Dodaj do ulubionych

2 dni po owulacji- dni płodne?

29.01.12, 21:34
witam. na wstepie powiem ze nigdy jakos specjalnie nie obserwowalam mojego cyklu, bo nie planowalismy dziecka. zawsze mialam 28-dniowe jak w zegarku. we wrzesniu zaszlam w nieplanowana ciąże. bardzo sie cieszylismy ale to nie trwalo dlugo. w 7 tygodniu poronilam sadmoj pierwszy cykl(nie mialam zabiegu, poronilam samoistnie) byl 33-dniowy. drugi 31dni. bardzo chce znow zajsc w ciaze ale boje sie tej decyzji. lekarz przepisal mi duphaston od 16 d.c. ale jeszcze nie zaczelam go brac, bo nie wiem czy to ten moment. jednego dnia chce na 100% a drugiego nie.. boje sie rozczarowania, sama nie wiem czego...jednak czasem nie da sie nad wszystkim da sie zapanowac. wczoraj kochalismy sie z mezem bez zabezpieczenia. bylam pewna ze juz po dniach plodnych. dzisiaj wpisalam sobie cykl w kalkulator i obliczyl mi owulacje na 26.01 i wczorajszy dzien zaznaczyl jako plodny..zzielenialam. juz nic nie kumam. mozna 2 dni po owulacji zajsc w ciaze? czy to mozliwe, czy to moze tylko taki margines bledu, w razie jak owu sie przesunie?wiem ze wy sie troche znacie na tym, bo wiele z was obserwuje swoj cykl. przy okazji mozecie podac jakies wskazowki od czego zaczac obserwacje cyklu, itp. z gory dzieki za odpowiedzi
Obserwuj wątek
      • anusia_magda Re: 2 dni po owulacji- dni płodne? 31.01.12, 14:22
        po pierwsze proponuje na wstepie poczytac forum Naturalne planowanie rodziny.. po drugie skąd wiesz kiedy jest owulacja??? masz monitoring, mierzysz temp..? po trzecie owulacja to peknięcie pecherzyka i dalej w zalezności jak długo żywotna jest k. jajowa to może dojść do zapłodnienia czyli spokojnie do dwóch dni po peknięciu pęcherzyka.. jeszcze raz podsumowując proponuje poczytac forum NPR smile
    • kotkowa Re: 2 dni po owulacji- dni płodne? 31.01.12, 15:00
      A skad wiesz kiedy mialas owulacje??? Bez monitoringu nie da sie wyznaczyc dnia owulacji. Nawet skrupulatnie mierzac temperature nie da sie wyznaczyc dnia owulacji. Owulacja jest ukryta i moze wystapic na 4 dni przed skokiem temperatury do 3 dni po skoku i jednoczesnie a 3 dni przed dniem szczytu sluzu do 3 dni po. Takze moglas zajsc w ciaze zapewne. Jak chcesz wiedziec kiedy jest okres nieplodnosci bezwzglednej to musisz scisle obserwowac cykle wg zasad npr i mierzyc temp. Zobacz forum nrp - tam sa linki do roznych metod.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka