Dodaj do ulubionych

Witam i proszę o pomoc :)

17.11.12, 17:19
Witam
Dziewczyny podczytuję was od naprawdę długiego czasu (napewno z 2 lata), ale nigdy nie pisałam, gdyż chyba nie byłam na to gotowa. Teraz wiem, że jestem i liczę bardzo na waszą pomoc.
Otóż mam 30 lat, jedną córcie, która ma 7 lat (z poprzedniego związku) i od ponad 4 lat jestem szczęśliwą mężatką. Od prawie 5 lat kochamy się z mężem bez żadnego zabezpieczenia, ale też bez specjalnych staranek (pilnowania owulki). Dwa lata temu zaczęliśmy się starać, zgłosiliśmy się do kliniki leczenia niepłodności w Policach (jestem ze Szczecina), mąż zrobił badania. Po zobaczeniu badań lekarz powiedział, że czeka mnie HSG i następnie mamy się szykować na inseminację. Nie powiedział nic więcej, nie skomentował badań itd. Wtedy odpuściłam sobie (co spowodowane było strachem przed badaniem HSG). Cały czas jednak myślałam o drugim dziecku. Teraz w końcu dojrzałam do tego by zrobić wszystkie badania, zacząć całą procedurę i starać się o upragnioną dzidzię. Czytam wasze forum, uczę się (póki co teoretycznie) metody mierzenia tempki itd. Na 6 grudnia jestem umówiona na wizytę do lekarza (Dr. Brelik - nie znam, ale mój już nie pracuje w klinice).
Chciałabym żebyście pomogły mi zinterpretować poniższe badania, gdyż macie w tym zakresie dużą wiedzę i czy jest w ogóle szansa poprzez inseminację na dzidzię.
Oczywiście przepraszam za długość tego postu oraz jego haotyczność, ale długo dojrzewałam, żeby napisać i chciałabym jak najwięcej przekazać smile
Oto wyniki (są one z 2010 r.) teraz będziemy robić nowe oczywiście

1. Czas trwania abstynencji 5 dni
2. Wygląd: Prawidłowy
3. upłynnienie: dostateczne
4. Objętość (ml): 1,6
5.Ruchliwość (% wartość referencyjna A > 25% lub A + B > 50%
[A] postęp prostolinijny : 5
[B] postęp nieprostolinijny : 19
[C} niepostępowy : 24
[D] brak ruchliwości : 52
6. Liczba plemników [mln/ml. (wartość referencyjna > 20 mln/mL ] 20,3
7. Żywotność (oceniania w przypadku gdy 75 % plemników nieruchliwych [%] ) : nie badano
8. Morfologia [ % ( wartość referencyjna > 14 % form prawidłowych) : 3
9. Leukocyty [ mln/mL ( wartość referencyjna < 1 mln/mL ] : 0,0
10. Komórki spermatogeniczne : 0,0
11. Autoaglutynacja: 0

Wynik badania: astenoteratozoospermia

Komentarz:
Wady główki: 46 %
Zredukowany akrosom: 40 %

I tak to właśnie wygląda. Czy mogłabym prosić was o interpretację. Teraz już wiem, że się nie poddam i będę robić wszystko by dzidzia była smile
Pozdrawiam was wszystkie serdecznie
iza
Obserwuj wątek
    • mellona Re: Witam i proszę o pomoc :) 17.11.12, 19:03
      asthenozoospermia to inaczej nieprawidłowa ruchliwość plemników znajdujących się w ejakulacie - w waszym przypadku ponad polowa. nie martw się do inseminacji tez przygotowuje się nasienie, selekcjonując te najbardziej prawidłowe i ruchliwe.
      androlog powinien tez zlecić suplementy dla męża w celu poprawienia parametrów.
      nieprawidłowa ruchliwość często wiąże się tez ze stanami zapalnymi (tj jest ich skutkiem).
      • isabelka20 Re: Witam i proszę o pomoc :) 17.11.12, 19:08
        Dziękuję za odpowiedź. Tak podejrzewam, że jest to efekt tego, że mąż w dzieciństwie miał wędrujące jądro i z tego powodu dwie operacje. Dokładnie zwierzać się mi nie chciał, gdyż i tak czuje się winny tej sytuacji.
        Czekam teraz na wizytę u lekarza, przed tą wizytą planuję zrobić badania hormonalne plus podstawowe i mam nadzieję, że będzie ok smile wiem, że jak teraz się wycofam ponownie to kolejny raz mój M już tego nie zniesie tak dzielnie jak teraz smile
        Pozdrawiam
        iza

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka