Zastanawiałam się też nad
                hotelami na północnym wybrzeżu, plaży Bamburi - są trochę tańsze chyba, ale
                plaża gorsza. Co do wyżywienia, skoro nie ma jak się ruszyć poza hotel, to all
                chyba niezbędne w takiej sytuacji, co? I dzięki za podanie ceny safari, teraz
                wiem, jak w ogóle planować wycieczki.
                • logopeda9 Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 29.06.09, 12:45
                  przypływy i odpływy następują spokojnie i stopniowo, można
                  bezpiecznie się kąpać; ja dziwiłam się pustym plażom, ale już wiem o
                  co chodzi..lokalsi a konkretnie ich namolność,każdy spotkany próbuje
                  ci coś sprzedać i trzeba być asertywnym żeby nie wrócić do domu z 50
                  neckles'ami,słoniami,żyrafami i czym tam jeszcze.Co do plaż na półn,
                  nie wiem bo nie byliśmy,all faktycznie się przydało,powodzenia!
                  • taliaq Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 29.06.09, 21:00
                    No to będę się rozglądała w kenijskich klimatach od grudnia. Dzięki i pozdr.
                    • taliaq Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 30.06.09, 15:33
                      Jeszcze jedno - czy warto wybrać się na tę wyspę Wasini?
                      • logopeda9 Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 01.07.09, 08:11
                        trudno mi na to pytanie odp., mam mieszane uzcucia co do tej
                        wyprawy.Pewnie że warto zobaczyć delfiny i posnurkować w oceanie no
                        i spróbować tych wszystkich krabów i ośmiornic(w cenie wycieczki)
                        ale...zwiedzanie wyspy.. ludzie siedzący na ziemi i wyciągający ręcę
                        po pieniądze, dzieci "wytresowane"na turystów oh..
                        • Gość: ela Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.range86-150.btcentralplus.com 12.07.09, 01:23
                          Ja bylam na Bamburi beach i nie narzekam. Czy plaza leppsza czy gorsza to nie
                          wiem, bo jak spacerowalam kilka km po plazy, to namolnosc byla wszedzie. moze na
                          bamburi nawet mniej, bo i juz mniej tych wszystkich straganow bylo.
                          W oceanie sie kapalam, nie bylo problemu.
                          Safari wykupilam na miejscu, zapytalam jednego z kelnerow i polecil mi
                          znajomego, ktory to zorganizowal. Polecam sie targowac, potrafia zejsc o ok 1/4
                          oryginalnej ceny,albo i wiecej.
                          Wszyscy odradzaja tu samotne wycieczki. My chodzilismy poza hotel i nic nam sie
                          nie stalo. Wieczorem wzielismy taxi do miasta, do kenijskich klubow i tez bylo
                          ok. Jak ktos lubi potrawy rybne polecam Moorings- -restauracje na wodzie- bardzo
                          smaczne jedzenie i swieze.Kazdy miejscowy wie gdzie to jest.
                          Miejscowy autobus "matatu"tez byl ok, troche szalencza przygoda :)
                          Nie bojcie sie miejscowych.
                          • Gość: clest Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.09, 07:03
                            Witam,bardzo solidne biuro na Diani beach-DM Tours,prowadzone
                            przez Niemca od wielu lat,super organizacja,ma strone w
                            internecie,mozna sprawdzic ceny aktualne,zamowic safari itp.
                            Bezpieczenstwo-nie szukac przygod wieczorem,mozna zostac z
                            niczym...
                            • Gość: clest Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.09, 07:07
                              Oczywiscie jesli safari,to zdecydowanie Masai Mara,niezapomniane
                              wrazenia....
                              • Gość: ela Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.range86-150.btcentralplus.com 13.07.09, 00:59
                                nie mowie o niewiadomo jakich wrazeniach,ale zobaczyc zycie poza hotelowym
                                ogrodkiem tez warto. wystarczy wziac taxi i poprosic kierowce o polecenie
                                kulturalnych miejsc w okolicy,a takowe sa.
    • Gość: marcin Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.07.09, 15:04
      Witam;

mogę polecić lokalną firmę Kenya Easy Safaris;
      prowadzi ją człowiek, który studiował w Polsce i swobodnie porozumiewa się w
      języku polskim (chociaż kierowca/przewodnik będzie raczej mówił tylko po
      angielsku) - Skipper Jones;

my safari zakupiliśmy w Polsce, w biurze słynnej podróżniczki (nazwy i nazwiska
      z oczywistych względów nie wymieniam) - na miejscu okazało się, że wykonawcą
      jest właśnie biuro Skippera - bezpośrednio od niego kupisz duuuużo taniej :)

namiary:
      Kenya Easy Safaris (biuro w Mombasie)
      tel +254 722 766291
      skipper@kenyaeasysafaris.com (domena to także strona www);

byliśmy naprawdę zadowoleni - wygodny samochód terenowy dla dwóch osób (można
      wybrać busika dla większej grupy), świetny przewodnik (tylko język angielski),
      fantastyczne "lodże";

pozdrawiam i życzę udanej wycieczki, Marcin
      • Gość: olek Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.07.09, 16:14
        dzieki za informacje

W tym roku wybrałem już Egipt i Tajlandię ale w 2011 z pewnością będzie to
        Kenia- aczkolwiek ja zawsze mówię, że zwierzęta jak są to i będą, nie uciekną :)

w waszych postach brakuje mi tylko jednego: konkretnych cen za safari
        • Gość: ela Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.range86-150.btcentralplus.com 13.07.09, 00:56
          ok 80-100 dolarow/dzien od osoby z posilkami
          • Gość: elvis Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: 146.23.212.* 23.07.09, 12:44
            moze sie przyda - to sa ceny z lutego 2009 z biura JTsafaris, z
            ktorego bylismy bardzo zadowoleni
            1)2 nights Masai Mara safari..855Us$
            2)1 night Masai Mara safari.. from 595UUs$
            3)2 nights Tsavo West/Amboselli...485us$ per person
            4)1 night Tsavo West/Amboselli(not possible)
            5)2 nights Tsavo East/west..475us$
            6)1 night Tsavo East/west..332us$
            ceny za osobe, mozna negocjowac, a nawet trzeba:)
            • Gość: olek Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.07.09, 21:52
              elvis super, dzieki za ceny :)

dla ilu osób minimum w busie jest realizowane to safari ?
              • Gość: ola Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? IP: *.range86-137.btcentralplus.com 09.08.09, 21:34
                nie wiem jak to,ale generalnie realizuja nawet dla 1 osoby za te sama cene,choc
                zalezy to od organizatora. jednakze wola zebrac wiecej osob. najczesciej sa 3-4
                osoby. 6 to juz tlum.
    • miss_paradox Re: Kenia - safali kupić na plaży czy w Polsce ? 25.07.09, 10:07
      Jeśli ktoś się wybiera na Shanzu Beach, polecam biuro "STT Safari".
      Mają swojego "wysłannika" na plaży i biuro w wiosce (1 min od
      hotelu).
      Można się z nimi targować, są bardzo rzetelni i maja najlepsze ceny
      (w zależności od umiejętności negocjacyjnych ;)

Moje zdjęcia z safari z nimi (Tsavo East & West, wrocilam 11go lipca
      2009)

miss-paradox.fotosik.pl/albumy/660892.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka