Dodaj do ulubionych

Czy tak jest wszędzie?

26.05.06, 23:19

Przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa. Proszę mi odpowiedzieć, czy tak jest
wszędzie, ze z hospicjum gdzie mam kuzyna, w razie jego smierci nalezy
obowiązkowo zabrać zwłoki w ciagu 2 godzin.
Obserwuj wątek
      • maria88 Re: Czy tak jest wszędzie? 27.05.06, 09:52
        Nikt mi nie naopowiadał. Slyszałam to w hospicjum na wlasne uszy. Nie mają gdzie
        przechować zwłok. Trzeba im wskazać jakiś Zakład Pogrzebowy zeby je zabrał jeśli
        rodzina nie zdązy. I moja rodzina ktora mieszka za miejscem Hospicjum tak
        zrobiła.Będzie płacić za prechowalnictwo. Doba ok.200 zl.Jeśli zechcesz mogę
        napisać na Twoją pocztę gdzie to jest.
        • tukee Re: Czy tak jest wszędzie? 27.05.06, 23:28
          Z pewnością nie jest tak wszedzie. Wiem ze przy przyjmwniu osoby do hispicjum
          prosza o podanie firmy pogrzebowej która ma zając sie sprawami - no niestety
          podróz do hospicjum jest w zasadzie tylko w jedna stronę - ale na pewno nie mogą
          oddać nikogo bez pozegnania z rodziną. Straszne jest to umieranie bliskiej
          osoby, ja tez mocno to wszystko przechodziłam.
    • a.g.n.i Re: Czy tak jest wszędzie? 03.06.06, 08:58
      wiesz, to może wydawać się okrutne i nieludzkie, ale... po prostu hospicjum
      może nie mieć chłodni. Niestety, dla nas to brzmi koszmarnie, ale tak jest.
      Wczoraj zmarł mój ojciec, miałam tu nawet napisać, ale nie miałam siły. W
      trakcie rozmowy z lekarka z tego ośrodka - dodam, że miał tam na Mehoffera
      przez swoje ostatnie dni naprawde doskonałą opiekę i zmarł godnie i pięknie -
      powiedziała, że proszą nas o wskazanie zakładu pogrzebowego, albo jeżeli nie
      mamy takiego, to poproszą najbliższy w okolicy, aby zaraz po dwóch godzinach
      ciało zostało zabrane. Nie w ciągu dwóch godzin, ale zaraz po ich upływie. W
      ciągu tych dwóch godzin jeszcze zmarlego obserwują widocznie, w tym czasie
      można go też pożegnać.
      Pozdrawiam, trzymaj się.
      --
      A ja chcę wierzyć dozgonnie, że śmierć to nie koniec... (J. Kleyff)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka