Dodaj do ulubionych

... no i po wizycie

25.01.13, 13:28
Witam koleżanki,

Właśnie wróciłam od Pani ginekolog... Na usg stwierdziła, że najprawdopodobniej mam... polipa w macicy. ech. Dzisiaj jest 7dc więc nie mogła stwierdzić go na 100% i kazała mi przyjść w przyszłą środę, żeby ewentualnie go wykluczyć... bądź potwierdzić. Nic nie wiem (jeszcze) na ten temat, bo pierwsze co chciałam się wygadać tu, ale brzmi to dla mnie strasznie. To tyle... Jak któraś będzie chciała to dam znać po środowej wizycie...

Obserwuj wątek
    • anusia_magda Re: ... no i po wizycie 25.01.13, 14:35
      Jak sie starałam, to też miała podejrzenie polipa, tez sprawdzałam w róznych fazach cyklu na monitoringu. Polip pojawiał się i znikał, tzn. raz był a potem jakby to cos się złuszczało po okresie, także czekalismy z decyzją co do ew. usuniecia, ale zaszłam w ciążę i problem sam się rozwiązał, dzisiaj juz nic takiego nie wychodzi mi na usg...
      • def1 Re: ... no i po wizycie 25.01.13, 15:45
        Zobaczymy co powie w środę po usg. Jednak wszystkie objawy o których mi opowiedziała zgadzają sie w 100%....cóż, trzeba będzie umówić się na zabieg i usunąć "dziada" smile
    • def1 Re: ... no i po wizycie 07.02.13, 10:26
      Kochane moje,

Się skarżę.

Umówiłam termin zabiegu usunięcia polipa z macicy (histeroskopię) i juz byłam taaaaka szczęsliwa, że zamknę temat... a tu nagle wczoraj zadzwoniła do mnie moja Pani doktor i powiedziała, że w cytologii wyszły mi jakieś bakterię... aaaaaaaaach! i, że najpierw trzeba to wyleczyć zanim przystąpię do zabiegu. A ten miał już być za jakieś 2,5 tygodnia.... więc poszłam dzisiaj na kolejny wymaz... pod kątem chlamydii, bakterii i innych ureaplasm..

Powiedziała mi, że stan zapalny jest mały i być może wywołany jest moim polipem, a nie jakąś bakterią...

Czy któraś z Pań miała taki wynik informujący o stanie zapalenym i była to wina wspomnianego wcześniej polipa? Pytam, bo łudzę się, że to to, a nie jakieś inne badziewie..

Pozdrawiam! smile
    • 1klara79 Re: ... no i po wizycie 07.02.13, 15:26
      Zanim coś usuniesz to moze skontaktuj się z jakimś jeszcze jednym lekarzem. Konsultowałaś to z kimś innym? Moja siostra miała też podejrzenie polipa i ginka jej powiedziała że trzeba usunąć go, a gdy poszła do innego lekarza, usłyszała że to żaden polip i nie trzeba usuwać, tym bardziej jeśli się chce starać o dziecko. Co lekarz to inna opinia...
      • def1 Re: ... no i po wizycie 07.02.13, 16:09
        Klara, u mnie wyglądało to tak:

Moja Pani doktor stwierdziła podczas badania w 7dc, że mam polipa. Dla pewności kazała przyjśc mi w 12dc, żeby ewentualnie go potwierdzić, lub wykluczyć. Poszłam ponownie, polip był. Sama widzialam. Przynajmniej na moje oko było to to samo co widzialam podczas 7dc na usg. Pani doktor dała mi skierowanie na zabieg, sugerując bym wykonała zabieg w katowickim Angeliusie, bo ona tam pracuje, a skoro jest moim lekarzem... a poza tym, że można tam go zlikwidować z kasy chorych. Zadzwoniłam do kliniki, zostałam źle przyjęta (jakby mi łaskę robili) i obiecali, że oddzwonią i podadzą termin. W chwili słabości chcąc przyśpieszyć ten zabieg (pani powiedziała mi, że czeka się ze 4 miesiące) poprosiłam o termin prywatny. Mieli zadzwonić. Nie zadzwonili do tej pory... więc poszłam sobie do klinki gyncentrum (Katowice). Pan doktor rzucił okiem na opis, zdjęcia z usg i powiedzial, że moja Pani doktor jest taką specjalistą w tej dziedzinie, że nie musi po niej sprawdzać, tylko od razu zapisuje mnie na zabieg. No i szafa grała, aż mi zadzwonili, że ta cytologia zla... i tak wracam do punktu wyjścia smile

ale dziękuję Ci za troskę smile mam jednak nadzieję, że ta moja Pani doktor to naprawdę jest dobra. Tak czuję smile a i opinie o niej są bardzo dobre...

Całuję!
    • def1 Re: ... no i po wizycie 13.02.13, 17:42
      Kochane, odebralam dzisiaj badania. Może któraś wie co to znaczy?
      Inne badania są dla mnie jasne, ale tego nie rozumiem...

Mycoplasma i ureaplasma

Wzrost tylko w bulionie namnażającym. Prawdopodobnie niskie miano Ureaplasma i/lub Mycoplasma hominis.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka