Dodaj do ulubionych

co może podwyższyć progesteron ????

14.04.05, 08:14
jak już pisałam mój progesteron w 24 dc. wyniósł 7,24 a prolaktyna
21,68 .Prol zbija bromek a co podwyższa progesteron? I czy oba leki jeżeli mi
je przepisze lekarz bierze się od 1 dc. ??
Obserwuj wątek
    • tola79 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 14.04.05, 08:24
      Z tym akurat jestem od wczoraj w temacie smile Na zbicie PRL (podstawową mam 12,1
      ng/ml, ale po MTC 274) biorę bromek (najpierw Bromocorn, teraz Bromergon) po 1
      tab. na noc, a na podwyższenie progesteronu 10,8 ng/ml dostałam właśnie wczoraj
      Duphaston, od 16 do 25 dc 1 tab. rano i 1 na noc. Bromergon zaczęłam brać od 11
      dc, bo tak wypadło, to chyba nie ma znaczenia.
    • invicta1 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 14.04.05, 09:15
      progesteron po "pełnowartościowej" owulacj jest odpowiednio wysoki
      jak macie za niski, to znaczy, ze z owulacja cos nie tak, albo ciałko żółte
      niedomaga mimo,ze owu była
      luteina i duphaston, to suplementacja: czyli łykasz organizm "myśli", ze
      progesteron jest wyższy i tak reaguje (sluzówka w macicy rośnie), ale po
      zaprzestaniu brania progesteron nadal będzie za niski, jeśli nić w organizmie
      nie "zaskoczy"
      mam to samo, ale nie miałamwcale owulacji, teraz mi wywołują, ale duphastonmam
      jeść nadal
      badanie progesteronu podczas brania suplementów jest zafałszowane-nie ma sensu
      tego robić
      a bromergon bierze sie non stop i dzien cyklu nie ma znaczenia, masz recepte,
      bierzesz i tak kilka miesiecy minimum a najczesciej do zajscia i w trakcie ciazy
      tez kilka tygodni
      • sonique Re: co może podwyższyć progesteron ???? 14.04.05, 10:46
        Ja tez mialam bardzo niski progesteron. Przyjmowalam duphaston w 16-25 dc i juz
        w drugim cyklu udalo mi sie zaciazyc. NIestety poronilam w 7 tygodniu. Teraz
        sie zastanawiam czy przez ten progesteron? Od 33 dc bralam 2x1, ale jak widac
        nie pomoglo. Prolaktyne mam na dobrym poziomie. NIe wiem od czego zalezy poziom
        progesteronu, czy mozna jesc jakies witaminy czy inne preparaty, zeby to jakos
        unormowac? Czy przyjmowalam za niska dawke duphastonu?
        Mam nadzieje, ze przynajmniej na czesc pytan znajde oodpowiedz na kontrolnym
        badaniu za tydzien.
    • nadia781 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 14.04.05, 11:49
      Kruszyna75 było by super gdyby bromek wystarczył bo może rzeczywiście jedno
      blokuje drugie.Niemniej może rzeczywiście u mnie nie wystąpiła owu. bo dzisisj
      w 27 dc dostałam @. Dzisiaj idę na konsultację do nowej pani dr.i to na NFZ.
      Nie ide do mojego lekaża do którego chodziłam prywatnie bo ten powiedział ,że
      prl mam w normie i to może leżeć wina po str mojego męża. Zobaczę co ta pani mi
      dzisiaj powie jutro WAM napiszę pozdrawiam
      • tola79 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 14.04.05, 12:19
        Nadia, nie wiem, czy może mierzysz temperaturę? Bo mnie ginka wczoraj
        powiedziała, że wykres (nawet ten 27 dni) wygląda na dwufazowy, dosyc wyraźnie
        widać fazę niższych i wyższych temp., czyli owu powinna być. Mnie poprzedni
        lekarz też powiedział, że moje wyniki PRL są "rewelacyjne" i też znalazłam
        sobie nową panią smile Pozdrawiam!
      • tola79 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 14.04.05, 13:21
        Spoko, ja też nie wiedziałam na początku, jak to ugryźć smile Zresztą wcale nie
        jestem żadną specjalistką od wykresów, dopiero 3 miesiące mierzę tempkę,
        codziennie rano o 6 godz. i zapisuję na formularzu, ot i tyle. Też mi się
        zdawało, że nic z tego nie wyczytam, ale jednak coś widać i można wyciągnąś
        jakieś wnioski, jak u mnie z tą krótką II fazą - powiedziałam o tym gince,
        pokazałam wykresy i dlatego poszłam zbadać progesteron - i wyszło, że
        faktycznie trochę za niski, choć owu prawdopodobnie jest (prawdopodobnie, bo to
        najlepiej byłoby widać na monitoringu, a tego nie miałam). Może warto
        spróbować? To nic takiego, a może pomóc. Pozdrawiam smile))
    • kruszyna75 Nadia 14.04.05, 19:10
      Czy masz owu czy nie można stwierdzić przez monitoring (to najpewniejsze ale
      też nie 100%), ale przez mierzenie tempki.Możesz korzystać z programu fertility
      friend, podajesz temperaturę i program sam robi wykres, ale możesz korzystać z
      testów owu żeby zobaczyć, czy występuje u Ciebie pik LH. Prolaktynę masz
      zawyżoną, ale ona naprawdę ładnie się zbija. Ja uważam, ale jest to moje
      skromen zdanie, nie medyczne, że regulację cyklu powinno się zaczynać od
      początku, czyli sprawdzenia estrogenów i owu, a nie od końca czyli od podania
      sumplementacji progesteronu.
      Wiesz co, moja ginka też powiedziała, że jeżeli się nie uda po kilku cyklach to
      należy też zbadać nasienie Męża. Problem nie zawsze jest po stronie kobiety,
      nawet jeżeli mam coś nie tak np. z hormonami.
    • nadia781 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 15.04.05, 07:32
      Dziewczyny załamałam się !! Wczoraj jak już pisałam wyżej poszłam do gina o ona
      jak to PANI na NFZ wyniki dobre ja nic nie zalecam - dowidzenia. Załamana
      szybko umówiłam się do prywatnej przychodni .Wchodzę po krótkiej prezentacji
      mojego problemu lekarz ogłąda moje wyniki po czym mówi one są w normie prl.
      można się martwić jak jest powyżej 30 zalecił monitoring , ale co z tego jak on
      przyjmuje tylko raz w tygodniu . Może ja powinnam lepiej udać się do psychiatry
      i leczyć się na głowę bo niedługo zwarjuję.
      • tola79 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 15.04.05, 07:51
        Nadia, doskonale Cię rozumiem. Gdybym chodziła do poprzedniego lekarza, który
        tez stwierdził, że wyniki są ok, to dalej siedziałabym i czekała, ale czułam
        że cos jest chyba nie tak i muszę cś z tym zrobić. Sama musiałam wyciagnąć
        pewne wnioski i zrobić badania hormonów. Okazało się, że trafiłam w sedno.
        Lekarka, do której teraz chodzę - gin.-endokrynolog, wcale nie uważała, że moje
        wyniki są "rewelacyjne", jak powiedział tamten, nie są złe, ale jednak trzeba
        je wyrównać. Kto wie, może i o to chodzi u Ciebie? Jak to ktoś na forum trafnie
        ujęł: normy są by przeżyć, a nie aby zachodzić w ciążę. Nie poddawaj się i
        poszukaj lekarza, który zrozumie, że to dla Ciebie ważne. Pozdrawiam smile
      • kruszyna75 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 15.04.05, 08:25
        Nadia, nie wiem co powiedzieć. Czy oni uważają, że prg też jest w normie?
        Wiem, że co do prl to są różne szkoły, niektórzy lekarze jak mają wątpliwości
        zlecają powtórzenie badania, ale prg ok.7 w 24 dc????? To nie jest norma.
        Zlecanie monitoringu to trochę nabijanie sobie kasy, może nie we wszystkich
        przypadkach, ale w zachowaniu lekarza nie ma logiki. Nadia, spróbuj znaleźc
        jeszcze jednego lekarza, wiem, że się można wk......, ale chyba nie ma innego
        wyjścia.
          • alok1 Re: co może podwyższyć progesteron ???? 15.04.05, 14:46
            Twój progesteron wcale nie jest taki tragiczny. Przy takim poziomie bardzo
            prawdopodobne jest że była owu. Ja miałam wynik 8,80 ng i też pobiegłam do
            ginekologa. Ten stwierdził, że jest przyzwoity i że w dniu badania mógł być taki
            , a np 2 dni później mógł być już 15 ng. Mierzę temperaturę i wykres był
            wyraźnie dwufazowy - co też potwierdza owu. Dla sprawdzenia czy owu występuje
            prawidłowo zaprosił mnie na USG ok 12 dnia następnego cyklu.
            Więc nic się nie martw, a dla spokoju zrób sobie USG w okolicach owu. Pozdrawiam. A

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka