Dodaj do ulubionych

Polskie Morze - NIGDY wiecej !!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.06, 22:20
mialem okazje odwiedzic nasz piekny region tego raku w wakacje. nie zrobił on
na mnie imponujacego wrazenia zeby nie powiedziec pograzyl mnie w zadumie.

zaczynajac od najwazniejszej rzeczy, a wiec miejsc noclegowych, o ktore nie
jest trudno, jednak warunki panujace w "kwaterach" mozna w ten sposob nazwac.
w wiekszosci domostw wystroj stanowił komplet mebli z demobliu, kipiacych
PRL'em z domieszka stechlnizy (chyba po to aby odstraszyc muchy oraz inne
insekty - ale czy przyciagnac ludzi?). Stare wersale, "amerykanki", to nadal
standard, zasyfiale scianky, pełen dostatek grzybów - jednak nie w lasach
tylko łazienkach - tak to wlasnie nasze morze.

Kolejna grupa miejsc kwaterunkowych sa, domki kampingowe, zrobione ze
sklejki, podobnej ktora wykorzystuje sie na modele samolotowe (wszak musza
być one wytrzymłe na przeciazenia, ale czy na domki też?), srodek podbny jak
kwatery.

Wsrod domostw własicieli posesji jest wydzielona czesc na miejsca dla
turystów, stanowia ja przerobione na pokoje stodoły, przybudówki, kurniki
itp. (warto było zrezygnowac z rolnictwa na rzecz turystyki, przeciez
niurodzaj często sie zdarza a głupi turysta zawsze przyjedzie). Nie jeden z
czytajacych, posiada ogródek działkowy, a na nim altane na narzedzia
przybory, ewentualnie lodokwe do chlodzenia napoi w upalne dni - nie watpie ,
wolelibyscie spac we wlasnej altanie niz "domkach kampingowych".

Ludzie oferujacy tego typu lokum, nie maja wstydu , być moze został on
wypalony z lipcowmi upalami, jednak sytuacja taka nie panuje od tego roku,
tylko trwa latami - partzac na minione czasy temperatura nie mogla chyba tego
uczynic, tylko co w takim razie?

na sam koniec przychodzi podumowac pzredział cenowy:
25 PLN - domek kempinowy (z gniazdem os na poddaszu)
30-40 PLN - kwatera(pokój) - gratis rożnorodność grzybów do wyboru
35-45 PLN - kurniki latany (przygotowane do odlotu)

55-70 PLN - stanowi grupa o ktorej wczesniej nie wspomnialem, jest to kwatera
z prawdziwego zdarzenia, przyjemnie , czysto schludnie - nie strach stanąć
gołą stopą na podłodze.

Jednak czy warto płacic taka sume, za niepewna pogode, zakopane kolby
kukurydzy na plazy, pełen asortyment wypalonych kiepów czajacych sie w
piachu, zimne morze - ja juz znam odpowiedz, a ty?

Jest jeszcze wiele rzeczy o ktorych warto wspomniec, oczywiscie w złym
kontekscie, jednak szale zdecydowanie przewaza wysnuta analiza stad zakoncze,
ta krtoka opowiesc (watek nędzny, brak bochaterów, jednak historia mrożaca
krew w zyłach).

Nie pierwszy ale napewno ostatni raz nad naszym morzem. Powodzenia dla
wszsytkich wybierajacych sie na odpoczynek.
Obserwuj wątek
        • agmalina Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! 19.08.06, 16:38
          Chyba wam wszystkim się w tyłkach poprzewracało! Ja w tym roku byłam w łebie
          pod namiotem i wspominam te wakacje jak najlepiej! Moi znajomi byli w tym samym
          czasie w Ustce w kwaterze za 20zł i twierdzą,że super(czysto, ciepła
          woda,pyszne obiady, miła atmosfera i tylko 100m do morza!). Ale jeśli ktoś
          jedzie na wakacje po to żeby mieć wszystkie możliwe wygody a nie piękne
          wspomnienia to trudno... Pozatym z tego co wiem na wakacje nie jedzie się po to
          aby siedzieć na tyłku w hotelowym,LUKSUSOWYM pokoju!
          • malgosia-6 Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! 21.08.06, 18:51
            Byłam w Ustce w tym roku i 100 m od morza nie było kwater za 20 zł. ,pani
            agmalino. I to byłam przed sezonem ( początek lipca).Sredniej jakości kwatery to
            około 50 zł. od osoby. Dalej były po 40 ,a jakieś 300 m od morza po zachodniej
            stronie - po 30 zł.
            Pobyt pod namiotem uważam za fajny pomysł , ale gdy jest się pięknym i młodym.
            "Niestety" społeczeństwo składa się również z osób starszych , z małymi dziećmi
            i poprostu zmęczonych codziennymi problemami. Z tego co rozumiem autorowi postu
            chodziło o to ,że człowiek jadąc na urlop chciałby odpocząc według swoich
            wymagań , lecz oferta turystyczna w naszym kraju nie jest na odpowiednim
            poziomie. Trzeba wydać ciężko zarobione pieniądze albo na coś kiepskiego albo
            coś lepszego lecz za duże pieniądze. I w pełni popieram autora - ja też sądzę
            ,że jeszcze sporo przed nami by móc w pełni korzystać z uroków urlopu w Polsce.
            Mimo wszystko liczę ,że będzie lepiej , jakaś taka optymistka niepoprawna jestem.
            • agmalina Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! 27.08.06, 14:06
              Droga malgosiu-6 jeśli nie chcesz nie musisz wierzyć. Oczywiście szukanie ofert
              w internecie nie wchodzi w gre bo tam ogłaszają się tylko nowe ośrodki. Ja
              byłam u starszej pani która wynajmowała tylko trzy pokoje u siebie w domu i na
              pewno jej oferty jak wielu innych nie znajdziecie w ogloszeniach. Ja jade i
              kwatery szukam na miejscu w tym roku nie miałam z tym żadnego problemu(100 m od
              morza!)
    • Gość: Magda Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: 5.2.* / *.mnii.gov.pl 08.08.06, 09:34
      Szkoda, Krzyśku, że nie czytają nas ci, co tak kasę z turystów zdzierają a
      jedynie my-turysci mozemy się tu wypłakać do woli.
      Ja uwielbiam polskie morze!!! Jak jest pogoda, to po prostu nie ma dla mnie
      cudniejszego miejsca na ziemi! Znam dobrze wybrzeże zachodnie (półwysep helski)
      i jeżdżę tam regularnie od kilku lat. A mogę sobie na to pozwolić, bo mam
      kontakty :-) i za mieszkanie nic nie płacę. Ale kiedyś musiałam poszukać
      kwatery i się przeraziłam- strasznie drogo. Zgodziłabym się nawet na zasyfiały
      domek z grzybem, byle tylko rozsadną i rzeczywistą cenę zapłacić, w końcu w
      domku się tylko spi, a w dzień jazda nad morze. Ale wyobraźcie sobie, że nawet
      kwatery o niskim standardzie były zbyt kosztowne. To po prostu skandal. Że też
      nik się za ten cały bałagan i samowolkę nie weżmie.
      Pozdrawiam
    • Gość: drudak NIGDY wiecej !!! IP: 62.29.136.* 08.08.06, 11:58
      Tym razem stanę w obronie polskiego morza.I mnie próbowano naciąć na
      kwaterę,ale byłem cierpliwy i szukałem do skutku.Pokój OK,na sąsiadów nikt nie
      ma wpływu więc przemilczę.Bałtyk ma walory których nie znajdziesz gdzie
      indziej,ani na południu ani na zachodzie,ani wśród fiordów,choć są tam
      wspaniałe miejsca i zal ich nie odwiedzić.Wracając do Bałtyku,natrudzić się
      trzeba co niemiara(dobrze napisałem??)z szukaniem pokoju,nienacięciem w
      smażalni,i kilkoma innościami.Ale czy na południu (Chorwacja,Grecja tydzież
      Tunezja nie ma naciągaczy i łajz różnego kalibru szukających "jelenia"??Są tyle
      ze trafieni jelenie nie piszą na forum za dużo,bo nie ma się czym chwalić.
      No i nigdy nie deklaruj NIGDY.Pozdro
      • Gość: Magda Re: NIGDY wiecej !!! IP: 5.2.* / *.mnii.gov.pl 08.08.06, 13:20
        Słuchajcie, a to rzeczywiście prawda z tym naciaganiem. Kilka dni temu
        obejrzałam Uwgaę na TVN- widzieliście to? Jak gość kupił rybkę a potem ją
        zważył i mu wyszło, że 6 zł za dużo zapłacił. Tak sobie pomyślałam, ze
        zaopatrzę się w taką mała wagę i bedę z nią chodzić i sprawdzać, czy nie
        kantują ;-) Co Wy na to? Bo rzeczywiscie. Dopóki będziemy jak te jelenie z
        poprzedniego postu to nas bedą w ciula robić do woli.
    • Gość: maboz Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.net.westtech.com.pl 08.08.06, 13:43
      Wróciłam kilka dni temu, więc też mam kilka spostrzeżeń. Zgadzam się że jest
      bardzo mało dobrych i rzetelnych ofert kwater, ale jednak można znaleźć.
      Mieliśmy wynajęty domek, drewniany, w środku sosnowa boazeria, dwupokojowy z
      aneksem kuch.+ łazienka. Do tego zadaszona weranda, na niej stół + dwie ławy.
      Wszystko nowe i czyste. Meble drewniane, robione przez miejscowego stolarza.
      teren ogrodzony, bezpieczny, sklep 50 m, z dala od drogi głównej, etc., etc.
      Domek przeznaczony dla 4 osób, my byliśmy w 3, płaciliśmy 100 / dobę, moim
      zdaniem to nie jst drogo.
      Jakie wady? Otóż do morza w prostej linii 4 - 5 km, dojazd najlepiej rowerem 7
      km w jedną stronę po piaszczystej drodze (Ufff, niełatwa trasa). Dojeżdża się
      na plażę przecudnej urody, piasek drobniutki jak mąka, woda czysta, ludzi
      bardzo mało, bo docierają tylko zapaleńcy-rowerzyści. Byliśmy tam już trzeci
      raz i mamy nadzieję znów wrócić. Myślę, że takich miejsc jest jeszcze nad
      Bałtykiem sporo, trzeba szukać.
      Natomiast miejsca typu Łeba, Ustka itp. omijam szerokim łukiem. Zdzierstwo
      cenowe, hałas, smród frytek, gofrów i innych "przysmaków", stragany i
      szmaciarnia nie mająca nic wspólnego z turystyką.
      • Gość: ewa1900 Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.chello.pl 08.08.06, 14:32
        ..nie wyliczaj jednym tchem wszystkich miejscowości.Łeba nie jest taka zła a
        powiedziałabym nawet,że sympatyczna.To MY -przyjezdni turysci robimy na plazy
        śmietnik/nie mówię,że wszyscy/.A kosze sa przecież poustawiane co kawałeczek.Nie
        mogę pojąc dlaczego chce sie przynieść ze soba wszystko na plażę ale potem
        ludziska zostawiają całe sterty papierów,reklamówek,kartoników po sokach,kapsli
        od butelek z piwem,pety - to juz normalka.A może by sie tak zastanowić nad samym
        sobą i swoim zachowaniem i juz plaża będzie czysta.Co do kwater to rzeczywiście
        glowa puchnie.Sama otrzymałam mnóstwo ofert od czytelników forum.Poniewaz
        wiadomo,że nie ze wszystkich można skorzystać "uzyczyłam "adresów
        znajomym.Wraz z rodziną byliśmy w Łebie "Łebska chata"/www.lebskachata.pl/Ceny
        zależy jak dla kogo /duże albo małe albo nijakie/ ale za to nocleg ze
        śniadaniem.Jedzenie super smaczne,świeże no i właściciel dbający o każdego
        GOŚCIA.Wrócę tam we wrześniu- jak się przewala juz tłumy turystów.A ceny zawsze
        mozna negocjować z włascicielem.Pozdrawiam.
    • newag Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! 08.08.06, 16:24
      A ja bardzo lubię nasze morze. W tym roku znowu spędzałam tam wakacje. Kwaterę
      wyszukałam w internecie.Czysto i schludnie. W 4 osoby płaciliśmy z pokój z
      łazienką 100zł/dobę. Kuchnia w pełni wyposażona na ok 12- 15 osób, żadnych
      kolizji z sąsiadami. Do morza 15 min. spacerkiem. Plaża nie była pusta ale i
      nie zatłoczona.Na podwórku altana , gril i miejsce do parkowania. Naciągacze
      znajdą się wszędzie i zawsze należy na nich uważać. Kwatery trzeba wybierać
      starannie i unikać jeżdżenia "w ciemno". Najlepiej popytać znajomych.
      • Gość: aga7411 Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.06, 16:51
        Ja byłam w Ustce .Wyszukałam w internecie miało być ładnie doba 2 dorosłe i
        dziecko 2 lata 220 zł.Na miejscu okazało się że w pokoju stare graty ,smród
        ,bałagan dookoła i trzeba wysłać zaliczkę-połowa pobytu.Długo szukałam wolnych
        miejsc i dałam się nabrać na zdjęcia w internecie i wysłanie dużej
        zaliczki.Właścicielka wie że większość po przyjezdzie by zrezygnowała a on
        bardzo nie miła.
        • beata985 Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! 08.08.06, 17:21
          Gość portalu: aga7411 napisał(a):

> Ja byłam w Ustce .Wyszukałam w internecie miało być ładnie doba 2 dorosłe i
          > dziecko 2 lata 220 zł.Na miejscu okazało się że w pokoju stare graty ,smród
          > ,bałagan dookoła i trzeba wysłać zaliczkę-połowa pobytu.Długo szukałam wolnych
          > miejsc i dałam się nabrać na zdjęcia w internecie i wysłanie dużej
          > zaliczki.Właścicielka wie że większość po przyjezdzie by zrezygnowała a on
          > bardzo nie miła.

no to dawać tu zaraz namiary .tępić takich.
          220 to ja z dwójką dzieci zapłace.
          I nadal łudzę sie ,że będzie ok
    • Gość: wiolka Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.06, 14:21
      Pewnie masz w dużej części racje.Ale nie zawsze tak jest.Ja z mężem i 1,5
      roczną córką byliśmy na przełomie czerwca i lipca w Jastarni na kwaterze
      prywatnej.Dom postawiony 2 lata temu,a więc jak można się domyśleć warunki były
      wspaniałe.Pokoje urządzone komfortowo,łazienka czyściutka.W kuchni
      naczynia,sztućce,odkurzacz.W pokoju parawany,leżaki,okna miały rolety
      wewnętrzne i zewnętrzne.właścicielka przemiła.Aha,łóżeczko dla dzidziusia też
      było.Pokój był dosyć duży(co było ważne przy małym brzdącu),standardowo był w
      pokoju telewizor.Płaciliśmy 35 zł od osoby,a za dziecko nic nie płaciliśmy.Do
      plaży jakieś 100m.Dzisiaj wiem,że na pewno tam jeszcze wróce.
    • Gość: rusałka Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.06, 16:25
      a ja odpowiem tak -część z Was na pewno ma rację ale postawcie się w naszej
      sytuacji - ludzi wynajmujacych pokoje: prowadzimy biznes przez 2 miesiące w
      roku (bo kto przyjezdża nad morze zimą?) za prąd płacę po sezonie okoł 5 tys
      zł, za wodę ok 3 tys zł, za ścieki około 2 tys, przez 3/4 roku muszę ogrzewać
      dom - żeby mi grzyb nie wszedł i przez cały rok (!!!) płacić podatki (wcale nie
      małe)!!! Za granicą np. w Grecji ludziom za tzw martwe miesiace dopłaca
      państwo! A my za martwe miesiace płacimy podatki i często prowadzenie kwater to
      nasz jedyny dochód! ale zaznaczam, że niektórzy oszukują ale jest ich
      mniejszość! Pozdrawiam!!!!
      • Gość: Fan ZDM Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.chello.pl 17.08.06, 22:48
        Ojej, to może trzeba się przerzucić na jakiś inny biznes, skoro ten taki nieopłacalny, a niedobrzy turyści nie chcą płacić cen z sufitu?

Przy okazji, co ty tam robisz, że _po sezonie_ płacisz za prąd 500 zł miesięcznie??? Ogrzewanie masz na prąd, czy jak? Może trzeba pomyśleć nad zmniejszeniem swoich kosztów?

A od czego właściwie płacisz te podatki poza sezonem, skoro nikt nie mieszka??
    • Gość: Mors Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.06, 17:57
      Całkowicie zgadzam się z Rusałką- są ludzie którzy kłamią i naciągają! Z drugiej
      jednak strony turyści przyjeżdżający nad Bałtyk nie zdają sobie sprawy z kosztów
      jakie my - ludzie prowadzący ten biznes ponosimy! Owszem zarabiamy pieniądze
      ale... w wielu przypadkach wystarczają one na normalne życie ale już na
      inwestycje w pensojnat - nie wystarcza! Żaden bank nie udzieli kredytu na
      inwestycje osobie prowadzącej działalność sezonową - nawet pod hipotekę na
      nieruchomości (sam sprawdziłem 6 banków i żaden kredytu nie udzielił!). To
      prawda, że aby utrzymać się winduje się ceny- żeby chociaż na ogrzewanie
      wystarczyło - bo w czasie sztormów od listopada do kwietnia grzeje się pensojnat
      na okrągło, a turystów w tym czasie brak. Chciałem jeszcze coś dodać o smych
      turystach - wiadomo są ludzie i ludziska ale... generalnie Polakom nad morzem
      nic się nie podoba, a to woda za zimna w Bałtyku, a to w pokoju poduszki za
      płaskie, a to ktoś nie może spać w żłółtej pościeli, a komuś w sztormie morze za
      głośno szumi (autentyki). Zawsze macie prawo zrezygnować!!! Poza tym ludzie nic
      nie wiedzą na temat Bałtyku - jest to jedyne na świecie morze, w którym jest
      bursztyn, jedyne które daje jod i którego (jodu) jest najwięcej w trakcie
      sztormów, a nie w trakcie upałów. Ludzie z zagranicy (Niemcy, Anglicy) to
      doceniają. Wy też spróbujcie!
      • miska_malcova Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! 11.08.06, 22:26
        własnie wróciłam z nad Bałtyku, więc mogę cos powiedziec na temat kwater.
        Zjeździłam większośc wybrzeża od Świnoujścia po Łebę, mieszkałam w
        Międzyzdrojach, Lubinie, Ustroniu Morskim, Ustce i Łebie. Bywalo, że za cenę
        nas interesującą dostawaliśmy pokój w komórce, więc rezygnowaliśmy i szukaliśmy
        dalej. W Ustce mieszkaliśmy w hotelu, bo nie znależliśmy innego noclegu, ale
        mielismy pełny luksus. Spotkaliśmy sporo naciagaczy, mało kto chciał nam
        wynająć pokój na 2 dni, ale połaziliśmy i znaleźliśmy. Kołobrzeg, Ustka,
        Ustronie i Łeba, to moim zdaniem najładniejsze miejsca i bardzo przyjazne.
        Można znaleźć fajny i niedrogi nocleg, ale zgadzam się jest tez sporo po prostu
        śmiesznych ludzi.
    • Gość: blanca Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.chello.pl 14.08.06, 23:24
      Masz rację, też się zraziłam.
      Pensjonata Olecki w Dźwirzynie - nie polecam!!! Cena od 64 do 80 PLN od osoby na
      dobę za pokój, a standard kiepski!!!!
      Faktycznie nad Bałtykiem ciągle PRL!!!!!! Pozostałości po minionej epoce widac
      na każdym kroku, także w mentalności właścicieli kwater - ludzie kiedy w tym
      kraju będzie normalnie, a turystów nie będzie się wprowadzać w błąd na każdym
      kroku???
    • leff Re: kocham morze ;-) 15.08.06, 11:33
      generalizujesz bracie,
      trzeba poszukać może mniejszych miejscowości,
      gdzie porządne kwatery z łazienką i TV , czyste
      i schludne ze swobodnym dostępem do kuchni można
      wynająć za 30 zł/os

wystarczy tylko chcieć
      • Gość: krzysiek Re: kocham morze ;-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.06, 11:32
        zawsze jes mozliwosc znalezienia kilku "perełek", w to nie watpie. jednak gina
        one w natłoku podłej jakości kwater. Właśnie to wiekszosc kształtuje opinie,
        oraz standard ktory pozostaje w swiadomosci, a nie odstepstwa od panujacego
        standardu. Dlatego nie generalizuje tylko przedstawiam obiektywnie fakty,
        odnoszac sie do ogółu.
    • Gość: Kasia Świnoujście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.06, 22:21
      Właśnie wróciłam i też mówię nigdy więcej prywatnych kwater.Przykro mi jezeli
      ktoś czuje się obrażony.Ja trafiłam na totalny syf i chamstwo.Meble pamietające
      wczesnego Gomułkę w stanie agonalnym ,wyłozone gazetą,na ścianach pleśń i
      grzyb.Miałysmy za to płacić 28 za osobę i na nasze uwagi pan powiedział,że
      bylejaka cena to i bylejakie warunki.Zgroza.Nie polecam.Zainteresowanym chętnie
      podam adres.Znalazłyśmy lepsze warunki za niższą cenę ,najgorsze jednak było
      to ,że gość usiłował nam wmówić ,że warunki są bardzo dobre a my
      przesadzamy.Nigdy więcej nie pojadę do Świnoujscia takiego "dojenia" turystów w
      życiu nie widziałam.Pokój był załatwiany przez Fregatę i ich zachowania nawet
      nie chce mi się komentować.Dodam że nie oczekuję za takie pieniądze 4*
      standartów , chcę tylko żeby było schludnie , czysto i żeby nie śmierdziało.Tam
      brzydziłam się usiąć na krzesełku.pozdrawiam wszystkich którzy myślą ,że
      turyści w sezonie wezmą wszystko jak leci.Ja rezygnuje i wybieram obce
      morza.Tam jadę ,płacę i przynajmniej wiem za co.
      • Gość: Paweł Z. Re: Świnoujście IP: *.dint.wroc.pl 17.08.06, 14:48
        Hmmm, ostatni raz temu nad Bałtykiem byłem 22 lata temu.
        Potem nie jeździłem, bo lubię ciepłe morze.
        Widzę, że teraz nie ma po co tam jeździć, bo namiot mi już nie wystarcza, a
        rodzimi naciągacze sprawiają, że wynajem miejsc noclegowych przez Internet
        niesie za sobą duże ryzyko.
        • Gość: ona Re: Świnoujście IP: *.21.pl / *.21.pl 17.08.06, 21:32
          Niedawno wróciłam ze świnoujścia.Kwatery znalazłysmy przez internet troche się
          obawiałysmy bo były bez fotek.Płaciłyśmy 25zł, bardzo czysto, pokój odnowiony,
          ogólnie dom bardzo zadbany.Super miejsce na urlop szeroka plaża, wiele tras
          rowerowych, i sporo mozna zwiedzić.Pozdrawiam
    • Gość: barbo Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 14:52
      Parę razy już się zastanawiałem nad wyjazdem nad Bałtyk. Bojąc się jednak złej
      pogody, zimnej wody, "ku**a" słyszanego na każdym kroku nie byłem nad polskim
      morzem od 10 lat (wtedy wytzymaliśmy 5 dni, w czasie których nie przestało
      padać na więcej niż 3 godziny). Zamiast tego wybieramy Chorwację, czas jazdy z
      Opolszczyzny - 10 - 14 godzin (10 na Istrię, 12 do Splitu), prawie cała trasa
      autostradą. Na miejscu kwatery kosztują ok. 30-45 euro / noc za rodzinę
      trzyosobową - w lipcu tego roku płaciliśmy 40, przy obecnym kursie euro nie
      jest to tak dużo. Apartamenty z
      nowymi meblami, tv sat, pełną łazienką, klimatyzacją (często, ale nie zawsze),
      widok na morze. Ostatnio do morza mieliśmy 50 metrów w prostej linii, 100-120
      metrów pieszo do plaży. W knajpach ceny chyba porównywalne (piwo 5,5-7zł,
      świeże makrele z grilla 22zł (3 lub 4 sztuki), smażone kalmary podobna cena,
      wino w knajpie od 30 zł za litr. Pewna pogoda i woda, która zazwyczaj ma ponad
      25 stopni. Mysle, że dzięki tej wodzie moje dziecko w wieku lat 5 nauczyło się
      dobrze pływać i z wody w Chorwacji nigdy nie chce wychodzić. Nie ma co prawda
      piasku, ale to nie jest problem, gdyż większość czasu spędzamy pływająć z rurką
      i obserwując kolorowe rybki, woda należy do najczystszych w Europie.
      Zachęcam ...

• Gość: Maciek Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.06, 22:50
            Do pobytu nad polskim Bałtykiem zniechęcają mnie:
            1.nieucywilizowany handel czym się da i gdzie się da, ma się wręcz w większości
            miejscowości nad polskim Baltykiem wrażenie, że spędza się urlop na bazarze z
            odpustową tandetą
            2.hałas i chaos (kakofonia głośnych dżwięków dochodzących z różnych źródeł:
            budek gastronomicznych,piwiarni, kawiarni, straganów, salonów gier, kiczowatych
            karuzeli itp.)
            3.na ogół podła oferta gastronomiczna (w smażalniach czy wędzarniach świeżych
            bałtyckich ryb zazwyczaj jak na lekarstwo, za to pod dostatkiem mrożonych:
            pangi, suma afrykańskiego czy innych egzotycznych okazów zakupionych w
            najbliższym super- czy hipermarkecie i oczywiście "bogactwo" kebabów)
            4.nierespektowanie zakazu wchodzenia na plażę z psami (psy załatwiają się na
            piasku, na którym plażowicze leżą lub spacerują, a dzieci się w nim bawią -
            zakazy wstępu z psami są przy wielu zejściach na plażę), drażniące jest też
            pozostawianie na plaży wszelkich śmieci
    • Gość: jordan Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: 213.17.162.* 15.09.06, 10:11
      serdecznie NIEpolecam willa Alicja w Jastarni na ulicy Ogrodowej.
      szanowna pani antypatyczna Właścicielka po skasowaniu za pobyt z góry zapomina
      o skasowanych kwaterowiczach i wszelkie prosby są już nie na miejscu
      Jeśli macie jednak ochotę poznać szorstką kaszubską 'gościnność' i wspomnieć
      lata kolonijnych zakazów mozecie spróbować
    • Gość: Lubie_polskie_morz Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: *.centertel.pl 15.09.06, 23:38
      to co zastałeś nie musiałes zakceptować
      ale niestety tak jest w małych pipidówach
      ja co roku korzystam ze Swinoujścia
      w miejscu które stale wynajmuję mam nowe łóżka i pokój z łazienką i aneksem
      kuchennym oraz antresolą na górze, z której korzystają dzieci
      płaciłem w środku sezonu od 14 do 30 lipca - 35 złotych
      do plaży było w miarę blisko.

fakt jest taki , że z jednego miejsca uciekałem ile sił w nogach
      kobieta mnie oszukała - jak przez telefon z nią rozmawiałem to wręcz było cudownie

podsumowując - to w internecie powinny być umieszczone konkretne zdjęcia każdego
      pokoju w obiekcie
      oraz możliwość dodawania komentarzy - tylko jakaś realna (komentujący musiałby
      udowodnić pobyt)

nastepny problem to oszustwa w lokalach
      -niedopieczone ryby
      -naciąganie rachunków
      -i chamska obsługa

dodam coś co może obraźić co , ale wiekszość tych kwater to prowadzą stare ku..
      i dawni cinkciarze - nie wszyscy , ale w wielu miejscach się o tym przekonałem
      naocznie i nausznie - wieczorem przypadkiem słysząc rozmowę "gospodyni" z inną
      gospodynią" - akurat się pokłóciły - więc trochę wyszło
    • Gość: Gościu Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! IP: 212.160.172.* 21.09.06, 09:55
      niestety zgadzam się z przedmówcami. Dla mnie bałtyk jest fajnym miejscem, ale
      jedynie do wypadów nie dłuższych niż 2-3 dni (i nie w sezonie). Nasze wybrzeże
      ma wiele oczywistych zalet (wyłącznie naturalnych) np. niepowtarzalny klimat,
      piaszczyste plaże (jakich nie widziałem w cro, gre, wł, czy hisz.) - i tyle...

Od trzech lat swój podstawowy urlop (min. 2 tygodnie przełom sierpień/wrzesien)
      spędzam w CRO. Jestem przekonany, że jeszcze przez kilka sezonów wybór będzie
      padał na ten kierunek wyjazdów ...

Korzystając z okazji - drodzi forumowicze, stali bywalcy polskiego morza -
      powiedzcie mi jakie są przybliżone koszty takiego 2 tygodniowego urlopu (2
      dorosłe osoby, sezon, zakwaterowanie oczywiście nie na polu kampingowym) licząc
      koszty total (przejazdy, dach nad głową, jedzenie i in. wydatki). Proszę o
      podawanie rzetelnych informacji. Chciałbym zweryfikować w praktyce opinie
      niektórych pieniaczy, że ceny w cro oszalały ...

brgs
      • des4 Re: Polskie Morze - NIGDY wiecej !!! 25.09.06, 11:18
        Zgadzam, się. Dla mnie, mieszkającego na południu Polski wybór jest prosty,
        jeśli chdzi o wczasy z dojazdem wlasnym. Chorwacja, Czarnogóra albo Bułgaria.
        Te dwa ostatnie kraje znacznie tańsze niż Polska. Nad Bałtyk mam 800 km po
        polskich drogach, nad Adriatyk jadę większą częśc autostradami, i bułgarski
        rumuńskie drogi też nie są złe, a ruch znacznie mniejszy niż w Polsce. Czasowo
        wyvchodzi mnie niewiele dłuzej niż nad Bałtyk. Mam ciepłe morze, gwarantowaną
        pogodę i docenianie klienta.

W tym roku byliśmy ze znajomymi w Czarnogórze. Apartament znaleźliśmy przez
        internet. Ofert jest mnóstwo, ale oczywiście trzeba je starannie przejrzeć. 40
        euro/doba za dwie sypialnie z łazienkami, duży salon, kuchnię i ogródek. Klima,
        TV, czysto. 30 m od plaży (piaszczystej)....
    • Gość: Kuba Sprawdziłem 17 kwater prywatnych... IP: 62.233.211.* 25.09.06, 14:06
      Trzy razy przeszedłem polskie wybrzeże od Świnoujścia na Hel. Podczas tych
      wędrówek nocowałem wyłącznie na kwaterach prywatnych. Było ich w sumie 17. Tylko
      w jednym przypadku stwierdziłem, że nigdy tam nie wrócę i nikomu tego miejsca
      nie rekomenduję.
      Pozdrawiam serdecznie!
      Kuba Terakowski
      republika.pl/terakowski/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka