Dodaj do ulubionych

Mikroporonienie?

22.10.12, 15:53
Witam. Jakiś czas temu radziłam się Was więc mam nadzieję, że i tym razem nie zawiedziecie.
28,29 września zrobiłam 3 testy ciążowe, ze względu na nienaturalne dla mnie objawy: ból piersi, macicy, ofity śluz, nadmierna senność, każdy innej firmy. Wynik pozytywny aczkolwiek druga kreska była blada. 9 października zrobiłam beta hcg: 1,20 mlU/mL. Dowiedziałam się, że świadczy to o zapłodnieniu i należy czekać na zagnieżdżenie się zarodka. Tydzień później, 16 października wystąpił, w odstępach 7h i 5h, znikomy śluz z krwią, zauważyłam go na papierze toaletowym. Na początku myślałam, że 'rozkręca' się okres, miałam dostać na dniach ale w moim przypadku wyglądałoby to inaczej- jak na miesiączkę było tego za mało i coś za długo szło. Pomyślałam więc, że pewnie doszło do zagnieżdżenia. Na następny dzień jednak dostałam BARDZO obfitego krwawienia, ból był ogromny, nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić, nie wyrabiałam z podpaskami. Trwało to 4 dni [intensywna czerwień]. Kolejne dwa, w tym dzień dzisiejszy to plamienia [brąz, czerwień i śluz z krwią na zmianę]. Łącznie to 7 dzień odkąd, mam nietypowe objawy z dróg rodnych. Tak jak wspominałam wcześniej okres u mnie znacznie inaczej wygląda, jest dość krótki, nie jest obfity, raczej w granicach normy, trwa 5 dni, a dwa ostatnie to już wspomnienie. Dodam, że mierzyłam temp w pochwie, zawsze rano, o tej samej godzinie i wynosiła 36,9st, po krwawieniu nie co spadła 36,3; 36,4st.
Betę powtórzyłam dzisiaj, niestety wynik ma być dopiero na czwartek- piątek i wtedy planuję iść do lekarza.
Proszę o jakiekolwiek wiadomości. Może któraś z Was była w podobnej sytuacji?

Obserwuj wątek
      • kobietaznadmorza Re: Mikroporonienie? 22.10.12, 17:06
        Wygląda mi to raczej na ciążę biochemiczną, przed pierwszą ciążą też zaliczyłam taki incydent. Wtedy miałam bardzo podobne krwawienie do tego, co opisujesz. Lekarzem nie jestem, ale myślę, że nie doszło do zagnieżdżenia i stąd ta cała sytuacja.
      • silvanana Re: Mikroporonienie? 22.10.12, 17:39
        Na moje oko to nie wygląda na ciąże. Beta 1,2 to jest nic, ciąża jest od 5 (jeszcze zależy od norm laboratoryjnych). Tak samo testy ciążowe, powinny wyjść już normalne kreski, a nie jakieś blade.
        Nie wiem, może ja się nie znam, ale na pewno na podstawie tego, że "okres był jakiś inny" i "coś mnie gdzieś kłuło" bym nie rozpoznała ciąży
    • kozica111 Re: Mikroporonienie? 22.10.12, 19:24
      Ja miałam podobnie.W 26 dniu cyklu słaba kreska -druga, następnego dnia podobnie, ciut mocniejsza trzeciego i wykres trójfazowy.Od 31 dnia plamienia i coraz słabsza kreska oraz spadek temperatury, beta zrobiona 34 dnia cyklu 3,33.
    • malpkap Re: Mikroporonienie? 23.10.12, 09:35
      Prawdopodobnie ciąża biochemiczna. Miałam 2 razy i krwawienie za każdym razem było dużo silniejsze i dłuższe niż normalny okres. Warto za jakiś czas pójść na usg sprawdzić czy wszystko ok.
      Dla pocieszenia - ja miesiąc po takim incydencie zaszłam w ciąże, z której mam zdrowego 6 latka.
    • koralik00 Re: Mikroporonienie? 24.10.12, 03:59
      Prawdopodobnie doszlo u Ciebie do poronienia bardzo wczesnej ciazy ktora nawet nie zdolala sie zagniezdzic - wbrew pozorom to bardzo czeste u kobiet i gdyby nie to ze teraz testy wykrywaja ciaze nawet do 5-6 dni przed planowana ciaza to wiele z nas nie mialoby nawet zielonego pojecia ze doszlo u nich do zaplodnienia - Ja wlasnie jestem w pierwszym cyklu po poronieniu i tez bardzo obficie krwawilam - zwykle okres trwa u mnie ok 5 dni tym razem bylo az 8 i tez myslalam ze sie wykoncze. Wiem ze jest Ci smutno ale czasem trzeba spojrzec na to z innej strony - zwykle przyczyna tak wczesnego poronienia tkwi w bledzie genetycznym zaplodnionej komorki ktora nie moze sie odpowiednio zaimplantowac badz nawet jesli do tego dojdzie nie bedzie sie prawidlowo rozwijac - absolutnie nie szukaj winy w sobie - wedlug najnowszych badan co trzecie poczecie konczy sie w ten sposob i to ze teraz poronilas w zaden sposob nie umniejsza twojej szansy na nastepna prawidlowa ciaze - wiec przytulam i trzymam kciuki zebys szybciutko doszla do siebie
    • turmalinka Re: Mikroporonienie? 24.10.12, 09:14
      Przeciez to sie kupy nie trzyma... Testy pokazaly blada kreske 28-29 wrzesnia a kolezanka pisze, ze okres miala dostac ok 16 pazdziernika Te testy to na pewno ciazowe a nie owulacyjne byly?
      • fistaszek6 Re: Mikroporonienie? 24.10.12, 13:37
        Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Tak to były testy ciążowe. Dziś jest 9 dzień i nadal widzę śladowe ilości śluzu z krwią. Czekam do piątku na wyniki bety i pędzę do lekarza.
        • kotkowa Re: Mikroporonienie? 24.10.12, 14:50
          Beta faktycznie wskazuje na brak ciąży. Testy wykrywają ciążę od poziomu bety minimum 10, więc gdyby to była faktycznie rozwijająca się ciąża, beta pokazałaby dużo więcej.
          Są 3 wyjścia - albo lewe testy ciążowe, może druga kreska ukazała się po przepisowym czasie? albo była ciąża biochemiczna (zarodek zaczął się zagnieżdżać, ale przestał się rozwijać na b wczesnym etapie), albo jest błąd w laboratorium i teraz beta wyjdzie wyższa. No ale skoro miałaś bardzo bolesny okres to chyba jest to mało prawdopodobne. A może powtórz zwyczajnie jeszcze raz test ciążowy? Teraz to już powinna być wyraźna druga kreska.
    • fistaszek6 Re: Mikroporonienie? 25.10.12, 18:46
      Odebrałam wynik bety. Po 13 dniach od poprzedniej, nadal jest równe 1,20. Zastanawiam się czy tyle po prostu moja beta wynosi [chociaż uważam, że powinna być zerowa skoro ciąży nie ma ale się nie znam więc mogę się mylić] czy może przez te prawie 2 tyg rosła i spadła do takowej ilości albo nie zmieniła się. Dziś również był śluz z krwią.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka