Dodaj do ulubionych

Co jeść? Czy mąż też ma stosować tą samą dietę?

15.12.05, 14:32
Witam, i mam właśnie takie pytanie. Za jakiś czas chcielibyśmy rozpocząć
starania o dziecko, ale chcielibyśmy się również do tego przygotować dbając
przy tym o nasze odżywianie. Wiem,że organizmowi trzeba dostarczyć
odpowiednie witaminy i minerały, wiem też jakie, ale zupełnie nie mam pojęcia
jakie potrawy gotować czy przygotowywać, żeby zawierały i zapewniały dzienną
dawkę ww. witamin.
Nie wiem też, czy mój mąż również musi przestrzegać taką samą dietę?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • bastet7 Re: Co jeść? Czy mąż też ma stosować tą samą diet 15.12.05, 14:56
      Zdrowa dieta jest wazna nie tylko przy staraniach o dziecko, ale generalne na
      codzień.
      Najważniejsze, żeby była róznorodna, zawierała dużo warzy i owoców, węglowodany
      najlepiej złożone, no i należałoby wykluczyć cukier i ograniczyć białą mąkę.
      Unikać fast-foodów i półproduktów...
      No i właściwie tylewink) MOżna dołożyć picie większej ilosci płynów (najlepiej
      woda mineralna niegazowana, herbatki ziołowe).
      Plus, oczywiście, kwas foliowy w tabletkachwink
    • magulka2 Re: Co jeść? Czy mąż też ma stosować tą samą diet 15.12.05, 16:11
      Dzięki serdeczne za radysmile
      Wiem, że wogóle zdrowo trzeba się odżywiać, ale czy starając się nie należy
      dokonać pewnych zmian w diecie zwiększając spożycie pewnych produktów a
      zmniejszając spożycie innych. Jak to jest w przypadku mięsa, czy np.
      wyeliminować wieprzowinę? Dalej, czy unikać smażonych potraw, ostrych przypraw
      itd.? Jak to jest z tą białą mąką, czy to znaczy, że wszystkie kluseczki,
      kopytka, naleśniki, racuszki itp. na razie odsunąć na dalszy plan? Acha, a jak
      to jest ze wspomagaczami witaminowymi typu CENTRUM, Biovital, etc.?
      • bastet7 Re: Co jeść? Czy mąż też ma stosować tą samą diet 16.12.05, 07:52
        Oj, chyba nie możemy popadać w skrajnościwink Jeżeli nie ma przeciwwskazań
        spokojnie można się odżywiać, nazwijmy to, racjonalnie. jest mnóstwo teorii na
        temat prawidłowego odżywiania, różne diety (makrobiotyka, dieta Atkinsa,
        niskowęglowodanowa itd. itp.) i naprawde można sie w tym wszystkim pogubić.
        Moim zdaniem wystarczy po prostu jeść wszystkiego po trochu, urozmaicać dietę.
        W ten sposób dostarczymy organizmowi różnych składników, a on sobie sam
        wybierze, co będzie mu potrzebnewink)
        Ja osobiście jestem za zwiększeniem ilości warzyw i owoców oraz wyeliminowaniem
        cukru. Ni i więcej błonnikawink I tylewink)
        Jeśli chodzi o preparaty witaminowe i inne suplementy, to też jest wiele
        teorii. Jedni (mądrzy ludzie) mówia, iż aktualnie dostępne pożywienie nie daje
        nam wystarczająco duzo wszystkich potrrebnych do życia składników odżywczych,
        dlatego należy łykać suplementy. Ja przez długi czas łykałam Centrum i do tego
        wit. C. Inni z kolei (też różni mądrzy ludzie) mówią, iż po to jemy, aby
        dostarczać organizmowi odpowiednich składników i nie należy łykac nic dodatkwo,
        no chyba, że są jakieś niedobory. Także bądź człowieku mądrymwink)
        A co do kluseczek itp. to jeli zdecydujez się wyeliminować białą makę, no to
        faktycznie odpadają wszelkie makarony, kluski, pieczywo etc., chyba że są
        robione z ciemnej mąki, a takich jest niewielewink Także - bez paniki.
        Pozdrawiam cieplutkowink)
        • ania800 Re: Co jeść? Czy mąż też ma stosować tą samą diet 17.12.05, 10:35
          jeju bez przesady pierwsze słysze o diecie przed ciążą poza tym nie powino się
          przesadać z witaminami(mój lekarz twierdzi że płod nie lubi na początku witamin)
          jedzcie to co wcześniej to na poczęcie raczej nie wpłynie negatywnie
          jestem ciekawa co zrobisz w ciąży jak będziesz miała ochotę na coś niezdrowego
          hehehe
          ja jadłam przed i w ciąży wszystko łącznie z kotletami smażonymi pizzą i mam
          zdrowego synka który lubi wszystko bez wyjątkusmile
          jak karmiłam to wtedy trzymałam się diety na początku

pozdrawiam i nie dajmy się zwariowaćsmile)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka