Dodaj do ulubionych

Nie wiem czy mam RZS, ale...

16.02.06, 18:55
Najpierw zaczęły boleć mnie stopy ( śródstopie )-zwaliłam to na niewygodne buty.
Buty zmieniłam przestało boleć, ale nie do końca. Potem prawie usztywniło mi
jeden palec u lewj ręki, do tej pory nie mogę go porządnie zgjąć, zwłaszcza rano.
Następnie zaczęły boleć mnie ramiona, wtedy poszłam do lekarza. Dostałam
zastrzyki -profenid- i tabletki febrofen. Łykam jeszcze glukozamine. Niby
ogólnie funkcjonuję normalnie, niby nie boli, ale coś jest jednak nie tak,
zwłaszcza rano, no i jak chcę ubrać wyższe buty, to odzywają sie stopy.
Poczytałam Wasze forum, sama nie wiem chyba muszę zrobic jakieś badania?
Trochę się boję...
Obserwuj wątek
    • inna25 Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 10.03.06, 11:28
      Witam,
      jestem na tym forum od 2 dni i co chwila coś mnie zaskakuje...
      U mnie było identycznie: zaczęło się od bólu lewej stopy i też zwaliłam to na
      niewygodne buty. Tylko że u mnie zmiana butów nie pomogła...
      Pozdrawiam
      • wirusek26 Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 15.03.06, 20:42
        Czesc Dziewczyny!ja mialam identycznie!Tak samo sie zaczelo.@letnie leczenie
        przez reumatologa nic nie pomoglo,bo nawet on nie jest pewien czy to Rzs.Potem
        okazalo sie,ze jestem zarazona wirusem HCV,ktory wywoluje przewlekle zapalenie
        watroby,czyli zoltaczke typu C.Przy Hcv tez moga byc takie bole
        stawow.Ostatecznie moj reumatolog wykluczyl Rzs,ale pewny nie jest.To samo
        zrobil hepatolog,i zlecil badanie w kierunku boleriozy!Zrobie to w nast.tyg.ale
        bylabym b.szczesliwa gdyby sie okazalo,ze to bolerioza,bo moglaby sie wyleczyc.
        Czy ktos ma podobnie???ja licze,ze to nie jest jednak RZS>
      • renia_26 Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 23.03.06, 18:20
        Jestem po badaniach, wszystko w normie oprocz dwóch: CRP norma 6 a umnie 11, OB
        nby w normie, ale górna granica - 15. Ale lekarz nie dał mi na ASO i latex.
        Wybieram sie do niego, może jutro. Zobaczymy. Od pewnego czasu jakby uspokoiło
        się, może jestem troche sztywna z rana i wieczorem, ale funkcjonuje normalnie.
        • renia_26 Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 24.03.06, 17:38
          Jestem po wizycie u lekarza. Powiedział, jest jakiś mały stan zapalny
          niewiadomego pochodzenia. Może od zęba a rzeczywiscie miałam z tym dość duży
          problem.
          Myśę, że sam nie wie co to, więc dał mi skierowanie do reumatologa. Nie wiem
          kiedy się do niego wybiorę, bo na razie wypróbuję wszystkie środki naturalne i
          niekonwencjonalne. Nie chcę sterydów!
          • laurawroc Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 31.03.06, 20:42
            a może lepiej wczesniej zdiagnozowac? Ja bym nie liczyła na cuda przy tych
            naturalnych srodkach. To niewiadome pochodzenie to wynik lenistwa lekarza.A
            doagnoza choćby była najgorsza to zawsze lepiej żeby była jak najszybsza....
            pozdrawiam
            • renia_26 Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 01.04.06, 14:53
              Wiesz, po przeczytaniu kilkunastu postów stwierdzam, że ludzie łykają sterydy
              miesiącami i latami, ale żeby czuli się zdrowsi to nie wiem...Wymieniają nazwy
              różnych leków i wiele razy czytałam, że nic im to nie pomaga. Juz nic nie powiem
              o skutkach ubocznych.Nie wiem, może i ja będę kiedyś zmuszona łykać to świństwo.
              Napisz proszę czym Ty się leczysz i jakie są efekty.Pozdrawiam.
              • laurawroc Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 11.04.06, 19:25
                Cześć Renia,
                wiem, wiem sterydy to okropnosc , wiem. Brałam jako dziecko i mozesz byc pewna
                że miałam okropne dziecinstwo ( wiesz jak są traktowane grube dzieci wśród
                rówiesników???). Ale miałam po tym dłuuuugi okres zdrowia. Teraz biore Nimesil
                i Sulfasalazynę, mam nadzieje , że pomoże.............Podobno te środki z
                imbirem troche pomagaja, ale w tege typu chorobach to raczej mają za słabe
                działanie. Sama nie wiem. Ja myslę, że przebieg choroby zalezy od organizmu.
                Może u Ciebie wystarczą naturalne sposoby i bardzo Ci tego życzę.
                pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia
    • ewaz12 Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 14.03.07, 22:54
      u mnie tez jest wszystko dziwne....nie bolą mnie stawy tylko miesnie jednej
      nogi,nie mam sztywnosci rano ani wieczorem,nie miałam wysokich temperatur a
      mimo to podobno mam RZS (w trakcie diagnozowania) biore tylko Metypred i
      przeciwbólowe mi pomógł tramal...nie mam opuchnietych okolic stawów i tak sobie
      mysle o co tu chodzi???chyba kazdy ma inaczej....to dopiero poczatek niby
      choroby ale u mnie nie zaczyna sie tak jak tu opisujecie....jesli chodzi o
      leczenie metodami naturalnymi i jesli ma ktos odwage to znamswietnych ludzi
      którzy lecza homeopatycznie i gwarantuja wyzdrowienie(przyjezdzają tam tłumy
      ludzi wiem bo sama byłam ale nie mam odwagi tak sie leczyc)wiec biore te
      okropne sterydy:(
      • ewax100 Re: Nie wiem czy mam RZS, ale... 15.03.07, 22:00
        Mnie też bolą miesnie i stawów ale w obu nogach ból promieniuje od kolan i stóp
        ale wydaje sie jaky bolało całe ciało.To jest ból mięsni podobno.Boli nawet jak
        sie nieruchomo leży.Wyniki mam dobre a zdiagnozowano mi fibromialgię.Nie wiem
        jak to jest bo ból mam od 12 r.ż z coraz wiekszym nasileniem /teraz mam 53/a
        wtedy mówiono ze to RZS czy gościec potem fibrosis a teraz fibromialgia.W koncu
        ostatnio dowiedziłam sie ze to hipochondria.Tylko dziwne jak mozna mieć 30 lat
        urojenia?kiedy ja juz umieram z bólu,nie wychodze z domu,nie pracuję.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka