Dodaj do ulubionych

wizyta u ginekologa w ten czwartek

15.04.13, 17:44
Witam Was. W czwartek wybieram sie do mojego ginekologa. To juz rowny rok jak sie staramy o dziecko i nic. Do tej pory moj ginekolog radzil probowac na spokojnie i cale to blablabla ale teraz mu nie odpuszcze. Chce go przycisnac co do badan. Wiec tu mam prosbe drogie forumowiczki - jakie badania powinnam wykonac. Dodam ze 4 miesiace temu mialam robione badania hormonalne przeprowadzone w fazie lutealnej, mialam robione badanie FSH, progesteronu, prolaktyny, TSH i FT4 - wyniki byly OK, mialam tez robione usg a moj maz badania spermy.
Co i kiedy powinnam miec robione? Chce byc dobrze przygotowana na ta wizyte smile
Z gory dziekuej za pomoc
Obserwuj wątek
    • malpkap Re: wizyta u ginekologa w ten czwartek 15.04.13, 21:28
      Napiszę Ci jak było u mnie:
      1. badanie nasienia męża
      2. hormony u mnie
      3. posiew męża i mój
      4. monitoring cyklu, stymulacja owulacji (miałam swoją, ale to standardowe postępowanie)
      5. test na wrogość śluzu (będziemy go powtarzać)
      Teraz czeka mnie hsg.
      Diagnostykę zaczęliśmy w 8 cs, teraz skończył się 15uncertain w międzyczasie mieliśmy 3 cykle przerwy ze względu na bakterie w posiewie.
    • kama1312 Re: wizyta u ginekologa w ten czwartek 15.04.13, 22:06
      Skoro nasienie męża jest ok, to kolejna istotna rzecz - czy w ogóle masz owulację!?
      Czyli lekarz powinien Ci zrobić monitoring cyklu!
      W między czasie poleciłabym Ci badanie drożności jajowodów (hsg) bo często "zapchane" jajowody blokują możliwość zapłodnienia...
      Kolejne badanie to histeroskopia (hsc) czyli badanie wnętrza macicy, czy nie ma żadnych zrostów, polipów, przerośniętej śluzówki, czy kształt i budowa macicy są ok itp....
      (U mnie badanie hsg wykazało "nierównomierne zacienienia macicy"i na tej podstawie skierowano mnie na histeroskopię...)
      Dalej istotny jest test na wrogość śluzu (ja mam to jeszcze przed sobą)
      No i jakieś badania hormonalne....
      Ciężka ta droga do znalezienia przyczyny niepłodności.... sad
      • susanne1982 Re: wizyta u ginekologa w ten czwartek 16.04.13, 09:00
        dzieki wielkie dziewczyny, wspomne mu o tych badaniach i tym razem nie odpuszczesmile
        Co do owulacji to sama nie wiem czy ja mam czy nie(o tym tez porozmawiam z moim ginekologiem) - mam skok temperatury na pewno czyli cykle dwu-fazowe, aczkolwiek malo sluzu (nawet prawie nic) dlatego zaczelam brac wiesiolek; a dalej mam problemy z obserwacja szyjki macicy takze srednio sie akurat na tym bazuje. No i faza lutealna ktora waha sie miedzy 10-11 dni.....czyli jestem na progu jej dlugosci minimalnej
        Takze predko z gabinetu nie wyjdesmile
        • asz123 Re: wizyta u ginekologa w ten czwartek 18.04.13, 09:07
          popieram dziewczyny we wszystkich punktach. jesli chodzi o badanie droznosci jajowodow to dodatkowo warto tez laparoskopowo ocenic narzad rodny - jesli okaze sie, ze sa ogniska endometriozy np. na jajnikach to jest to bardzo istotny fakt w diagnostyce nieplodnosci pierwotnej. niestety inne, mniej inwazyjne metody badania, jak hydrolaparoskopia czy badanie rtg z kontrastem nie pozwalaja uzyskac tej wiedzy. ja wlasnie jestem dwa dni po histeroskopii z laparoskopia i da sie to spokojnie przezyc, a liczba w ten sposob zgromadzonych informacji disgnostycznych jest bezcenna smile powodzenia!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka