Dodaj do ulubionych

nie wiem, czy jestem przed czy po...

11.06.07, 23:21
Mam 15 dc, śluz od dwóch dni o konsystencji kremu nivea dla dzieci (biały,
twardy, gęsty, b. mało), dziś blada kreseczka na teście owu. Cykle przeważnie
28-dniowe. Zanim mi się zrobił taki gęsty śluz, to przedtem był również
biały, ale bardziej miękki - jak tłusty krem do twarzy, powiedzmy smile
Dodam jeszcze, że śluzu mam zawsze bardzo maleńko, a takiego jak jajko kurze,
to nigdy nie widziałam.
Jak myślicie - jestem przed czy po owu?
Obserwuj wątek
    • tessie124 Re: nie wiem, czy jestem przed czy po... 11.06.07, 23:26
      Z samego śluzu to trudno coś wyniuchać. Co z tempką? Jedynie mogę Ci poradzić,
      że jeśli jesteś b. zdesperowana a nie mierzyłaś tempki to zrób usg - zobaczysz
      czy jest pęcherzyk czy ciałko żółte czy co. I mierz tempkę - bez tego ani rusz.

Pozdr
      Tess.
      A poza tym to starasz się czy odkładasz?
      • claudiak Re: nie wiem, czy jestem przed czy po... 12.06.07, 20:34
        Witam !

Ja robie monitoring. Wczoraj 12 dc pęcherzyk 17x15 cm, endometrium 8,2 mm. Jutro kolejny zobaczymy czy urósł. Cykle 28 dniowe. Śluzu zero a powinien już być. Jem len ale nie widze zmian. Nie wiem dlaczego mam tak mało śluzu ? W tamtym cyklu wszystko było ok ale pęcherzyk nie pękł (śluzu też nie było).
          • martucha90 Re: nie wiem, czy jestem przed czy po... 12.06.07, 23:32
            wiosenka1 napisała:

> Mam wrazenie ze owu przed toba, sluzik ruszy, i oby ruszyly pecherzole i
            > pekly, dawaj znac na biezaco, ja obecnie monitoruje drugi cykl.

A Ty, wiosenko, odpisałaś tak mnie, czy claudiak?
            Dziś rano zrobiłam test owu i nie było drugiej kreski (wczoraj słabiutka), więc
            chyba jestem jednak po owu. Śluz dziś w typie kremu nivea dla dzieci.

Do Tess - staram się o dziecko, tempek nie mierzę, do mojej ginki trudno się
            wybrac tak z dnia na dzień. Ten cykl jest raczej nieudany, tak na 99%, ale
            trudno smile Może w następnym cyklu skorzystam z Twoich rad odnośnie tempki czy
            moritoringu.

Pozdrawiam wszystkie starające smile M.
      • wiosenka1 Re: nie wiem, czy jestem przed czy po... 13.06.07, 14:21
        martusia ja napisalam do Claudiak, sorki powinnam byla zatytulowac, no trudno,
        do Ciebie nie odpisalam, bo zgadzam sie z Tes, nic bez tempek, badz
        szczegolowego opisu sluzu, dzien po dniu nie zdzialamy, moze owu robila
        podejscie, stad ta druga blada na tescie, owu jest wtedy kiedy druga krecha
        jest mocna, wtedy mamy znak ze jest dosc piku lh zeby doszlo do owu, moze ona
        jesze przed Toba, zachecam Cie do tempek, pomoge w razie co.

Claudiak ale zazdaraszczam ze masz takie czytelne monitoringi, moje pewnie tez
        sa czytelne, tyle ze wskazuja na niedojrzewanie pecherzyka, okaza sie za jakies
        10dni co tam u mnie. Jesli staranka byly wczesniej to przeciez plemniczki juz
        czekaja na jajeczko. Spokojnie. Pewnie jestescie w trakcie seksiku, wiec nie
        przeszkadzam.
            • wiosenka1 Re: nie wiem, czy jestem przed czy po... 13.06.07, 19:18
              raz zaszlam w ciaze z przytulanka 2 dni przed skokiem tempki (synek), a drugi
              raz 5 dni przed skokiem (corcia aniolek)

ale u tej samej kobiety raz owu moze byc przed skokiem, a raz po skoku, raz 2
              dni p[rzed, a raz 1 dzien przed, wiec to nie jest takie proste
                • wiosenka1 Re: nie wiem, czy jestem przed czy po... 13.06.07, 22:25
                  och Martucha oby nie dane bylo Ci mierzyc tempek, skok daje tyle ze potwierdza
                  przebyta owu, owu jest z reguly w dniu szczytu sluzu czyli w ostatnim dniu
                  sluzu dobrej jakosci, ale owu moze byc tez 3-4 dni przed skokiem tempki lub
                  nawet do drugiej wyzszej tempki, staranka warto rozpoczac przy pojawieniu sie
                  sluzu plodnego, a konczyc po drugim dniu wyzszej tempki

skok tempki daje tyle, ze dla tych co odkladaja wyznacza zakonczenie plodnosci,
                  a dla tych co sie staraja, to po skoku licza swoja lutealna i wiedza kiedy
                  testowac, lub licza 18 tempek wyzszych i wiedza ze to ciaza, albo wiedza kiedy
                  skok i kombinuja czy trafili z przytulankami, wiele tu mozliwosci

Marusia jak szybko zaciazysz, a pewnie tak, bo malo kombinujesz, to nie
                  bedziesz musiala mierzyc tempek, chyba ze bedziesz miala takie widzimisie,
                  jakie mam ja od nastu lat, hi hi.

Jak cos to pytaj, pomoge.

Claudiak no to supcio, odliczanko, dla mnie to najmniej ulubiony okres-
                  wyczekiwanie.
    • martucha90 teraz to już zgłupiałam... 14.06.07, 20:46
      A więc tak:
      15 dc zrobiłam test owu - była druga kreska, choc bladzioszka.
      16dc zrobiłam test owu - brak drugiej kreski.
      Uznałam, że owu była gdzieś tam przed 15dc, a ta kreska bladzioszka to był
      koniec owu. Tymczasem dziś rano (18dc) zauważyłam, że mam rozciągliwy śluz!
      Podekscytowałam się i pod wieczór postanowiłam znów zrobic test owu.
      Sprawdziłam - śluzu już nie ma, natomiast znów jest nikły cień drugiej
      kreseczki!
      I co ja mam o tym wszystkim myślec?
      • tessie124 Re: teraz to już zgłupiałam... 14.06.07, 21:24
        Poszukaj w postach jak ja kombinowałam z interpretacją testów owul. To, że
        jednego dnia jest słaba kreska to nie znaczy że następnego będzie mocniejsza. Ja
        też myślałam, że to pojawia się stopniowo, ale niestety nie. Chodzi o to, że tak
        jak ze śluzem w cyklu może być parę podejść do owulacji - masz śluz, zanika, za
        jakiś czas pojawia się znowu. Czasem trudno jest się połapać. Ja miałam śluz usg
        i mówiono mi, że owulka tuż tuż. Tak się bujałam 4 dni. Wykazało to usg, test
        owul + (piękne 2 kreski) i ból brzucha przy którym musiałam leżeć, no i był
        śluz. Teraz czekam na wyniki przytulanek. Tempka oczywiście też wzrosła. Nie
        przejmuj się,że w ciągu dnia zmienia się jakość śluzu - bierzesz pod uwagę ten
        najlepszej jakości. Na moje oko jesteś przed owul - ale to czysta spekulacja i
        jak wróżenie z fusów. Jeżeli jest taka możliwość to porób jeszcze te nieszczęsne
        testy i idź na usg. Jeżeli jest po owul to powinno być ciałko żółte. Możesz też
        pomierzyć tempkę - nie będzie porównania z 1 fazą, ale jak przyjdzie @ to
        policzysz wstecz tempki. Powinny być na wyższym poziomie min 36.7 (ale to trudno
        określić - bo u każdej kobiety jest inaczej) Jeżeli jesteś przed owul to
        powinnaś być w stanie zaobserwować wzrost tempki - to powinno wyjaśnić coś.

Pozdr

Tess.
        • martucha90 Re: teraz to już zgłupiałam... 15.06.07, 20:45
          > Na moje oko jesteś przed owul - ale to czysta spekulacja

Ooo! Tak myślisz? To może zrobię dziś test, bo w dodatku odkryłam, że jeszcze
          mnie w tym cyklu nie bolały jajniki, a od wczoraj jakby lewy boli. Tylko że te
          testy podobno robi się koło 18 czy 20, jak zatestuję o 22, to też będzie
          wiarygodny wynik?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka