Dodaj do ulubionych

Jaka kasa na pobyt w Zakopanem

19.05.10, 10:23
Wybieramy się na jakieś 5-7 dni do zakopanego,liczę wydatki i jestem w
szoku.Obawiam się że 2 tysiące nie wystarczą,chciałabym jakiś nocleg do 40 zł
ale obawiam się że inne wydatki mnie zrujnują.Ile wy bierzecie ze sobą kasy na
taką podróż,gdzie zaopatrzacie się w prowiant?
Obserwuj wątek
    • oliwka65 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 19.05.10, 12:01
      Czesc,ja biorę 100 zł,na dzien.Nocuje w schronskach ,żadnego
      prowiantu ze soba nie zabieram(zawsze mi jeszcze z tego zostaja
      jakieś pieniązki),dojeżdzam do Zakopanego a z tamtad od razu góry
      jak sie zmecze to do pociagu i do domu.takze w samym Zakopanem nie
      spedzam duzo czasu wiec taka kwota mi wystarcza.(ja najpierw planuj
      co gdzie a póżniej licze kase).Miłeogo pobytu:):)
      • jolcia201 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 19.05.10, 12:22
        Planuję wjechać kolejką na Kasprowy Wierch a reszta to wizyty w jakichś Dolinach
        z podejściem do Schronisk i powrót do miejsca zakwaterowania.Nie wybieram się w
        wysokie góry,w tamtym roku tylko przejście z Doliny 5 Stawów do Morskiego Oka
        sprawiło że wyłam ze strachu także nie chcę tego powtarzać,okazało się że mam
        lęk wysokości
        • kfadam Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 19.05.10, 14:48
          Nie mam pojęcia na co ty masz zamiar wydać te 2 tysiaki, kwatera 40 zł x 5 =
          200zł, wyżywienie (obiady za 12 zł i to naprawdę duże porcje) liczmy że razem z
          kolacja i śniadaniem = przekąski wydasz 40zł x 5 = 200zł wjazd na Kasprowy =
          bilet tygodniowy na wejście do TPN w zaokrągleniu 60zł koszty dojazdów busem to
          średnio 12 zł dziennie x 5= 60 to razem 520 zł
          KA
          • kornel-1 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 19.05.10, 15:30
            kfadam napisał:
            > Nie mam pojęcia na co ty masz zamiar wydać te 2 tysiaki

Pani nie jedzie sama lecz z panem a może i z dziatwą.
            Jedzie do Zakopanego a nie tylko w Tatry.
            W Zakopanem przyjemności kosztują ;-)
            Do biletu za kolejkę na Kasprowy dorzuć opłatę za dorożkę do Morskiego Oka.

No nie wiem, czy 2 tysiące starczą. A jeszcze mapy najaktualniejsze ;-)

Kornel
            • rumcajs.68 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 30.05.10, 00:01
              kornel-1 napisał:

> No nie wiem, czy 2 tysiące starczą. A jeszcze mapy najaktualniejsze ;-)

Po raz kolejny czuję się zmuszony sprostować twoje dyletantctwo w tematyce kartografii i turystyki, którym wykazujesz się od pewnego czasu na tym forum. Jeśli ktoś pragnie spędzić czas w Zakopanem, nawet najaktualniejsza mapa na niewiele mu się nie przyda. Dużo bardziej użyteczny będzie w miarę aktualny plan miasta. O zasadniczej różnicy między mapą a planem możesz sobie poczytać tu.

Natomiast jestem w stanie zrozumieć, że możesz nie wiedzieć, iż obecnie dobra mapa lub plan przeważnie nie kosztują więcej niż 10 zł.

--
              rumcajs.68 = rumcajs68
    • fredoo Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 19.05.10, 16:56
      W Kościelisku sa pensjonaty za 50 PLN z pełnym wyżywieniem.
      A jak masz nocleg bez żarcia to idziesz do Kolibecki przy rondzie i
      za 25 masz michę z piwem nie do przejedzenia.
      Zakopane jest fenomenalne bo jest dostosowane do każdej kieszeni.
      Możesz wydać 50 i 5000 dziennie. Wybierz się koniecznie do Murowańca
      bo tam chociaż pachnie prawdziwymi górami. Doliny dla niedołęgów.
      • jolcia201 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 19.05.10, 20:13
        Dzieci nie posiadam ale jadę z mężem więc wszystko trzeba pomnożyć przez
        dwa,poza tym nie chcę noclegu z wyżywieniem gdyż nie mam zamiaru żyć z zegarkiem
        na ręku podczas urlopu,do Morskiego Oka się nie wybieram gdyż byłam tam w
        ubiegłym roku. I to by było na tyle w ramach wyjaśnienia.
        Podziwiam że możecie przeżyć urlop za parę groszy,ja chyba nie jestem tak
        oszczędna,mając tego świadomość napisałam tutaj aby dowiedzieć się jak inni
        mądrzejsi to robią że nie wydają fortuny na wyjazd w nasze piękne góry
        • qkam Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 22.05.10, 00:51
          > jak inni mądrzejsi to robią że nie wydają fortuny na wyjazd w
          > nasze piękne góry

Sporo mozna zaoszczedzic wybierajac nocleg dalej od centrum Zakopanego (np.
          wspomniane juz Koscielisko).
          Jesli caly dzien spedzacie w gorach to bierzcie ze soba prowiant, a nie kupujcie
          w schroniskach. Na obiady nie chodzcie do tych znanych restauracji na
          Krupowkach, a wybierajcie te mniej wytworne (roznica w cenie ze te same dania
          czesto moze bardzo zaskoczyc :) ). My np jedlismy w takim barze na koncu
          Krupowek (idac od dolu), gdzie danie dnia (zupa i 2-gie danie) to koszt 15zl.
          • kfadam Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 22.05.10, 19:33
            Zasada jest jedna, im dalej od Krupówek tym taniej, wystarczy wejść w boczna
            uliczkę by trafić do równie fajnej knajpki i zjeść dobry obiad za 15zł taki ze
            potem ledwo można wstać od stołu. Po za tym większość kwater ma aneks kuchenny.
            Dzień spędzasz na szlaku z dala od pokus. Kwatera z łazienką za 30-35 zł/osoba
            to normalka w Zakopanem. Jeśli jedziesz samochodem to taniej wyjdzie parking
            niż dojazd busem oczywiście jeśli szlak masz że zaczynasz i kończysz w tym samym
            miejscu. Jeśli wyjdziesz rano na szlak a wrócisz na kwaterę wieczorkiem to już
            na łażenie po knajpach chęci ci zabraknie tym bardziej że rano znowu w góry. Po
            tygodniu wrócicie lżejsi o kilka kilo, zdrowsi bo wypocicie masę toksyn
            zalegających w waszym organizmie, czyli same plusy.
            KA
            • jolcia201 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 23.05.10, 11:31
              Na pewno pojedziemy samochodem,byliśmy już w ubiegłym roku,samochód stał na
              naszym miejscu zameldowania a my jeździliśmy busami,nie wyobrażam sobie tak
              długiej podróży pociągiem bez możliwości zatrzymania się na odpoczynek.
    • mamula-1 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 20.05.10, 08:42
      Jadę do Zakopca,7-noclegów ,(nie wliczam kasy na dojazd,)jade z
      corką to tak ok2300-2500 chyba wezmę.Nie jestem zmotoryzowana a chcę
      pojechac na wycieczke: na Slowację,splyw Dunajcem,może Krakow?Ale
      czy kasy wystarczy?........
      • jolcia201 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 20.05.10, 09:00
        No właśnie nigdy nie wiadomo czy wystarczy i ile wziąć, ja też mam ten sam
        problem,nie wiem jak ludzie to organizują że starcza im tysiak na wszystko.
        Również muszę dojechać tyle że swoim samochodem,mam do przejechania 600 km,koszt
        podróży 250 zł,nie są tanie te przyjemności.
        • slimaq Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 21.05.10, 19:17
          wiesz ten samochód to proponuje przemyśleć bo nie dosyć że kawał drogi i
          umęczycie się a po drugie jeśli chcesz chodzić to po co samochód. nie wiem kiedy
          wybieracie się ale w sezonie więcej w korkach postoicie niż pojeździcie w
          Zakopanem. A pociągiem dojedziesz bezpiecznie w podobnej cenie.Paliwo w
          Zakopanem droższe niż gdziekolwiek, stacje benzynowe dwie, kolejki do stacji....
          • katja_24 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 23.05.10, 18:40
            Z tymi kolejkami do stacji, to chyba troche przesadzasz. Poza tym, stacje sa co
            najmniej 3, a moze i wiecej. Z cenami paliwa sie zgadzam, drogo, najlepiej
            zatankowac na Slasku.
            A jazda autem jest jak najbardziej uzasadniona. Niektorym, np mnie, jazda
            pociagiem zajmie 18h z 2 czy 3 przesiadkami. Samochodem jade 11h z postojami na
            herbatke. Komfort jazdy jest nieporownywalny, o tym chyba wie kazdy :)
            Po samym Zakopcu poruszam sie piechotka, a na szlaki busem. Targanie samochodu
            to w sezonie pomylka, bo na parkingach i tak nie bedzie miejsca.
        • mamula-1 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 25.05.10, 13:22
          jolcia201 napisała:

> No właśnie nigdy nie wiadomo czy wystarczy i ile wziąć, ja też
          mam ten sam
          > problem,nie wiem jak ludzie to organizują że starcza im tysiak na
          wszystko.
          > Również muszę dojechać tyle że swoim samochodem,mam do
          przejechania 600 km,kosz
          > t
          > podróży 250 zł,nie są tanie te przyjemności.Widzę ,ze też masz
          szmat drogi do pokonania,ja tez mam daleko ,bo z Gdyni.Za bilety na
          pociag ,tez trzeba zaplacić:)
        • 007.bond Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 30.05.10, 22:28
          Witam
          Powiem tak jesli ktos wybiera sie na jakiekolwiek wakacje to musi
          liczyc sie z kosztami i nie rozumiem tego narzekania ze koszt paliwa
          to 250zł, to jak nie mam kasy to nie jade samochodem tylko tanszym
          srodkiem lokomocji
          z mojego doswiadczenia w zimie wydaje 200-300zł/dzien bez noclegów i
          jedzenia/to mam za darmo/tyle kosztje jazda na nartach dla 2osób;
          latem oczywiscie taniej ale 100zł/dzien lekko na 2os idzie; nie
          wliczam kosztów przejazdów
          • kfadam Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 31.05.10, 13:12
            Tak naprawdę to wyda się tylko tyle ile się na to przeznaczy, kwestia planowania
            i oczekiwań co do urlopu, jeśli planujesz szwendanie się po knajpach i
            korzystanie z atrakcji jakie daje Zakopane i okolice (muzea, spa, baseny, sklepy
            itp) to możesz spokojnie wydać wszystkie oszczędności, jeśli planujesz i
            kontrolujesz wydatki i pobyt to wydasz tylko tyle ile zaplanowałaś. Da się
            przeżyć tydzień za 300zł ale i 5000zł może też być mało...
        • duchess85 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 06.07.10, 14:45
          Ja Ci powiem dla porównania, bo też się wybieram z facetem, na tydzień:
          - kwatery: 35 zł x 7 x 2 = 490 zł
          - benzyna jakieś 250 zł (pociągiem wyszłoby dokładnie dwa razy drożej, choć
          pewnie wygodniej). Dzięki temu zabierzemy z domu na przykład zgrzewkę wody, żeby
          nie przepłacać na miejscu.
          - wstęp do TPN to o ile pamiętam mniej niż 20 zł za tydzień
          - obiad/śniadanie/kolacja dziennie dla jednej osoby pewnie około 30 zł (x2 x 7
          dni = 420 zł) Chociaż znając życie, jak padniemy po zejściu ze szklaku, to już
          wiele razy na kolację nie pójdziemy:)
          Ile to razem wyszło..? Jakieś 1200 zł. Do tego wszelkie atrakcje oczywiście,
          tego nie jestem w stanie podliczyć. Wiadomo - każdy spędza tak urlop jak lubi i
          na ile go stać. Miłego wyjazdu:)
    • katja_24 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 23.05.10, 18:44
      Jadac na 10 dni wydaje ok 1000. Jedziemy samochodem, noclegi blisko PKP, pokoje
      z aneksem, wyzywienie glownie we wlasnym zakresie (wracajac o 18 ze szlaku nie
      bardzo chce nam sie isc na "obiad" do lokalu). Pieniadze wydajemy normalnie, bez
      szalenstw, ale tez bez dziadowania ;) Oczywiscie, jesli przewidujesz jakies
      bardziej kosztowne zakupy, to trzeba wziac wiecej...
      A tak na marginesie, to przeciez istnieja bankomaty, wiec w czym problem?
    • aquarius1973 daruj sobie zakopane... 30.05.10, 13:44
      chyba ze lubisz natlok buractwa... jedz do austrii, bedzie taniej i sympatyczniej... goralom sie we lbach juz dawno poprzewracalo... mysla ze ludzie nie maja wyboru i bada za nic dudki zostawiali w tym zatloczonym miescie.
    • hugopi Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 09.06.10, 09:14
      2 tys???????? to chyba jakieś szaleństwo!!! zależy co chcesz robić. No i nocleg
      za 40 zeta tez drogi. Jeżeli będziesz chodzic po górach, a nie włóczyć się po
      kanjpach od rana do wieczora i wydawać na co się da to 600-700 zl wystarczy
      spokojnie....
      a dobre noclegi można znależć za 30-5 zeta (oczywiście w lato). A najlepiej to
      jedź we wrześniu- super pogoda i o wiele taniej i mniej ludu :)
    • teyoo Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 12.07.10, 09:12
      Ja co roku jeżdżę w Tatry na 3 dni (weekend majowy). Dwa noclegi w schroniskach, opłaty za wstęp do TPN, jadło - wychodzi mi około 2-3 stówek na głowę.
      Do Zakopanego dojeżdżam z Katowic, bilet PKS to jakieś 20-30-35 zł (zależy od przewoźnika). Nie jest tragicznie.
    • mamula-1 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 25.01.11, 15:17
      jolcia201 napisała:

> Wybieramy się na jakieś 5-7 dni do zakopanego,liczę wydatki i jestem w
      > szoku.Obawiam się że 2 tysiące nie wystarczą,chciałabym jakiś nocleg do 40 zł
      > ale obawiam się że inne wydatki mnie zrujnują.Ile wy bierzecie ze sobą kasy na
      > taką podróż,gdzie zaopatrzacie się w prowiant?
      Ciekawe ile kasy wydałaś??
        • ola07 Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 04.02.11, 21:49
          Przebywam właśnie w Zakopanem.Ja ,mąż i dwójka dzieci.przyjechaliśmy na 7 dni, nasz pobyt dobiega końca i wydaliśmy prawie 3000zł,bez szaleństw.Nocleg w przyzwoitym pokoju z łazienką 50zł/os,średni cenowo obiad dla 4 os.70zł,kilka oscypków ,to wydatek 20zł dziennie,wypożyczenie nart,deski snowbordowej dla dzieci,plus karnety na zjazdy, to też niemały wydatek i tak sie uzbierało.
          • karina_krk Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 23.02.11, 17:16
            Absolutnie się z wami zgadzam - wyjazd z rodziną do Zakopanego nie należy do najtańszych. Było nam strasznie ciężko podjąć decyzje co do miejsca, w którym chcieliśmy spędzić urlop, bo ceny na kwaterach nie należą do najtańszych, a samodzielne wyżywienie to w przypadku 4 osobowej rodziny to spory wydatek. Zrobiliśmy rozeznanie i zdecydowaliśmy się na siedmio dniowy pobyt w ośrodku Geovity. Zmieściliśmy się w koszcie poniżej 3000 pln za 4 osoby z pełnym wyżywieniem i córki miały dodatkowo różne atrakcje. W porównaniu do kwater wyszło sporo taniej, a komfort bez porównania lepszy, bo gdzie na kwaterze znalazłabym po intensywnym dniu na stoku saunę czy możliwość wzięcia udziału w kuligu.
            • kfadam Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 24.02.11, 08:51
              ludziska w Zakopanem wydaje się tyle kasy na ile kogo stać, i po licho wypisywać bzdury ze 3000 za 2+2 to super bo bez problemu w Zakopanem znajdziecie fajne pokoje z łazienką i małym aneksem kuchennym oraz udostępnioną kuchnią na piętrze za 35-40zł od osoby czyli 7x140=980 lub 7x160=1120zł obiad dla 4 dorosłych osób bez problemu zjecie za 60zł kolacja i śniadanie we własnym zakresie 20-40zł czyli jedzenie max 700zł nie wspominając ze kosztu jedzenia nie należy zbytnio uwzględniać w kosztach wyjazdu bo czy w domu czy na wyjeździe jeść trzeba. czyli do tych 3000zł zostaje nam 1200-1300zł a to kwota na rozrywki na 7 dni zupełnie niezła. Dla tych którzy chcą taniej informuje że znalezienie kwatery za 20-25 zł od osoby w przyzwoitych warunkach nie jest nierealne a wręcz nagminne, żywienie we własnym zakresie i koszt pobytu i jedzenia 7 dniowego dla 1 osoby zamykamy w 300-400zł co i za ile będziemy robić na miejscu zależy tylko i wyłącznie od naszych pomysłów na siebie i zasobności portfela np. 7 dniowy bilet wstępu do TPN-u 18zł dojazdy busem na szlaki średnio wyjdzie 10zł -15 zł dziennie czyli 70-105 zł czyli dla tych którzy dzień spędzają na szlaku a kwatera to miejsce spania i jedzenia koszt jednego tygodnia pobytu zamknie się w 400-500zł + koszty dojazdu.
              Pozdrawiam KA
    • vivien_a Re: Jaka kasa na pobyt w Zakopanem 25.02.11, 12:57
      Witam, tydzień temu wróciliśmy z Zakopanego. Co do wydatków to 2000 zł może być trochę mało. Obiad na Krupówkach to koszt ok 80-90 zł za dwie osoby. My, dla urozmaicenia wybraliśmy się na Słowację z biurem Tatra travel - polecam. Polecam też kwaterkę, w której mieszkaliśmy (35 zł/os) w Kościelisku. Zainteresowanym mogę podać szczegółowe namiary.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka