Dodaj do ulubionych

Zły, wyrodny rodzic a oplaty za DPS

14.07.20, 17:59
Witam.
Czy są tu "ofiary" opieki społecznej?
Mój ojciec znęcał się psychicznie i fizycznie. Po czasie on nas opuścił. Nie dawał żadnego wsparcia, to finansowe w formie alimentów było pobierane przez komornika. Nie mieliśmy żadnego kontaktu i nie mamy do teraz. I sama go nie chce, ze względu po prostu na strach przed jego osobą. Ojciec ma zdiagnozowaną schizofrenię. Przez to jest też traktowany prawnie inaczej. Bez winy. Bo winą zawsze jest jego niepoczytalność.

Trafił do DPSu. Nie jest on pozbawiony praw rodzicielskich. Są tylko ograniczone. Nie mam też prawomocnego postanowienia sądu o karalności z przyczyn przemocy (w przypadku psychicznego to chyba nawet nie jest możliwe - był w psychiatryku, ale nie wiem co było wpisane w postanoweniu o skierowaniu go tam i go nie posiadam).

Czy są tu dzieci osób psychicznych? Alkoholików? Osób, ktore się nad nimi znęcały, zostawiły, nie były w żadnen sposób "rodzicem"?

Czy tu jesteście, ale nie posiadacie odpowiednich dokumentów, by być zwolnionym z opłat? Czy może komuś się udało? Czy jest jakiś sposób?

Nie mogę się pogodzić z tym, że mam płacić za osobę, która zrujnowala mi życie. A teraz zrujnuje je opieka społeczna. Ojciec został tam skierowany przez gminę.
Odebrali mi szanse na jakikolwiek rozwój. Mam 22 lata.

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka